| GAZETA SZKOLNA | New Press V - Czarna Owca Kadry
Gazetka Hogwarcka
Prasa
Posty: 9
Tematy: 7
Mar 2019
58
#1
** W najczęściej odwiedzanych przez uczniów miejscach, pojawiły się gazety szkolne.
Dotarły również do dormitoriów. **

[Obrazek: 1tHGNPf.png]


Jesteśmy zespołem prasowym, składającym się zarówno z uczniów, jak i kadry nauczycielskiej.  Zajmujemy się zdobywaniem informacji na wiele tematów - od astronomii, przez modę i fantastyczne stworzenia, po więcej szczegółów z sytuacji w Hogwarcie i świat mugolski. Opieramy nasze artykuły na faktach, własnych pomysłach oraz waszych opiniach. Udzielamy porad, przekazujemy kolejne ciekawostki, piszemy o tym, czego większość boi się powiedzieć na głos bez przebicia.

Witamy w świecie New Press, gdzie każdy wyraża swoją opinię bez cenzury.
________________________________________________________[Obrazek: cz6kYdP.png]


Cięcia i upięcia

Trendy niejednokrotnie potrafią być zgubne, najpierw zostają wyrzucone do kosza, a następnie trafiają na listy najbardziej pożądanych. Szalone propozycje cięć tym razem dla mężczyzn. Pierwszą kategorią są klasyczne męskie cięcia, które mają lekko barberski charakter. Przedstawione cztery propozycje to klasyczne i najbardziej znane męskie fryzury, które zawsze będą modne i nigdy, moim zdaniem, nie przeminą.  Pierwotne wersje tych klasycznych, męskich fryzur były wielokrotnie odświeżanie i modyfikowane, przez co mamy w tym momencie wiele pochodnych wariantów w podobnym kształcie

-> SLICKED BACK - klasyczny zaczes


Elegancka fryzura, która pasuje też do strojów z lat 80. Całość zaczesana w tył. Jest to fryzura którą możemy układać na kilka sposobów – przede wszystkim na płasko i z lekkim uniesieniem. Niezbędna długość do przygotowania fryzury to około 15 centymetrów jeśli chodzi o górę i około 6 centymetrów po bokach, aby móc je swobodnie zaczesać i aby nie odstawały poszerzały niepotrzebnie głowy.

-> POMPADOUR

Moja ulubiona męska fryzura, która jest klasyczna i bardzo znana. Główną cechą charakterystyczną tego cięcia jest odbicie, które tworzą podkręcone włosy na grzywce. Tył fryzury jest nieco lżejszy i krótszy, przez co włosy układają się w trójkątny kształt. Taki rodzaj męskiej fryzury nosił sam Elvis Presley, który przyczynił się do jej popularyzacji. Do ułożenia takiej fryzury potrzebna będzie długość grzywki co najmniej 10 centymetrów, którą należy pokręcić przy użyciu okrągłej szczotki.

-> SIDE PART - męska fryzura z przedziałkiem

Najważniejszym elementem tej fryzury jest zaakcentowanie odcięcia, czyli wykonanie przedziałka z jednej ze stron. Najlepiej będzie gdy zrobicie to ze swojego lepszego profilu. Cięcie najlepiej będzie wyglądać u osób o twarzy innej, niż kwadratowa. Fryzura sama w sobie jest dość płaska, więc osoby o twarzy kwadratowej powinny starać się unieść włosy aby optycznie wydłużyć twarz.

[font=Times New Roman]-> UNDERCUT - uniwersalne cięcie pasujące każdemu[/font]

Fryzura typu undercut może przypominać Wam trochę pompadour lub zaczes z wygolonymi bokami. Największą różnicą pomiędzy pompem a undercutem jest to, że w przypadku undercuta włosy nie są tak mocno postawione do góry, objętość na grzywce nie jest aż tak wielka, a cała fryzura jest trochę bardziej płaska. Długość włosów powinna wynosić co najmniej 6 centymetrów i są to zaczesane włosy do tyłu z lekkim uniesieniem oraz wygolonymi bokami.


