Zaakceptowane Podanie na Ucznia
Gonplei
Czarodziej
Posty: 2
Tematy: 1
Mar 2019
4
Hufflepuff
#1
Imię i nazwisko: Hugon Bellerose;
Miejsce urodzenia: Bordeaux, Francja;
Status krwi: 100%;

Cechy charakteru: Jego największa pewność co do dobroci opatrzności opierała się na kwiatach. Pozostałe rzeczy: jego zdolności, pragnienia, jego pożywienie - to było konieczne dla jego istnienia. Hugon nigdy nie wierzył w moce dobra i zła istniejące poza ludźmi. Myślał, że dobro i zło to nazwy dotyczące ludzkich uczynków, a nie samych ludzi. Mógłby tylko powiedzieć, że jakiś czyn jest dobry, ponieważ komuś pomaga, albo zły, ponieważ komuś szkodzi. Ludzie byli zbyt skomplikowani, żeby przylepiać im proste etykietki. A Hugo był na to zbyt naiwny. Szkoda tylko, że prawda o świecie była dużo okrutniejsza. Ludzie są złośliwi, niewdzięczni i prawdopodobnie mają w nosie wszystkie dobre chęci, więc każdy dobry uczynek wróciłby do niego jak bumerang, żeby walnąć go prosto w ten głupi, naiwny łeb. Ale co może na to poradzić towarzyski, prosty i pomocny chłopczyk? No właśnie! Hugon w trudnych sytuacjach zawsze kieruje się uczuciami. Jeśli ma do podjęcia trudne decyzje, napotykają go niestety pewne trudności. Ale to nic! Za każdym razem kiedy ktoś w niego uwierzy, to tak jakby trochę bardziej istniał.

Wygląd postaci: Bywa, że ludzka twarz i ciało wyrażają uczucia tak dokładnie, że można w nich czytać jak w książce. Oczy Hugona, brązowe jak szkło butelki, były bardzo dziwne. Bo te brązowe oczy, tak ciemne, orzechowo brunatne, patrzyły na ludzi tak, jakby to oni mogli je uszczęśliwić. Mimo, że to na nie przenosił właśnie całą swoją złość i uczucie dyskomfortu. Wygląd chłopiec zachował po swoich przodkach, nawet tych najbardziej antycznych - bujne, spiętrzające mu się nad czołem złote włosy i rozwiązła biel skóry. Tak więc - Hugo miał blond czuprynę i uśmiech, który zdawał się nigdy nie znikać. A uroda i uśmiech dokonują cudów! Wszystkie wady charakteru człowieka pięknego, zamiast odstręczać od niego, stają się niezwykle dobre; nawet występki takiego tchną nadobnością. To samo więc tyczyło się Hugona. Nawet biorąc pod uwagę budowę jego ciała. A postawny to on nie był. Wąskie ramiona, chude nogi, długie palce… Bellerose był zwyczajnie dzieciakiem wyjątkowo szczupłym.

Historia postaci: W Bordeaux we Francji czas biegł powoli, ale nieprawdą było, że nie działo się tam nic. Można by wręcz rzec, że w takim miejscu działy się rzeczy najważniejsze - mieszkańcy prowadzili przyzwoite życie, mówili prawdę, doceniali to, co mieli i nie żałowali tego, czego nie mieli, więc wszyscy nawzajem sobie pomagali, nie robiąc wokół tego wielkiego szumu. To właśnie w takim miejscu urodził Hugo. Spadła wtedy na świat taka nieprawdopodobna i błyszcząca wiosna z wszystkimi powiewami, blaskami i przeczuciami, podczas której zasoby rodu Bellerose zasilił kolejny czarodziej. Wydarzyło się to wszystko 24 kwietnia, dla jego rodziny dnia z pewnością pamiętnego. Hugon od samego początku był niemożliwie szczodrym, skromnym i słodkim dzieckiem. Rodzina była dla niego najważniejsza, a domem nazywał oglądanie księżyca wschodzącego nad łąką i towarzystwo kogoś, kogo można było przywołać do okna, żeby obejrzeć to razem. Prowadził spokojne życie w domu rodowym należącym do Bellerose. Bawił się tam i uczył wraz z kuzynostwem. Spędzał z nim dużo swojego wolnego czasu. Ulubionym zajęciem jednej z jego kuzynek, Eve, od samego początku było wplatanie mu we włosy polnych kwiatów - w tym oczywiście też wianków z nich zrobionych. Przyzwyczajenie zostało, więc kwiaty stały się znakiem charakterystycznym Hugona. W wieku 8 lat w jego życiu wydarzyło się coś przełomowego. Podczas jednego z samotnych spacerów po łące, chłopiec trafił na ogromny słonecznik, wydźwignięty na potężnej łodydze i zarażony miękką zgnilizną bakteryjną, czekający w żółtej żałobie ostatnich, smutnych dni żywota, uginając się pod przerostem potwornej korpulencji.
Pod nim znajdował się maleńki wróbelek ze złamanym skrzydłem. A naiwne przedmiejskie dzwonki i perkalikowe kwiatuszki stały dookoła bezradne w swych nakrochmalonych, różowych i białych koszulkach, bez zrozumienia dla wielkiej tragedii słonecznika i wróbelka. Smutny i równocześnie oburzony Hugo osunął się na kolana, płacząc nad losem obu istot. Nagle, ni stąd ni zowąd, pod wpływem emocji młodego Bellerose - i słonecznik, i wróbelek zostały momentalnie uleczone. Gdy tylko rodzice dowiedzieli się, że ich dziecko jest czarodziejem, urządzili ucztę obwieszczającą. To właśnie wtedy ojciec Hugona zdecydował, że chłopiec zostanie przeniesiony do Londynu i zamieszka u swojego brata, Johna, który przygotuje go do spędzenia paru następnych lat w którejś ze szkół magicznych. Jako, że po paru latach nie było już sensu Hugona odsyłać - zamieszkał u brata na stałe. Gdy skończył 11 lat, przyleciał do niego list z Hogwartu, a parę dni przed rozpoczęciem roku szkolnego zakupił wszystko to czego było mu potrzeba na ulicy Pokątnej. Ale spokojnie, jego przygoda dopiero się rozpoczyna..!


Udziel poprawnych odpowiedzi:

Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: Cześć, jak się nazywasz?
Że ja..? A, no tak! Dobra, w takim razie ja jestem... Hugon Bellerose, tak! Hugon. Ale mówią na mnie Hugo. Ty też możesz, jeśli chcesz.

Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: (Ej, wiesz gdzie jest Pałac Kultury w Warszawie?)
(no jaha)

Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: *podaje Ci talerz, wypełniony jakąś zupą*
*Rozkojarzony i uśmiechnięty od ucha do ucha skinął głową i spojrzał na pełny talerz.* Dziękuję bardzo!

Skąd dowiedziałeś/aś się o serwerze:
Od kumpli.

Czy przeczytałeś regulamin serwera Hapel.pl?
Jasne!

Składając podanie, akceptuję regulaminy serwera Hapel.pl i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
IxuGaming
Ten gad
Posty: 198
Tematy: 31
Paż 2015
130
Gryffindor
#2
Accept
Hufflepuff
"Trzeba być bardzo dzielnym by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom"[Obrazek: https://media.giphy.com/media/Bh3YfliwBZNwk/giphy.gif]Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2022.