[Ucz3] Pandora Osbert
Aveloo
cyborg

Tematy: 7
Lip 2018
102
Slytherin
Rainbow 
[Obrazek: xSlNufl.png]
[Obrazek: kNPkLL7.png]
[Obrazek: Z0Sng1T.jpg]
[Obrazek: sgoyPoy.png]
[font=Sakkal Majalla]~~~[/font]
[font=Sakkal Majalla]*Dziewczynka stan臋艂a na skraju lasu. Z u艣miechem wzi臋艂a haust 艣wie偶ego powietrza, po czym przeskanowa艂a otoczenie swoim marzycielskim wzrokiem. Wyczuwszy odpowiednie wibracje, wyj臋艂a ze swojej dziwacznej torby olejek o woni lipy. Natar艂a nim sk贸r臋, gdzie nie by艂a przykryta odzieniem, tj. twarz, r臋ce, a nawet kolana. Po chwili namys艂u podesz艂a do jednego z drzew o sercowatych li艣ciach, z艂o偶y艂a mu pok艂on pe艂en gracji i oznajmi艂a:*[/font]

[font=Sakkal Majalla]Wo艂aj膮 na mnie Pandora, Pandora Osbert. Jestem czarownic膮 p贸艂krwi oraz c贸rk膮 Hortensji i Anastasiusa Osbert贸w.[/font]

[font=Sakkal Majalla]**Odezwa艂 si臋 cichy, lecz weso艂y g艂os, kt贸ry Pandora odebra艂a jako sygna艂 od Dobrych Duch贸w, dobiegaj膮cy z drzewa, jednak nikt do ko艅ca nie wie, czy to nie dzia艂o si臋 tylko w jej g艂owie.**[/font]

[font=Sakkal Majalla]Witaj Pandoro, czekali艣my na Ciebie. Podejd藕 bli偶ej, 艣mia艂o![/font]