Noelle Granth[Obrazek: VIFv.gif][font=Times New Roman][font=Verdana]________________________________________________________[/font][/font]

[Obrazek: gC30wHP.png][font=Times New Roman][font=Verdana]________________________________________________________[/font]

[/font]
[font=Times New Roman][font=Verdana][font=Times New Roman]Zasady są dziecinnie proste, wystarczy wysłać podpisaną imieniem i nazwiskiem kartkę z odpowiedziami do redakcji, dołączając informację o domu, do którego należycie! Pierwsze trzy osoby otrzymają kolejno: plus pięć punktów, plus trzy punkty, plus dwa punkty. Oczywiście, jeśli wszystkie odpowiedzi będą poprawne! [/font][/font][/font]

Czym żywią się Szpiczaki?
a) dzikimi stokrotkami
b) mlekiem
c) jabłkami

Minister Magii, który ogłosił, że istotą jest każdy, kto posiada nogi, to:
a) Skye Navarro
b) Burdock Muldoon
c) samozwaniec spod Trzech Mioteł

Kmorak to roślina w kolorze:
a) rosy, błyszczącej niczym skarby uzbierane przez niuchacza w ciągu trzech lat
b) gałązki rozmarynu
c) pomarańczowym

Inokreacja została stworzona przez:
a) Coltona
b) Golpalotta
c) Nicolasa Flamela

Zaklęcie Iterio powoduje:
a) poślizgnięcie się celu
b) zakrztuszenie się celu
c) zamienia obiekt w królika


[ odpowiedzi podsyłamy przez discord o tutaj: Scylla#4192 ]


[Obrazek: 5ih6bm8.png]


Unifikacja europejska
[ unifikacja - ujednolicenie, scalenie ]

Rok 1795 - bardzo odległe czasy, prawda? Wtedy to, 24 dnia listopada, ze swojego stanowiska abdykował ostatni z królów Rzeczypospolitej Obojga Narodów - Stanisław August Poniatowski. Zawłaszczenie przez trójkę sąsiednich mocarstw wielowiekowego królestwa stało się symbolicznym początkiem XIX-wiecznej Europy. Cały kolejny wiek narody, mniejszości, w różnych państwach, starały się uzyskać niezależność - Grecy, Polacy, Serbowie, Chorwaci, Bułgarzy czy Finowie. Ostatecznie chęć uzyskania wolności przez trzymane pod butem narody doprowadziła do rozpadu kilkupaństwowej Europy XIX wieku na wiele mniejszych państw w wyniku powstań, rewolucji czy wojen.

Skutki trzymania pod butem obcych narodów widać po dziś dzień na Bałkanach czy nad Dniestrem - w regionach do dziś raczej biednych i nie do końca spokojnych, co wynika właśnie od wspominanych carów, kajzerów, królów czy cesarzy... Ale czy tematem tego artykułu jest szukanie winnego krwawych wojen i trwających do dziś konfliktów? Oczywiście - to po części może też, ale ponad wszystko należy pamiętać, że podboje, w dalszej perspektywie, nie niosą za sobą wiele dobrego.


Otylia Winter-Gawska


[Obrazek: unknown.png?width=400&height=225][Obrazek: j8sSdTG.png]


Chimera - Lew, koza czy smok?

Wiele osób ma różne postrzeganie tego stworzenia, mugole również są zaznajomieni z chimerami, jednak gdy tylko o nich słyszą, większość wyobraża sobie coś, co ma kilka cech - i prawidłowo, bo chimera charakteryzuje się połączeniem głowy lewa, tułowia kozy oraz długiego i niebezpiecznego ogona smoka. Wygląda to zarówno strasznie, jak i majestatycznie. Można by powiedzieć, że jak stworzenie wyciągnięte z mugolskiego horroru! O tak, to świetne porównanie! Ale żeby nie było tak cudnie, zwierzę ma klasyfikację pięciu iksów, więc jak tylko je zobaczysz, lepiej nie zachwycaj się tym jak wygląda, a uciekaj ile tchu. Występuje w Grecji, więc nie musimy się zbytnio obawiać natrafienia na te stworzenie. Składnikiem, a właściwie rzeczą jaką się z nich głównie pozyskuje, jest jajo chimery, z którego może wykluć się te stworzenie. Osobiście odradzałabym tego pomysłu, chyba że życie wam niemiłe!


