Witaj!

Y-Reall Times #3
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#1
[Obrazek: osJrCEs.png]

W trzecim wydaniu Y-Reall Times wzięliśmy pod uwagę głos ludu, który z miłą chęcią odpowiadał na nasze pytania na temat bieżących wydarzeń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wywiadów za chęć przeprowadzenia z nami rozmowy oraz wyczerpujące odpowiedzi.



WYWIAD Z ARONEM LESTRANGE


[Obrazek: 81yMWbz.jpg]

[Redaktor] Co Pan sądzi o zmianach prawnych i kadrowych w Ministerstwie Magii?

[Aron] Szczerze powiedziawszy, objąłem już decyzję, że nie chcę się wypowiadać na ten temat. Było dość burzliwie, nie popieram takich zmian, niektórych nawet nie uważam w ogóle za dobre... lecz co ja mogę poradzić?


[Redaktor] Był Pan Naczelnym Magiem dlaczego Pan odszedł?

[Aron] Zostałem odsunięty od stanowiska po zmianach w prawie. Jako Naczelny Mag Wizengamotu praktycznie zawsze starałem się dokładnie i skrupulatnie przedstawiać każdą rozprawę, przyglądając się nawet parukrotnie podczas rozprawy sprawom, które miały mieć miejsce. Niejednokrotnie musiałem osądzać przyjaciół, wrogów, czy zwykłych cywili, lecz każdy z nich zapewnione miał ode mnie jedno - pełny a zarazem całkowity nadzór nad tym co działo się podczas rozpraw. Każdy - Czy to Minister Magii, czy to członek wizengamotu, posiadał jeden równy głos, każdy podczas rozprawy, niejednokrotnie parugodzinnej, zostawał dokładnie osądzany, pytany, za każdym razem dając mu możliwość wybronienia się z postawionych mu zarzutów. Nie wiem, czemu Minister Magii podjęła decyzję o usunięciu mnie ze stanowiska, lecz mam nadzieję, że miała na to słuszne powody i nowy Naczelny Mag będzie tym lepszym.


[Redaktor] Jakie relacje i zależności panują obecnie pomiędzy Ministerstwem a Hogwartem?

[Aron] Aktualnie? Czysto formalne. Jak zostało to wcześniej uzgodnione z Norą Coletti Bell, Hogwart może liczyć od Ministerstwa na pomoc w razie potrzeby. Po tym, jak objąłem stanowisko dyrektora, nie przypominam sobie o żadnej śmierci spowodowanej w Hogwarcie, nie licząc incydentu z bazyliszkiem. Hogwart, działając pod moją pieczą, starał działać się w sposób przystępny i dobry dla uczniów. Ostatnimi czasy, znaczy się... za czasów rządów Nory Colletti-Bell, Hogwart zawarł z Ministerstwem umowę, że jeżeli Będzie taka potrzeba, Ministerstwo z chęcią pomoże Hogwartowi.


[Redaktor] Turniej magiczny miał okazję odbyć się w Hogwarcie jak by Pan podsumował to wydarzenie, jego przebieg i realizację ostatniego z etapów?

[Aron] Wszystko szło dobrze, tym razem nie tylko uczestnicy turnieju, ale również widownia miała okazję świetnie się bawić. Zacięta rywalizacja i wyzwania, które miały sprawić każdej z drużyn trudność, zapewniło kilka godzin dobrej rozrywki w myśl całej olimpiady. Dopóki nie wplątała się sytuacja z nieznanym bytem, który zaatakował uczniów, wszystko szło zgodnie z planami.


[Redaktor] W Hogwarcie pojawiło się nowe zagrożenie co wiemy na ten temat i jakie środki zostały podjęte w celu ochrony uczniów?

[Aron] To, co udało nam się do tej pory ustalić, ma związek z czarną magią i osobami znajdującymi się poza zamkiem, lecz o tej drugiej części nie wiadomo jeszcze wiele. Wiemy tyle, że byt atakujący Hogwart był czarnomagicznym tworem przywołanym poprzez odprawienie silnego rytuału. Po dowiedzeniu się o całej sytuacji, środki bezpieczeństwa były podejmowane na bieżąco wraz z nowymi informacjami. Ostatecznie zachowano pełne bezpieczeństwo dla uczniów w zamku.


[Redaktor] W jaki sposób zażegnano problem, czym był ten "byt" i kto przyczynił się do rozwiązania zagadki zagrożenia?

