Witaj!

[Propozycja] Pojedynki
Tyke_
Czarodziej




Posty: 28
Tematy: 10
Gru 2018
124
Ravenclaw
#1
PROPOZYCJA
Wszystkie pytania i sugestie przyjmuje na discordzie - zapraszam.


[System turowy k20]

Inicjatywa oraz Tury
O rozpoczęciu walki decyduje moderator lub zgoda co najmniej dwóch graczy OOC. Każdy z graczy przed przystąpieniem do swoich akcji, używa komendy [/kostki 1 20]. To jest tzw. Rzut na Inicjatywę. Wynik rzutu ustala kolejność tury, gdzie gracz z wyrzuconym najwyższym wynikiem zaczyna pierwszy. Gdy każdy gracz skończy swoją turę, mija 1 runda, która jest odpowiednikiem mniej więcej 6 sekund w czasie gry.
               
System turowy polega na podziale na tury. Każda tura podzielona jest na dwie części - ruch i akcję. Bazowo, każdy czarodziej jest w stanie przemieścić się 5 SQM'ów w ciągu tury w ramach części ruchu. Akcja pozwala na wykonanie jednej czynności, która zmieści się w czasie rundy. Poniżej jest parę przykładów akcji, które kwalifikują się jako pełna akcja:
             
Chwyt, popchnięcie, próba przemieszczenia się przez trudny teren (np. przy rozpoczęciu wspinaczki lub przy przeskoczeniu przez wysoki płot), sprint, próba skupienia się na obronie, rzucenie zaklęcia.
              
Niektóre z podanych czynności wpływają na ruch. Akcja sprintu pozwala graczowi na pokonanie dwa razy dłuższego dystansu w tej samej turze. Akcja chwytu pozwala graczowi na ograniczenie ruchu przeciwnikowi, ale kosztem własnego ruchu - gracz może przemieścić się jedynie połowę bazowej liczby kratek.
               
Rozwiązywanie Konfliktów
Kiedy walka rozpoczyna się na dobre pojawia się problem: "Jak rozsądzać kto wygra, kiedy dwóch graczy się siłuje?". Aby rozsądzić wygraną za pomocą elementu losowości należy pogrupować typy sytuacji w których potencjalny konflikt mógłby wystąpić.
            
Rzuty rywalizujące
Występują przy czynnościach, gdzie dwie strony jednocześnie próbują uzyskać jakiś rezultat przy mocowaniu się z drugą stroną. Każdy z graczy używa komendy [/kostki 1 20]. Gracz z wyższym wynikiem wygrywa rywalizację. Typowe czynności to:
            
Chwyt, popchnięcie, wyrwanie przedmiotu z rąk przeciwnika
               
Rzuty Kontra
Występują najczęściej w sytuacjach, kiedy jedna ze stron stara się uzyskać rezultat, a druga strona nie ma do końca wypływu na obronę. Jest to najczęściej wykorzystywany rodzaj rzutu przy pojedynkach. Gracz używa komendy [/kostki 1 20], a wynik porównywany jest z ustalonym progiem nazwanym Klasą Trudności. Jeśli wynik jest równy lub wyższy, akcja odnosi powodzenie. Typowe czynności to:
                  
Trafienie zaklęciem, przeskoczenie przez wysoki płot, próba uniku
             
Określenie Klasy Trudności
Aby dowiedzieć się jaka jest Klasa Trudności dla zaklęć naszej postaci należy dowiedzieć się ile "lat szkolnych" minęło od 11 roku życia postaci aż do teraz, licząc że każdy rok szkolny to 10 tygodni + 2 tygodnie wakacji. Do bazowej wartości 10 należy doliczyć +1 za każde 3 lata szkolne aż do maksymalnej wartości 19.
                                   
Rzucanie zaklęć
Uniwersum wykreowane przez J.K. Rowling nie pokazuje nam zbytniej logiki za którą zaklęcia podążają - są jedynie jakimś aspektem rzeczywistości i narzędziem jej kreowania. Ale, żeby ich stosowanie w walce miało sens, i ład, trzeba nieco odejść od wizji Rowling i oprzeć się na realizmie i logice.
                    
Komponenty i Podział
Rzucając zaklęcia, większość wymaga trzech podstawowych komponentów: (W) Wokalny, (S) Somatyczny, (M) Materiał.
                    
Komponent Wokalny dotyczy możliwości inkantowania zaklęcia słowami. Zaklejając czarodziejowi usta czy ucinając język jesteśmy w stanie uniemożliwić mu rzucanie części zaklęć.
                 
Komponent Somatyczny polega na swobodzie rąk - aby rzucać zaklęcia potrzebujemy przynajmniej jednej ręki wolnej przy pomocy której będą wykonywane tajemne znaki.
                 
Komponent Materiałowy dotyczy posiadania przekaźnika mocy (najczęściej różdżki ale również laski czy parasola).
                   