*[font=Sakkal Majalla]Nastolatka post膮pi艂a par臋 krok贸w w kierunku drzewa, by zaraz usi膮艣膰 obok niego i przystawi膰 ucho do jego kory, by wszystko lepiej s艂ysze膰.*[/font]
[font=Sakkal Majalla]Wspaniale! A wi臋c powiedz nam, kim jeste艣? Duchy z innych drzew jeszcze nas nie poinformowa艂y o Tobie.[/font]
[Obrazek: ommZIAS.png]
[font=Sakkal Majalla]A wi臋c witajcie, drogie Duchy Dobra. Jestem Pandora Osbert, czarownica p贸艂krwi, c贸rka Hortensji i Anastasiusa Osbert贸w. Z pochodzenia jestem Szkotk膮! Urodzi艂am si臋 23 maja 2056 roku w moim ukochanym domku w Hogsmeade. Niestety, moja mamusia zmar艂a zaraz po moich narodzinach, dlatego przez ca艂e moje dzieci艅stwo wychowywa艂 mnie tatu艣. Kocham go ponad wszystko! Niestety jednak nie mam mo偶liwo艣ci si臋 teraz z nim zobaczy膰, gdy偶 podr贸偶uje w dalekich krajach! Mam nadziej臋, 偶e go jeszcze kiedy艣 zobacz臋鈥 i dowiem si臋, czy uda艂o mu si臋 znale藕膰 Hefalumpy albo Berkotki! Jak na razie zajmuje si臋 mn膮 drogi Eron Baltimore, z kt贸rym mieszkam w jego posiad艂o艣ci w Little Hangleton. Poza tym jeszcze si臋 ucz臋, a nauki pobieram w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie! Jestem na sz贸stym roku i reprezentuj臋 dom pi臋knej Roweny Ravenclaw.[/font]
~~~

[Obrazek: kLRfiol.png]

[Obrazek: f7GoxXA.png]
[font=Sakkal Majalla]"Oh, jak cudownie jest tu znowu by膰! Patrzcie, jakie 艣liczne gwiazdy!"[/font]
[font=Sakkal Majalla]```[/font]
Pandora... Jakby j膮 tu opisa膰? Bardzo to trudne zadanie. Z pewno艣ci膮 mo偶na powiedzie膰, 偶e jest鈥 dosy膰 specyficzna. Na pewno kogo艣 takiego jeszcze nie spotkali艣cie! Chyba 偶e na Oddziale Zamkni臋tym w 艢wi臋tym Mungu. Kto艣 m贸g艂by naprawd臋 pomy艣le膰, 偶e dziewczyna trwale jest pod dzia艂aniem Frusowide艂 albo chocia偶 Eliksiru Dobrego Samopoczucia鈥 W ka偶dym razie, sprawia ona dobre pierwsze wra偶enie - zawsze chodzi u艣miechni臋ta od ucha do ucha, nuc膮c sobie jak膮艣 weso艂膮 melodyjk臋 pod nosem, a jej ch贸d jest skoczny, 偶wawy, pe艂en energii. I jak j膮 widz膮, tak j膮 pisz膮! Pandora jest dziewczynk膮 o pogodnym charakterze. Ba, powiedzia艂abym, 偶e jej egzaltyczny spos贸b bycia mo偶e kogo艣 albo rozbawi膰, albo rozz艂o艣ci膰鈥 Albo sprawi膰, 偶e poczuje sympati臋 do tej dziewczyny. Zazwyczaj ludzie wybieraj膮 t臋 trzeci膮 opcj臋, urzeczeni urokiem osobistym panny Osbert. Zara偶a ona wszystkich woko艂o pozytywn膮 energi膮 albo zaskakuje ich swoimi nietuzinkowymi opiniami, pogl膮dami i racjami, kt贸re wyznaje. Ka偶dy, kto zna Pandor臋, wie, 偶e jest to osoba bardzo przes膮dna, kt贸ra wystrzega si臋 czarnych kot贸w, pot艂uczonych lusterek czy innych symboli z艂ych mocy! Ponadto, wierzy ona w "Bog贸w" oraz "Dobre Duchy", mieszkaj膮ce w drzewach. Przez sw贸j dziwny 艣wiatopogl膮d oraz wiar臋 we wszelkiego rodzaju zabobony i przes膮dy, momentami mo偶e wyj艣膰 na dziwaczk臋. Mimo wszystko jej mi艂o艣膰 do 艣wiata, natury i ludzi sprawia, 偶e jest dobrym cz艂owiekiem - a to chyba najwa偶niejsze, nie? Dos艂ownie; bezgranicznie ufa ludziom i jest przekonana, 偶e wszyscy razem tworzymy pi臋kn膮, zgran膮 wsp贸lnot臋, gdzie ka偶dy zas艂uguje na mi艂o艣膰 i zaufanie, a dusza ka偶dego cz艂owieka jest wspania艂a i