[Aron] Problem zażegnano w podobny sposób do jego prawdopodobnego rozpoczęcia. Doświadczenie, odwaga i poświęcenie wielu osób pomogło nam zdobyć potrzebne informacje a ostatecznie rytuałem powracającym, skończyć z problemem bytu. Do rozwiązania zagadki przyczyniło się wiele osób. Cała kadra, pilnująca uczniów i szukająca choćby kawałków informacji, Aurorzy przeczesujący zamek w celu zapewnieniu bezpieczeństwa czy niekiedy i uczniowie. Ostatecznie, dzięki uczennicy niechybnie związanej ze sprawą, która wykazała się odwagą i poświęceniem, umiejętnością logicznego myślenia jednego z Aurorów pomocy i poświęceniu jednego z pracowników Ministerstwa Magii oraz wielkim doświadczeniu Vice-Dyrektor Hogwartu udało się zażegnać problem w zamku.




WYWIAD Z UCZESTNIKAMI TURNIEJU


[Obrazek: giphy.gif]

[Redaktor]  Na czym polegały zadania twojej grupy i jak sobie z nimi poradziliście?

[James Scott] W pierwszym zadaniu dostrzegliśmy kamienną figurę. Przedstawiała ona człowieka trzymającego w obu rękach tablice, na której znajdowała się treść zagadki. Nie zapamiętałem jej, ale no wiem, że przy godzinnych zastanawianiach nie wpadłbym na odpowiedź. Pod treścią zagadki znajdowały się trzy odpowiedzi: Mikrofon, Mintaj, Miruna X. Gdy się zastanawialiśmy, jeszcze ktoś pociągnął dźwignie przeszkadzania, a ja w kajdankach zakuty skończyłem. Andrew Sheedy członek drużyny i uczeń ilvermorny rzucił reducto i no dzięki temu już nie byłem zakuty.W mojej drużynie znajdował się jeszcze Qiaozhi Zhu uczeń szkoły złotego smoka. To właśnie Qiaozhi rozwiązał tą zagadkę. Odpowiedzią do niej była Miruna X dzięki niemu przeszliśmy dalej. Podziwiam go za głowę do zagadek, ja chyba bym godzinami się zastanawiał i nie wpadłbym na odpowiedź, zostałby mi strzał tylko.
Kolejnym zadaniem okazał się parkour, po kilku próbach udało się go przejść. Wciągnąłem kolegów i czas było kombinować dalej. Andrew wziął jedną z trzech kart leżących na stole, na której napisane było "plecy" gdy się odwróciliśmy, nic nie było.
Potem przeszliśmy dalej, ujrzeliśmy golema. Andrew przechodząc do tego pomieszczenia, zgarnął klucz i rzucił go do Qiaozhi.


[Haven Yaxley] Pierwsze zadanie polegało na przejściu labiryntu w jak najkrótszym czasie. Już na początku trzeba było wyznaczyć jedną osobę z drużyny, która otrzyma magiczną mapę i wespnie się na wieżę, z której będzie nas prowadzić. Porozumiewałyśmy się przy pomocy Nici Ariadny, dlatego nie powiem, że to zadanie należało do łatwych. Nie wiedziałyśmy jak mamy opisać miejsce, w którym się znajdujemy, a po drodze natknęłyśmy się na kilka przeszkód, ale ostatecznie dałyśmy radę. W drugim zadaniu przenieśli nas do jakiejś jaskini z kilkoma pokojami, gdzie w każdym trzeba było zrobić coś innego, by przejść dalej. Przykładowo w pierwszym musiałyśmy rozwiązać zagadkę, w drugim przejść test sprawnościowy, a w trzeciej walczyłyśmy ze skaczącymi kamieniami. Nad nami była publiczność, a oprócz tego w pokoju znalazły się dźwignie z pomocą i przeszkodą, by mogli nam pomóc w zadaniu, albo wręcz przeciwnie. Tu było znacznie łatwiej, ponieważ byłyśmy wszystkie obok siebie i nie było jak zbłądzić, dlatego było znacznie łatwiej. Wspólnie sobie pomagałyśmy i wykorzystywałyśmy pomysły własne i naszej widowni, więc dałyśmy z tym radę.

