Podanie na Ucznia
Vildan
Fanka kawusiWeryfikator

Posty: 92
Tematy: 5
Mar 2019
87
Ravenclaw
#1
Imię i nazwisko: Vildan Vallar
Miejsce urodzenia: Szpital Świętego Munga w Londynie
Status krwi: 75% 

Cechy charakteru
Vildan jest osobą ciekawą świata, wciąż chce dowiadywać się nowych rzeczy. Nawet jeśli z pozoru coś może wydawać się wiedzą bezużyteczną, to i tak poświęca temu dłuższą chwilę. Jest inteligentna, kreatywna, myśli nieszablonowo. Lubi spędzać czas w samotności, dlatego często siedzi gdzieś w kącie czytając książkę lub rysując w swoim szkicowniku. Często chodzi zamyślona, co sprawia, że czasem zapomina, dokąd tak naprawdę idzie, a w najbardziej ekstremalnych sytuacjach potrafi wpaść na ścianę lub potknąć się o stopień. W kontaktach z innymi stara się być przyjazna, jednak jeśli ktoś jest dla niej niemiły, odpowiada tym samym, a najczęściej po prostu nie kontynuuje dyskusji czy też znajomości z takimi ludźmi, bo wie, że nie warto. Jest tolerancyjna i traktuje wszystkich równo, niezależnie od statusu krwi, koloru skóry, płci, poglądów, wieku czy też domu w Hogwarcie. 

Wygląd postaci
W porównaniu do swoich rówieśników jest raczej niska, a przy tym chuda. Ma długie, kruczoczarne, falowane włosy. Jej oczy są duże i błękitne. Cera jest bardzo blada. Na co dzień ubiera się dość klasycznie, jednak zawsze ma na sobie jakiś element, który nie pasuje do reszty i stanowi dość dziwną ozdobę.

Historia postaci
Vildan urodziła się w Szpitalu Świętego Munga w Londynie. Jej najbliższa rodzina składa się z rodziców oraz młodszej siostry. Rodzice Vildan również bardzo cenią sobie naukę i nowe odkrycia, z tego względu jej matka zajmuje się badaniem magicznych stworzeń, a jej ojciec eksperymentuje przy eliksirach. Pierwsze lata swojego życia Vildan spędziła w domu rodzinnym znajdującym się na wzgórzu małej wioski nieco oddalonej od Londynu. Bardzo lubiła swój dom, jednak najbardziej lubiła spędzać czas w domowej bibliotece, w której znajdowało się wiele książek o naukach magicznych. Ze względu na zawód rodziców najczęściej tematyką były magiczne stworzenia lub eliksiry, ale było też kilka pozycji o innej tematyce. Poza tym często biblioteczka była uzupełniana, wtedy Vildan cieszyła się, że może zajrzeć do czegoś nowego. Odliczała dni do rozpoczęcia nauki w Hogwarcie, bo wiedziała, że tam będzie miała szansę nauczyć się jeszcze więcej niż z książek z domowej biblioteki. 
Matka Vildan pewnego dnia sprowadziła do domu Niuchacza, aby go zbadać, ten jednak wykorzystując chwilę nieuwagi przystąpił do poszukiwań najróżniejszych błyskotek. Vildan niczego się nie spodziewała, kiedy siedziała na kanapie w salonie, czytając po raz setny Baśnie Barda Beedle'a. Nagle zauważyła Niuchacza, który szybko zmierzał w jej stronę. Przestraszyła się, bo nie wiedziała do końca co to za stworzenie i zaczęła uciekać. Wybiegła z domu i nagle znalazła się na drzewie, choć wcale się na nie nie wspinała, po prostu chciała jak najszybciej gdzieś się schować przed stworzeniem. W tym wydarzeniu musiało być coś magicznego. Niuchacz miał problemy, aby wspiąć się na to drzewo, co było dość dziwne.
Nie była to jednak jedyna dziwna sytuacja, która przydarzyła się w życiu dziewczyny. Na ogół nie sprawiała ona problemów i nie kłóciła się z rodzicami, jednak matka zawsze miała do niej pretensje o przestawianie książek w domowej biblioteczce. Tak naprawdę Vildan nigdy tego nie robiła, korzystała jedynie z tych na dolnych półkach, bo tylko tam mogła je dosięgnąć. Co prawda, kiedy zobaczyła jakiś interesujący tytuł gdzieś wyżej, to bardzo chciała przeczytać tę książkę, a kolejnego dnia ta sama książka leżała już dużo niżej tak, że Vildan mogła ją na spokojnie sięgnąć. Skoro nikt tak naprawdę ich nie przestawiał, musiała być w tym jakaś magia.
W końcu dziwne rzeczy działy się z jej włosami - od zawsze były długie i Vildan je uwielbiała. Jej matka czasem trochę jej je ścinała, bo uważała, że mogą jej przeszkadzać, jednak nie przynosiło to skutku, ponieważ natychmiast magicznie odrastały nawet w tym samym dniu.
Pewnego poranka śnieżnobiała sowa zastukała dziobkiem do okna pokoju Vildan. Ta natychmiast poderwała się na nogi, otworzyła okno i zabrała list. Był zaadresowany właśnie do niej. Odwróciła go i zobaczyła pieczęć Hogwartu, co ją bardzo ucieszyło. Otworzyła kopertę i przeczytała zawartość, szczegółowo przyglądając się liście rzeczy potrzebnych podczas pierwszego roku. W końcu pobiegła na dół, aby przekazać rodzicom tę wspaniałą wiadomość.
Kolejnego dnia Vildan wraz z rodzicami wybrała się na Ulicę Pokątną na zakupy. Dziewczyna nie mogła odciągnąć wzroku od żadnego sklepu - wszystkie rzeczy były niesamowite. Podczas zakupów Vildan starannie odhaczała na liście zakupione przedmioty. Szaty, podręczniki, pióro, atrament, pergaminy, różdżka... Bardzo starała się, aby o niczym nie zapomnieć. Kiedy wszystko zostało zakupione, rodzina wróciła do domu.
W końcu nadszedł ten dzień - pierwszy września. Dokładnie o godzinie 9:00 Vildan siedziała już w przedziale pociągu znajdującym się na peronie 9 i 3/4. Wyglądała przez okno i machała do rodziców, kiedy pociąg właśnie ruszył. Jej magiczna przygoda właśnie się rozpoczyna!

