Katniss Margel
Nightmare
Ananas IV z rodu Katinas.
Posty: 410
Tematy: 18
Gru 2014
184
Slytherin
#1
"Mądra decyzja, podjęta z niewłaściwych powodów, może być błędna!"
─────────────────────────
Imię i nazwisko:
Katniss, Annabeth, Reya, Wilov, Clarisse Margel.
Data urodzenia:
01.02.
Czystość krwi:
100%
Przynależność rasowa lub etniczna:
Brytyjska.
Miejsce urodzenia:
Szpital.Św.Munga w Londynie.
Aktualne miejsce zamieszkania:
Dom.
Wykształcenie:
Ukończona Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart w domie Slytherin.
Zdobyty Czarocjat na studiach z kierunku Zaklęcia i Magomedycyna na BUMie.
Posada, którą się zajmuje:
Była weterynarzem w klinice w Yorkshire.
Stan cywilny:
Mężatka.
Zdjęcie/Rysunek postaci:
[Obrazek: UH84Ftx.gif][Obrazek: 07fcc3c0e7d3179982f593c7e28fc847.jpg]
Głos:
─────────────────────────
[Obrazek: Qld7o6P.gif]
"Widzisz tę kamienną zimną twarz? Spróbuj ją rozwalić."

Opis wyglądu postaci:
Wygląda tak samo jak Logan, w końcu to jej brat bliźniak. Katniss to chuda oraz wysportowana 19 letnia dziewczyna o metrze 86. Jej długie, falowane, codziennie nie uczesane, bardzo jasne blond włosy opadają jej na plecy oraz klatkę piersiową. Owalna mała głowa. Duże, okrągłe zielone oczy o barwie kwitnącej trawy w słońcu oraz na świeżym powietrzu. Pod okiem posiada małą bliznę, w kształcie linii prostej, po pewnym wypadku sprzed kilkunastu lat. Dziewczynka, wokół jej nosa ma kilkanaście brązowych piegów, które są małe ale za to bardzo widoczne. Wyprostowana sylwetka, nienaganny ubiór. Wracając jeszcze do twarzy. Jej drobne, czerwone usta, w kształcie rozpłaszczonego serduszka - są umieszczone pod małym, zgrabnym, lekko zadartym nosem. Młoda ślizgonka ubiera się zazwyczaj w eleganckie, wygodne ubrania. Na co dzień można ją zobaczyć w długich szatach w odcieniach koloru bordowego oraz czarnego, do tego ciemne spodnie, lniane bądź jeansy i jej nie zmienną część garderoby, którą są buty - tenisówki lub glany, nie zależnie od pogody. Czasami nadażają się dni gdy młoda dziewczyna ubiera luźne  kolorowe dresy czy też długie koszule różnego koloru.  We włosach upina rzadko dużą, czarną, ładnie ozdobioną kokardę. Na uroczystości ubiera ładnie skrojone, różowe sukienki.

[Obrazek: aBNDOLV.gif]
"Nic się nie zmieniło. Nadal jesteś taki sam, lecz z większymi umiejętnościami."


