Witaj!

Y-Reall Times #2
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forumDonator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#1
[Obrazek: osJrCEs.png]


WYBORY NA MINISTRA MAGII


[Obrazek: 0d0c9f_42d836c187a0467bab6c8a8b6aa11cbe.gif]

W dzisiejszym wydaniu Y-reall Times przedstawimy Państwu sekrety oraz przebieg wyborów na Ministra Magii. Jak zwykle nie obyło się bez szokujących zwrotów akcji i zaciętej rywalizacji pomiędzy kandydatami.

Wszystko zaczęło się niespełna dwa miesiące przed zakończeniem kadencji minister Nory Coletti-Bell. Wydarzenie przebiegało zgodnie z prawem, zaś w międzyczasie powołano „Biuro Magicznej Komisji Wyborczej”, na którego czele stanął ówczesny dyrektor DPPC Luke White. Należy on do jednych z głównych gwiazd tegorocznych wyborów, przez co krążą o nim różne opinie. Jedni uważają go za czarny charakter, inni za bohatera, jednak jak naprawdę jest? To już zostawiamy do osobistej oceny. Oprócz n
iego w skład komisji wchodził również Dracon Meadll, do niedawna pełniący funkcję szefa Biura Aurorów. Kandydaci na Ministra Magii mogli wysyłać zgłoszenia do [OOC: 22.02.2020]. Ledwie minął dzień, a już na światło dzienne została wypuszczona lista osób zakwalifikowanych przez odpowiednie służby. Byli nimi kolejno: Erasm Berryl Samantha Margel, Nigra Marbot-Gingerblade, Stella White oraz Callidora Bowes, która w krótkim czasie zrezygnowała ze swojej kandydatury z niewiadomych przyczyn.

Kampanie wyborcze ruszyły pełną parą - tablica ogłoszeń w Hogsmeade była istnym polem bitwy. Nie było kandydata, który by nie zamieścił na niej plakatu odnoszącego się do jego obietnic lub całej kampanii. Przykładowo Pani Stella White postanowiła sprzedawać regionalne produkty w postaci jabłek, Nigra Marbot-Gingerblade zapraszała na spotkanie dla zainteresowanych w swojej kawiarni, natomiast Samantha Margel zorganizowała festyn promujący jej kandydaturę.

Kluczowym momentem w wyborach była debata, bądź jak niektórzy uważają - jej parodia. Luke White podjął się realizacji jej w jednej z wielu sal w Departamencie Tajemnic. Jak można się domyślić, nie skończyło się to dobrze - piętro zostało całkowicie wyłączone z użytku, ba, winda uległa korozji, przez co nie zjeżdża już na najniższe piętro.

Jednak ten temat został solidnie wyczerpany w ostatnim artykule w gazecie Margellum, którą szczerze polecamy i zachęcamy do jej regularnego czytania. Wobec tego podamy jedynie kilka faktów: mianowicie na debacie pojawiła się tylko dwójka kandydatów - Samantha Margel oraz Erasm Berryl. Odpowiadał on rzeczowo i szczegółowo na każde pytanie, najczęściej przedstawiał gotowe rozwiązania problemów, lecz w jego planie istniał jeden mały, lecz widoczny minus. Mowa bowiem o opróżnianiu skarbca Ministerstwa Magii w celu większego "wsparcia" obywateli. Szlachetny ruch, jednakże czy właściwy?

Dzień pierwszej tury wyborów przypadł na 15 marca bieżącego roku. Przypominamy, że głosować mogły tylko te osoby, które okazały swój dowód tożsamości. Nad wszystkim czuwała komisja wyborcza, a sam dyrektor DPPC Luke White dbał o to, by nie doszło do fałszowania wyborów. O godzinie 22:00 zakończyła się pierwsza tura, a już pół godziny później ogłoszono zaskakujące wyniki:

1. Nigra Marbot-Gingerblade - 47% głosów
2. Stella White - 33% głosów
3. Samantha Meaddl - 19% głosów
4. Erasm Berryl - 0% głosów
5. Głosy nieważne - 1%


Obecnej Minister Magii już w pierwszej turze niewiele zabrakło do wygranej - zaledwie 4 procent głosów. Dlatego wszystkich obywateli niezwykle zaskoczył fakt, iż druga tura nie rozstrzygnęła wyborów. Jest to jednak pierwszy raz w historii Ministerstwa Magii gdzie w drugiej turze obydwoje kandydatów, czyli Stella White oraz Nigra Marbot-Gingerblade zremisowały wynikiem 50% do 50%.

