Witaj!

Zaklęcia IC a spelle OOC
Aveloo
cyborg
Posty: 73
Tematy: 7
Lip 2018
102
Slytherin
#1
Question 
Hej! W tym wpisie chciałabym wytłumaczyć Wam różnicę pomiędzy dwoma pojęciami - zaklęciami IC a OOC. Dedykuję ten krótki poradnik szczególnie nowym graczom, mam nadzieję, że po przeczytaniu sytuacja się rozjaśni!
[Jeśli nie widzicie dokładnie jakichś grafik, kliknijcie na nie PPM i "Otwórz grafikę w nowej karcie"]

Co to jest spell OOC?
Czy zdarzyło Wam się kiedyś zobaczyć na czacie coś takiego?

[Obrazek: FLmIMzv.png]

Właśnie to jest spell OOC. To jest umiejętność, która ma fajny efekcik w grze - zależnie od zaklęcia, są to różne efekty, np. wysoki podskok, zamrożenie kogoś w miejscu czy nawet oślepienie innego gracza! Jednakże te bajeranckie spelle są tylko i wyłącznie dodatkiem i nie zaliczają się do puli zaklęć znanych przez Wasze postacie. Co oznacza tyle, że nie możecie tych zaklęć użyć do celów IC. Aby móc czarować w IC, należy nauczyć się zaklęć IC.


Zaklęcia IC
Zaklęcia IC to są zaklęcia, których Wasze postacie uczą się podczas nauki w Hogwarcie i nie tylko, np. na lekcji ZiU, z innym uczniem, z książki czy na jakimś klubie. One nie mają żadnego specjalnego efektu i jest to najzwyczajniej w świecie pisana akcja. 

[Obrazek: IIjFYEZB3pVZwRN9-wwEp_IgvU3dKguut_ygjB9l...-043ElXBTn]

Takie zaklęcie to jest już umiejętność nabyta przez postać, dlatego możemy śmiało używać jej w IC, o ile się jej nauczyliśmy! Jeśli chcecie wiedzieć, jak uczyć się takich zaklęć, żeby Wasze postacie coraz bardziej się rozwijały, przeczytajcie sobie te dwa wątki:
https://hapel.pl/forum/showthread.php?tid=20110 - to System Zaklęć i Uroków, ale Was zainteresuje dział IX “Nauka zaklęć”
https://hapel.pl/forum/showthread.php?tid=20717 - to Spis Zaklęć, niezbędnik podczas nauki zaklęć. Zawarte są tu wszystkie zaklęcia obowiązujące na serwerze, ich specyfika, podział i inne.


Gdzie szukać spelli OOC?
Dobrze, skoro wiemy już, na czym polegają spelle IC i OOC, możemy się skupić na tym, jak wygląda nabywanie tych drugich. Spelle OOC ukryte są tylko w biblioteczkach. Wystarczy kliknąć na taki blok biblioteczki PPM, a wtedy na czacie pojawi Wam się żółty komunikat o nowo nabytym zaklęciu.

[Obrazek: xXNekFlEtEdpfpjnwoBw6PO5RwXtZy87mKZOJF1f...lrg1vcWqQK]

Biblioteczki schowane są w przeróżnych miejscach na mapie, ale zdradzę Wam, że co drugi spell OOC ukrywany jest w Hogwarcie! Zazwyczaj są to albo dziwne miejsca, albo związane z charakterem zaklęcia. Gdy zauważycie taką podejrzanie odosobnioną biblioteczkę w niekonwencjonalnym miejscu, jest spora szansa, że to właśnie spell OOC!


Jak używać spelli OOC?
Aby użyć spella OOC, można się posłużyć dwoma metodami. Pierwsza jest taka, by wziąć w łapkę różdżkę i po prostu kliknąć LPM - wtedy spell się aktywuje, a na czacie wyświetli się jego nazwa.

[Obrazek: wxa3nl-Ig0tuLdm7XUFf6_DySnk0di9MVyJZCL0m...qX7mktXnY6]

Jeśli macie więcej niż jednego spella, prawym przyciskiem myszy przełączacie się pomiędzy posiadanymi zaklęciami.
Drugi sposób to posłużenie się komendą /c <nazwa zaklęcia>.
Aby sprawdzić, ile już zaklęć zdobyliście, możecie wpisać /c lista:

[Obrazek: 52xaTrfrcjw-S4FHMvax2_t7QxMi-5xEO2DmZ43o...bJW336K_tV]

Uwaga! Wszystkie spelle na tej liście poza Spongify są tylko po to, by inne spelle/systemy działały i nie musicie na nie zwracać uwagi - bo i tak nie da się ich użyć.


(Prawie) Daily Spell pls
Zapraszamy na Haplowego Discorda (must have każdego prawilnego Haplowicza), gdzie na kanale #ankiety niemal codziennie możecie zagłosować na spella, którego chcecie, by tego dnia pojawił się gdzieś na mapie. Spell z największą ilością głosów wygrywa! Czasami zamiast spella pojawia się opcja podpowiedzi do lokalizacji poprzedniego spella.

[Obrazek: iuk3RjQQigXzkeMoeSjLX-cykvNf_WHlRJ-NtH51...1na8htnw9q]

W górnej części kanału widzimy licznik wszystkich ukrytych spelli na serwerze.

[Obrazek: BteHBfx.png]Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.