bezcenna. Niestety, zd膮偶y艂a si臋 ju偶 par臋 razy przekona膰, 偶e tak nie jest, ale pok艂ady jej wiary w 艣wiat jeszcze si臋 nie sko艅czy艂y! Mimo to, chyba ju偶 zauwa偶yli艣cie, 偶e Pandora cechuje si臋 naiwno艣ci膮. Kupi ka偶de s艂owo jakie jej sprzedasz jak paczk臋 zi贸艂 z Pok膮tnej. Z wad dziewczyny mo偶na jeszcze wymieni膰 tch贸rzliwo艣膰. Tak, Krukonka zdecydowanie nie nale偶y do odwa偶nych os贸b. Zawsze, gdy dzieje si臋 co艣 z艂ego, wpada w histeri臋 albo woli si臋 wycofa膰, by si臋 uchroni膰 przed grzechem gniewu. Ponadto jest bardzo, ale to bardzo wra偶liwa; odczuwa niewyobra偶alny b贸l, gdy ktokolwiek skrzywdzi j膮 b膮d藕 osob臋 jej blisk膮. Jednak w tych rzadkich sytuacjach, gdy jest jej smutno (a to naprawd臋 rzadko!), wyra偶a siebie artystycznie. Daje upust swojej niezwyk艂ej kreatywno艣ci, kt贸ra w niej drzemie od dnia, kiedy przysz艂a na 艣wiat. Koi dusz臋 艣piewem, ta艅cem, podziwianiem urok贸w natury, rysunkiem鈥 Albo nauk膮! Tak, Pandora trafi艂a do Ravenclawu nie bez powodu. Mimo swojego infantylnego zachowania i nieracjonalnego 艣wiatopogl膮du, dziewczyna jest inteligentna, a wiedz臋 pobiera z ogromn膮 przyjemno艣ci膮! Mog臋 jeszcze doda膰, 偶e cechuje si臋 spostrzegawczo艣ci膮 - dostrzega czasami takie detale, kt贸rych przeci臋tny cz艂owiek by nie zauwa偶y艂 i sama nie wie jak, ale zdarza jej si臋 wpa艣膰 na pozornie irracjonalny pomys艂, kt贸ry p贸藕niej oka偶e si臋 kluczowym w rozwi膮zaniu jakiego艣 sporu czy problemu.
[Obrazek: FQM3Fo0.png]
[font=Sakkal Majalla]"Czy偶 to nie jest pi臋kne? Ty te偶 jeste艣 pi臋kna! Ah, wszyscy jeste艣my pi臋kni!"[/font]
[font=Sakkal Majalla]~~~[/font]
[font=Sakkal Majalla][Obrazek: 7YxVqLp.jpg][/font]

Dziewczyna ca艂kiem uros艂a przez okres nauki w Hogwarcie, jednak dalej nie mo偶na jej nazwa膰 wysok膮. Kr贸tkie r膮czki i n贸偶ki przeszkadzaj膮 jej w dosi臋ganiu do wy偶szych rega艂贸w z ksi膮偶kami. Trudno mi wymieni膰 tu wi臋cej wad w jej wygl膮dzie, gdy偶 trzeba przyzna膰, 偶e Pandora wygl膮da ca艂kiem urokliwie! Po ojcu odziedziczy艂a d艂ugie, platynowe w艂osy, kt贸re ozdabia r贸偶nymi spinkami z ma艂ymi ro艣linami, a zwi膮zuje je tylko i wy艂膮cznie czerwon膮 chustk膮, kt贸ra w zamiarze ma j膮 chroni膰 przed z艂o艣liwymi istotami. Jeszcze jedn膮 tarcz膮 przeciwko z艂ym mocom jest "amulet", kt贸ry zawsze nosi na szyi - przewiewny woreczek z ususzonym korzeniem imbiru w 艣rodku, oczywi艣cie na [font=Sakkal Majalla]czerwonym rzemyku. A mo偶e w艂a艣nie ta dziwaczno艣膰 jest wad膮? W ka偶dym razie, niezwyk艂e r贸wnie偶 mog膮 Wam si臋 wyda膰 fio艂kowe oczy dziewczyny, upstrzone ciemnymi brewkami oraz pi臋knymi, d艂ugimi i g臋stymi rz臋skami. Pod ma艂ym noskiem wida膰 zazwyczaj mo偶ecie ujrze膰 tajemniczy, marzycielski u艣miech, uformowany z ust o poka藕nej wielko艣ci. Twarzyczk臋 o promiennym, 艂agodnym wyrazie i jasnej, czystej cerze, nieska偶onej niedoskona艂o艣ciami ko艅czy kr贸tki podbr贸dek. Na swoje szczup艂e cia艂o zak艂ada zazwyczaj r贸偶nobarwne sp贸dniczki, koszuleczki z bufiastymi r臋kawami i kwieciste suknie! Jednak w szkole jest grzeczna i nosi obowi膮zkowy mundurek w b艂臋kitno-br膮zowych kolorach[/font].

聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽聽[Obrazek: jVRLLm5.png]
~~~