Komisja w tak niezwykłym przypadku zgodziła się, by wybory zostały przesunięte o kolejny miesiąc. Nie można zapomnieć o roli goblinów, które chciały zaangażować się w wybory. Niestety spotkały się z odmówieniem prawa do głosu przez szefa komisji Luka White. Padło wówczas wiele nieprzyjemnych słów w stronę pracowników Banku Gringotta. Prośby czy postulaty niczego nie przyniosły w tych wyborach, Gobliny nie otrzymały prawa do głosu. Jednak czy jest to wina dyrektora DPPC? Otóż nie, z prozaicznego względu nadać prawa wyborcze może tylko i wyłącznie Minister Magii podczas posiedzenia wizengamotu tak jak było to historycznie organizowane. Mamy jednak nadzieję, że Gobliny, które niejednokrotnie zachwyciły nas kunsztem swoich wyrobów czy perfekcją w dziedzinie bankowości otrzymają oficjalny przywilej oddawania głosu w kolejnych wyborach na Ministra Magii. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że przedstawiciele tej rasy odbyły rozmowę z Minister Magii i wkrótce mają otrzymać nowe prawa.

Podczas ostatniej trzeciej tury w niewiadomych okolicznościach zniknął przewodniczący - Luke White. Jak się później okazało, został porwany na cały jeden dzień, po którym wrócił do normalnego życia i pracy bez ubytku na zdrowiu. Mimo to przegapił zwycięstwo naszej Minister magii, która pokonała w ostatniej turze Stelle White. Wyniki ostatniej tury:

Nigra Marbot-Gingerblade - 62,5%
Stella White - 37,5% głosówNOWA TWARZ - NOWE ZMIANY


[Obrazek: 3223824_orig.gif]

Minister Magii - Nigra Marbot-Gingerblade mimo niskiej popularności bardzo szybko ją zyskała, a społeczność "pokochała" jej aktywne rządy. Już kilka dni po wyborach zrealizowała pierwszą ze swoich obietnic, wprowadzając ustawę zakazująca wykorzystywania i posiadania eliksirów prawdy, i to nie tylko veritaserum, ale również eliksiru Proverum oraz amonowego. Przypominamy, że eliksir proverum jest słabszą formą veritaserum i był używany podczas każdego badania pracowniczego w szpitalu Świętego Munga - być może nie zostaliście państwo o tym poinformowani i wypiliście ten eliksir nieświadomie.

Na początku każdej kadencji pracy jest tyle, że nie wiadomo, w co włożyć ręce. Mimo to nowa Minister Magii zdążyła zmobilizować Wizengamot do szybszej pracy. Tylko w ubiegłym miesiącu odbyło się 7 rozpraw. Czy to wreszcie czas, w którym przestaniemy czekać na rozprawy latami? Mamy nadzieję, że tak!

Niezastąpionym ochroniarzem Minister został Emil Gingerblade, jej własny mąż. Nie odstępuje jej na krok, dbając o jak najlepszą ochronę Pani Minister Magii, dlatego też wszystkim organizacjom przestępczym, serdecznie odradzamy ataków oraz prób zamachów na Minister Magii, gdyż są one skazane z góry na porażkę.
Nowa Minister Magii z impetem ruszyła ze zmianami, o których mówiła podczas swojej kampani wyborczej. W programie wyborczym wypisała jedynie 8 obietnic, które ma zamiar spełnić. Połowa z nich już weszła w życie. Jest to między innymi:

- Nie będzie badań! Dlaczego? Robię to, aby zwiększyć komfort Waszego życia, nie potrzebujemy ich, aby zatrudnić odpowiednie i zdrowe osoby na wybrane stanowiska
- Więcej zadań i restrukturyzacja dla MM
- Redukcja etatów, na których nie ma pracy
- Delegalizacja eliksirów prawdy


Co będzie, kiedy Minister Magii Nigra Marbot-Gingerblade spełni już wszystkie swoje obietnice?