Cechy charakteru postaci:
Katniss jak na swój wiek jest wyjątkowo inteligenta i mądra, gdy tylko nadarzy się okazja wsuwa nos do książek. Potrafi grać na czas - tak jakby omamić przeciwnika, czasem sypiąc go komplementami, a czasem obrażając. Ta wymiana zdań daje jej czas na wymyślenie planu ucieczki. Zanim podejmuje decyzję, musi wiele przemyśleć, uznać, które rozwiązanie jest lepsze, nie zawsze podjęte przez nią decyzje są dobre. Zawsze myśląc stawia sobie w głowie jedno zdanie "Co by było, gdyby?". Dziewczyna w prawie każdej rozmowie, sytuacji się wymądrza, gdy potrzeba tego w danej sytuacji, w swoich wypowiedziach nawiązuje do regulaminu czy prawa. Zawsze udaje się jej "obejść" zasady, poprzez znajdywanie luk w dekretach.  Katniss, że tak powiem - posiada buntowniczą żyłkę - codziennie sprzeciwia się zadaniom, narzucanych jej przez nauczycieli czy też osoby starsze. Nigdy nikogo nie słucha, chyba że starszych osób z rodziny. Jest arogancka - często lekceważy osób mówiących coś do niej czy też robiący coś dla niej. Nie zabraknie też u niej odwagi, postępuje wedle swoich przekonań, bez względu na jakiekolwiek konsekwencje. Młoda ślizgonka jest bardzo porywcza, impulsywna. Gdy dojdzie co do czego potrafi być bardzo stanowcza. Można powiedzieć że dziewczyna jest trochę szalona i bardzo uparta, zawsze stawia na swoim. Katniss ma w zwyczaju obgryzać paznokcie, kiedy jest zdenerwowana, niespokojna lub czegoś panicznie się boi. Często bywa chamska dla osób które nie przypadną jej do gustu. Jest też gderliwa, często opryskliwa dla innych. Jest niezależna, uważa że wszystko powinna robić sama, mimo to dba o przyjaciół, których wybiera przykładając większą wagę na ich charakter i relacje, lecz nie od razu i tak łatwo ich zdobywa. Osoby, które poznała i uważa za godne uwagi ze względu na ich wiedzę oraz zainteresowanie na początku traktuje oschle, po jakimś czasie dopiero traktuje ich miło. Dziewiętnasto dziewczyna posiada bardzo bujną wyobraźnie, oraz słownictwo. Często chodzi zadumana, czyli jest pogrążona swoimi myślami, rozmyśla nad rzeczami, które miały miejsce kiedyś, lub dzieją się aktualnie. Jest bardzo skryta w sobie, żeby zmusić ją do powiedzenia komukolwiek, co ją dręczy, o kim myśli, o czym i tak dalej - potrzeba dłuższej ilości czasu by zdobyć jej zaufanie. Sprytu też jej nie brak, radzi sobie w każdej sytuacji, no może w prawie każdej. Jest nieprzewidywalna, nigdy nie wiadomo co zrobi w danym momencie.
   Podsumowując - Katniss to mądra, sprytna oraz dziewczyna inteligenta. Bywa chamska nie tylko dla znajomych - też dla rodziny. Wszystko musi zrobić sama. Jest bardzo dumną osobą.

─────────────────────────
[Obrazek: gif.gif]
"W końcu. Gdy rozpływasz się w nocy. Kto opowie historię Twego życia? Kto zapamięta o twoim ostatnim pożegnaniu? "

Historia:
─────────────────────────
[Obrazek: R7qTNlT.gif]

"Póki człowiek utrzymuje się przeważnie z tego, co w ten czy inny sposób innym ludziom wydrze, rodzina nie przestanie być tym laboratorium uczuciowym, w którym najdrapieżniejsze, najbardziej egoistyczne, zaborcze, antyludzkie instynkty przetwarzane są na modłę sielankową, nie zmieniając swej zasadniczej treści. W imię rodziny popełnia się najwięcej podłości. Ona dostarcza największej ilości usprawiedliwień."


Rodzina:

Mąż - Vegard Borge.
Córka - Samantha Margel.
Syn - Liam Margel.
Ojciec - Herpon Margel [Eryk]
R.I.P - Matka - Samantha Margel [Postać RP]
Dziadek - Rebastian Margel [knypus]
Babcia - Elisabeth Margel [Postać RP]
Brat – Logan Margel [Kugacz]
Brat – Crispin Margel [TheWookie]
Brat – Luke Margel [PawelHP]
Brat - Simon Margel [ReTTy98]
Siostra – Naomi Margel [Naomi]
Brat - Filotheus Margel [Filotheus]
Bratanek - Francis Margel [Zbuku]
Wujek – Martin Maxim [GrubszyNizReka]
Ciotka – Abigail Margel - Maxim [Lulu]
Kuzyn - Dean Maxim [Maxim]
Kuzynka - Vanessa Maxim [Mirinda]
R.I.P - Wujek - Scott Margel [Soony]
Wujek - Salazar Margel [OzzyIiggy]
R.I.P -  Wujek - Gilderoy Margel [Areto]
Pradziadek - Peter Margel [mumia1230]
Ciotka - Anna Margel - Drakonian [Zmija]
Wujek - Setter Drakonian [Tornado4]
R.I.P - Kuzyn - David Drakonian [Kumon]
R.I.P - Praprababcia - Alice Margel  [Postać RP]
R.I.P - Prapradziadek - Gilderoy Margel  [Postać RP]

