Zaakceptowane Podanie na Ucznia
Pegazia
Czarodziej
Posty: 11
Tematy: 11
Mar 2019
1
#1
Imię i nazwisko: 
Lia MacDougal


Miejsce urodzenia: 
Szpital Swietego Munga w Londynie 

Status krwi:
 75%


Cechy charakteru: 
Lia jest wstydliwa i zawzięta. Jest także sprytna, przebiegła i chytra. Nie lubi kiedy ktoś ma inne zdanie niż ona, a już w ogóle kiedy ta osoba mówi to na głos. Postać jest też miła, ambitna i mądra. Nie zawsze jednak wykorzystuje Lia tą wiedze do dobrych celow, chociaż prawie nigdy nie łamie zasad i prawie zawsze nie ma żadnych kłopotów. Zawsze się dobrze uczy w szkolę i ma także dobre oceny. Czasami oszukuje i przechytrza innych, żeby sama ona miała lepiej. Nie lubi także przegrywać. A kiedy wie że za chwile przegra, kombinuje i przechytrza przeciwnika, żeby wygrać. Chociaż nie zdarza się to nonstop. Lia jest też uczciwa. Wie dokładnie kiedy może pozwolić sobie na takie zabawy. Lia nie lubi za bardzo towarzystwa innych osób. Ciężko nawiązuje nowe przyjaźnie i znajomości. Jednak kiedy ma zaufanego przyjaciela czy przyjaciółke to wtedy dzieli z nim prawie wszystko. W innym przypadku nigdy nie okazuje swoich emocji. Często woli zostawać w pokoju i sie uczyć, niż iść na imprezę. 


Wygląd postaci:
 
Lia jest nie za wysoka i nie za niska. Wygląda jak normalna 11 latka. Lia ma bardzo ciemne oczy, które pasują jej do czarnych, prostych, zadbanych włosów. Jest ona szczupła i ma znamie na prawej ręce. Nigdy nie pokazuje tego znamia. Zawsze ubiera się tak, żeby te znamie przykryć. Lia ubiera się raczej w czarne lub ciemno-zielone ciuchy. Chociaż jest w jej szafie dużo innych kolorowych ubrań. W Hogwarcie ubiera sie zawsze pod kolory jej domu. W zimę ubiera się ciepło, ponieważ bardzo szybko marznie. Dziewczynka ma małe uszy i mały nosek.
Krótko mówiąc: Lia jest normalną, ładną wyglądającą 11-latką.


Historia postaci:
  
Historia Lii MacDougal zaczeła sie w Szpitalu Swietego Munga w Londynie...
Lia żyła w małym domku w Londynie ze swoją rodziną. Mieszkała ze swoją dużo starszą siostrą i jej rodzicami. Nie daleko z tąd znajdował się dom jej babci i dzaidka. W tym domku mieszkali czasami także jej kuzyni. Prawie cała jej rodzina była czystokrwista. Ona sama nie była do końca czystokrwista.
Często chodziła gdzieś z jej kuzynami rozrabiać. Bardzo się lubili. Byli w tym samym wieku. Można powiedzieć, że robili razem wszystko.

Jej Babcia i Dziadek dużo opowiadali Lii o Hogwarcei i o magii. Bardzo dużo sie ona od nich nauczyła. Lia zauważyła że umię czarować kiedy miała 5 lat. Zaczeła podnosić rzeczy nie dotykając ich. Na początku była bardzo przestraszona, ale potem polubiła to. Było to wspaniałe uczucie, kiedy czarowała. Powiedziała to najpierw jej babcii i dziadkowi. Oboje byli z niej bardzo dumni. Kiedy powiedziała to rodzicom zaczeli oni krzyczeć. Mówili, że nie powinna tego robić. Oni bardzo nie lubili, kiedy ona dowiadywała się o Hogwarcie i o magii. Nie chcieli jej wysłać do Hogwartu. Nigdy nie mówili jej dlaczego. Wmawiali jej, że sami nie byli w tej szkole i że ona też nie pójdzie. Lia jednak sie tak łatwo nie poddała. Wiedziała że jej kuzyni niedługo tam pojadą i ona chciała iść z nimi. Kiedyś wyszła nocą ze swojego pokoju i poszła do piwnicy jej domku. Rodzice nigdy jej tam nie pozwalali wchodzić, dlatego zamkneli tą piwnice na klucz. Lia wiedziała że może znajdować się w tej piwnicy coś, co pomoże jej dostać się do Hogwartu. Sprytnie wykradła klucz z pokoju jej rodziców i weszła do tajemniczej piwnicy jej domu. Odkryła tam całą prawde.

