Witaj!

[PP] Małżeństwo
MinisterstwoMagii
Instytucja
Posty: 49
Tematy: 26
Gru 2014
136
Gryffindor
#1
**Na tablicy ogłoszeń w Ministerstwie Magii, oraz w różnych innych lokacjach, które zamieszkiwane są przez czarodziei rozklejono poniższe ogłoszenie. Na kartki zostało rzucone zaklęcie Repello Muggletum, które ukazywało mugolom informację o otwarciu jakiegoś nowego sklepu. Mało tego, informacje również można było usłyszeć w lokalnych mediach.**
[Obrazek: isfiFaH.png]
~*~*~*~
Drodzy Czarodzieje i Czarownice!
Od dnia **Data - [13.04.2017]** Personel Pomocniczy informuje, że zostały usprawnione przepisany związane z ceremonią ślubną. Owe zmiany mają na celu uporządkowanie oraz ujednolicenie wszystkich spraw związanych z zaślubinami czarodziejów.

§1 Małżeństwo jest dobrowolnym połączeniem dwóch osób w "jedność" zawarte zgodnie z prawem.
§2 Małżeństwo dochodzi do skutku dopiero po nie przymuszonym oświadczeniu obu stron przed Starszym Podsekretarzem Ministra Magii, iż chcą razem połączyć się w związek małżeński.
   §2.1 Małżeństwo może być zawarte zarówno przez pary dwupłciowe (Kobieta + Mężczyzna) jak i jednopłciowe (Kobieta + Kobieta, lub Mężczyzna + Mężczyzna).
§3 Małżeństwo ma również prawo zostać zawarte według obrzędów zawartych w religii (np. w kościele). Dokumenty zawarcia takiego związku należy przekazać do Starszego Podsekretarza Ministra Magii, w przeciwnym wypadku małżeństwo zostanie nie uznane przez prawo.
§4 Aby małżeństwo zostało zaakceptowane w ceremonii muszą brać świadkowie w liczbie dwóch, którzy poświadczą o zawarciu małżeństwa. Obydwoje muszą być pełnoletni.
§5 Małżeństwo nie ma prawa dojść do skutku jeżeli jedna ze stron nie jest pełnoletnia.
§6 Małżeństwo nie może być zawarte, jeżeli osoby chcące je zawrzeć są spokrewnione w linii prostej.
§7 Osoba nie może zawrzeć małżeństwa, jeżeli już pozostaje w związku małżeńskim z inną osobą.
§8 Małżeństwo może zostać unieważnione poprzez złożenie wniosku do Sekretarza Ministra Magii. Wiąże się to z jednorazową opłatą w wysokości 400 Knutów.

§9 Aby zawrzeć związek małżeński należy złożyć do Starszego Podsekretarza Ministra Magii następujące dokumenty:
• Jeżeli ślub został zawarty w strefie sacrum (kościoły lub inne budynki czci religijnej): potwierdzenie zawarcia małżeństwa przez prowadzącego (księdza, pastora).
• Dokument potwierdzający dane osobowe, każdego z przyszłych małżonków oraz świadków.
§10 Ceremonia ślubna wiąże się z jednorazową opłatą w wysokości 200 knutów.

§11 Małżonkowie mają uprawnienia do podejmowania decyzji w imieniu niedysponowanego zdrowotnie czy umysłowo małżonka.
§12 Jeżeli po śmierci jeden z małżonków nie pozostawi testamentu, cały dotychczasowy majątek przechodzi na żyjącego współmałżonka
MrFrancuz
AdwokatoDonator

Posty: 147
Tematy: 30
Cze 2015
177
Gryffindor
#2
@Odświeżam
Można się zgłaszać na DC do: MrFrancuz#1761 oraz Patryk#6537
MrFrancuz
AdwokatoDonator

Posty: 147
Tematy: 30
Cze 2015
177
Gryffindor
#3
@Refresh!

Można się zgłaszać po śluby do mnie DC: MrFrancuz#1761

Pamiętajcie, że jeżeli zawieracie śluby w kościele i organizujecie je sami to i tak należy je zgłosić do Personelu Pomocniczego.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.