Witaj!

Jesteś nowy? Zajrzyj tu!
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forumDonator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#1
PEŁNY PORADNIK, KTÓRY POMOŻE CI ZACZĄĆ GRĘ NA SERWERZE ZNAJDUJE SIĘ [POD TYM LINKIEM].
Spis treści:
1. Czym jest HAPEL.pl

2. Jak stworzyć postać?

3. Zaakceptowali mi podanie.. Co zrobić?

4. Gdzie twój mundurek! Ale jesteś wielki.. Zmień skalę! - zmiana skina i skali.

5. IC, OOC; Co to takiego? Czyli najważniejsze pojęcia

6. Co? Jakie /me? /do? Pierwsze słysze - komendy

7. Ważne tematy1. Czym jest HAPEL.pl

Serwer Hapel.pl jest serwerem “roleplay”. Głównym założeniem serwera jest tworzenie własnych postaci i odgrywanie ich na serwerze, wraz z innymi osobami, czy to w Hogwarcie czy też Hogsmeade, to nie ma znaczenia, wszędzie czeka cię tyle samo zabawy! 

Serwer Hapel.pl został stworzony w 2010 roku pod inną nazwą (Hapel), kiedy gracze musieli korzystać jeszcze z programu “hamachi”. W kwietniu 2011 roku serwer postanowił przejść na serwery dedykowane - to właśnie wtedy zaczęła się historia, która trwa do dziś. Z biegiem czasu na serwer zaczęły przychodzić coraz to nowsze osoby, tworząc swoją własną odrębną historię i dokładając swoją cegiełkę do historii całego serwera. Na początku powstała wersja 1.0, później 2.0, następnie 3.0 i obecnie 3.5. Serwer posiada własny launcher który wgra potrzebne ci mody.2. Tworzenie postaci

Tworzenie postaci to nie taki prosty proces, jakby się wydawało. Na początku spróbuj wyobrazić sobie postać, którą będziesz grał i wypisz jej wszystkie zalety i wady, nawyki, nałogi. To wszystko przyczynia się do tego, do jakiego domu w Hogwarcie trafisz. Następnie rozpisz wygląd postaci, czyli czy ma być gruba albo chuda, wysoka albo niska, czy postać ma mieć jasne czy ciemne włosy itp. Pamiętaj - każdy ma jakieś marzenia i do czegoś zmierza, wymyśl to sobie od początku tworzenia postaci i do tego dąż!

Przejdźmy teraz do samej pracy na forum i tworzenia podania

a) Wejdź na naszą główną stronę (KLIK) i kliknij “ZAGRAJ”b) Po kliknięciu “ZAGRAJ” powinna wyskoczyć strona od razu z nowym podaniem

[Obrazek: ARLaAlt.png]


Przed naszymi oczyma ukaże się wzór, który trzeba wypełnić. Aby nie mieć tych dziwnych literek w kwadratowych nawiasach, naciśnijcie CTRL + SHIFT + S. Przy wzorze macie krótko opisane, do czego służy dany wpis, lecz ja tutaj postaram się to również zrobić i objaśnić co powinno się znajdować w treści.

1. Imię i nazwisko - Tak jak mówi opis, należy tutaj wpisać angielskie imię i nazwisko swojej postaci, będziemy nim operować aż do śmierci postaci. Jednak trzeba uważać, żeby nie używać nazwisk kanonicznych lub nazwisk rodów czystokrwistych. 
Spis rodów czystokrwistych: (KLIK!) [O zgodę na używanie nazwisk czystokrwistych trzeba napisać do głowy rodu]
Spis nazwisk kanonicznych: (KLIK!)

2. Miejsce urodzenia - Tutaj należy wpisać miejsce urodzenia, może być miejscowość, jednak najczęściej pojawia się tutaj “Szpital św. Munga w Londynie”. Pamiętaj, że jeżeli twoja postać mieszka w Afryce czy Rosji, raczej nie dostanie listu do Hogwartu.

