Witaj!

Gazetka Szkolna - O rozpoczęciu roku i nie tylko...
Gazetka Hogwarcka
Prasa




Posty: 9
Tematy: 7
Mar 2019
58
#1
[Obrazek: klraL0m.png]
PODSUMOWANIE POPRZEDNIEGO ROKU I ROZPOCZĘCIE NOWEGO!
Poprzedni rok zakończony został sukcesem, jednak nie każdy pogodził się z odejściem swoich przyjaciół na siódmym roku. Hogwart to miejsce, gdzie rozpoczynamy prawdziwe relacje i dążymy do tego, by ta była coraz silniejsza. Niestety, oprócz uczniów klas siódmych, z zamkiem pożegnało się kilka osób, które zasiadało przez dłuższy okres w kadrze nauczycielskiej.

Pierwszym nauczycielem jest profesor PHINEAS PREWETT. Nauczyciel Opieki nad Magicznymi Stworzeniami oraz opiekun domu Godryka Gryffindora. Przez 10 lat pracy zdobył zaufanie wielu uczniów, co może potwierdzić Hilda Jack.
    ‘‘ Tak, aktualnie jestem w siódmej klasie i bardzo jestem zła na profesora Prewetta. Był dobrym nauczycielem, a zwłaszcza opiekunem. Po szkole krążą plotki, że zrezygnował z posady przez przeszłość kryminalną. Rzekomo kradł mugolskie telewizory z gajowym, tym jego bratem! Oczywiście to bujda na resorach, ale to wiesz.. powód jakiś musiał być. Tak czy siak, będzie mi go brakować w zamku, bo potrafił sobie poradzić z niejednym gagatkiem. ’’ - mówi wychowanka domu Godryka Gryffindora.

Kolejnym członkiem kadry, ale i byłym opiekunem uczniów Salazara Slytherina oraz Roweny Ravenclaw, jest ARCHIBALD WRIGHT. Jak mówi dyrektor naszej placówki, Stella White, jego rezygnacja była nagła. Profesor Wright poświęcił 6 lat swojego życia na naukę w zamku. Co sądzą o nim uczniowie? 
    ‘‘ Jeju, tak mi przykro z powodu jego śmierci. Nie chodziłam na jego lekcje, więc nie za bardzo jestem w stanie się wypowiedzieć. Ale za to rozmawiałam z nim parę razy i wydawał się być taki przyjacielski. Bardzo opanowany człowiek. Wiesz może kiedy odbędzie się jego pogrzeb? Chyba powinnam na niego się wybrać. Jeszcze raz, tak mi przykro...  ’’ - wypowiada się szczerze Hexa Hawk, prefekt żeński domu Helgi Hufflepuff. Pozostawmy znicz dla profesora Wrighta

Ostatnią już osobą jest MARTIN MAXIM, czyli gajowy, który stał się widmem. Profesor Maxim ma za sobą bardzo długą drogę związaną z zamkiem. Zaczynał on jako psycholog, zaś podczas wakatu postanowił przenieść się na bardziej mu odpowiadającą posadę.
    ‘‘ Cóż.. Maxim był dobrym gajowym do czasu. Jego początki były w miarę okej, było widać, że się stara. Później wybuchła jakaś epidemia sów i chłop oszalał! Miał poważną obsesję na punkcie sów, co można było zauważyć zaraz po założeniu klubu treserów sów. Co prawda to prawda. Może i był lekko szurnięty, ale bardzo mi pomógł z moją sową.. Napewno będzie brakować takiego starca w zamku.  ’’ - opowiada Szambonella Copper, uczennica klasy piątej.
W tym roku, do kadry zawitały nowe twarze, jednak nie znamy ich aż tak długo, by wydawać na ich temat opinie! Na wakat Historii Magii wstąpiła RHENNA FILLANORE, w czasach szkolnych pani prefekt naczelna. Idąc dalej, na miejsce pana Prewetta dostała się ALYSSA MEADDL, zaś na miejsce psychologa, które zwolniło się zaraz po przejściu profesor Meaddl na ONMS, dostał się OLIVER WRIGHT
W tym roku czeka nas wiele wydarzeń, konkursów oraz olimpiad. Jak mówiła profesor White, na ten rok zaplanowany jest turniej czterech domów, składający się z dwóch części: teorii i praktyki. Niestety więcej informacji nie zostało podane. Pozostaje tylko czekać!
 
