Witaj!

[Propozycje]Kilka propek dot. serwera i forum
Nex55
Czarodziej




Posty: 72
Tematy: 8
Gru 2014
60
#1
Na serwer:
1. Dodać napisy nad głową, które by informowały osoby trzecie o tym co dana postać robi, odgapione z MTA, wiem. Polegałoby to na tym, że gdy coś piszemy, nad naszą głową pokazuje się informacja że coś piszemy np [pisze], gdy jesteśmy AFK, nad głową też jest informacja że jesteśmy AFK np. [AFK] koło nicku. Jeżeli jest to wykonalne to dodam jeszcze od siebie, że można wprowadzić jakąś komendę np. /stan leży nieprzytomny, nad naszą głową byłby cały czas napis **leży nieprzytomny** wiadomo do jakich przyczyn byłaby ta komenda. Komendę wyłączałoby się np. /stan.
2. Usunąć jak najwięcej zbędnych modów z launchera. Na Hapel 2.5 nie było 20 modów a zaledwie 5 i grało się super, wiadomo, te które ułatwiają rozgrywkę zostawić ale te zbędne usunąć. Tak duża ilość modyfikacji jest powodem wielu crashów i klatkowania na serwerze, jednym słowem, wiele polskich komputerów nie wytrzymuje z tak "ciężkim" launcherem.
Mody które moim zdaniem należy usunąć:
3. Wprowadzić na serwer quiz sprawdzający wiedzę o RP. Polegałby na tym że jeżeli jakiś admin wyłapie kogoś kto odwala albo taka osoba zostanie zreportowana słusznie, ktoś z ekipy robi mu quiz z pytaniami dotyczące RP i takie tam, kilka złych odpowiedzi i ban od jednego dnia do tygodnia (w zależności od zdobytych punktów w quizie).
4. Skonfigurować album z kartami tak aby można było je wygodnie segregować i mityczne stworzenia szły by do mitycznych stworzeń a czarodzieje do czarodziei, ponadto chciałbym, żeby były posegregowane numerycznie, na chwilę obecną są porozwalane po tym albumie a numeracja jest losowa.

Na forum:
1. Kolejna propozycja w sprawie podań. No więc w końcu przydałoby się utrudnić te podania, mam na myśli dać złożone zdania do cech charakteru, pełną długą historię, normalny wygląd postaci, odegrać krótką akcję RP na końcu podania oraz znowu dodać do regulaminu jakieś znaczki typu (!!!) aby była pewność że gracz przeczytał regulamin. Ktoś z ekipy kiedyś napisał, że nawet nowo otwarta piekarnia daje chleb za darmo aby zdobyć klientów, no dobra ale podkreślmy, że ten ktoś napisał to kiedyś, więc już to powinno minąć i po zdobyciu "klientów", ocenianie podań powinno być surowsze.
Wzór podania według mnie: (na czerwono są te które chcę dodać do obecnego podania)
2. Po kliknięciu w jakiś link na shoutboxie bądź gdziekolwiek na forum, zamiast otwierać nam się nowa karta to otwiera się okienko na forum np. ze zdjęciem z imgur bądź filmikiem z YT. Bardzo to spowalnia całą przeglądarkę i te okienka włączają się tylko na telefonie, na komputerze nie ma szans żeby mi się to odpaliło normalnie. Pytałem czy inni też tak mają, owszem, mają. Tak jak wspominałem, spowalnia to całą przeglądarkę więc gdy już kliknę w link to cała przeglądarka się zacina, wyłączam ją za pomocą ALT+f4 i klikam w link PPM i muszę dać "otwórz w drugiej karcie" żeby dopiero link mi się otworzył. Jest to bardzo nieprzyjemnie bo niekiedy zacina się cały komp i muszę wyłączać przeglądarkę w menadżerze zadań. Proszę więc o usunięcie tych okienek tak żeby linki otwierały się w nowej karcie po kliknięciu LPM. @Zauważyłem że naprawione
3. Na starym forum, gdy pisało się post lub nowy wątek, robiąc coś z HTML np. podkreślaniem tekstu, pogrubaniem lub zmienianiem koloru, zmieniało się to od razu czyli bez podglądu mieliśmy napis Siemanko zamiast [b]Siemanko[/b[ tak jak teraz. Ułatwiłoby to pisanie postów, ponieważ nie trzeba by było klikać co chwilę podgląd żeby zobaczyć jak wygląda nasza praca z HTML tylko byśmy widzieli wszystko na bieżąco.