3. Status krwi - Mówi on o tym w ilu procentach jesteśmy czarodziejami. Wyróżniamy kilka statusów:
100% - Czarodziej czystokrwisty. Wszyscy w rodzinie są czarodziejami.
75% - Babcia albo dziadek to mugol. Reszta najbliższej rodziny to czarodzieje. Może się również tak zdarzyć, że jeden z rodziców posiada status krwi o wartości 50%, a drugi 100% to wtedy ich dziecko będzie posiadało 75%.
50% - Czarodziej półkrwi. Ojciec albo matka to mugol. Istnieje inna opcja. Mugolak połączy się z czarodziejem czystokrwistym to ich dziecko będzie miało 50%. Może też być taka opcja, że osoba o statusie krwi 25% połączy się z tą o 75% to ich dziecko natomiast będzie posiadało status krwi równy 50%. 
25% - Dziadek albo babcia to czarodziej. Połączenie mugolaka i czarodzieja półkrwi doprowadzi do dziecka o tym statusie krwi. 
0% - Mugolak (tzw. Szlama), to osoba pochodząca z mugolskiej rodziny, najbliższa rodzina to mugole, lecz jakaś daleka rodzina mogła mieć związek z magią. Gałąź drzewa wywodząca się od charłaka.
Charłak - Jest to osoba, która może mieć nawet 100% czystości krwi, ale nie posiada umiejętności magicznych. Jest to swego rodzaju choroba magiczna.


Bardzo ważne jest to, jaki status krwi wybierzemy, im większy tym bardziej rozbudowane musi być podanie. Na status krwi 100% trzeba mieć zgodę.

4. Cechy charakteru - Jest to jedna z najważniejszych części w naszym podaniu, to ona decyduje do jakiego domu w Hogwarcie trafimy. Szukając w internecie możemy znaleźć cechy, które są przypisane do danego domu w Hogwarcie. Niektóre cechy można zakupić za "Hapel Pointsy" możliwe do zdobycia przez pisanie akcji na serwerze.

5. Wygląd postaci - W sumie też go nosisz przez całe życie, jednakże jest to serwer o magii i dzięki eliksirom czy zaklęciom, można zmienić sobie wygląd, ale tutaj musisz podać swój prawdziwy wygląd.

6. Historia postaci - W tym punkcie mamy opisać krótko historię naszej postaci przed pójściem do Hogwartu, należy w niej zawrzeć objawienie mocy, czyli moment, w którym nasza postać dowiaduje się o tym, że jest czarodziejem. Objawienie mocy jest często spowodowane emocjami, tak jak w pierwszej części Harrego Pottera, gdy tytułowy bohater znika szybę od klatki węża boa. Następnym ważnym elementem, który powinien być zawarty w historii naszej postaci jest moment 11 urodzin - moment w którym dostajemy list z Hogwartu. W historii należy również opisać zakup najpotrzebniejszych rzeczy na ulicy Pokątnej tak jak i udanie się na peron 9¾ i odjechanie do Hogwartu.

7. Odpowiedzi na pytania - W tym punkcie mamy odpowiedzieć na 3 pytania, które mają sprawdzić nasza wiedzę na temat pojęć RP.

a) W pytaniu pierwszym mamy zaprezentować nasze umiejętności korzystania z chatu IC, ważne jest, żeby w odpowiedzi zawrzeć imię naszej postaci jak i pytanie. 
Przykład odpowiedzi:
Hej! Mam na imię John, a ty? 


b) W pytaniu drugim mamy zaprezentować nasze umiejętności w odróżnianiu chatu OOC, odpowiedź musi być zapisana w nawiasach

Przykładowa odpowiedź:
(Pałac Kultury? Niestety nie wiem, nigdy nie byłem w Warszawie)


c) W pytaniu trzecim mamy zaprezentować nasze umiejętności Role Play, ważne jest, żeby w odpowiedzi zawrzeć akcje

Przykładowa odpowiedź:
*przygląda się zupie którą podał mu chłopak* Dziękuję! Ale.. Co to za zupa?