[Obrazek: MSY9oCr.jpg]
聽```
[Obrazek: xD9N2Ng.png]
[font=Sakkal Majalla]"Czym偶e nakarmisz swoj膮 dusz臋, jak nie rozmow膮 z drug膮 osob膮?"
[/font]

*Dziewczyna usiad艂a sobie pod drzewem. Wzi臋艂a g艂臋boki wdech, wpuszczaj膮c do swych p艂uc pok艂ady 艣wie偶ego powietrza, po czym wlepi艂a wzrok w dal, rozmy艣laj膮c鈥*聽

Oh, Tata鈥 Nawet nie wie, jak bardzo za nim t臋skni臋. Chcia艂abym znowu go ujrze膰, wy艣ciska膰, a potem p贸j艣膰 powr贸偶y膰 z kart tarota, poobserwowa膰 niebo czy uwarzy膰 eliksir, tak, jak to zawsze robili艣my! Ha, ciekawe czy pami臋ta, jak prawie zerwa艂am Cis Pospolity, bo bardzo spodoba艂y mi si臋 jego owoce! To by艂y czasy! *Westchn臋艂a sobie.* Mam nadziej臋, 偶e zwiedza nowe kultury i odkry艂 ju偶 pi臋膰set nowych gatunk贸w ro艣lin! Chcia艂abym, 偶eby wiedzia艂, 偶e go kocham i ze zniecierpliwieniem czekam na jego powr贸t. Wierz臋, 偶e jest ca艂y i zdrowy. To niemo偶liwe, by umar艂鈥 Prawda?

A jednak pojecha艂, zostawiaj膮c mnie pod opiek膮 Erona鈥 Tak, Eron. Bardzo go szanuj臋. Za wiedz臋, jak膮 posiada i za trosk臋, jak膮 mnie darzy. Jednak nie mog臋 nazwa膰 go swoim ojcem, nawet jakbym bardzo chcia艂a. Oczekuje ode mnie, 偶ebym wydoro艣la艂a i spowa偶nia艂a. Czasami te偶 wpada na pomys艂y z kosmosu, co bardzo mnie rani. Dlaczego? Eronie, dlaczego? Kocham siebie tak膮, jaka jestem, nie chc臋 tego zmienia膰! Tata na pewno by mnie zaakceptowa艂鈥 Oh nie, negatywne my艣li, precz! *Pokr臋ci艂a g艂贸wk膮, jakby chcia艂a je od siebie odp臋dzi膰.*

Ah, przesta艅cie! Niedobre Gn臋biwtryski! *Przykry艂a uszy d艂o艅mi.*聽 Prosz臋, nie przypominajcie mi o nim鈥 Oh, dlaczego on mi to zrobi艂? Czy zgrzeszy艂am? Odpowiedzcie mi Bogowie, b艂agam! Tak bardzo cierpi臋鈥 Nie mog臋 przesta膰 o nim my艣le膰. Dalej bardzo go kocham i nie potrafi臋 tego wyt艂umaczy膰鈥 Nie potrafi臋 te偶 uwierzy膰, 偶e by艂by w stanie tak mnie skrzywdzi膰鈥 To niemo偶liwe鈥 A jednak to zrobi艂! Ah, chyba do ko艅ca mych dni b臋d臋 wzdycha膰 z b贸lu. Przy nim nawet my艣la艂am, 偶e "Czarownica urodzona w maju po艣lubi mugola" mnie nie dotyczy! A jednak鈥 *Oczka jej si臋 zaszkli艂y z艂ami, jednak zaraz szybko je star艂a.*

Nie, nie wolno p艂aka膰. Pomy艣lmy o czym艣 przyjemnym鈥
~~~
*Po chwili namys艂u a偶 parskn臋艂a 艣miechem, zgarniaj膮c w艂osy za ucho.*Dlaczego, gdy zawsze chc臋 pomy艣le膰 o czym艣 mi艂ym, to przypomina mi si臋:聽

"Brzuchom贸wstwem chyba nie poka偶臋 nikomu, 偶e jestem wra偶liwy鈥"

Ha ha ha! Tak, pozna艂am go tak niedawno, a okaza艂 si臋 chyba jedyn膮 osob膮, kt贸ra mnie nie wy艣mia艂a. Nigdy nie spojrza艂 na mnie jak na dziwaczk臋. Jest 艣wietnym rozm贸wc膮, jak i s艂uchaczem. Brakuje mi naszych rozm贸w. Ma bardzo ciekawy 艣wiatopogl膮d! Mam nadziej臋, 偶e w ko艅cu odnajdzie szcz臋艣cie w 偶yciu鈥 I 偶e ta droga nie b臋dzie wiod艂a przez ciemne ulice.

Szcz臋艣cie w 偶yciu鈥 Chyba wiem, kto te偶 nie mo偶e go znale藕膰. Ania. Albo Anna? Anka? Pogubi艂am ju偶 si臋 w tym, jak chce, by j膮 nazywa膰. Dla mnie zawsze b臋dzie Najdro偶sz膮 Ani膮鈥 Tak, kocham j膮 jak siostr臋, kt贸r膮 zawsze chcia艂am mie膰! Jednak wydaje mi si臋 czasem, 偶e w og贸le jej nie znam. Zaskakuje mnie swoim zachowaniem. Bardzo ci臋偶ko jest j膮 rozgry藕膰! A mo偶e j膮 te偶 denerwuj臋? Na Merlina, to takie trudne鈥

[Obrazek: giphy.gif]

