Ważne Ogłoszenie - Hogwart
Nagini
Jędza
Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,483
Slytherin
#1
**Pergamin z informacją dotarł do wszystkich uczniów Hogwartu oraz ich rodziców. Rozesłały go szkolne sowy, więc znajdował się w kopercie z pieczęcią Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie**

[Obrazek: pVWUmzk.png]
Wiele osób nadal tkwi w przekonaniu, że winowajcami z sytuacji, w której zginęli uczniowie, są centaury z pobliskiej koloni. W końcu nadeszła pora na przekazanie wam całej prawdy i uświadomienie w tym, jak niektórzy czarodzieje potrafią manipulować faktami, w taki sposób, aby niewinni ucierpieli najbardziej.

Jako dyrektor Hogwartu brałam udział w akcji poszukiwawczej uczniów, którzy postanowili wejść na teren zakazany, czyli krótko mówiąc, do lasu znajdującego się zaraz obok zamku. Szczęście długo im nie sprzyjało, ponieważ dwójka z nich tragicznie zginęła. Przez długi czas sądzono, iż za ich śmiercią stały centaury. To jednak jedno z wielu kłamstw, które wymyślono, aby ośmieszyć pokój zachowany między zamkiem a lasem. Sprawcami tego zdarzenia były trolle wystraszone przez detonator pozurujący, wypuszczony wtedy przez uczniów. Owszem, doszło do krótkiej walki z centaurami, ale czy to właśnie dyrekcja szkoły była jej prowodyrem? Otóż nie. To właśnie jeden z pracowników Personelu Pomocniczego w jakże świętym i wspaniałym Ministerstwie Magii, wkroczył do lasu i zaatakował kolonie. W tej walce to właśnie on stracił życie. Dlaczego? Centaury po prostu się broniły. Nie zamierzamy więcej tolerować kłamstw na temat działań pracowników tej szkoły i liczymy na to, że społeczność czarodziejska przejrzy na oczy. Pora w końcu zrozumieć jedną ważną rzecz - rząd również ponosi w tej sprawie pewną odpowiedzialność.

Państwo, jako rodzicie, macie pełne prawo wypisać swoje dziecko z placówki i zaoferować im nauczanie domowe. Wysyłając uczniów do szkoły magii, należy mieć na uwadze, że obowiązują w niej pewne zasady i dekrety, których obowiązkowo trzeba przestrzegać. Obwinianie kadry nauczycielskiej za to, że dziecko z ciekawości wkroczyło do mało bezpiecznego miejsca, jest nie na miejscu. Czy w tej sytuacji czujemy się winni? Częściowo, ale to głównie rodzice odpowiadają za wychowanie swoich pociech. Wiadomość ta, ma być rozwianiem wszystkich wątpliwości i zapewnieniem o tym, że robimy wszystko, aby dzieci były u nas bezpieczne. Dlatego też odbyło się spotkanie przedstawiciela koloni wraz z dyrekcją. Stworzenia te zdeklarowały się, iż od teraz nie będą chronić lasu przed uczniami, lecz uczniów przed lasem.

Z wyrazami szacunku,
[Obrazek: JK3fr3M.png]
Dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w HogwarcieSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2021.