8. Skąd dowiedziałeś się o serwerze - W tym punkcie wystarczy odpowiedzieć na pytanie, np "o serwerze dowiedziałem się od kolegi"

9. Regulamin - Większość osób w tym podpunkcie kłamie, jednak nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania! Odsyłam w takim razie do przeczytania go - Regulaminy


Po uzupełnieniu wszystkich podpunktów, jeżeli uznasz swoje podanie za wystarczająco dobre wystarczy kliknąć przycisk "Napisz wątek". Podanie powinno zostać sprawdzone w ciągu trzech dni. Jeżeli jednak podanie nie zostanie sprawdzone można zgłosić się na kanale na discordzie o nazwie "#podania". Nasze podanie może zostać:

- Odrzucone - podanie może zostać odrzucone, ponieważ:
Zostało skopiowane
Jest zbyt mało rozpisane
Inny powód (zostaje podany w odpowiedzi do podania)

- Wstrzymane - podanie może zostać wstrzymane, ponieważ:
Wymaga małych lub dużych poprawek
Inny powód (zostaje podany w odpowiedzi do podania)
Podczas wstrzymania podania masz 3 dni i 3 szanse na poprawę, inaczej podanie zostanie automatycznie odrzucone.

- Zaakceptowane - gdy podanie będzie zaakceptowane jedyne co nam zostaje to wejście na serwer i poproszenie o rangę na "/helpop".3. Zaakceptowali mi podanie.. Co zrobić?

Po zaakceptowaniu podania jedyne co nam zostaje to wejście na serwer.. Ale jak to właściwie zrobić?
Na początku powinniśmy uruchomić updater (potocznie zwany czapą), którego można uzyskać tutaj [KLIK!]. (w razie problemów zgłoś się na serwerze discord na kanale #problemy-techniczne [kliknij, aby dołączyć do serwera discord]
) Obecnie zalecanym launcherem jest SKLauncher, którego twórcą jest technik serwera skmedix, link do launchera: [KILK!]. Potrzebna będzie również Java, aby Minecraft poprawnie działał, zalecana jest wersja x64, jednak x86 też działa, link do Javy [KLIK!]. Po pobraniu wszystkich powyższych plików na początku uruchamiamy updater i czekamy na pobranie się paczki modów. Po zakończeniu procesu powinno wyskoczyć takie okienko:
[/font]Po naciśnięciu ok wyskoczy nam kolejne okienko, w którym mamy wybrać launcher, czyli w tym przypadku SKLauncher, oczywiście najnowszą wersję (na zdjęciu widać starą wersję launchera 2.8, jednak nie trzeba się tym przejmować).Po wybraniu klikamy otwórz i automatycznie otworzy się launcher, już z gotowym modpackiem. Wpisujemy taki nick, jaki mamy na forum, po czym klikamy “Graj Hapel-1.12.2”. Po kliknięciu zaczną nam się wczytywać wszystkie mody. Po tym wszystkim klikamy przycisk “Hapel.pl”, który automatycznie wchodzi nam na serwer, powinniśmy pojawić się w muzeum. Jeżeli chcemy uzyskać rangę ucznia, a nasze podanie jest sprawdzone, musimy napisać “/helpop Moje podanie zostało zaakceptowane [link do podania]”, po chwili powinniśmy uzyskać rangę “Ucz1” i powinno nas teleportować na Ulicę Pokątną. Po wejściu na ulicę pokątną ukażą nam się rozmaite sklepy, apteka, księgarnia, ale nas jak na razie interesuje jedno - Olivander. To tam powinniśmy się udać, aby kupić różdżkę. Aby wypłacić pieniądze trzeba wpisać komendę “/portfel k 10” i kupić różdżkę u NPC “Ollivander”. Aby nadać różdżce opis trzeba wpisać komendę “/różdżka” z różdżką w ręku. Do przedmiotu zostanie dodany opis, który mówi o “specyfikacjach” różdżki.

