Ankieta: Czy chcesz, aby propozycja weszła do rozgrywki?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
65.22%
45 65.22%
Nie
34.78%
24 34.78%
Razem 69 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Propozycja] Punkty statystyk
Howling
Gość


 
#1
Bez zbędnych powitań, przejdę do sedna sprawy - moją propozycją jest utworzenie punktów statystyk dot. umiejętności magicznych. W tej chwili wygląda to tak, że prawie każda postać jest mocna we wszystkim, potrafi rzucać perfekcyjnie zaklęcia ofensywne jak i defensywne, do tego jest super z transmutacji i eliksirów - rozumiem jedna na kilka postaci, ale nie wszystkie. Żeby wykluczyć wreszcie coś takiego, proponuję stworzenie w.w punktów statystyk, ale jakby to wyglądało? No właśnie, raz na tydzień gracz dostawałby do rozdania owe punkty (dorośli więcej by dostali na start, wiadomo dlaczego - to samo uczniowie starszych klas) i mógłby je dodawać, wpisując prostą komendę /umiejetnosci lub /umki. Przedstawię niżej jakby to mogło funkcjonować w tabelce.

Eliksiry: [liczba punktów]
Magia lecznicza: [liczba punktów]
Pojedynkowanie: [liczba punktów]
Transmutacja: [liczba punktów]
Zaklęcia defensywne: [liczba punktów]
Zaklęcia ofensywne: [liczba punktów]

Można dodać więcej kategorii, na tą chwile tylko te mi przyszły do głowy.
Asacron
Azkaban
Posty: 351
Tematy: 66
Gru 2014

#2
Punkty były już odwieczną propozycją tego serwera i uchylę rąbka tajemnicy, że Emil kiedyś coś próbował i zaczynał z tym robić... ale nie jestem pewien na jakim etapie skończył. Plan był taki by aby to nauczyciele rozdawali punkty tkzw. nauk, wtedy byłby to sprawiedliwy status. A punkty wspomogłyby na pewno system eliksirów, czy komuś uda się uwarzyć dany eliksir, czy go zatracić, co kończyłoby się wybuchającym kotłem. Jeśli chodzi o punkty, mimo, że bezpośrednio RP nie będzie się to tyczyło, jestem nadal bardzo do tego przychylny. Więc przychylną decyzję jednego Administratora już masz, jak najbardziej - lajk.
pask
Czarodziej
Posty: 41
Tematy: 7
Sty 2015
29
Ravenclaw
#3
#1 Może dodajmy jeszcze Sklepy z bronią, zmieńmy lekko mechanikę i zróbmy serwer MMORPG...
#2 Punkty statystyk są w grach typu Metin2 czy Aion...
#3 Terminatorzenie (TT) czyli unikanie większości(częściej wszystkich) zaklęć jest karalne( TrwaBan, warn itp.) bycie "koksem - terminatorem" jest tak samo karalne jak TT...

# Lecz w sprawie propozycji zostaję POZYTYWNY.#em411
Head AdministratorHead Administrator

Posty: 363
Tematy: 61
Gru 2014
793
Hufflepuff
#4
Jeżeli propozycja zbierze pozytywny odzew od większej ilości graczy, wspólnie z autorem propozycji, wprowadzę to na serwer, zaraz po duty.
Remy
Azkaban
Posty: 116
Tematy: 1
Sie 2015
Ravenclaw

#5
Przeciw, równie dobrze można zlikwidować administratorów RP bo mam 10000 punktów z czegoś, to po co mi zgoda na np. CM?
modno
Nauczyciel Eliksirów
Posty: 513
Tematy: 71
Gru 2014
718
Ravenclaw
#6
Ja również przeciw.Nie róbmy z tego serwera jakiegoś mmo no proszę was.Uważam że nie ma to sensu
You have nothing to fear,if you have nothing to hide
NeverMore
Czarodziej
Posty: 558
Tematy: 12
Cze 2015
233
Ravenclaw
#7
Kpina. Punkty statystyk są w Gothicu, a nie na serverach minecraft. Kiedyś miały być wprowadzone, ale skończyło sie na tym że wszyscy pakowali albo w siłe albo w żywotność i napierdzielali na łapki innych (Plus dodawanie punktów z ***** bo moge). Nigdy nie byłem za tym systemem i nigdy nie będe, bo to całkowicie niweluje umiejętności każdego z osobna i generalizuje... Przeciw
Każdego czeka to samo, więc lepiej złap za kilof i...

[Obrazek: http://i.imgur.com/mbXeTSz.png]
mumia1230
DyrektorDonator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
881
#8
Doradzam również, by rozszerzyć ów system. Na przykład dać możliwość(podczas lekcji) przydzielania punktów 'umiejętności' z danego przedmiotu jego nauczycielowi(bycie dobrym uczniem będzie miało większe znaczenie).

Oczywiście jestem za.
KrzychuV
Azkaban
Posty: 204
Tematy: 51
Sty 2015
Ravenclaw

#9
Zgadzam się z Mumią taki system byłby o wiele lepszy, bo uczeń w IC nie będzie się uczył, a sam sobie przydzieli.
Jason
Toksyczny mąż Tassumi
Posty: 464
Tematy: 19
Sie 2015
Slytherin

#10
Tak, to mogło by się udać, gdyby właśnie tak jak mówi mumia, dostęp do rozdawania tych punktów mieli nauczyciele, czy inne kluczowe osoby, które mogą naszym postaciom przekazać wiedzę i doświadczenie; plus admini rp, którym po uzasadnieniu konkretnymi dowodami ,że odegraliśmy odpowiednie akcje i odpowiednią ich ilość, mogli by nam przydzielać takie punkty. Mogło by to pchnąć graczy do prowadzenia akcji samemu. Oczywiście z czasem można też dodawać kolejne kategorie dziedzin magii do których będą przyznawane punkty, a na przykład konkretna ilość punktów transmutacji, była by pewnego rodzaju progiem ,który był by brany pod uwagę przy dostaniu zgody na animagię, teleportacje, czy inne, które również były by później punktowane, jeżeli postać by owe dziedziny trenowała. To dotyczyło by też innych dziedzin magii na które potrzeba zgody admina rp; na przykład ,aby udowodnić adminowi ,że nasza postać jest zdolna opanować czarną magię, musiała by mieć dużą ilość zsumowanych wszystkich punktów. Naprawdę, ile znajdzie się zainteresowanych, tyle samo tak naprawdę można znaleźć pomysłów na zmodyfikowanie tej opcji. Leci konkretna repka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2021.