 
NIESPODZIEWANI GOŚCIE W EXPRESS HOGWART!
Niektórzy twierdzą, że Express Hogwart lata temu wyczerpał magię swojego bytu. Zdania są podzielone, jednak mimo wszystko większość uczniów stara się korzystać z usług, jakie oferuje placówka. Tego roku, pani z wózkiem mogła poczuć niewielką konkurencję, ponieważ goście oddawali swoje słodycze za darmo.
Gośćmi byli tegoroczni zwycięzcy Mistrzostw Świata w Quidditchu, czyli nie kto inny jak Japonia! Pomylili oni pociągi, co sprawiło, że towarzyszyli uczniom przez całą drogę. Wiele osób dostrzegło wspaniałą drużynę i udało im się wybłagać o autograf całej drużyny. Niestety, wszystko co dobre nie trwa wiecznie. Zaraz po wyjściu z pociągu, drużyna musiała spieszyć się na peron, żeby wyjechać do swoich rodzinnych stron. 
Już niedługo Liga Quidditcha. Kto wie, może zawita ktoś do murów naszego zamku, żeby zobaczyć wspaniałą rozgrywkę uczniów.
[Obrazek: 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e617773...352e676966]
 
 
POMOCY.. TO KRAKEN!
Pierwsze dni w zamku już za nami. Pierwszoklasiści zapewne poznali już większość korytarzy, jednak nadal nie znają tajemnic ogromnego jeziora. Legendy głoszą, że na jego dnie przesiaduje kraken. Ile w tym prawdy? Pewnie nikt nie wie!
Po długim i męczącym dniu, na łódkach zasiadły szychy wśród uczniów klasy pierwszej. Postanowili sprawdzić, czy coś ukrywa się na środku jeziora. Poblisko wyspy dyrektorów zatrzymali się, wtem wyszukując w wodzie czegoś, co rusza się szybciej niż ryby. Termometr wskazywał na jedną z wyższych temperatur podczas tegorocznej jesieni. Cisza, spokój - czego można chcieć więcej po całym dniu pracy? Spokój nie trwał wiecznie - nagle coś złapało za wiosło. Jeden z uczniów zaczął szarpać się z potworem, aczkolwiek nie było to takie łatwe. Przestraszeni uczniowie robili wszystko, byleby odzyskać wiosło... i utrzymać się przy życiu. 
Długa walka poskutkowała. Potwór w końcu zrezygnował, a jedna z uczennic została okrzyknięta bohaterką wśród swoich przyjaciół. Ogromnym potworem prawdopodobnie był druzgotek, lecz nic nie jest pewne na środku jeziora hogwarckiego.
 
 
POSTRACH W JEZIORZE
Trójka pierwszoklasistów zażywając kąpiel w jeziorze hogwarckim o wschodzie słońca przeżyła nieciekawe spotkanie. "Widziałem dziwny ślad na wodzie, ale zignorowałem go nie dostrzegając nic poza nim. Po chwili usłyszałem krzyk kolegi i zobaczyłem jak coś dużego i ciemnego pędzi prosto na nas. To coś płynęło bardzo szybko. Myślałem, że się z nami zderzy, więc zacząłem płynąć do brzegu."- mówi pierwszy krukon. Młoda ślizgonka opisała to co widziała słowami "szpony w paszczy". Uczniowie na szczęście szybko wyszli z wody i nie stało się im nic poważnego. Najpewniej żałują opuszczenia swoich dormitoriów przed końcem ciszy nocnej. Z ich opinii wiemy także, że stwór nie był gigantyczny oraz nie był podobny do kałamarnicy czy trytona a po ich wyjściu z jeziora miał rzekomo zniknąć wynurzając coś ostro zakończonego. Nie znamy i raczej nie poznamy jego zamiarów. Należy jednak pamiętać, żeby bezwzględnie przestrzegać 
obowiązujących zasad a także żeby nie drażnić dzikich zwierząt.
 [Obrazek: latest?cb=20091018033518]
 