[Obrazek: VZwRfka.gif]
(Droga może być nieco inna ze względu na ciągłe ulepszanie budowli na serwerze)

Po wyjściu ze sklepu powinniśmy udać się do kolejnego NPC - Hogmida, który zabierze nas do Hogsmeade, skąd kolejny npc o tej samej nazwie zabierze nas do Hogwartu.4. Gdzie twój mundurek! Ale jesteś wielki.. Zmień skalę! - zmiana skina i skali.

Możliwe, że po wejściu na serwer wiele osób zacznie ci pisać coś w stylu “Zmień skalę! Gdzie twój skin?”. Ale jak to właściwie zrobić?[/align]

Na początku trzeba wejść w Ustawienia > Sterowanie, tutaj trzeba znaleźć “CharacterScreen” i ustawić wygodny ci bind [ja polecam F10]. Po ustawieniu klawisza należy wyjść z menu do gry i kliknąć przypisany pod CharacterScreen klawisz. Powinno nam wyskoczyć okienko jak na screenie niżej. Aby zmienić skalę wybieramy “Default” i klikamy “Edytuj”


[Obrazek: tJxkk8s.png]


Następnie wchodzimy w “Scale” gdzie ustawiamy odpowiednią nam skalę. Uczniowie pierwszej klasy powinni mieć około 70% skali. W następnych klasach można zwiększać skalę według uznania [jednak nie 100%, o niewielkie wartości]

UWAGA! - pamiętaj o zmianie każdej części ciała, czyli po kolei “Head”, następnie “Body”, “Arm left” i “Leg left” na tą samą skalę!

[Obrazek: 4ouLxkf.png]


Wypadało by zmienić skina, ale naradza się kolejne pytanie - jak to zrobić?

Na samym początku trzeba sobie załatwić skina z szatą, oraz z wyglądem naszej postaci. Następnie wchodzimy na imgur.com [KLIK!], następnie klikamy “New post”


[Obrazek: zc8aEBD.png]Powinno nam wyskoczyć okienko, w którym klikamy “Choose photo/video” albo po prostu skina przerzucamy na kolorowe pole.

[Obrazek: PJ1QVOh.png]


Gdy skin się załaduje klikamy na niego prawym przyciskiem i wybieramy “Kopiuj adres obrazu”

[Obrazek: Q1GMq3F.png]


Jedyne co nam pozostaje to wgrać skina do gry. Ponownie klikamy klawisz przypisany do CharacterScreen’u i klikamy “Edytuj”, po czym “Options” i wklejamy skina do “Skin URL”. Po wklejeniu klikamy LPM [lewy przycisk myszy] na naszą postać. Skin powinien się automatycznie zaktualizować

[Obrazek: 7NrdAO7.png]5. IC, OOC.. Co to takiego? Czyli najważniejsze pojęcia

Pojęcia

1.RP (RolePlay) 
Naśladowanie realnego życia, z uwzględnieniem kilku warunków: czas i miejsce akcji oraz postać wykonująca daną akcję. Trzeba pamiętać, by zachować pewne zasady. Bo przecież nie podbiegniemy do pierwszej lepszej osoby w realu i nie zaczniemy jej bić i wyklinać (a przynajmniej nie osoba normalna). Ogólnie rzecz biorąc, prowadzimy naszą postać tak, jak chcemy, a raczej ona chce. Jesteś autorem książki, która opowiada o pewnej postaci, lecz jest w niej jeden wyjątek, każdą inną postać opisuje ktoś inny.

2.IC (In Charakter)
Świat wewnętrzny gry. Czas, w którym osadzona jest nasza postać, w którym nie możemy ingerować w nią światem zewnętrznym (OOC ), przez np. pozyskiwanie dóbr poprzez znajomości z realnego świata. IC zapisujemy na normalnym czacie beż zadnych nawiasów. Akcje IC zapisujemy w ** lub używamy skryptowych komend /me i /do [Więcej niżej]. Pamiętaj, że grając IC NIE POTRZEBUJESZ innego gracza. Chociaż razem z nim akcja jest ciekawsza.