```
Trudne... Co w 偶yciu jest trudne? Mo偶e鈥 Transmutacja! Oh tak, uwielbiam j膮! Pasjonuj膮ca nauka鈥 Dzi臋kuj臋 panu Procterowi za to, 偶e zakorzeni艂 we mnie mi艂o艣膰 do niej! Tak 艣wietnie uczy鈥 I jeszcze podarowa艂 mi Klakiera! Nigdy mu tego nie zapomn臋.

~~~
*Przez chwil臋 po prostu zamkn臋艂a oczy, rozkoszuj膮c si臋 wszechobecn膮 cisz膮, zag艂uszan膮 tylko 艣piewem ptak贸w i szumem drzew.*聽聽

Ah, czy to nie jest cudowne, m贸c tak po prostu siedzie膰 tutaj i ws艂uchiwa膰 si臋 w to, co natura ma do powiedzenia? 聽Wiedz膮c, 偶e tyle pi臋kna jest woko艂o! Wspania艂e drzewa, krzewy, kwiaty鈥 Zio艂a! Ah w艂a艣nie, trzeba odrobi膰 prac臋 na Zielarstwo! Nie do艣膰, 偶e na Zielarstwo, to jeszcze dla pana Daniela, naszego opiekuna! Bardzo go lubi臋. Czemu nigdy nie wr臋czy艂am mu Fuksji? Trzeba b臋dzie si臋 wybra膰 na 艂膮k臋! Wielki cz艂owiek. Tyle si臋 od niego dowiedzia艂am! To jego pasja sprawia, 偶e czuj臋, i偶 moje marzenia si臋 spe艂ni膮!

Kto jeszcze z kadry zas艂u偶y艂by na Fuksje?聽 Z pewno艣ci膮 pan Hussain! C贸偶 za niesamowity cz艂owiek! Ka偶da jego lekcja to dla mnie kolejny dow贸d na to, 偶e nigdy nie mo偶esz by膰 pewny, 偶e trawa jest zielona. Haha! Wspania艂e... Chocia偶 na pewno nie da艂abym mu Czarnookiej Zuzanny! W ko艅cu sam m贸wi, 偶e 偶ycie nie jest fair. *U艣miechn臋艂a si臋 sama do siebie, kr臋c膮c lekko g艂ow膮.*
```
Za to pani Nora鈥 Kojarzy mi si臋 z Aloesem. Potrafi by膰 wspania艂膮 uzdrowicielk膮, uleczy膰 ran臋 zar贸wno na ciele, jak i na duszy, dzia艂aj膮c koj膮co! Otacza trosk膮 ka偶dego ucznia, jej szarym oczom nie umknie 偶adna smutna mina! A jednak kiedy kto艣 j膮 zdenerwuje, to mo偶e uk艂u膰, tak jak kolczaste li艣cie Aloesu! Oh tak, musz臋 kiedy艣 do niej wpa艣膰 na herbatk臋 z miodem i imbirem!

[Obrazek: giphy.gif]

*Na wspomnienie imbiru u艣miechn臋艂a si臋 i unios艂a powieki, by m贸c spojrze膰 na amulet zawieszony na szyi. W 艣rodku, opr贸cz ususzonego korzeniu imbiru, znajdowa艂 si臋 jeszcze ma艂y kryszta艂ek. U艣miechn臋艂a si臋 jeszcze szerzej, przyciskaj膮c do piersi naszyjnik.*

Ten kryszta艂鈥 Odk膮d go mam, czuj臋 si臋 o wiele lepiej. Niesamowite! Dlaczego tyle ludzi nie wierzy w moc amulet贸w? Na szcz臋艣cie Ophelia zna si臋 na rzeczy! Kurcz臋, ona jest taka m膮dra鈥 Naprawd臋. I wyj膮tkowa! Nie rozumiem, dlaczego tak bardzo w siebie nie wierzy. Ja widz臋 w niej wielk膮 czarownic臋! Tak, Ophelia Vablatsky w "Wielkich Czarodziejach XXI wieku"! Mam nadziej臋, 偶e w ko艅cu ujrzy w 偶yciu 艣wiat艂o, kt贸re pozwoli jej uwierzy膰 we w艂asne si艂y.