Dziękuję za przeczytanie i proszę aby każdy wypowiedział się co do propozycji.
Howling
Mugol


 
#2
Cytat:3. Na starym forum, gdy pisało się post lub nowy wątek, robiąc coś z HTML np. podkreślaniem tekstu, pogrubaniem lub zmienianiem koloru, zmieniało się to od razu czyli bez podglądu mieliśmy napis Siemanko zamiast Siemanko tak jak teraz. Ułatwiłoby to pisanie postów, ponieważ nie trzeba by było klikać co chwilę podgląd żeby zobaczyć jak wygląda nasza praca z HTML tylko byśmy widzieli wszystko na bieżąco.

Wystarczy kliknąć ctrl+shift+s lub ostatnią ikonke na panelu - pokaż/ukryj źródło.  
Deleted
Mugol


 
#3
SERWER
1. Nie jestem pewien stopnia wykonalności tego, ale popieram.
2. Dobrze by było abyś zamieścił listę modów, które mamy akurat na serwerze i zaznaczył te, Twoim zdaniem zbędne.
3. Coś innego, działającego na tej podobnej zasadzie jest w planach.
4. Popieram.

FORUM
1. Zamieść wzór, który Twoim zdaniem jest odpowiedni, dodatkowo argumentując dlaczego ta rubryka powinna być we wzorze.
3. Opcja jest dostępna od początku istnienia forum. Wystarczy zdezaktywować funkcję widoczności kodu, jako domyślą, w ustawieniach konta.
Nex55
Czarodziej




Posty: 72
Tematy: 8
Gru 2014
60
#4
@Refresh
@dodałem modyfikacje które należy usunąć oraz wzór na podanie na ucznia
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#5
Carpenter's Blocks v3.3.6 - MC 1.7.10
Testujemy mod zamienny

Chisel2-2.5.1.44
Używany jest xD

fastcraft-1.22-ctest13
To nie jest mod to biblioteka

Hide Names
Po 22 wszystkim usuwa nicki. Mod testowany i pracuje nad nim Emil

immibis-core-59.1.2
Kolejna biblioteka

In-Game Account Switcher bp1.7.10(2.2.2.0)
To że ty nie używasz nie oznacza że inni nie używają. Bardzo przydatny.

minestones-1.7.10-MS1.0.1
Pewnie troche osób by się wkurzyło usunięciem ich garguleke

witchery-1.7.10-0.24.1
Używany i to w bardzo dużej ilości. Bez niego nie byłoby systemu qudditcha, npctów i wielu wielu innych rzeczy.
Nex55
Czarodziej




Posty: 72
Tematy: 8
Gru 2014
60
#6
@up no tak, są używane ale trzeba by było z czegoś zrezygnować żeby grało się fajnie. Moim zdaniem chisel jest niepotrzebny, pomijając fakt że na Hapel 2.8 nie bylo takich modyfikacji a i tak grało sie fajnie, wiele osob uwaza ze fajniej.
Deleted
Mugol


 
#7
Administratorzy we współpracy z technikami szukają dobrych rozwiązań, wskazujących o aktualnym stanie postaci (tak, aby nie tworzyć opisu otoczenia (/do), gdy tylko przyjdzie kolejna osoba).

Ilość modyfikacji jest uzależniona od potrzeb serwera. Ponadto pracujemy nad wyłączaniem interesujących nas elementów z modyfikacji, które oferują wiele (a co niekoniecznie wykorzystujemy). Każda próba optymalizacji launchera, serwera czy zmniejszenie wymagań sprzętowych jest przez nas ciągle rozważana.

Sam quiz wiedzy o Harrym Potterze jest planowany do wdrożenia w nieco innej formie niż tej o której tutaj mowa. Z pewnością efekt będzie porównywalny. Co do albumów - dawno już z nich zrezygnowaliśmy.

Zamykam, przenoszę.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.