W IC zabrania się:
- Pisania emotikonami oraz skrótami np. "Dodgy", "itp.", "UwU". Jak już chcecie wyrazić jakąś emocje to piszecie np: *smuci się*, *uśmiecha się* i tym podobne. Wyjątkiem jest kilka skrótów i emotikon, które po napisaniu wyświetlą na chat'cie prostą akcję, po napisaniu "xD" tak naprawdę wyświetli się akcja *Wybucha śmiechem*.


Przykład akcji IC :
[Obrazek: vWQvRUI.png]

3.OOC (Out Of Character)
Charakter tej regułki jest przeciwieństwem IC. Więc, OOC to nic innego jak świat zewnętrzny gry, jak i świat rzeczywisty. Stosujemy je pisząc w nawiasach "(tekst)" albo dzięki komendzie /o [tekst]

Przykład akcji OOC:
[Obrazek: 9h8XyXg.png]

4.OOC in IC (Ouf of Character in In Character)
Jest to coś podobnego do MG lecz przejawia się tym iż mieszamy obydwa czaty. Przykładem jest pisanie OOC bez nawiasów (szybkie napisanie "()" powinno naprawić sytuacje). Zakazane jest także pisanie w IC skrótów myślowych jak sb, cb itp. (Pismo pokemonów zalicza się do tego)

Przykłady OOC in IC:
[Obrazek: kaeTBeV.png]

5.AFK (Away from Keybord)
Sytuacja, w której gracz jest zalogowany na serwerze, ale OOC nie 
przebywa przed komputerem.


6.MG (Meta Gamming)
- Jedna także ze starszych reguł podestu RP, gdzie od jakiegoś czasu została zmylona z inną, także ważną, aczkolwiek różniącą się sporo regułą: OOC w IC (ją wyjaśnię jako kolejną ). MG'giem, nazwać możemy to co dzieje się w otoczeniu naszej postaci, ingerencją ze świata OOC. Zaliczane jest również do tego zdradzanie samych informacji w OOC niezależnie od tego, czy dana osoba wykorzysta to w IC, czy nie.
Np. Mamy sprawę do Anny Margel w IC i piszemy na helpop "Zmija gdzie jesteś mam sprawe IC" lub dowiedzieliśmy się od kolegi na tsie o tym, że ta dana osoba jest wilkołakiem i piszemy do niej w IC "Ty jesteś wilkołakiem, ugryź mnie"


Przykład MG:
[Obrazek: MzvsqPI.png]

7.PG (Power Gamming)
- Po polsku "Szybka gra" to po prostu wymuszanie akcji na innej osobie. Przeważnie dlatego iż osobie grającej nie chce się czekać aż osoba przeciwna się rozpisze.

Przykład PG:
[Obrazek: bS96YTM.png]

8.DM (Death Match)
- Czyli bicie innego gracza bez powodu, zazwyczaj
występuje u trolli i dzieci z kompleksami, którym się nudzi przed
komputerem, bądź leją ich w szkole. Tyczy się to każdego ataku, różdżką też.


9.BA (Bug Abusing)
- Konkretnie, wykorzystywanie bugów na serwerze, przeważnie dla własnych korzyści.

Przykład BA:
[Obrazek: usxMYkB.png]

10.BH (Bunny Hopping)
- Jest to bezmyślne skakanie, w celu szybszego dotarcia do celu.

11.RK - (Revenge Kill)
- Zabicie osobnika z zemsty, często bywa tak, że jakiś koleś Cię zabije a ty będziesz chciał mu oddać.

12.NJ ? (Ninja Jacking)
- To zmuszenie kogoś do śmierci np. wepchanie do lawy czy celowe uderzenie rączką w gracza pod czas akcji RP, zmuszając ją do upadku.

13.TT - (Terminatorzenie)
- Jest to specjalne niereagowanie lub pasowanie akcji IC które mogą zrobić krzywdę twojej postaci.

Przykłady terminatorzenia:
[Obrazek: GlgM6ge.png]

#3-Jak poprawnie rozpisywać akcje?