*Spojrza艂a zn贸w na kryszta艂ek b艂yszcz膮cy w woreczku.*聽 Rety, ale to b艂yszczy! Pi臋kne! Prawie jak moje paznokcie! *Por贸wna艂a b艂yskotliwo艣膰 swoich paznokci do kryszta艂u i od razu si臋 za艣mia艂a.* Ciekawe, czy istnieje brokat zrobiony z pokruszonego kryszta艂u g贸rskiego鈥 Priscilla pewnie by艂aby nim zachwycona! Tak, ta dziewczyna ma styl! Uwielbiam j膮 za kunsztowno艣膰 jej ubioru. To niesamowite, 偶e sama sobie szyje koszulki, spodnie, suknie, a jakie one s膮 艣liczne! Mo偶e kiedy艣 j膮 poprosz臋 o sukni臋?
~~~

O, pani Stella te偶 si臋 艣wietnie ubiera! Ah, ta czerwona suknia pi臋knie na niej le偶y! A te kolczyki鈥 I per艂y! 艢wietne! Ciesz臋 si臋, 偶e mog臋 j膮 widywa膰 w szkole. Nie tylko dlatego, 偶e ol艣niewaj膮co wygl膮da! Mimo 偶e bardzo lubi艂am pana Wrighta, to wydaje mi si臋, 偶e z pani膮 White zg艂臋bi臋 tajniki Wr贸偶biarstwa. Jest tak wykszta艂con膮 kobiet膮鈥 Imponuj膮 mi jej zdolno艣ci. Na to czeka艂am od tylu lat!

[Obrazek: hKBbOug.jpg]

*Posiedzia艂a sobie jeszcze chwil臋, wci膮偶 wracaj膮c my艣lami do tych wszystkich ludzi, kt贸rzy sprawiaj膮 u艣miech na jej twarzy. W ko艅cu jednak powsta艂a, przeci膮gaj膮c si臋. S艂ysz膮c znajom膮 melodi臋, zacz臋艂a j膮 sobie nuci膰, po czym odesz艂a, lekko podskakuj膮c i pod艣piewuj膮c sobie rado艣nie.*

La, la, la!
Tyle wspania艂o艣ci woko艂o,
Smutki na bok, precz!
Kocham ci臋, Hogwarcie, moja szko艂o,
Ju偶 nie p贸jd臋 wstecz, o nie!
La, la, la!

[Obrazek: xSlNufl.png]
Scierwojad
Czarodziej

Tematy: 2
Lip 2017
100
Gryffindor
pierwszy zaraz przeczytam
Assassin
Czarodziej

Tematy: 14
Gru 2014
165
Ravenclaw
Uaa najz馃槏
therapeute
Pracownik Hogwartu

Pracownik Hogwartu

Tematy: 16
Sty 2018
288
Gryffindor
wspania艂o艣ci
Serpents
Czarodziej

Tematy: 1
Lip 2018
1
Pi臋kna karta, repunia
Nagini
J臋dza

Tematy: 134
Lip 2015
1,483
Slytherin
S艂odzia艣ne
CzarnaMoc
Azkaban

Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

Bym bra艂a, 10/10
Shiro
alias grace

Tematy: 12
Lut 2017
322
Slytherin
JEJU, JAKA TO JEST SUPER POSTA膯, AAA! Heart
Prosta KP, a jednak 艣liczna sama w sobie, nie tylko tre艣ci膮!
Repka!
YelaFox
Pracownik Hogwartu

Pracownik Hogwartu

Tematy: 12
Gru 2017
173
Hufflepuff
ale cudna kp聽 Heart
FirstToJump
Czarodziej

Tematy: 2
Kwi 2018
21
Ravenclaw
Ja to jednak jestem pod艂y.......

Skocz do:

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat 1 go艣ci

Polskie t艂umaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2022.