 
KRZYŻÓWKA
Pierwsze 5 osób, które wyślą wycięty skrawek gazety z wypełnioną krzyżówką, uzyskają 5 punktów dla domu oraz 5 knutów.
https://learningapps.org/display?v=pkeh0xxh220 (Do Narreida: Narreid Egzaminowy#9556)
 
 
PRZYRODA KOLEJNY RAZ WPŁYWA NA NASZE ŻYCIE
Kulminacyjny moment jesieni już wkrótce. Co dziwnego, jednak w tym roku to nie ci o znaku wody odczuwają przyrost energii a właśnie dzieci ognia. Jak możemy zauważyć dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy w ostatnim czasie. Najprawdopodobniej jest to spowodowane rozerwaniem nieba przez jakieś ciało niebieskie. Można podejrzewać, że jest to hipotetyczna Kometa Zmian. Miejmy się na baczności a w międzyczasie niech ogniki przygotują się do ważnych zadań jakie na nie czekają. Przydatne gwiazdozbiory na czas obecny to Trójkąt, Piec, Woźnica i Zegar. 
Ofiara dla gwiazdozbioru Trójkąta zachęci los do wysłania Ci wskazówki, jeśli masz dylemat przy wyborze jednej z trzech ścieżek. Piec to idealna szansa dla osób spod znaku Ognia, które chcą na chłodniejszy okres, rozgrzać swoje życie uczuciowe. Woźnica będzie pomocna, jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Zegar, mimo bycia niepopularnym gwiazdozbiorem chętnie przyjmie podarunek i wesprze w przywróceniu lepszej organizacji czasu i zadań.
 
 
CZY KTOŚ WIDZIAŁ IRYTKA? 
~Ogłoszenie Uczennicy
WITAM. Tutaj Józefinka, ta z drugiej klasy. Mam jedno zasadnicze pytanie. CZY KTOŚ WIDZIAŁ IRYTKA? Po ostatniej rozmowie z Grubym Mnichem, uznaliśmy, że biedaczek zapadł się pod ziemię. Może ktoś z rodziny zmarł? Nie wiem! Jeżeli ktoś widział, słyszał lub poczuł obecność Irytka, prosze, napisz do mnie! Gruby Mnich myśli, że zrobił coś złego, ale każdy wie, że prędzej zjadłabym bazyliszka niż on by kogoś skrzywdził. Nie traktujcie tego jak żart, zwłaszcza PUCHONI!!! Nasz kochany duch potrzebuje pomocy, a Irytkowi mogło się coś stać. Może i jest wkurzający, ale nikomu nie powinno się życzyć źle.. POZDRAWIAM JÓZEFINKA.
[Obrazek: 340?cb=20190330161500&path-prefix=pl]
 
 
PIERWSZE WYNIKI NA KRÓLA I KRÓLOWĄ ZAMKU [1/11]
Zanim przejdziemy do wyników, warto poznać zasady, które zmieniły się na przestrzeni kilku tygodni. Każdego miesiąca, przed wielką salą będzie wystawiona specjalna skrzynka, do której będzie można wrzucić swój głos. Na kartce należy napisać po jednym kandydacie na każdy dom. Oczywiście, jeżeli ktoś woli oddać głos tylko na jedną osobę, to nie narzucamy dodatkowych trzech, a zachęcamy do wpisania jednej. Pod koniec każdego miesiąca, wraz z nowym wydaniem gazety, ukazywana będzie dwójka zwycięzców z każdego domu. Punkty sumują się (czyli jak w pierwszy tydzień dostałeś 3 głosy, a w siódmym tygodniu aż 15, to na twoim koncie jest aż 18). Ostatnia runda będzie toczyć się między osobami, które zdobędą najwięcej punktów. Dodatkiem od redakcji będzie przydział 5 punktów od każdego członka kadry.
W tym miesiącu jakoś od biedy.
GRYFFINDOR
Zayan Riddley [6]
Tenebris Spellman [3]
 
HUFFLEPUFF
Mia Flores [8]
Hexa Hawk [3]
 
RAVENCLAW
Celia Craysin [6]
Grace Wright [3]
 
SLYTHERIN
Nathan Kenway [6]
Lena Meaddl [3]
OPRACOWANIE GAZETKI:
- Timothy Lestrange
- Hexa Hawk



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.