Problem postaci nijakich.
8bit
Czarodziej
Posty: 2
Tematy: 2
Lis 2015
1
#1
[Obrazek: MkEgbLv.jpg]
Chyba każda osoba, która mając chociaż minimalne pojęcie o trybie Role Play po paru minutach gry zauważyła na własnej skórze jak wielkim problemem są na serwerze postacie nijakie. Są to osoby, które prowadząc swoje postacie nie dają im żadnych zainteresować, nigdy ich postacie nie odczuwają emocji, stanów ani skutków różnych zaklęć. Krótko mówiąc - ich postacie są nijakie, i traktują je niczym propagoniste serii Gothic, który również był tak nijaką osobą. Całkowita ignorancja wielu graczy zmusiła mnie do napisania tego tematu, kiedy to ogromna część graczy po oberwaniu często niezwykle silnymi zaklęciami po prostu wstawała i rzucała swoje zaklęcia, tak brawurowo niczym sam Harry Potter! Niektórzy chyba zapomnieli, że głównym celem rozgrywki nie jest znajdywanie w biblioteczkach coraz to lepszych zaklęć. Tymbardziej, że pierwszoklasista drętwoty w stanie nie jest wyczarować, ale kogo to obchodzi - przecież to dobre zaklęcie jak ktoś rzuci na ciebie rictusempre, musisz się zemścić! Moje propozycje w jaki sposób można pozbyć się postaci nijakich:
  • Dodanie większej ilości zasad dokładnie mówiących, że postacie nijakie będą blokowane.
  • Egzekwowanie zasad wyżej wymienionych w sumienny i staranny sposób.
  • Napisanie specjalnego poradnika, który polecany będzie na samej górze strony.
  • Zwiększenie poziomu podań, przepuszczanie wyłącznie porządnych kart.
pask
Czarodziej
Posty: 41
Tematy: 7
Sty 2015
29
Ravenclaw
#2
Zawsze mozna powiedzieć ze "postacie nijakie" to cyborgi. Całe "postaci nijakie" są to postacie nie wykreowane i bez celów. Zaklęć OOC w Biblioteczkach nie jest dużo a biblioteczek jest tyle ze znalezienie jednego Spella zajmuje trochę czasu. A pokazywanie lokalizacji spelli są karane. Emilu(em411) tutaj prośba do ciebie przywróć stary wzór podania... Z inną akcją RP jakąś łatwiejszą a na pewno każdemu się uda ją napisać. Autorze całego wątku zwracam się teraz do ciebie co do tego
Cytat:Tymbardziej, że pierwszoklasista drętwoty w stanie nie jest wyczarować, ale kogo to obchodzi - przecież to dobre zaklęcie jak ktoś rzuci na ciebie rictusempre, musisz się zemścić

Polecam Ci zapoznać się z tym wątkiem. Znajdziesz tam listę zaklęć jakie pierwsze klasy itd. mogą umieć. Spelle OOC nie muszą być traktowane IC zaklęcia OOC są tylko do urozmaicenia rozgrywki na serwerze...

Powracając do "postaci nijakich" to warto trochę poczekać aż gracze "wczują się" w klimat serwera i zaczną kreować swoją postać.MajkelBoss
Czarodziej
Posty: 166
Tematy: 15
Gru 2014
32
Ravenclaw
#3
@up
Zgadzam się co do podań, zbyt dużo tak zwanych "nieogarów" jest na serwerze którzy tylko niszczą rozgrywkę graczą.
pask
Czarodziej
Posty: 41
Tematy: 7
Sty 2015
29
Ravenclaw
#4
Postacie "nijakie" jak określa to autor już nie są wielkim problemem, ponieważ większość nowy graczy zaczęła już kreować swoje postacie. Więc owy problem uległ zmniejszeniu. Wystarczy poczekać a problem zniknie. Sam autor chyba już nie jest aktywnym graczem.KrzychuV
Azkaban
Posty: 204
Tematy: 51
Sty 2015
Ravenclaw

#5
Nie wiem, ktory raz z rzedu slysze ten sam temat. Czy na prawde nie rozumiecie, ze nie wszyscy przychodza na forum i wiedza, co to RP i czytaja wszystkie regulaminy? Problem nie lezy w podaniach, to wina graczy i tylko graczy, ze nie uczeszczaja do Szkolki RP i nie czytaja regulaminow.
BlackRav
Azkaban
Posty: 111
Tematy: 7
Gru 2014