─────────────────────────
[Obrazek: MgdlsVu.gif]
"To tak się zachowują dorośli?! No dobra! To teraz wyciągamy różdżki i rąbiemy się nawzajem i po kłopocie!"

Relacje:

Rodzina:

Herpon Margel -  Ojciec jak ojciec, kocha go, ma wiele wad, między innymi jest nim pracocholizm, lecz i tak szanuje go i ufa bezgranicznie, pomimo decyzji, które podejmuje.  

Samantha Margel - Matka, kochała ją, kocha, tęskni.

Martin Maxim - Wujek, któremu ufa bezgranicznie, bardzo go lubi i podziwia za jego wiedzę, wie że zawsze może przyjść do niego po radę.

Logan Margel - Tępa i zdecydowanie brzydsza kopia Katniss.  Nie znosi, kocha, kto mu powie to drugie to może się liczyć z poobijanym ryjem w ciągu kilku dni. Wracając, lubi brata, czasem się przydaje, czasem nie. Ktoś zaproponuje jej zbicie klona? Daj jej 10 minut a wymyśli jak wyeliminować Ciebie i zrobić swoje.

Crispin Margel - Najbardziej go lubi z całego swojego rodzeństwa, kocha tego małego brata i zawsze mu pomoże. Jak coś ktoś mu kiedyś zrobi to może się liczyć z niemiłymi dniami przez tyle lat ile będzie zyć. Ufa mu i uczy brata wielu rzeczy.

Filotheus Margel - Drugi ulubiony brat, od którego w sumie dużo się dowiedziała rzeczy na pewien temat. Podziwia go za jego umiejętności w pewnej dziedzinie, no, Kajtusia też ładnie robi. Kocha go i jest jedną z grona osób, które szanuje i może mu ufać.

Naomi Margel - Młodsza siostra, no mimo tylu kłótni i sprzeczek o byle co to i tak ją kocha.

Anna Margel - Ciotka Anna, no, kocha ją i zawsze jej pomoże, ufa bezgranicznie, mimo małego konfliktu.

Orivinn Margel -  Nawet ok, ciekawa osobowość.

Salazar Margel - Wujek, którego bardzo lubi, ale tego za bardzo nie okazuje.

Liam & Samantha Margel - bliźniaki, których kochała ponad życiem. Opiekowała się nimi najlepiej jak mogła, ma nadzieje że one o tym wiedzą i będą wiedziały jak bardzo je kochała.

Kurdupel - Ulubiony upośledzony skrzat, który zawsze zrobi to co każe.

Dorośli:

Dolan Brand - Dolan Brand - Uczeń poznany przez Katniss już z czasów szkolnych. Był to pierwszy gryfon którego z chęcia uznaje za kolegę. Przez długi czas Katniss wydawało się że coś do niego czuję jednak jak widać nie było to nic trwałego. Uważała go za przyjaciela i kiedyś poprosiła o przysługę ale on ją podle zdradził.

Danny White - Kiedy Katniss miała 9 lat lubiła robić sobie wycieczki do Hogwartu. Spotkała wtedy chłopca o imieniu Danny z którym od razu się zaprzyjaźniła. Przez te krótkie chwilę, wspólnie spędzone, nielegalnie w szkole były dla niej wspaniałym przeżyciem. Bawiła się wyśmienicie gdy oprowadzał ją po murach zamku. Podczas ceremonii przydziału Katniss myslała że trafi do Ravenclaw gdyż chciała być w tym samym domu co Danny, jednak geny wzieły górę i jak prawie każdy Margel znalazła się w Slytherinie. Nie przeszkodziło to jednak kontynuowaniu przyjaźni i Katniss zamęczała Danny'ego prośbami o to by się z nią wspólnie bawił. Powtarzał on wtedy zawsze "Jestem za stary na takie rzeczy" ale nigdy nie odmówił słodkiemu dziecku. Odkąd ukończył szkołę Katniss widziałą się z nim tylko jeden raz podczas ataku na wioskę Hogsmeade, potem gdy ona sama skończyła szkołę, dziewczyna zaczęła odnawiać przyjaźń poprzez spotkania z młodzieńcem w różnych miejscach w kraju.