1.Akcje **udane**/**nieudane**
- Tego typu akcje są używane do rozgrywania naprzykład pojedynków.
Są uznawane za prawidłowe lecz łatwo sie przy nich pogubić podczas pojedynków z kilkoma osobami.

Przykłady użycia:
[Obrazek: tqQdZxQ.png]

2.Akcje kontyunowane akcjami
- Są to akcje podobne do akcji **udane**/**nieudane** lecz są estetyczniejsze. Wymagają pomysłowości, lecz są naprawde lepsze.
Przykład użycia:
[Obrazek: HSiXH9f.png]

3.Komenda /me: Użycie komendy oraz zastosowanie.
- Komenda /me - Opisywanie czynności, którą wykonuje aktualnie Twoja postać. Jest ona główną komendą Role Play.

Przykład 1:
*Spogląda na zegarek.*
Jest to jeden z przykładów. Teraz każdy dookoła wie, że Ty spojrzałeś na zegarek. (Możesz także "pochwalić" się swoim zegarkiem wpisując markę np. /me spogląda na zegarek Casio.)


Przykład 2:
*Spogląda z uśmiechem na Stefana Batorego, po czym puszcza do niego oczko.*
Tutaj jest pokazane, że w komendzie /me nie istnieje MetaGaming z wykorzystaniem danego gracza prefixa. Powiedzmy chcemy zwrócić się akcją(uderzyć, podać rękę itp.) do drugiej osoby, możemy jego prefix użyć w /me. (Ale mimo to imienia i nazwiska IC owego gracza nie będziemy znać.)


4.Komenda /do: Użycie i zastosowanie z /me.
- Komenda /do - Opisywanie aktualnego stanu otoczenia, swojej postaci, pojazdu bądź biegu odgrywanej akcji. Ową komendą możemy zapytać gracza o stan otoczenia (jeżeli może być za to odpowiedzialny), stan jego postaci bądź pojazdu.

Przykład 1:
**Na czole Jessicy można zauważyć dosyć dużą ranę, z której sączy się krew.**
Jest opisana tutaj aktualna sytuacja, że na czole Jessicy jest dosyć duża rana. Można to napisać np. gdy nasza postać jest nieprzytomna - zwróci to uwagę przechodzących gracz obok Ciebie, tylko nie spamimy.


Przykład 2:
**Uderzenie nie było dość mocne, by Jessica doznała dość mocnych obrażeń. Miotła rozpadła się.**
Opisujemy aktualną sytuację podczas wypadku. Odgrywamy w tej chwili, że podczas uderzenia Twoja postać nie doznała większych obrażeń - oczywiście, jeżeli faktycznie te uderzenie było delikatne.


5.Komenda /do: Zapytanie na /do.
- Komendą /do możemy zapytać daną osobę o stan otoczenia(jeżeli może być za to odpowiedzialny), stan jego postaci bądź pojazdu lub aktualnej akcji. Na /do nie można oszukać drugiego gracza - trzeba pisać prawdę.

Przykład:
**Czy na ciele Stefana można zauważyć jakieś tatuaże?**
Pytasz danego gracza, czy np. na jego ciele można zauważyć tatuaże.
Otrzymujesz odpowiedź:
**Tak, na plecach Stefana można zauważyć dużego smoka.**
lub
**Tak, ale są one niezauważalne, ponieważ są pod koszulką.**


Uniwersum

Tutaj nie ma co się za dużo rozpisywać. Po prostu przenoszę was do tematu Aviana, który kiedyś już zrobił o tym poradnik.6. Co? Jakie /me? /do? Pierwsze słysze - komendy