[Delilah White] Pierwszym zadaniem, jak każdy wie, był labirynt. Przyznam szczerze, że z początku czułyśmy się naprawdę zagubionę w środku, jednak z każdą chwilą szło nam coraz lepiej. Nie sprawiło nam to większych trudności, może poza centaurem, którego jednak udało nam się pokonać, zdobywając przy tym pierwsze miejsce.
Drugie zadanie było nieco bardziej skomplikowane, składało się z trzech etapów. W pierwszym... zadano nam pytanie, na które odpowiedzieliśmy źle, więc straciliśmy członka drużyny. Dalej poszłam sama z Yiging. Następnym etapem było coś w stylu testu zwinności. Z tym też nie było większych problemów, a pod koniec - walka z przeciwnikiem, żeby zdobyć klucz do wyjścia.



[Redaktor] Które z zadań było najłatwiejsze a które sprawiło wam najwięcej trudności?

[James Scott] Najtrudniejszym zadaniem był według mnie golem. Pokonanie go zajęło nam dużo czasu a najłatwiejszym, hm... No cóż, chyba zagadka, ona nam w miarę szybko poszła dzięki Qiaozhi, choć parkour też nie był zły.

[Haven Yaxley] Przede wszystkim cieszę się, że mogłam wylądować w grupie z Ming Yue i Riley Prentice. Z biegiem czasu naprawdę przywykłyśmy do swojego towarzystwa i chciałabym im podziękować, że tak dobrze się spisały podczas zadań. Niestety były tylko dwa, ale zdecydowanie bardziej spodobało mi się to drugie. Myślę, że dziewczynom tak samo. Mogłyśmy działać wspólnie i aż tak bardzo nie błądziłyśmy, jak podczas pierwszego zadania. Miałyśmy wtedy ograniczoną widoczność i kompletnie nie mogłyśmy  przenieść naszego miejsca w labiryncie na mapę. Dodatkowo dostałyśmy duże wsparcie od publiczności, która niekiedy nam coś podpowiedziała, za co z tego miejsca chciałabym im za to podziękować.

[Delilah White] Najłatwiejsze z tego wszystkiego był dla mnie chyba owy test zwinności, chyba najszybciej go przeszliśmy. Największą... nasz przeciwnik w drugim zadniu, z którym mieliśmy do czynienia. Było to drzewo, które w samym centrum miało ukryte klucz. Wydaje mi się, że nie byłoby to aż tak trudne, gdyby nie widownia, która dwa razy utrudniła nam zadanie, wpuszczając wodę do pomieszczenia i rozrastając drzewo. Oczywiście, nie mam im tego za złe! Świetnie się przy tym bawiłam.


[Redaktor] Czy jesteś zadowolony/a z turnieju?

[James Scott] Tak, jestem zadowolony. Ciesze się, iż mogłem w nim wziąć udział.

[Haven Yaxley] Mimo że turniej skończył się, jak skończył, a pozostałe szkoły, musiały nagle wyjechać, naprawdę bardzo mi się podobał. Jestem zadowolona, że miałam okazję poznać tyle ciekawych osób i spędzić z nimi czas na różnych spotkaniach, które też sami specjalnie organizowaliśmy. Może razem z moją drużyną nie zajęłyśmy pierwszego miejsca na podium, ale na pewno dobrze się bawiłyśmy przy tych wszystkich zadaniach i będę miło to wspominać.

[Delilah White] Z samego turnieju? Owszem. Jestem bardzo zadowolona i ze względu na to, że miałam możliwość zaznajomić się z nowymi osobami i poznać nowe kultury, i na to, jak wyglądał cały proces. Zadania sprawiały mi dużo frajdy i nic nie szkodzi, że nie dotarł on do końca. W końcu najważniejsze w tamtym momencie było bezpieczeństwo uczniów. W każdym razie, z pewnością szybko nie zapomnę tego wydarzenia.




"ŻABOJADY" W CELACH


Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej w końcu zostali złapani i postawieni przed Wizengamot. Przedstawiamy wam listę członków oraz ich wyroki.