Mobilizacja aurorów nastąpiła bardzo szybko po otrzymaniu posady Ministra Magii przez Nigre Marbot-Gingerblade. Szefem Biura Aurorów została Samantha Margel, jedna z rywalizujących kandydatek na Ministra Magii z Panią Marbot-Gingerblade, a także wieloletnia pracownica tej instytucji. W ostatnich czasach kilka czarodziejów zostało uprowadzonych. Domysły mówiły każdemu, że stoi za tym organizacja przestępcza, którą kieruje Logan Margel. Okazało się inaczej. Arcanus Thorne, Ventus Danstone, Azazello Poliorketes Ava Fillanore oraz Elizabeth Reinhart należą do grupy przestępczej, która za tym wszystkim stała. Z tego, co wiadomo, do grupy należy również kilkoro innych osób, które nie zostały jeszcze zidentyfikowane. Organizacją przewodził, co dziwne, Arcanus Thorne - były Dyrektor Kliniki św. Munga, twórca książki pt. “Leczenie magią”. Jak osoba piastująca taką posadę mogła zejść na złą ścieżkę? Porwane osoby były zamieniane w żaby za pomocą eliksiru Rumbin. Z tego, co wiadomo, grupa powstała za czasów piastowania przez Nore Coletti-Bell posady Ministra Magii. Ich zdaniem były to nieudolne rządy, dlatego chcieli je obalić. Na szczęście większa część została już złapana i postawiona przed Wizengamotem, gdzie otrzymali wyrok bądź na niego oczekują.


SZOKUJĄCE ZMIANY


W nocy dnia [05.04.2020] nastąpiły zmiany w Kodeksie Administracyjnym Wizengamotu oraz w Kodeksie Praw i Sankcji Wizengamotu. Na podstawie nowych przepisów podpisanych przez Ministra Magii Nigre Marbot-Gingerblade i nowej dyrektor Departamentu Przestrzegania Praw Czarodziejów Sophie Gingerblade, Wizengamot został rozwiązany i stworzony od nowa zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem. Do najważniejszych zmian, które nastąpiły względem starego prawa, jest między innymi:

1. Kto dopuścił się zabójstwa obywatela, podlega karze śmierci.
2. Kara pozbawienia wolności w przypadku drobnych przestępstw została skrócona.
3. Kara za atak na Ministerstwo Magii została zmniejszona.
4. Kara za porwanie osoby wysokiego stanowiska zwiększona od 12 msc do dożywocia.
5. Całkowita zmiana sposobu sądzenia przez wizengamot, sędziowie wygłaszają jedynie opinie. Minister Magii razem z Naczelnym Magiem Wizengamotu wspólnie podejmują decyzję o wyroku.
6. Zwiększenie wpływu ministra magii na wyrok i ograniczenie możliwości Naczelnego Maga Wizengamotu.
7. Od teraz Naczelnego Maga Wizengamotu nie mianuje Minister Magii ale Światowa Komisja Praw Czarodzieja.
8. Tryby posiedzenia wizengamotu zostały całkowicie usunięte, co za tym idzie, sądzić może równie dobrze tylko Minister Magii oraz Naczelny Mag Wizengamotu, reszta sędziów prawnie jest zbędna, chociaż ma prawo do uczestniczenia w posiedzeniu i zadawania pytań oskarżonemu.
9. Nie da się odwołać Ministra Magii, nawet jeżeli łamie on prawo - paragrafy te zostały całkowicie usunięte.
10. Każde zmiany prawne mogą zostać teraz wprowadzone na wniosek Naczelnego Maga oraz Ministra Magii, po uzgodnieniu każdej strony.


Profesor. Aron Lestrange został zwolniony bądź wyrzucony z urzędu Naczelnego Maga Wizengamotu, zaś jego miejsce zastąpiła nikomu nieznana persona Pani Caroline Rose, prawdopodobnie została ona wybrana przez Światową Komisję Praw Czarodzieja.

Ponadto większości Honorowych Członków Wizengamotu został odebrany ten tytuł, aktualnie przysługuje on jedynie osobom, które piastowały urząd Ministra Magii.WYWIAD ZE STELLĄ WHITE


[Obrazek: 8463f6743a802d3721915cf93e310a18.gif]

Kim tak naprawdę jest Stella White?

Stella White - Wszechstronnie utalentowana wiedźma, którą rozpoznaje duża część naszego magicznego społeczeństwa. Przez wiele lat nauczycielka wróżbiarstwa oraz opiekunka Ravenclaw w szkole magii i czarodziejstwa w Hogwarcie. Kobieta posiadająca wszystkie predyspozycje oraz dar jasnowidzenia, dzięki któremu jest najbardziej znanym żyjącym jasnowidzem na całym świecie. Jej przepowiednie w większym stopniu wstrząsnęły całym światem magii, a błędy przy ich wygłaszaniu są znikome. Podczas swojej kariery w ministerstwie magii, dwukrotnie ratowała skarbiec państwa przed upadkiem ministerstwa poprzez przejęcie posady dyrektora departamentu skarbu magicznego. Do jej największych osiągnięć związanych z pracą w ministerstwie można zapisać założenie magicznej wioski - River Height oraz z pomocą Aureliusa Hallgravesa założyła Ogrody Botaniczne i Eliksirowanie, którego była pomysłodawcą i głównym architektem. Dwukrotna kandydatka na urząd Ministra Magii w Wielkiej Brytanii, kobieta posiadająca smykałkę do prowadzenia różnorakich biznesów. Aktualnie piastuje posadę wicedyrektor w Hogwarcie, jest nauczycielką zaklęć i ponownie przyjęła Ravenclaw pod swoje skrzydła. Kobieta sukcesu, która może być dla innych inspiracją. Jakiś czas temu podpisała współpracę z marką kosmetyków, którą będzie reklamować swoim wizerunkiem. Czyżby jakiś krem odmładzający?