#6
Meh. Widzę, że nikt nie rozumie...
Prawda leży tak naprawdę po środku. Wina graczy? Wina wzoru podania? To i to moim zdaniem. Teraz wystarczy napisać imię, nazwisko, krótki opis charakteru i wyglądu (najwięcej ile zauważyłem to chyba 3 zdania. I mam tu na myśli graczy nowych). Wina graczy, bo to oni robią takie postacie, a nie inne. A z tego ci mi wiadomo to Power Gaming chyba jest karany? Sam autor wątku nie gra, ale ma po części racje. Poradniki? Po co? I tak nie przeczytają. Co do egzekwowania omówionych zasad. Jest regulamin, widzisz, że ktoś go łamię? Zrób screenshota i napisz skargę na niego, administracja nie ma oczów wszędzie i nie jest zawsze na serverze.
Juminako
Azkaban
Posty: 298
Tematy: 10
Gru 2014
Gryffindor

#7
PRAWDA LEZY NIE PO SRODKU, TYLKO TAM GDZIE GURWA LEZY
Większość graczy zawsze bedzie kreowała swoje postacie tak, zeby byla super duper najlepsza i przy tym pozornie normalna, przez co wychodzi jakaś dziwna papka
No i to sie raczej nigdy nie zmieni
Jason
Toksyczny mąż Tassumi
Posty: 464
Tematy: 19
Sie 2015
Slytherin

#8
"...pozornie normalna...". Ja tam na każdym kroku widzę tylko i wyłącznie, jedną wielką patologię, nawet wśród starszych stażem graczy. Nie powiedział bym, że to jest takie normalne.
merlin0
Weteran
Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,552
Ravenclaw
#9
Odkopujecie ten wątek już drugi raz to w końcu się wypowiem.

Problemem postaci nijakich jest to iż każdy kreujący na początek swoją postać tworzy ją jako odwzorowanie siebie albo siebie takiego jakim by chciał być. Dokonuje rzeczy których nie może zrobić realnie. Postać tworzy bez wad. Po dłuższej grze i śmierci lub unieruchomieniu w IC takiej postaci zwykle tworzy kolejną i ta kolejna jest już lepsza ale i nią także dąży do (nie lubię używać tego słowa) "kokszenia" swojej postaci. Nie ma w tym nic złego. W końcu poświęca czas i jeżeli realnie gra to może stać się w czymś najlepszy. Problemem jest realizowanie postaci na wszystkich frontach. Skoro twoja postać jest mistrzem eliksirów to niech ma problemy z zrzucaniem zaklęć.

Kolejną sprawą która nijaczy postacie jest wszechobecny MetaGaming. Którego mimo iż nikt nie przyznaje się stosować to go stosuje. Prawie każdy. Podaje przykład. Idziesz swoją postacią i spotykasz swojego najlepszego przyjaciela IC. Prosi cię on o dużą pożyczkę bo ma problemy finansowe. Udzieliłbyś mu ja normalnie ale wiesz że to nie jest twój przyjaciel, być może ktoś na wielosoku, bo chwilę temu pisałeś z nim na Skype. Zaczynasz unikać w IC rozmowy z nim, doszukujesz się błędów i jesteś nieufny do tego co on pisze. To też jest MG.

Ludzi trzeba nauczyć myśleć osobno jako gracz a osobno jako postać a jest to problematyczne. Ja sam przez długi czas nie potrafiłem rozróżniać dwóch czynników postaci i gracza. Nauczyła mnie tego Żmija i jestem jej za to wdzięczny bo wtedy gra jest o wiele przyjemniejsza.

Dlatego nie trzeba zwiększać poziomu podań bo to tylko zatrzymuje nowe osoby chętne poznania czym jest Role Play. To tak jakby ustawić do podstawówki test ABC które muszą wykonać aby rozpocząć naukę. Jednym się uda bo są inteligentniejsi czy poprostu mają szczęście. A tych którzy w przyszłości mogą być inteligentniejsi od tych co się dostali, tylko nigdy nie mieli do czynienia z nauką, zatrzymuje się na samym początku i odrzuca.

Graczy trzeba wszechobecnie uczyć myśleć jak gracz i myśleć jako postać. To zlikwiduje postacie nijakie i polepszy rozgrywkę na wszystkich frontach.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2021.