Zaakceptowane Podanie na ucznia لطيف مشعل عجيل الشريف
Lambdahh
Czarodziej
Posty: 135
Tematy: 24
Kwi 2016
612
Ravenclaw
#1
لطيف مشعل عجيل الشريف‎

Imię i nazwisko:
Latif Maszal Adżil al-Szarif [LatifAl-Szarif]

Miejsce urodzenia:
Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Status krwi:
czarodziej półkrwi

Cechy charakteru:
Mitoman - uwielbia kłamać dla samego kłamania, nawet wtedy, gdy nie jest to potrzebne. Potrafi być bezgranicznie otwarty nawet wobec osoby, której nie zna. Ma skłonność do łamania zasad, prowokowania i odzywania się w nieodpowiednim momencie. Dzięki inwestycjom rodziców w niego i podróżom wie dość dużo jak na swój wiek, ale i tak potrafi wygadywać takie bzdury, że włosy stają dęba. Ciężko mu się zmusić do nauki rzeczy, które go nie interesują, więc przedmioty takie jak zielarstwo będzie pewnie totalnie olewał. Nie słynie z punktualności i pracowitości. Jest wielojęzyczny - jego językiem ojczystym jest arabski, dobrze mówi także w języku angielskim, z którym był oswajany od dzieciństwa - to zwyczajna przezorność rodziców. Pasjonuje się kaligrafią, symbolami, alfabetami i lingwistyką. W jego naturze leży mściwość i skłonność do siłowych rozwiązań, niekoniecznie honorowych, bo woli atakować zza pleców. Nie lubi lepszych od siebie i woli zadawać się ze słabymi. Czasami sprawia wrażenie, jakby jedynym celem jego życia było sianie chaosu i szukanie atencji.

Wygląd postaci:
Średni wzrost, kręconowłosy brunet, bardzo ciemne oczy, śniada cera zwiastująca powodzenie wśród płci przeciwnej. Zwykle ubiera się zgodnie z tradycją arabską w dżalabiję, bo po prostu mu się taki podoba, nie musi tego robić. Kiedy ubiera się w stylu zachodnim, preferuje koszule. Kefiję (chustę, którą na głowie utrzymuje agal, czyli specjalny krążek wykonany ze sznurka) nosi praktycznie zawsze. Ma długi i garbaty nos, wyraźne brwi oraz pełne wargi. No i zadbane ładne ząbki. Jego twarz ma okrągły, pulchny kształt, choć on sam jest szczupły. Wbrew fałszywemu stereotypowi wcale nie jest brudasem - Arabowie są bardziej higieniczni niż sami Europejczycy. Wyraz jego twarzy jest zadziorny. Cechuje go żywa gestykulacja. Często dąży do kontaktu fizycznego, uważając np. trzymanie się za ręce z kolegą tylko za wyraz przyjaźni pozbawiony jakichkolwiek miłosnych konotacji w związku z wychowaniem w kulturze arabskiej.

Historia postaci:
Latif miał łatwe dzieciństwo, którego każdy mógłby mu pozazdrościć. Był bananowym dzieciakiem pozbawionym jakichkolwiek trosk. Urodził się w bogatej rodzinie w bogatym kraju, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie była konserwatywna w swych poglądach, toteż mógł oglądać bajki w czarodziejskiej telewizji* i zapoznawać się z mugolską technologią, choć nie przyzwyczajano go do niej, bo w styczności z magią jest ona bardzo awaryjna. Kiedy jego zachodni rówieśnicy zachwycali się miotłami, jego pociągała wizja lotu na latającym dywanie. W prywatnym szkolnictwie zapewniono mu dobrą opiekę i kształcenie na wysokim poziomie. Jego ojciec był uznanym profesorem akademickim, który po sukcesie swych książek został zaproszony na podróż po uniwersytetach z całego świata. Podczas podróży po globie towarzyszyła mu rodzina, w tym 9-letni Latif. Podróż nie zatrzymała jego nauki - przeciwnie, zatrudniono dla niego guwernantkę, dawną koleżankę ojca z uniwersytetu, która indywidualnie przekazywała mu teorię, choć ku jego irytacji był to bardziej "mugolski" styl nauczania, stawiano nacisk na dziedziny ścisłe, których nienawidził - był bardziej humanistą. Nie pozwalano mu używać różdżki.

Moc magiczna al-Szarifa ujawniła się po raz pierwszy, gdy próbował odczytać napis na tablicy w języku greckim. Był to język z zupełnie innej rodziny, więc i dla niego kompletnie niezrozumiały. Nagle litery zmieniły swój kształt, tworząc napis w języku arabskim. Po odczytaniu zniknęły. Gdy sprawdził je później w słowniku, okazało się, że przekład był prawdziwy. Odtąd wzrosła jego pasja do nauki języków - chciał rozumieć cały świat. Różnorodność kultur, które obserwował podczas podróży dookoła świata, zapaliła w nim dużą ciekawość. Znajomość języków obcych otwierałaby przed nim także możliwość czytania obcej literatury.

Z miejsca jego urodzenia wynikało, że powinien pójść do szkoły magicznej Asz Al Malik. Jednak jego rodzice rozważali różne inne opcje. Postanowili przepisać go do Hogwartu ze względu na jego prestiż. Tak więc kiedy osiągnął jedenaście lat, udali się na ul. Pokątną i zakupili razem z nim wszystkie potrzebne do nauki przybory, a gdy nadszedł 1 września, rozstali się na peronie 9¾ w King's Cross Station.

Udziel poprawnych odpowiedzi:
Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: Cześć, jak się nazywasz?
Jestem LATIF AL-SZARIF, a ty, niewierny? *uśmiechnął się do niego*

Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: (Ej, wiesz, gdzie jest Pałac Kultury w Warszawie?)
(mordo, nie wiem, gdzie jest pałac kultury w warszawie)

Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: *podaje ci talerz wypełniony jakąś zupą*
Nie! *pokręcił głową*

Skąd dowiedziałeś/ się o serwerze:
Google LLC – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży informatycznej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją – skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi[1].

Czy przeczytałeś regulamin serwera Hapel.pl?
Jeszcze jak!

* - tak, wg Rowling czarodziejska telewizja istnieje, choć może nie w Wielkiej Brytanii - https://harrypotter.fandom.com/pl/wiki/B...orporation

Składając podanie, akceptuję regulaminy serwera Hapel.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania.
AlexiTheWolfie
Udzielający się na forumWeryfikator

Posty: 1,403
Tematy: 3
Sie 2015
53
Slytherin
#2
Zaakceptowane.
[Obrazek: oMViPq5.png]Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2022.