Valerie Howe[Obrazek: 394786-angry-digital_art-fantasy_art-art...48x468.jpg]
[Obrazek: AB8AjDf.png]Stella White, czyli Czarna Owca w rodzinie

Stella White, można o niej powiedzieć wiele. Kobieta z "doświadczeniem", pracująca wieloma częściami ciała przy wróżeniu, jak i umysłem, osoba, która broniła Hogwartu... Broniła. Niestety nie przed tym, do czego doszło w ciągu jednego z ostatnich dni. Cała sytuacja była nad wyraz poważna, a osoby, które wzięły w niej udział, po prostu się patrzyły i cieszyły, pozwalając na takie zachowanie kadry.

Może zacznijmy od początku. Niegdyś szanowana, teraz stara, nauczycielka wróżb, wyraziła zgodę dwójce uczniów (pewnemu krukonowi i ślizgonce z klasy piątej) na używanie zaklęć na pewnym wychowanku domu Gryffindora, który uciekał przed uprzywilejowanymi. Powodem całego zajścia było wykonaniepewnego, niewinnego żartu, z udziałem linki-potykajki. Oczywiście powszechnie wiadmo, że poza lekcjami Nie Wolno czarować w formie innej, niż trening zaklęcia nie mający na celu skrzywdzenia innego ucznia, jednocześnie osoba, na której ewentualnie ćwiczy się zaklęcie, musi wyrażyć na ten zabieg zgodę. Nauczycielka powiedziała:  Przyprowadzcie mi go siłą, ten kto go złapie, dostanie 20 punktów. Czy w ten właśnie sposób kadra zamierza rozwiązywać swoje "problemy"? Od kiedy przekupstwo jest ważniejsze od zdrowego rozsądku? Czy wszyscy nauczyciele stracili już autorytet wśród uczniów, zapominając przy tym o moralności, a może to tylko nasza ukochana Stella, zapomina o używaniu głowy, powołując się na używanie przywilejów? Zastanówmy się, czy nie było innego rozwiązania, bo naszym zdaniem, napisanie listu to opiekuna domu byłoby najlepszym wyborem. Kto inny, jak nie opiekun, ma się zajmować niesfornymi uczniami, reprezentującymi jego umiejętności wychowawcze? Wspomnieni wcześniej wychowankowie domu Salazara oraz  Roweny, jak zwierzęta rzucili się w wir poszukiwań przestraszonego ucznia, w końcu liczyły się dla nich tylko punkty, tak bardzo zawracające w głowach podopiecznych Hogwartu. Czy na prawdę, zamiast na godności i nie degradowaniu się do rzędu zwierzyny z Zakazanego Lasu, młodym czarodziejom bardziej zależy na cyferkach, za które na koniec roku zbiorowo dostaną pucharek z nędznego kawałka metalu? Co on tak właściwie daje, ten cały kieliszek? Nędzne poczucie satysfakcji, ogarniające umysły przez pierwsze cztery dni wakacji? Od kiedy młode pokolenie "rozumnych" czarodziejów rzuca się na innego ucznia w imię niezrównoważonej profesorki, pragnącej zemsty za malutki psikus? O linkę można było się jedynie potknąć, ewentualnie wywrócić po drugiej stronie żyłki - czy na prawdę kadra będzie skazywać uczniów na agresję ich kolegów, zezwalając im i wynagradzając ich za atakowanie? Normalnie żałość człowieka ujmuje, dorosła osoba nie jest w stanie sobie poradzić z małym gówniarzem za pomocą własnych rąk.

