Witaj!

Prorok Codzienny #93 Gdzie nasze galeony?
ProrokCodzienny
Dziennik Czarodziejów




Posty: 227
Tematy: 228
Gru 2014
402
Gryffindor
#1
Gdzie nasze galeony?




Dzisiaj po obiedzie poszedłem jak co niedzielę na Pokątną i do Banku Gringotta. Tradycyjnie, żeby wybrać złote za tydzień pracy w redakcji, która jak wszystkie instytucje przelewa pracownikom wypłaty właśnie tam.

No i co na miejscu? Nawet nie na miejscu, bo do banku mnie nie wpuszczono. Pół godziny sterczałem przed wrotami blokowanymi przez kilka goblinów. Stały zapuszone i nie chciały nikomu z tłumu czekających wyjaśnić co się dzieje. W końcu wydedukowano w grupie, że tak czy siak dostępu do banku nie dostaniemy. Wtedy zaczęło się zadawanie pytań. Ministerstwo Magii rozłożyło ręce, wszelkie komisje kontaktujące się ze stworzeniami jakie istnieją na tym padole tak samo.

Teraz czas na strefę domysłów. Prawie na pewno gobliny... strajkują. I to nie tylko na Pokątnej. Ba, w całej Wielkiej Brytanii, a nawet w USA coś szumi się o trudnościach w obsłudze bankowej prowadzonej przez pomarszczonych niskich przyjaciół. Wiadomo póki co, że nikt nie dostanie swoich pensji. Rynek już leci na łeb na szyję, parę godzin wystarczyło żeby załamać na giełdach za granicą, których brytyjskie Ministerstwo Magii nie kontroluje, kurs galeona. Zyski w przedsiębiorstwach wielowiekowych jak różdżkarski Ollivandera są dziś zerowe, a jeden dzień w plecy w biznesie to ogromne straty.

Jak rozwinie się sytuacja? Na razie nie wiadomo. Kolejka pod Bankiem zwiększała się aż do pełni, potem nieco przerzedła a ludzie rozeszli się do domów. W końcu w przeciwieństwie do goblinów, jutro idą do pracy. Zielonoskórym życzymy jak najmniej wygodnego odsypiania na dachu banku- właśnie tam prawie wszystkie się zebrały, otoczyły też cały gmach.


Reporter Proroka Codziennego, Adam Blackstone.
Wizualizacja proroka codziennego:



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.