Witaj!

Postanowienie #10 - Dzieci
Danon
Puchon
Posty: 278
Tematy: 30
Lut 2019
407
Hufflepuff
#1
POSTANOWIENIE DOTYCZĄCE POSTACI DZIECI

1. Jako dziecko uznajemy postać dziecka która nie poszło jeszcze do Hogwartu.
2. Rozwój dziecka można podzielić na cztery etapy:

I - Ciąża która jest odgrywana systemowo rozpoczyna się od pozytywnego testu po komendzie /ciaza. Data narodzin dziecka nie podlega pod standardowy upływ czasu na serwerze. Oznacza to, że mimo ciąży trwającej [9 tygodni], datę porodu należy rozumieć jako termin po upływie 9 miesięcy IC, nawet jeśli według czasu serwera minęły 2-3 lata IC.
II - Okres niemowlęcia rozpoczyna się od momentu porodu do 5 tygodni OOC - w tym okresie nie można jeszcze grać postaci ponieważ jest to najwcześniejszy okres dziecka, w którym np. pamięć jest głównie skupiona na zapamiętywaniu i nauce podstawowych czynności jak chodzenie czy mówienie, a nie na pamiętaniu tego co rodzice do niego mówią, czy gdzie go wezmą na wakacje.
III - Okres małego dziecka - Okres w którym dziecko znajduje się w młodszej fazie dziecięcej. Trwa cały pozostały czas po minionych 5 tygodniach okresu niemowlęcego aż do oficjalnego zakończenia roku szkolnego w Hogwarcie który musi występować tutaj jako wyznacznik czasowy. 
IV - Okres dziecka - Okres starszego dziecka które już tylko wyczekuję na otrzymanie listu z Hogwartu i pragnącego udać się po swoją pierwszą różdzkę. Trwa cały rok szkolny.

3. Postacie które nie chcą się znajdować w żadnym rodzie, a jedynie chcą odgrywać postać od fazy dziecka, piszą kartę postaci która od razu rozpoczyna się w III lub IV etapie.
4. Przydział postaci dzieci do domu w Hogwarcie, następuję poprzez napisanie karty postaci lub oznaczeniu weryfikatora i poproszeniu go o przydzielenie domu do już posiadanej karty postaci i ewentualnie ją zaaktualizować.
5. Podczas grania postaci dzieci można nauczyć się umiejętności latania na miotle jeżeli systematycznie będzie ona nauczana przez osobę która już taką umiejętność posiada (np. nauczyciel latania w szkółkach dla dzieci).
6. Aby obliczyć datę urodzenia od roku, w którym idzie do Hogwartu należy odjąć 11.


Postanowienie wchodzi w dniu 19.05.2020 r. Dotyczy ono głównie postaci nowych.
Prawo nie działa wstecz.

Opracowanie
@merlin0
@Danon
Danon
Puchon
Posty: 278
Tematy: 30
Lut 2019
407
Hufflepuff
#2
W pierwszej części rozwoju dziecka dodano krótkie wytłumaczenie. W tym wypadku dopiero dziecko będzie mieć odpowiednią datę urodzin, która będzie mieć sens w stosunku do pozostałej części postanowienia. Dzieci, które wstawiły niedawno karty powinny zmienić daty na odpowiednie.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.