Jej rodzice chodzili jednak do tej szkoły, byli tam uczniami, byli w Slytherinie i tam sie poznawali. Zobaczyła tam dużo więcej, obrazy, książki i rzeczy których sama nie znała. Od tej pory Lii rodzice, przyłapani na kłamstwie, musieli się zgodzić i wysłac ją do tej szkoły. Za nim się jednak zgodzili, chcieli Lie zniechęcić historiami o nie czystokrwistych czarodziejach, którzy nie powinni chodzić do tej szkoły. Mówili że ta szkoła robi wielki błąd i że niedługo jej nie będzie kiedy będą przyjmowąć nieczystych czarodziejów. Ich wymyślone Historyjki zmyliłe Lie badrzo, ale nie udało im się zrobić jedną rzecz: Zniechęcić Lie do nauki magii. Ona to kochała. Kiedy czarowała czuła jakby chodziła po chmurach.
Dlatego w wieku 11 lat przyleciała piękna, czarna sowa, przez balkon do jej pokoju, z listem Hogwartu. Lia się bardzo cieszyła i za nim sie obejrzała znalazła się z Babcią i Dziadkiem na pokątnej. Tam kupiła wszystko co potrzebowała: Różczke, szaty, książki i inne. Pamięta najbardziej, jak kupowała swoją różczkę. Trfało to bardzo długo i Lia zdążyła wybić 3 wazony i jedno okno u Olivandera. To nie było łatwe i było bardzo męczące, ale było to bardzo szczęśliwa i fajna zabawa.
Potem pożegnała sie z Babcią i Dziadkiem i wsiadła do pociągu, ze swoimi kuzynami. Nie mogła uwierzyć, że jest w pociągu, który jedzie prosto do HOGWARTU!!!

 Lia ma nadzieje że Hogwart nauczy ją magii, odpowie na wszystkie jej pytania i powie co to jest ta dziwna mała, ciemna rzecz, którą zabrała z piwnicy jej rodziców...


Udziel poprawnych odpowiedzi:
Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: Cześć, jak się nazywasz?
Czesc nazywam sie Lia MacDougal. A jak ty się nazywasz?


Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: (Ej, wiesz gdzie jest Pałac Kultury w Warszawie?)
 (Tak, jest w Warszawie xD)

Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: *podaje Ci talerz, wypełniony jakąś zupą*
 *biorę talerz od ciebie i stawiam go koło siebie*


Skąd dowiedziałeś/aś się o serwerze: Drollercaster, internet

Czy przeczytałeś regulamin serwera Hapel.pl? tak

Składając podanie, akceptuję regulaminy serwera Hapel.pl i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
Scylla
Czarodziej
Posty: 55
Tematy: 9
Lip 2018
71
#2
wstrzymuje

Na status krwi 100% wymagana jest zgoda, czy takową posiadasz? Jeśli nie, zmniejsz procent

Rozpisz cechy charakteru i wygląd
Historia powinna zawierać
-opis relacji postaci z jej rodziną, więc ten punkt można rozpisać 
-moment objawienia mocy
-zakupy na pokątnej
-odjazd pociągiem ze stacji

Przy 1 pytaniu pomocnika cudzysłów nie jest wskazanywskazany


PORADNIKI, które mogą Ci pomóc 
https://hapel.pl/forum/showthread.php?tid=11357
https://hapel.pl/forum/misc.php?action=help&hid=8

3 dni 3 szanse, wystarczy zedytowac post
Scylla
Czarodziej
Posty: 55
Tematy: 9
Lip 2018
71
#3
nadal wstrzymane 

Jeśli chcesz, aby twoja postać miala 75% czystości krwi, podanie powinno być bardziej rozbudowane. Jeśli nie, po prostu zmniejsz procent krwi. 

pytania, które mogą Ci pomóc w rozbudowania podania:

Jakie emocje towarzyszyły twojej postaci, gdy zaczęła unosić te przedmioty? Co wywołało taką reakcję? 
W jaki sposób u dziewczynki przejawia się mądrość czy ambicja? Do cech charakteru, które wymienilaś, dodaj przykłady, gdzie się one przejawiają.

3 dni, 2 szanse
Scylla
Czarodziej
Posty: 55
Tematy: 9
Lip 2018
71
#4
Miłej gry
Zaakceptowane!

Trafiasz do...

[Obrazek: GnXTpe2.png]

Na serwerze zgłoś się po rangę, pisząc: /helpop Zaakceptowano moje podanie. [Link do podania].Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2022.