Ernie White - Może go nazwać przyjacielem i osobą z dziwnymi pomysłami i zainteresowaniami. Pomaga mu z jedną sprawą, uważa za godnego zufania i lubi tego czarnowłosego chłopca, który rzeokomo umarł. Zdarza się nawet White`om.

Amy Anahid - Dość nietypowa osoba stąpająca po ziemi. Katniss lubi Anahidównę i zawsze miło się z nią rozmawia i plotkuje o nowych rzeczach, które czasami dla kobiety nie są interesujące. No cóż, zmienia kobieta facetów szybciej niż skarpetki, może i narzeczonego zmieni? Czas pokaże!

Astrid Ingrid Børge - No dobra, czas na Astrid, którą ocenia Katniss jednym słowem "Idiotka". Tak szczerze to ją nawet polubiła za jej zachowanie i charakterek. Niegdyś codziennie piły razem herbatkę gdy Vegard ją mordował.

Vegard Børge - Vegard jest osobą, którą Katniss pokochała najbardziej w całym swoim życiu. Chciałaby mieć z nim świetlaną przyszłość, przy dzieciach. Jednak co zrobisz gdy los chciał inaczej i postawił was na przeciwnych drogach? Ich historia zaczęła się romantycznie a skończyła tragicznie.

Slytherin:

Sebastian Lavenhart - Tutaj ta relacja jest strasznie skomplikowana. To coś, co jest między nimi - waha się między przyjaźnią a znajomością. Lubi młodego Lavenharta, którego uważa za przyjaciela i osobę, której może powierzyć tajemnice.

Edward Dragovich - Poznali się gdy miała trzynaście lat. Od tamtego momentu robili takie rzeczy z Loganem, za które Procter by ich 4357 razy wywalił z Hogwartu i mandat wlepił, jeśli by się dowiedział! Jest jej jednym z najlepszych przyjaciół, który lubi pić.

Zwierzęta:

R.I.P Polian - Kochany psidwak.

Pravum&Acutus - Dostała ich od... pewnego przyjaciela. Nazwała go oraz resztę rodzeństwa. Ciekawe co zresztą się dzieje. No nic, wracając do Pravuma i jego brata, kocha lupusy lecz czasami ms ochotę związać im pyski bandaną by nie wyli tyle do księżyca cały czas.

Nauczyciele:


Lorcan Procter - Lorcan Procter, dyrektor Hogwartu. Poznała go mając 9 lat, podczas wycieczki do Hogwartu częstował ją i jej brata pewnymi ciastkami czekoladowymi, pyszne były. Nie przepadała za eliksirami.. znaczy.. bardzo je lubiła! Tak, tak.. podziwia tego członka kadry za wiedzę na temat jego ulubionego przedmiotu. Szanuje byłego wicedyrektora, lubi go. Gdy ktoś mu to powie, dostanie w łeb. Dodam jeszcze że jest dla Katniss byłym  ulubionym nauczycielem, od którego dużo się nauczyła i nigdy nie zapomni tej przekazanej przez niego wiedzy.

Niklas Lavenhart - Żył, zginął. Jedni mówią że był zły, okrutny, drudzy zaś że kochający przyjaciół i miły. Dziewczynka wierzy że Niklas był bardziej osobą pomiędzy, nikt nie jest idealny, lecz czasami tak się zachowują.