Komendy to jedno z ważniejszych rzeczy na serwerze, istnieją komendy do animacji, ale również do odgrywania [RP]. Czytając poprzednią treść na pewno znacie kilka, z poniższych komend:
  • /me - Opisywanie czynności, którą wykonuje aktualnie Twoja postać. Jest ona główną komendą Role Play,
  • /do - Opisywanie aktualnego stanu otoczenia, swojej postaci, pojazdu bądź biegu odgrywanej akcji,
  • /s - Szept, dzięki niemu usłyszą nas tylko najbliższe osoby,
  • /su - Szept do ucha, usłyszy go tylko osoba, na którą się patrzymy,
  • /o - Chat OOC
  • /portfel [Knut/Sykl/Galeon] [ilość] - Wymienia nam podaną ilość pieniędzy z portfela.
  • /bank help - komenda używana w Banku Gringotta, która pokazuje wszystkie możliwe komendy od banku
  • /kostki [ilosc] - rzucasz kostką,
  • /zaplac [gracz] [ilosc] - płaci wymienionemu graczu podaną ilość pieniędzy [w knutach],
  • /sprobuj [ilosc] - komenda na próbę, czy coś się udało (lub nie),


7. Ważne tematyCredits
- PrawdziwyZiela
- Merlin0
- Aviron
- Avian
- Gumiś
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forumDonator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#2
Zaktualizowałem leciutko poradnik. Otóż dodałem więcej informacji w statusie krwi, ponieważ nie wszystko tam było zawarte. Dodatkowo dodałem w sekcji z pisaniem podania na ucznia te trzy pytania, które niedawno został wprowadzone do podań na ucznia. Po za tym w pojęciu MG uwzględniłem również to iż wg. administracji zdradzanie informacji IC w OOC niezależnie od tego czy się to wykorzysta w grze, czy nie to również MetaGaming.
Adrian
Czarodziej
Posty: 451
Tematy: 36
Maj 2015
480
Ravenclaw
#3
Pięknie Ziela, pomogło mi.
„Forgive your enemies, but never forget their names.” ~ John F. Kennedy
koksu246
Czarodziej
Posty: 20
Tematy: 5
Lut 2016
2
Gryffindor
#4
(SPRAWA WYJAŚNIONA)
Mam pytanko, a nawet PROBLEM!!!
Bo wszystko jest ok do czasu gdy updater zainstalował paczkę i otworzyłem sklauncher, wtedy kliknąłem play i wyskoczył mi wpis ERROR this java instance does not support a 64-bit jvm ... Szukałem tego problemu na forum ale nic takiego nie znalazłem potem sprawdziłem na Youtube tam pewna osoba nagrała film o tym problemie trzeba 1 wejść do eddit profile 2 wejść w zakładkę Java Setteings advanced 3 usunąć (x86)
gdy to zrobiłem i kliknąłem play to nic się nie stało można klikać w nieskończoność w guzik PLAY!!!
Co mam zrobić z tym problemem?
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forumDonator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#5
Takie sprawy do tego działu: https://hapel.pl/forum/forumdisplay.php?fid=111

Jednak jak już tu jesteś to Ci odpowiem. Otóż sama treść mówi, że potrzebujesz javy, która obsługuje system 64 bitowy. Tutaj ją znajdziesz http://www.oracle.com/technetwork/java/j...33155.html

Jeżeli masz system 32 bitowy to raczej nie zagrasz, przykro mi Confused
Kokos
Czarodziej
Posty: 5
Tematy: 3
Cze 2016
0
#6
co zrobić jeśli w padłem w miejsce z którego nie da się wyjść, a w pobliżu nie ma innych graczy? Pisać do administracji?
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forumDonator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#7
Kokos napisał(a): (12.03.2017 17:19)co zrobić jeśli w padłem w miejsce z którego nie da się wyjść, a w pobliżu nie ma innych graczy? Pisać do administracji?

Tak, napisz na /helpop
michalrul
Azkaban
Posty: 39
Tematy: 7
Mar 2015

#8
A czynności ,którą wykonuje postać nie piszemy w gwiazdkach? What
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forumDonator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#9
Wykonujemy w gwiazdkach albo za pomocą komendy /me i /do.
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forumDonator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#10
Aktualizacja komend oraz ważnych tematów. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie co do poradnika to piszcie do mnie na skype - zielaamdSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2023 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2023.