[Redaktor] Co Panią zmotywowało do kandydowania na urząd Ministra Magii?

[Stella White] Tak naprawdę do kandydowania na urząd Ministra Magii zachęciłam się sama, chcąc zmieniać świat na lepsze. Przygotowałam program wyborczy, który miałam zamiar realizować krok po kroku. Chociaż nie uważam się za wielką przegraną w tych wyborach, każdy rozsądny obywatel oddał głos ze swoim sumieniem.


[Redaktor] Jakie trudności napotkała Pani podczas całych wyborów?

[Stella White] Największym utrudnieniem był rywal, który nie powinien nawet znaleźć się na listach wyborczych przez brak spełnienia kluczowych wymagań na posadę Ministra Magii. Oprócz tego miałam nieprzyjemność z przebywaniem w Wizengamocie ostatniego dnia przed wyborami - było to bardzo niestosowne, wiedząc, że jutro przecież dzień ostatniej - trzeciej tury wyborów.


[Redaktor] Co Panią najbardziej zraziło, a co najbardziej zadowoliło w całych wyborach?

[Stella White:] Tak jak powiedziałam Panie redaktorze, zraziło mnie to, że ustalenie wymogów na daną posadę okazuje się niepotrzebne, bo można to bardzo łatwo ominąć. Jakoś nie skupiam się po tym czasie już na mowie nienawiści do organizacji całych wyborów, bo sytuacji śmiesznych podczas nich było niemiara - oczywiście mówię o śmiechu przez łzy.

Zadowoliło mnie każde wymienione na ulicy słowo z wyborcami i słowa poparcia płynące z różnych grup społecznych. Też mogę powiedzieć, że po wyborach udało mi się poprawić relacje z przyjaciółmi z dawniejszych lat. Cieszę się, że podczas tej kadencji miałam okazję pracować z profesjonalistami podczas tworzenia mojej kampanii wyborczej oraz że pierwszy raz w historii naszego ministerstwa doszło do czegoś nieprawdopodobnego - trzy tury wyborów.


[Redaktor] Co Pani sądzi o nowych rządach Pani Minister Nigry Marbot-Gingerblade?

[Stella White] Zostawię to bez komentarza. Każda ładna buźka musi mieć też swój mózg, czasami jednak są to dwie inne osoby.


[Redaktor] W ministerstwie zaszły pewne zmiany zapewne Pani wie o zwolnieniu Luka White z posady dyrektora DPPC oraz zmianie dwóch najważniejszych kodeksów - kar i sankcji oraz administracyjnego wizengamotu. Co pani o tym sądzi?

[Stella White] Czy to nie podlega pod złamanie prawa? Prawa i kodeksu nie można zmieniać ot, tak. Po coś jest w końcu Wizengamot i osoby zasiadające w nim powinny ważniejsze zmiany przegłosowywać razem. A co do zwolnienia dyrektora departamentu przestrzegania prawa czarodziejów to słyszałam już, jak się ludzie śmieją, że nowym dyrektorem została Sophie Gingerblade - absolwentka Hogwartu, która ma osiemnaście lat. Czy to naprawdę rozważna decyzja, żeby osoba bez wykształcenia w kierunku prawa zasiadała na takim stanowisku?


Twarde słowa szanowanej czarodziejki mogą mieć w sobie kilka ziaren prawdy, jednak my podamy państwu same fakty odnośnie pracy Sophie Gingerblade. Otóż już od początku swojej pracy jako Dyrektorka Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów zdążyła naprawić wiele błędów i niedociągnięć swojego poprzednika. Zorganizowała egzamin adwokacki oraz sprawiła, że więźniowie nie są zdani już na samych siebie. We współpracy z głównym egzaminatorem oraz pracownicą biura zarządzania prawa stworzyła Kartę Etyki Adwokackiej, która zdecydowanie przyspieszy cały proces sądownictwa. Młoda Czarownica szybko się uczy. Reorganizacja pracy pokazuje, że Sophie Gingerblade stara się podejmować jak najprostsze, a zarazem najlepsze decyzję dla dobra naszego społeczeństwa.WYWIAD Z ERASMEM BERRYLEM


[Obrazek: amb_zps808dc882.gif]

[Redaktor] Co Pana zmotywowało do kandydowania na Ministra Magii?