Jako pierwsza, gryfona znalazła ślizgonka, od razu rzuciła zaklęcie petryfikusa na chłopaczka, lecz zaraz za nią był krukon, który użył tego samego zaklęcia na dziewczynie - zaczęła się walka o małe lwiątko. Po chwili złapał żartownisia za włosy i zaczął ciągnąć, normalnie średniowiecze, podejrzewam, że spod dormitorium krukonow. Kiedy uczniowie spostrzegli sytuację, zaczęło się robić jeszcze ciekawiej. Odczarowali chłopaka. a on uciekł kawałek dalej, mówiąc żeby go nie bili, i żeby tego nie robiła matka. Sama winowajczyni, Stella White - bo w końcu to przez jej zgodę i wynagrodzenie w postaci dwudziestu punktów "za ucznia" doszło do ataku - kiedy się zapytano czy pozwoliła na takie zachowanie, powiedziała, że tak. Wtedy jeden z prefektow, przypomnę, JEDEN zaczął się przeciwstawiać temu zwierzęcemu traktowaniu. Zaczął jej tłumaczyć, jak dziecku, chociaż naszym zdaniem powinien to zrobić jakiś psychiatra, że tak nie wolno, a kiedy jej już zabrakło nędznych argumentów, powiedziała jedynie: żegnam. Potem, jak się okazało, prefekt gryfonów wyciągnął pokrzywdzonego i jego brata z kozy. Jak widać, zaatakowanie ucznia na zlecenie nie wystarczyło, aby ją usatysfakcjonować.


Wniosków mamy klika:

1) Nauczycielka Wróżbiarstwa, to przykład osoby, która wykazuje zachowanie patologiczne, na dodatek jeszcze szerzy je w Hogwarcie. Liczymy wszyscy, że dojdzie do zakończenia jej pracy w placówce, bo to nie tak powinien zachowywać się nauczyciel, szczególnie po tak długim stażu. Widać, że starość wyniszcza jej szare komórki, albo cały czas taka była, a dopiero teraz zdejmuje maskę, czując, że dzięki wynagradzaniu uczniów punktami może zrobić wszystko. Każdy kto byłby dyrektorem, nie dopuściłby na takie zachowanie. Z tego co wiemy, sprawą zajęła się kompetentna osoba, czyli Wicedyrektor Galina Iwanienko, jako jedna z niewielu trzymająca jakąkolwiek dyscyplinę, w sposób godny pochwały.  Czekamy na dalsze postępowanie w tej sprawie, które będziemy z pewnością monitorować.

2) Wyznaczanie nagrody za przyprowadzenie ucznia. Prawie jak listy gończe w średniowieczu, może jeszcze kadra zacznie przybijać gwoździami do drzew kartki z podobiznami uczniów z dopisem "dwadzieścia punktów za żywego, piętnaście za martwego". Jak szybko Hogwart cofa się parę epok wstecz? Oczywiście każdy głupiec widzi, że w zniewalającym tempie. Na przestrzeni ostatnich paru dni czarna owca kadry cofnęła się o parę wieków, oczywiście dzięki swojemu stanowisku pociągnęła wraz ze sobą paru uczniów. Niegdyś popularne było oglądanie ludzi zakutych w dyby, to oczywiście nasi kochani gapie, którzy nie zareagowali na postępowanie niezrównoważonej dorosłej. Po gapiach, mieliśmy szkolone psy, które na zawołanie rzucały się i rozszarpywały wyznaczone przez swoich panów ofiary, aluzja oczywiście zrozumiała, mowa o agresywnych uczniach, którzy sprzedali swoją moralność za parę punktów. Dlaczego to zrobili? Jak dobrze już wiemy, dla jakiegoś kieliszka, który ewentualnie dostaną pod koniec roku szkolnego.

Zadajmy sobie te jedno, podstawowe pytanie, które padło już w poprzednich artykułach.
Czy nie czas na czystki w kadrze, które w końcu uwolnią nas od tej niby "inteligencji" naszego kraju?


XXX
XXX


[Obrazek: tenor.gif]
[font=Times New Roman][font=Verdana]________________________________________________________[/font][/font]
 
[font=Times New Roman]Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do podsyłania do redakcji swoich artykułów lub opinii na jakikolwiek temat chcecie, jeśli nie życzycie sobie, żeby wszyscy wiedzieli kim jesteście - po prostu się nie podpisujcie.[/font]
[font=Verdana][font=Times New Roman]Witamy w świecie New Press, gdzie każdy wyraża swoją opinię bez cenzury.[/font][/font]
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2022.