Udziel poprawnych odpowiedzi:
Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: Cześć, jak się nazywasz?
Cześć, nazywam się Vildan Vallar, a Ty?

Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: (Ej, wiesz gdzie jest Pałac Kultury w Warszawie?)
(Tak, wiem, gdzie się on znajduje.)

Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: *podaje Ci talerz, wypełniony jakąś zupą*
*Odwróciła głowę w kierunku ucznia, po czym spojrzała na niego, a następnie na talerz zupy.* Wygląda smakowicie!

Skąd dowiedziałeś/aś się o serwerze?
Współpraca ze Szkołą Magii Salem.

Czy przeczytałeś regulamin serwera Hapel.pl?
Tak.

Składając podanie, akceptuję regulaminy serwera Hapel.pl i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
Narreid
Weryfikator, dzień dobryWeryfikator

Posty: 391
Tematy: 31
Sie 2018
388
Slytherin
#2
WSTRZYMUJE!

Historia jest ładnie napisana, jednak brakuje w niej: objawienia mocy; pójścia z rodziną na zakupy na ulicę Pokątną; przyjście na peron 9 3/4. Dobrze rozpoczęłaś z niuchaczem. Dziewczyna była zszokowana, przez co mogły jej się objawić moce.  

3 DNI, 3 SZANSE!
Vildan
Fanka kawusiWeryfikator

Posty: 92
Tematy: 5
Mar 2019
87
Ravenclaw
#3
Poprawione!
Narreid
Weryfikator, dzień dobryWeryfikator

Posty: 391
Tematy: 31
Sie 2018
388
Slytherin
#4
Od razu lepiej. Witamy w świecie magii!

Zaakceptowane!


Trafiasz do...

[Obrazek: 3dqndfR.png]

Na serwerze zgłoś się po rangę, pisząc: /helpop Zaakceptowano moje podanie. [Link do podania].
Po discorda krukonów zgłoś się do mnie lub opiekuna domu, miłej gry!Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2022.