Kolejną rzecz jaką trzeba rozważyć, to sposób na trafienie celu zaklęciem. Tutaj zaklęcia podzielone są na dwie kategorie: Pocisk i Efekt. Zaklęcia Pociski generują promień, który czarodziej przy pomocy własnych umiejętności musi trafić, natomiast zaklęcia Efekty wpływają bezpośrednio na cel tworząc coś na rodzaj łańcucha, który przeciwny czarodziej może próbować od razu zerwać.
                
W przypadku obu stosuje się Rzut Kontrę. W przypadku pocisków rzut wykonuje gracz rzucający zaklęcie, a w przypadku Efektów rzut wykonuje gracz poddany zaklęciu.
Przygotował:
@Marsen
KapitanUkraina
Legendarny Gracz




Posty: 356
Tematy: 16
Sty 2019
71
Gryffindor
#2
I to sie nazywa prawdziwe rp
ShrekLich
Czarodziej




Posty: 47
Tematy: 7
Wrz 2018
73
Gryffindor
#3
Czyli ogólnie rzecz ujmując, podczas rzucania zaklęcia rolluje się dwa razy? Na udanie czaru oraz trafienie przeciwnika? I co w przypadku uniku, który niekoniecznie zależy od wieku postaci? Będą uwzględniane inne rzeczy, jak np. doświadczenie z daną dziedziną magii?
Tajemniczy jegomość, który porzucił przeszłość.
Marsen
Czarodziej



Donator

Posty: 188
Tematy: 16
Gru 2014
330
Slytherin
#4
ShrekLich napisał(a): (28.03.2020 18:10)Czyli ogólnie rzecz ujmując, podczas rzucania zaklęcia rolluje się dwa razy? Na udanie czaru oraz trafienie przeciwnika?
Od niedawna zależy to od sytuacji. Taki przypadek stwarza właściwie dosyć świeży system Tyke'a. Przykładem, kiedy rzucałbyś dwa razy (Na udanie czaru oraz na trafienie) byłby moment kiedy czarodziej po raz pierwszy rzuca zaklęcie (uznając, że traktujemy taki przypadek na równi z treningiem), które musiałoby kogoś trafić.
W innym przypadku - kiedy czarodziej ma opanowane zaklęcie - gracz rzuca na trafienie innej postaci raz.

ShrekLich napisał(a): (28.03.2020 18:10)I co w przypadku uniku, który niekoniecznie zależy od wieku postaci? Będą uwzględniane inne rzeczy, jak np. doświadczenie z daną dziedziną magii?

Jeśli mówimy o unikach spowodowanych nie przez zaklęcia, Klasa Trudności powinna zostać ustawiona przez graczy wedle przypadku i skali:
2 - Banalny
5 - Łatwy
10 - Średni
15 - Trudny
19 - Praktycznie niemożliwy

Co do ostatniej części: Tak, jest to w fazie przepracowywania. Jak na razie pomysł jest taki ,aby przystosować część cech za HPP do systemu. Przykładowo cecha Twardy jak skała lub Zdrowy jak koń! pozwalałyby na częstsze unikanie efektów zaklęć lub ich redukcję. Albo Transmutomistrz usprawniałby przemianę w walce, chociaż zamysł mam taki, że czarodzieje używający Transmutacji w walce w głównej mierze potrafią zmieniać otoczenie na swoją korzyść, a nie używać Transmutacji do bezpośredniego ataku/obrony. Do tego służyły by zaklęcia i uroki.

Jeśli na coś nie odpowiedziałem dokładnie albo macie pytania, śmiało piszcie w prywatnej wiadomości na Discordzie albo na forum. Smile
ShrekLich
Czarodziej




Posty: 47
Tematy: 7
Wrz 2018
73
Gryffindor
#5
Cytowanie z jakiegoś powodu nie chce mi działać, zatem posłużę się klasycznym cudzysłowiem. 

"W innym przypadku - kiedy czarodziej ma opanowane zaklęcie - gracz rzuca na trafienie innej postaci raz."
Z tego co wyczytałem, to na rzucie 1 zaklęcie zawsze nie wychodzi. Zawsze udane też niby ma sens, chociaż wiadomo, postać może się podczas pojedynku rozkojarzyć. 

Pojawiło mi się też dzisiaj kolejne pytanie, akurat wyjęte z RP - czy w przypadku odbicia zaklęcia od tarczy z protego również rzuca się zwyczajny rzut "konta" na to, czy ugodziło przeciwnika?  
Tajemniczy jegomość, który porzucił przeszłość.
kubixgame
Pora na eksterminacje goblinów




Posty: 232
Tematy: 25
Sie 2015
201
Ravenclaw
#6
^ Protego nie odbija zaklęcia w stronę przeciwnika, a jedynie "anuluje" jego działanie, które zostało w nas rzucone. Jeśli ktoś rzuci w Ciebie drętwotę, to poprzez protego nie zdołasz go odbić w stronę agresora.
Rebelianci się szykują
ShrekLich
Czarodziej




Posty: 47
Tematy: 7
Wrz 2018
73
Gryffindor
#7
Spis zaklęć mówi coś innego...
Tajemniczy jegomość, który porzucił przeszłość.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.