[Propozycja] Świat dorosłych.
Hikaru
Czarodziej
Posty: 261
Tematy: 17
Gru 2014
76
Ravenclaw
#1
Siemanko Haplowicze.

Dziś wypadam z małą propozycją, zmieniającą nieco działanie obecnego świata dorosłego. Zacznijmy może od systemu wyplat, wygląda on mniej więcej tak, ''wchodzę raz tygodniowo na kilka sekund, łapie za forsę i exit''. Mogło bo to wyglądać inaczej, np. za siedzenie w pracy 10 minut dziennie, lub 30 tygodniowo dawałoby możliwość wypłacenia forsy. Skoro przy pracy jesteśmy, to może szefowie sklepów i fabryk mogliby zatrudniać ludzi? Obecnie na haplu wygląda tak. ''Nie, nie zatrudniam bo będą mi odciągać z budżetów'', czemu nie zrobić tak że biznes który zatrudni więcej osób nie dostaje wynagrodzenia? Dobrze by było, gdy idąc kupić meble spotykam graczy, a nie samych NPC. Praca natomiast u aurorów i czy innych organizacjach porządkowych może także wyglądać inaczej, np. co 30 minut i nawet trochę mniej na chacie pojawia się wezwanie o popełnionym przestępstwie np. w Dolinie Godryka i za każdą odegraną akcje gracz dostawałby np. punkty które pod koniec tygodnia się sumują i dostaje tam jakąś premie za aktywne granie w przeciągu tygodnia. Można też stworzyć firmy, zależne od innych biznesów, np. pan Smith potrzebuje materiały do szat, więc udaje się powiedzmy do hurtowni zakupić je by kontynuować interes. Wiecie no, by prace na serwerze miałby inny sens, niż tylko /wyplac. Jeżeli sądzisz, że moja propozycje odchodzą od RP, to proszę o napisanie lepszego pomysłu, ja tu tylko staram się rozruszać świat dorosłych. (xD)
Yosuto
Pan Malte
Posty: 136
Tematy: 40
Sty 2015
142
Gryffindor
#2
Twoje propozycje nie odchodzą od RP, ale czy na serwie by to dobrze funkcjonowało? Większość biznesów ma tylko straty, a trudno o czekanie cały dzień na kupca mebli, który i tak nie przyjdzie, bo z tak małą ilością osób dorosłych mało kto zaczyna dopiero meblowanie domu. Kupowali by tylko okazjonalnie. I tak jest ze wszystkimi innymi przedmiotami. A graczom nie chciało by się czekać na godziny otwarcia. Wolą pójść do NPC, który stoi tam 24/7. Smutne ale prawdziwe.

Co do pracy aurora to nawet fajnie, ale jeśli to wyglądało by tak, że losowo pojawia się npc w którejś wiosce i na przykład atakuje innych. Wtedy dociera do biura aurorów zgłoszenie. Oczywiście NPC spawnowały by się tylko wtedy, gdy jakiś auror jest online.

Jeśli chodzi o wypłaty, to propozycja z tymi przegranymi minutami nie wchodzi w grę. Różniło by się to tylko tym, że gracz wchodziłby poafczyć na 10 minut i wsio z serwa.
NeverMore
Czarodziej
Posty: 558
Tematy: 12
Cze 2015
233
Ravenclaw
#3
Pomysł miałby prawo bytu, gdyby nie fakt iż składanie podań na dorosłych jest zabronione do odwołania.
Każdego czeka to samo, więc lepiej złap za kilof i...

[Obrazek: http://i.imgur.com/mbXeTSz.png]
mlszpl1
Czarodziej
Posty: 18
Tematy: 6
Gru 2014
5
#4
NeverMore napisał(a): (14.10.2015 22:06)Pomysł miałby prawo bytu, gdyby nie fakt iż składanie podań na dorosłych jest zabronione do odwołania.

Ale tak czy inaczej dorośli na serwerze są ;P
NeverMore
Czarodziej
Posty: 558
Tematy: 12
Cze 2015
233
Ravenclaw
#5
@UP.

Pomysł nawiązuje między innymi do zatrudniania innych graczy w swych fabrykach i innych przybytkach. Moje zdanie odwołuje sie właśnie do tego, gdyż w mych oczach obecna OGRANICZONA liczba graczy posiadających tą range po prostu nie wyrobi na tyle obowiązków. Mogłem sie bardziej rozpisać przy pierwszej odpowiedzi. Tak czy inaczej, zamiast wbijać co tydzień, zacznie sie po prostu afczenie.
Każdego czeka to samo, więc lepiej złap za kilof i...

[Obrazek: http://i.imgur.com/mbXeTSz.png]
NexZ
Azkaban
Posty: 43
Tematy: 5
Gru 2014
Slytherin

#6
Jeśli chodzi o kupowanie mebli i innych pierdół nie masz racji, bo nikt nie bedzie specjalnie czekal na jednego gracza by kupic glupie meble lub np. Jedzenie. 

Co do biznesów. To chyba raczej decyzja pracodawcy ile chce zatrudnic osób, a to też zależy od budżetu firmy.

Co do aurorów i innych służb porządkowych. Twój pomysł ma jakiś sens, lecz co mi po tym, że bedzie taki wrogi npc jak  aurorzy to tzw. Elitarna jednostka? Tak brygada uderzeniowa kiedyś była ale została rozwiązana. Premie? Robisz ssy z jakies nadzwyczajnej akcji ( ja osobiście wolałem raporty które też zostały usuniete ale to też sprawa MM) i dostajesz premie. A licznik wypłat mógłby byc lepszy by liczył czas spedzony na serverze ( powiedzmy, że do 7 godziny tygodniowo) i po spedzonych godzinach na serverze dostawałbyś automatycznie. Dodam, że podobny system był zastosowany w publicznych Multikontach.
GrubszyNizReka
Mówili że mi ten hajs oddadzą :/
Posty: 1,368
Tematy: 40
Gru 2014
Gryffindor

#7
Obecnie istnieje pierdyliard MK dorosłych które nie są wykorzystywane przez graczy, bo fakt faktem świat dorosłych leży i kwiczy. Co do pomysłów hikaru to nic innego jak duty z sampa. Jest to w planach od ponad 1,5 roku.. Może się kiedyś tego doczekamy Wink
C4mp3r
Na ręce złoty Animus
Posty: 815
Tematy: 53
Gru 2014
903
Hufflepuff
#8
Z tego co wiem, coś się niby szykuje w "Świecie Dorosłych". Więc spokojnie.

Zamykam i przenoszę.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2021.