Witaj!

[Propozycja] Usunięcie enderchesta
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#1
Proszę o usunięcie enderchesta, który jest zbędnym elementem, psującym rozgrywkę. Ludzie wkładają tam swoje najpotężniejsze rzeczy i ewentualnie jak ich potrzebują to nagle sobie piszą (acccio! i go mają przy sobie kiedy wcześniej nie mieli. Jeżeli chcemy zachować jakieś realistyczne realia to powinniśmy takie rzeczy chować w swoich domach albo w skrytkach w banku, przecież po coś one są. Ewentualnie można dodać taką zasadę, że to co mamy w enderchest'cie to przedmioty, które się w nim znajdują mamy przy sobie, lecz wtedy wypadałoby dodać jakąś komendę, dzięki której moglibyśmy sprawdzić kogoś enderchesta, tak jak to jest z eq. W realu nie mamy takiej personalnej skrzynki, do której tylko my możemy zajrzeć i z niej coś wyciągać i wkładać, także wydaje mi się, że jest to w miarę dobry pomysł.
Mikowskyy
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,105
Tematy: 60
Gru 2014
172
Ravenclaw
#2
To właściwie część osób tam trzyma też jakieś śmieci jak ja na przykład przy pełnym eq. To więc po co komuś zaglądać i oglądać coś co nie przydaje? Dać zasadę taka zasadę do cennych przedmiotów. Bo co? Postać by miała bagaż ważący tonę lub więcej patrząc na IC. To też trzeba uwzględnić i ograniczyć tonarz pod postać jej siłę i wiek. Wyobraźmy sobie dziadka z workiem na plecach który waży tonę to nie realne. Widziałem jakieś skrypty na serwerach że im więcej itemow tym ciężej nam chodzić może i tu to przejdzie?
LENIWIECHERE
Czarodziej




Posty: 372
Tematy: 51
Wrz 2016
354
Slytherin
#3
Dodam tylko, ze przy kontrolach badz przeszukiwaniu gracza, ci nie raz pisza, ze ida AFK po czym wpisuja Accio i chowaja te rzeczy, ktorych nie chcieliby stracic Wink
WCHODZISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Wilk
Siemowit




Posty: 512
Tematy: 6
Lip 2017
95
Hufflepuff
#4
W zamian za enderchesta oskryptujcie plecaki, torby bez dna, to by załatwiło sprawę.
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#5
Rowniez jestem za oskryptowaniem.
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#6
Mogą być plecaki, czy inne itemy tego typu, ale tak, by w każdym razie druga osoba mogła je teoretycznie IC wziąć czy coś. Personalne skrzynki (czyt. enderchesty) są po prostu bez sensu. Leniwiec wyjaśnił dlaczego właśnie to powinno zostać zlikwidowane.

Mikowsky - wlasnie po to masz skrzynki w domu by chowac tam smieci, a nie enderchesta. Jezeli chcesz cos miec przy sobie no to nosisz to przy sobie. Jeżeli chcesz wziac wiecej rzeczy to bierzesz plecak i tam wkladasz rzeczy, ale w porownaniu z enderchestem teoretycznie kazdy moze do niego zajrzec, ukrasc ci go lub wlozyc cos do srodka.
CzarnaMoc
Azkaban




Posty: 864
Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

#7
Vipera/Areque

A ja jestem za całkiem inną propozyja @PrawdziwyZeiela. Odpisz na to co napisze, bo jestem cieakwa co o tym myślisz. Oczywiście jeśli ktoś już wspomniał wyżej o tym to bardzo przerpaszam. Więc moim zdaniem oczywiście zgadzam się z twoją propozycją, ale nie całkiem usunąć jej. Zaklęcie ACCIO! Powinno być dawana dla każdego kto uczy się go tak jak patronusa. Wystarczyło by wysłać ss do administracji. Wtedy byśmy otrzymywali tą komendę i była by to bardziej realna wersja, niż 1 ooc który lata na miotle i nie umie zaklęcia szybko chowa sobie je do accio! Wtedy by można ograniczyć odwalanie tego stylu. Ogólnie to jestem raczej za pomysłem Zieli równie, ale by było miło gdyby moja wypowiedź była brana pod uwagę.
AgresywnyAgresor
Czarodziej




Posty: 200
Tematy: 13
Kwi 2018
20
Gryffindor
#8
Popieram tutaj osobnika @Wilk
Lepiej takie coś oskryptować, a nie wywalać coś, co może Ci pomóc gdy masz całe EQ zapełnione.
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#9
Można by bylo zrobic cos takiego jak ty myslisz, ale tak czy siak wtedy ten enderchest musialby byc brany jako cos co masz przy sobie, ale IC jakbys to wytlumaczyl? Wydaje mi sie, ze po prostu usuniecie accio i enderchesta a zamienienie go na plecaki, do ktorych kazdy mial dostep bedzie o wiele lepszym pomyslem.

AgresywnyAgresor napisał(a): (25.10.2018 15:58)Popieram tutaj osobnika @Wilk
Lepiej takie coś oskryptować, a nie wywalać coś, co może Ci pomóc gdy masz całe EQ zapełnione.

ale jak IC wytlumaczysz to co masz w enderchest'cie? Kiedy bedziesz mial cale eq zapelnione to chowasz to do plecaka albo do skrzynki, do ktorje kazdy bedzie mogl zajrzec.
Deleted
Mugol


 
#10
I ja dorzucę do tego swoje trzy grosze, bo jestem pomysłodawcą Accio! i osobiście tworzyłem ten skrypt.

Przedstawię pokrótce kilka przykładów nadużycia tego skryptu. Przede wszystkim uruchamianie go na czacie OOC, z jednym lub dwoma nawiasami. W kodzie była linijka, która blokowała użycie skryptu na czacie OOC - widocznie ktoś ją zablokował. Każdorazowe wykorzystanie tego skryptu na czacie OOC to BA, obejście systemu, które powinno być karane.

Po drugie, robienie z Accio! sejfu na cenne przedmioty, by w ryzykownej sytuacji móc je przywołać lub ukryć to jawne NON RP, które także powinno być karane. Skryptowi temu towarzyszyła idea, by umieszczać w enderchescie przedmioty pilnej potrzeby i takie które gracz składuje IC w domu/dormitorium, by móc je swobodnie przywołać (zobacz: Harry i jego miotła podczas turnieju, albo m.in. przywołanie zeszytu z pracą domową, czy nawet minecraftowego jedzenia).

Po trzecie, jest komenda pozwalająca na sprawdzanie zawartości enderchesta każdego gracza.

Nie wydaje mi się by skrypt Accio! był wrogiem numer jeden. Trzeba naprawić kod, który ktoś ewidentnie uszkodził, a moderacja powinna zacząć egzekwować poprawne stosowanie zaklęcia, bo istotnie - zgadzam się tutaj z przedmówcami - dalszy taki stan rzeczy jest nie do zaakceptowania.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.