[Obrazek: gettyimages-918819164-h_2018.png]
Arcanus Thorne
- Absolwent Durmstrangu,
- Kulturoznawca
- Wieloletni archeolog, miłośnik kultury starożytnej i środkowej Ameryki,
- Członek Zakonu Złotego Brzasku, w tym hermetysta i alchemik
- Badacz roślin przyjmujących obcy zapach,
- Adwokat prawa magicznego Kanady,
- Producent perfum hesperycznych,
- Szef starego biura czarodziejskiej pomocy prawnej,
- Renowator i konserwator Smoczych Ruin w Szkocji,
- Student eliksirowarstwa (magomedycyny) na BUM a później transmutologii na LAM,
- Uzdrowiciel, a następnie dyrektor Munga,
- Kandydat partii Ruch Ludności Magicznej na Ministra Magii,
- Nauczyciel Historii Magii i Archeologii w Hogwarcie
- Twórca kontrowersyjnego projektu medycznego - Czarodziejskiego Oddziału Psychiatrycznego, w tym metod leczenia eksperymentalnego,
- Twórca zaklęcia magomedycznego i autor książki "Leczenie Magią",
- Nagrodzony orderem Czary Hygiei,
- Członek zrywu niepodległościowego - organizacji przestępczej, w tym niedoszły sanator rządu,
- Skwitował przeprowadzoną łapankę przez aurorów swoimi najsłynniejszymi słowami: "Eviva l'arte wasze życie nic nie warte."
- Przez wielu uznawany za nauczyciela i niespełna rozumu szaleńca.


Oskarżony o: Złamanie następujących paragrafów Kodeksu praw i Sankcji Wizengamotu

- Artykułu III:
Paragrafu 2 - Kto usiłuje dokonać lub dokonuje z powodzeniem zamachu stanu podlega karze pozbawienia wolności do [36 miesięcy]

- Artykułu IV:
Paragrafu 6 - Kto podżega inną osobę do wystąpienia przeciw prawu podlega karze pozbawienia wolności od [6 miesięcy] do [15 miesięcy].
Paragrafu 8 - Kto naruszył nietykalność cielesną innej osoby, dokonał pobicia bez trwałego uszczerbku na zdrowiu podlega karze grzywny w wysokości od 1000K lub karze pozbawienia wolności od [3 miesięcy] do [15 miesięcy].

- Artykułu V:
Paragrafu 2 - Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu drugiej osoby podlega karze od [10 miesięcy] do [24 miesięcy] pozbawienia wolności.
Paragrafu 8 - Kto dokonał porwania osoby pełniącej służbę publiczną bądź przetrzymuje ją wbrew jej woli podlega karze pozbawienia wolności od [9 miesięcy] do [18 miesięcy].
Paragrafu 9 - Kto dokonał porwania obywatela społeczności czarodziejskiej podlega karze pozbawienia wolności od [6 miesięcy] do [15 miesięcy].

- Artykułu VI:
Paragrafu 1 - to utrzymuje kontakty z członkami wszelakich organizacji przestępczych podlega karze pozbawienia wolności od [2 miesięcy] do [9 miesięcy].
Paragrafu 2 - Kto należy do organizacji przestępczej podlega karze pozbawienia wolności od [4 miesięcy] do [19 miesięcy]. Paragrafu 4 - Kto współpracuje z zorganizowaną grupą przestępczą podlega karze pozbawienia wolności od [5 miesięcy] do [12 miesięcy].

- Artykułu VII:
Paragrafu 4 - Kto świadomie działa na niekorzyść Ministerstwa Magii podlega karze pozbawienia wolności od [24 miesięcy] do [36 miesięcy].


Wyrok: Pozbawienie wolności w celach Ministerstwa Magii na okres [OOC: 2 lat]


[Obrazek: okurde.png]
Ventus Danstone

- Dyrektor Działu Substancji Odurzających w OBiE,
- Wieloletni zielarz i eliksirowar.


Oskarżony o: Złamanie następujących paragrafów Kodeksu praw i Sankcji Wizengamotu

- Artykułu III
Paragrafu 2. Kto usiłuje dokonać lub dokonuje z powodzeniem zamachu stanu podlega karze pozbawienia wolności do [36 miesięcy]

- Artykułu V
Paragrafu 6. Kto podżega inną osobę do wystąpienia przeciw prawu podlega karze pozbawienia wolności od [6 miesięcy] do [15 miesięcy].

- Paragrafu 7. Kto dopuścił się użycia zaklęć niewybaczalnych podlega karze pozbawienia wolności od [30 miesięcy] do dożywotniego pozbawienia wolności.
a) Kto używa zaklęć czarnomagicznych podlega karze pozbawienia wolności od [12 miesięcy] do [24 miesięcy], jednak to Wizengamot decyduje czy użycie czarnej magii było w zakresie tolerancji.

