Prorok Codzienny #164 - Nieudany zamach na Ministra Magii.
ProrokCodzienny
Dziennik Czarodziejów
Posty: 227
Tematy: 228
Gru 2014
406
Gryffindor
#1
NIEUDANY ZAMACH NA MINISTRA MAGII


**Zdjęcie ukazuje, Ministra Magii – Herpona Margela podczas uroczystości wręczania orderów. Widać entuzjazm i aplauz ludzi w momencie wręczania odznaczeń, sam Minister jest uśmiechnięty i widocznie zadowolony.**

**Zdjęcie ukazuje ogromną dziurę w ścianie w gabinecie nauczyciela starożytnych run. Ściany praktycznie tam nie ma, cześć stropu oraz dachu jest zawalona. Wnętrze jest niemal doszczętnie zniszczone. Same zgliszcza.**

**Szóstego lipca** na teren Hogwartu weszła grupka osób, która w okolicach godziny 21:00 skierowała się do gabinetu nauczyciela starożytnych runów. W gabinecie znajdował się Minister Margel wraz z Victoem Gingerbladem w środku. Z szczątkowych relacji, wiadomo, że rozległ się donośny huk, oraz wszechobecny kurz oraz latające kawałki gruzu. Powstała wielka wyrwa w miejscu jednej ze ścian gabinetu. W gabinecie, profesora Margela nie było, aczkolwiek pod gruzami ściany odnaleziono trupy dwóch niezidentyfikowanych osób. Wiadomo, że uszedł bez poważniejszych obrażeń i najprawdopodobniej w ciągu kilku dni wróci do aktywnego życia politycznego. Udało zadać się nam kilka pytań jemu samemu jak i wysokiemu rangą pracownikowi PP – Edmundowi Sevensowi.
 
Panie Ministrze, co sądzi pan o tym wydarzeniu? Ma pan jakieś podejrzenia co do sprawców całego zajścia?
Zbyt wiele podobnych sytuacji widziałem, aby sądzić w to, że jest to zbieg okoliczności. Z pewnością była to akcja, której celem byłoby zabicie mojej osoby. Co do spraców. Nie zamierzam bezpodstawnie oskarżać o to kogokolwiek, aczkolwiek pracę nad wyjaśnieniem całej tej sprawy trwają. Jestem również święcie przekonany, że sprawcy poniosą zasłużoną karę.


Co sądzi pan, panie Sevens o obrocie ostatnich spraw?
Wysłane zostały propozycje współpracy do opozycji politycznej, które wręcz natychmiastowo wywołały oburzenie w tamtych kręgach. Dostaliśmy decyzje odmowne, co świadczy o tym, że ludzie Ci nie chcą rzeczywistego polepszenia obecnej sytuacji, a chcą jedynie zdobycia władzy.
 
Jak ocenia pan gazetę „Czarodziej”, głoszącą kontrowersyjne jak dotąd hasła?
Zwykły brukowiec, głosi fałsz i sieje ferment wśród ludzi. Informacje, które są zamieszczone są w artykułach tej gazety mijają się z prawdą, chociażby jak artykuł o Quidditchu. Rzekomo Rada Quidditcha odmówiła nam prawa do organizacji Mistrzostw Świata w tejże gry. Już za kadencji Hubcyka Meaddla, takowa zgoda została udzielona, a cofnięcie jej nie nastąpiło. Mistrzostwa odbędą się już w te wakacje. Nabór do kadry otwarty zostanie niebawem.
 
Jak wyglądają środki ochrony Ministra? To już nie pierwsza taka sytuacja.
Minister Magii poprosił nas, o minimalną ochronę, gdyż nie chciał by chodził za nim tłum ludzi i ograniczał jego swobodę. Uszanowaliśmy to, jednak teraz będziemy musieli stanowczo zmienić rodzaj i typ ochrony osoby Ministra. Musimy mieć pewność, że taka sytuacja nie będzie miała już nigdy miejsca. Środki bezpieczeństwa są ważne.
Wizualizacja proroka codziennego:Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2021.