[Erasm Berryl] Cóż, do wyborów zmotywował mnie głównie fakt, że mógłbym coś zmienić. Oczywiście zmienić na lepsze. Wiele widziałem w swoim życiu, chociaż jestem dość młody jak na czarodzieja, wiele w swoim życiu widziałem, niestety głównie przed moimi oczami była korupcja, która miała miejsce w Ministerstwie Magii. Niemniej jednak cieszę się, że nowym Ministrem została właśnie Pani Nigra, widać, że ma pomysł na to ministerstwo i pragnie zmienić go na lepsze.


[Redaktor] Kim Pan jest, co Pan zdołał już osiągnąć, czym Pan zasłynął oprócz samego kandydowania na Ministra Magii?

[Erasm Berryl] Jak pewnie każdy wie, nazywam się Erasm Berryl. Nie każdy natomiast wie, czym się zajmowałem w przeszłości, ponieważ wolę nie dzielić się tą wiedzą. Mogę natomiast powiedzieć, że pracuję obecnie w swoim zawodzie, który znam już od bardzo dawna. Nie jestem także osobą znaną, podobnie jak Pani Nigra, przez większość czasu pracowałem za granicą, wracając kilka lat temu do Wielkiej Brytanii. Aktualnie jestem inspektorem mioteł w Departamencie Transportu Magicznego. Jakiś czas wcześniej uczyłem deportacji, jednak poprosiłem o przeniesienie.


[Redaktor] Co Pan sądzi o przebiegu wyborów, czy widział Pan jakieś sytuacje, które nie powinny mieć miejsca?

[Erasm Berryl] Co do przebiegu wyborów, to PRAWIE nie mam nic do zarzucenia. Wiadomo oczywiście, że fałszowanie wyborów przez Pana White'a jest karygodne i nigdy nie powinno mieć miejsca. Co do reszty, to bardzo nie spodobała mi się sytuacja, w której Pani Margel zorganizowała festyn, podpinając się tym samym pod Ministerstwo Magii.


[Redaktor] Sondaże pokazywały, iż posiada Pan bardzo wąskie grono swoich faworytów jednak czy spodziewał się Pan, że podczas wyborów nie otrzyma Pan ani jednego głosu?


[Erasm Berryl
] Wolałbym nie odpowiadać na to pytanie. Mogę jednak powiedzieć, że wszystko poszło zgodnie z planem, który ustaliliśmy już na początku mojej kandydatury.OGŁOSZENIA LOKALNE


[Obrazek: latest?cb=20190621114836&path-prefix=pl]

1. Wilkołaki na ulicach
- Wilkołaki w Hogsmeade i innych miejscowościach atakują bezbronnych cywili, czy Ministerstwo rozwiąże problem i zapewni bezpieczeństwo?

2. Yrell’s Park “Pantheon of Glory”
- Na obrzeżach Hogsmeade z inicjatywy Lorina Yrella oraz pomocą Lisy Yrell powstaje park, który nosić będzie nazwę “Pantheon of Glory”. Miejsce to otwarte będzie dla każdego, wszystkie rodziny niezależnie od statusu czy pochodzenia będą mogły spędzić tam wspólnie i przyjemnie czas. Główną atrakcją tego miejsca będą otaczające nas ogrody oraz pomniki często nawet historycznych postaci, które to zasłynęły w społeczeństwie bądź po prostu w danym okresie były bardzo sławne. Pomniki zostaną ręcznie wykonane i każdy będzie mógł przeczytać notę historyczną każdej postaci, kim była i jak zasłynęła. Oprócz tego w parku znajdować się będzie sad i miejsce na piknik, labirynt z żywopłotu. Rodzina Yrell chce, by było to miejsce bezpieczne dla dzieci. W niedalekiej przyszłości ogród zasiedlany będzie również łagodnymi magicznymi stworzeniami, które nadadzą temu miejscu odrobiny magii. Park oferować będzie również możliwość wynajęcia specjalnego miejsca przygotowanego pod różne rodzaje wesela czy potańcówki.


**Na końcu gazety znajdują się również reklamy oraz informacja o możliwości wstawianiu swoich ofert po zgłoszeniu się do redakcji gazety.**
Y-Reall Times
- Lisa Yrell
- Lorin Yrell
MrFrancuz
AdwokatoDonator

Posty: 147
Tematy: 30
Cze 2015
177
Gryffindor
#2
@refershSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2023 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2023.