Zaakceptowane Podanie na Dorosłego
Zygfryd
Czarodziej
Posty: 309
Tematy: 28
Gru 2014
816
Slytherin
#1
Imię i nazwisko: Basile Rosier
Data i miejsce urodzenia: 23.09.2050r.
Status krwi: 100% (Powiązanie z rodem Bowes)

Historia postaci: 
Basile urodził się pierwszego dnia jesieni w szpitalu św. Harpuna w Paryżu. Płakał tak głośno, że słychać go było w całym szpitalu. Rodzice byli czystokrwistymi czarodziejami - Francuzami z dziada pradziada. Imię Basile nadano mu ze względu na bazylię, która to była ulubioną przyprawą jego matki. 

Od najmłodszych lat odstawał od swoich rówieśników. Spokojny, ułożony i zawsze grzeczny. Nigdy na nikogo nie podniósł ręki. Ba! Nawet głosu nie podnosił. Kochał przyrodę. Wraz ze swoim Psidwakiem - Cherrym - zwiedził każdą łąkę, las i polanę w obrębie kilkudziesięciu mil od Paryża.  Trzeba powiedzieć też, że kochał zwierzęta. Rodzice uważali, że to niecodzienne, jednak nie zabraniali mu robić tego, co uważał za słuszne. Ponad to uwielbiał sztukę. Rzeźbę, malarstwo, muzykę... Tylko architekturę uważał, za coś nudnego. 

Pewnego razu poszedł wraz z Cherrym na wernisaż do paryskiego Luwru. Oczywiście na ten nieoficjalny, dla czarodziejów, w podziemiach tego ogromnego muzeum. Ochroniarz nie chciał go wpuścić razem z psidwakiem, więc Basile wkręcił mu, że stworzenie jest elementem performance'u. Czarodzieje przyglądali się z zaciekawieniem, kiedy psidwak wydalał się między dwoma rzeźbami wartymi setki tysięcy galeonów. "Odważne" - mówili. Kiedy ktoś spytał jak nazywa się ta instalacja Basile odpowiedział, że "gówno". "Zadziwiająco szczere" - skomentowała starsza czarownica. "Brutalnie prawdziwe" - dodał elegancki pan w cylindrze. 

Zapomniałem wspomnieć o szkole. Ukończył Akademię Beauxbaton. I może oceny na to nie wskazują - wyniósł stamtąd bardzo dużo wiedzy. Przynajmniej tej, która była poza schematami oceniania. 

Po ukończeniu szkoły dostał pracę w podziemiach Luwru, gdzie codziennie miał kontakt ze sztuką. Potem sam zaczął malować. Coś nawet wyrzeźbił, ale do tej pory nic nie przyniosło mu takiego rozgłosu jak słynny performance z Cherrym w roli głównej.

I tak żył sobie, kochając przyrodę i sztukę, nosząc szykowne szaty finansowane z rodowego skarbca i nie zaprzątając sobie głowy uczuciami. Aż do niedawna, kiedy to przez pewną osobę zdecydował się wyjechać do Wielkiej Brytanii.

Wygląd postaci: (Minimum dwanaście rozwiniętych zdań)

Basile jest wysokim mężczyzną o włosach koloru ciemnego blondu. Nie jest dobrze zbudowany - ot typowy Francuz. Twarz ma aż nazbyt kanciastą. Kwadratowa szczena jak u superbohatera z komiksów i do tego niebieskie oczy. Włosy zawsze doskonale ułożone przy pomocy kilku zaklęć. Twarz ogolona do tego stopnia, że trudno na niej znaleźć choćby malutki ślad zarostu. Idealny kandydat na męża, co nie? Nosi błękitne szaty. Czasem jest to mugolski smoking czy garnitur, czasem płaszcz jaki noszą czarodzieje. Lubi nosić futra, jednak tylko te sztuczne. Ubiór dopełnia złoty zegarek na ręce i lekko przyciemniane okulary ze złotymi oprawkami. Wszędzie gdzie się pojawi sprawia wrażenie czystego, ułożonego i eleganckiego mężczyzny. Tych, którzy nie przykładają wagi do ubioru przytłacza lub odrzuca jego wygląd. 

Zdjęcie w spoilerze.

Cechy charakteru: (Minimum dwanaście rozwiniętych zdań)
Basile jest przede wszystkim uprzejmy dla każdego. Nie używa wulgaryzmów czy uszczypliwych komentarzy. Zachowuje się jak człowiek obyty z kulturą i sztuką. Lubi przebywać na wolnym powietrzu jak najdalej od cywilizacji. Jest dżentelmenem. Otwiera drzwi kobietom, całuje je w dłoń i tak dalej. Dba o dobro innych, jednak kiedy trzeba użyć przemocy lub magii w stosunku do innych - po prostu tego nie robi. Nie leży to w jego naturze. Woli ulotnić się, zniknąć, niż narazić się na potencjalne lanie. No, chyba że chodzi o kobietę. Chętnie zawiera nowe znajomości, lubi ludzi. Jest zawsze pozytywnie nastawiony - niezależnie od tego czy ktoś jest biedny, śmierdzi czy przeklina. Wtedy po prostu zwróci mu uwagę, ale nie będzie miał do niego żadnych uprzedzeń. 

Wyniki z OWuTeM-ów:
Astronomia – T
Eliksiry – T
Historia Magii – T
Mugoloznawstwo - T
Latanie – T
Numerologia – T
Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami – PO
Obrona Przed Czarną Magią – Z
Starożytne Runy – T
Transmutacja – PO
Wróżbiastwo – Z
Zaklęcia i Uroki – N
Zielarstwo – T

Nie muszę chyba pisać części OOC, gram tu od 5 lat...
Skacz jak ci każę, będę patrzył jak skaczesz.

DC: Patryk #6537
Wilk
Siemowit
Posty: 512
Tematy: 6
Lip 2017
95
Hufflepuff
#2
Zaakceptowane.
Zgłoś się na serwerze po range.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2022.