- Artykułu VI
Paragrafu 1. Kto utrzymuje kontakty z członkami wszelakich organizacji przestępczych podlega karze pozbawienia wolności od [2 miesięcy] do [9 miesięcy].
Paragrafu 2. Kto należy do organizacji przestępczej podlega karze pozbawienia wolności od [4 miesięcy] do [19 miesięcy].
Paragrafu 3. Kto dowodzi zorganizowaną grupą przestępczą podlega karze pozbawienia wolności od [12 miesięcy] do [36 miesięcy].
Paragrafu 4. Kto współpracuje z zorganizowaną grupą przestępczą podlega karze pozbawienia wolności od [5 miesięcy] do [12 miesięcy].

Wyrok: Pozbawienie wolności w Azkabanie na [OOC: 24 miesiące] oraz rekwirację jego majątku na rzecz Ministerstwa Magii.


[Obrazek: S0iU.gif]
Elizabeth Reinhart

- Wieloletni pracownik DSMu.


Oskarżona o: Złamanie następujących paragrafów Kodeksu praw i Sankcji Wizengamotu

- Artykułu VI
Paragrafu 2. Kto należy do organizacji przestępczej podlega karze pozbawienia wolności od [4 miesięcy] do [6 miesięcy].

- Artykułu V
Paragrafu 2. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu drugiej osoby podlega karze od [4 miesięcy] do [7 miesięcy] pozbawienia wolności.
Paragrafu 5. Kto przetrzymuje drugiego czarodzieja wbrew jego woli lub dopuszcza się jego uprowadzenia podlega karze pozbawienia wolności od [1 miesięcy] do [3 miesięcy]

- Artykułu IV
§ 2. Kto doprowadził do zniszczenia, zdewastowania, czy też uszkodzenia cudzego mienia podlega karze pozbawienia wolności od [2 tygodni] do [1 miesiąca].

- Artykułu III
Paragrafu 2. Kto usiłuje dokonać lub dokonuje z powodzeniem zamachu stanu podlega karze pozbawienia wolności do [12 miesięcy]


Wyrok: Pozbawienie wolności w Azkabanie na okres [OOC: 6 miesięcy]


[Obrazek: large-1547835123-3895282ccd47ea066007583c1fd1e758.jpg]
Ava Fillanore

- Bezrobotna.


Wyrok: Oczekuję na wyrok


[Obrazek: Profile_BTD.png]
Kira Yoshikage

- Nie wiadomo kim był i co robił,


Oskarżony o: Złamanie następujących paragrafów Kodeksu praw i Sankcji Wizengamotu

- Artykułu VI
Paragrafu 2. Kto należy do organizacji przestępczej podlega karze pozbawienia wolności od [4 miesięcy] do [6 miesięcy]

- Artykułu III
Paragrafu 2. Kto usiłuje dokonać lub dokonuje z powodzeniem zamachu stanu podlega karze pozbawienia wolności do [12 miesięcy]

- Artykułu IV
Paragrafu 5. Kto składa fałszywe zeznania podlega karze grzywny w wysokości od 1000K lub karze pozbawienia wolności od [2 tygodni] do [1 miesiąca].

Wyrok: Pozbawienie wolności w celach Ministerstwa Magii na okres [OOC: 3 miesięcy] oraz karę grzywny 1500 kuntów.



OGŁOSZENIA LOKALNE


[Obrazek: latest?cb=20190621114836&path-prefix=pl]

1. Pomniki sławnych osób
- Już niebawem nastąpi odsłonięcie pomnika Marsena Wrynna. W nowo otwartym Parku na obrzeżach Hogsmeade. Park nosi nazwę "Pantheon of Glory" można tam spędzić wolny czas w przyjemnej atmosferze ogrodu. Jest on czynny 24/7, a dostać się tam można przy pomocy kominka fiuu "Park".

2. Olbrzym w Hogsmeade
- W Hogsmeade pojawił się olbrzym, żądając od ludzi jedzenia na rosół. Jego kolega, również olbrzym, został zaatakowany przez centaury, dlatego to on musiał przyjść. Lorin Yrell zaoferował mu swojego konia, aby uniknąć ataku na niewinnych ludzi. Atakujący zabrał go i odszedł wraz z pól-olbrzymką, Hristą Lavenhart oraz dyrektorem Hogwartu, Aronem Lestrange.


**Na końcu gazety znajdują się również reklamy oraz informacja o możliwości wstawianiu swoich ofert po zgłoszeniu się do redakcji gazety.**




Y-Reall Times
- Lisa Yrell



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.