─────────────────────────
[Obrazek: 665f0496e7dc2afc7f3002c6e9f928f7.jpg]
"Wyrażę się chamsko, lecz z szacunkiem - bardzo proszę *****ć z mojej przestrzeni osobistej."

Ciekawostki:
► Umie strzelać z łuku i uczył jej Niklas przez kilka miesięcy.
► Jej ulubiony kolor to  blady różowy.
► Uwielbia leśne zwierzęta, stworzenia.
► Posiada żywą figurkę jednorożca, którą podarował jej były nauczyciel ONMS - Michael Wright. Zawsze nosi ją przy sobie w kieszeni.
► Ma uczulenie na truskawki.
► Uwielbia czekoladowe ciastka i pitną czekoladę.
► Zazwyczaj jak się komuś przedstawia używa jednego ze swoich pięciu imion, rzadko podaje komuś pierwsze.
►Była kapitanem drużyny Quidditcha domu Salazara Slytherina oraz Prefektem przez miesiąc. Była też przewodniczącą Grupy Strażników Lasu.
► Różdżka Katniss jest zrobiona z Cisu, rdzeniem natomiast jest skóra strzygi. Ma 11 i 3/4 cala, giętka.
► Wszystkie jej plany w ciągu roku zmieniły się o 360 stopni.
► Posiada pewien talizman, który zapisuje jej wszystkie sny.
► Od kilku miesięcy pasjonuje się graniem na pianinie czy lirze jakże i czyta na temat savoir-vivre.
► W ostatni dzień szkoły zarobiła 120 punktów, co pozwoliło Slytherinowi na prześcignięcie ziemniaków w wyścigu o puchar domów.
► Przeżyła własną opowieść Wigilijną.

─────────────────────────

"Żeby wiedzieć, trzeba się dowiedzieć."
- Postać na koncie Katniss
"Zawsze noś swoją niewidzialną koronę, ponieważ gdy ona upadnie, zatoczysz się i Ty."
Pecie
Częsty bywalecDonator

Posty: 310
Tematy: 23
Cze 2015
282
Slytherin
#2
Ahh.. czekałem na Kartę Postaci następnego Margela Wink
Piękne, łapka w górę!
GrubszyNizReka
Mówili że mi ten hajs oddadzą :/
Posty: 1,368
Tematy: 40
Gru 2014
Gryffindor

#3
Samantha Margel [Postać RP] - Postać IC która nigdy nie będzie w stanie ruszyć się od kibelka na 5 minut bez ryzyka że nie zleje się na podłogę. Niedługo przez jej gwiezdne wrota będą mogły przelatywać statki. 

Ojciec - Herpon Margel [Eryk] - Postać która za pare lat pobije Mulaj Ismail[font=Arial, serif] (link).[/font]
Grandd
Czarodziej
Posty: 348
Tematy: 5
Sie 2015
91
Slytherin
#4
Super  karta Shy Repka
Mapi
Antychryst AlchemistaPracownik Hogwartu

Posty: 451
Tematy: 62
Sty 2016
713
Slytherin
#5
Super karta!
ReTTy
Banować te PusieDonator

Posty: 353
Tematy: 16
Sie 2015
466
Ravenclaw
#6
Słaba karta, słaba dziewczynka. Leci łapka
Nightmare
Ananas IV z rodu Katinas.
Posty: 410
Tematy: 18
Gru 2014
184
Slytherin
#7
@Edit
- Kilka tam rzeczy dodano.
"Zawsze noś swoją niewidzialną koronę, ponieważ gdy ona upadnie, zatoczysz się i Ty."
Nightmare
Ananas IV z rodu Katinas.
Posty: 410
Tematy: 18
Gru 2014
184
Slytherin
#8
@Edit
- kilka tam rzeczy.
"Zawsze noś swoją niewidzialną koronę, ponieważ gdy ona upadnie, zatoczysz się i Ty."
Silexan
Gość


 
#9
Cudna karta Heart
sabuto
Czarodziej
Posty: 401
Tematy: 15
Gru 2014
393
Hufflepuff
#10
Fajna karta - Zapraszam i polecam Dumny Sabuto Sabutowicz 8 )Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2021.