Witaj!

[Propozycja] Ograniczenie barier ic i wieczystych przysięgi oraz Oblivate.
Hikaru
Czarodziej




Posty: 261
Tematy: 17
Gru 2014
73
Ravenclaw
#1
Witam, graczy jak i administrację.

Myślę że pomysł jest bardziej skierowany do Administracji Role Play jak i do H@. Otóż zauważyłem że na serwerze, jakby to powiedzieć jest ''nasrane'' od barier na domu, wille, zamki oraz wiele osób ma na sobie wieczyste przysięgi nałożone przez tego samego gracza. No i tu proponuję taki układ że osoba nakładająca bariery powinna liczyć się z tym że siły magiczne naszej postaci będą słabsze, jeszcze do tego dochodzi jakoś nałożonych barier. No i osoba nakładająca bariery powinna być bardzo dobra z ZiU, jak nie perfekcyjna. Sprawa z przysięgami, moim zdaniem gwarant który jakby to ująć, ''macha różdżką'' nad dłoniami osoby która składa przysięgę powinien też tak po 3-4 nałożonych przysięgach powinien też być słabszy. Teraz przechodzimy do Oblivate, bo w Harrym Potterze te zaklęcie znało tylko specjalny oddział MM, a na naszym serwerze prawie każdy z dorosłych biega z tym zaklęciem i rzuca w każdego w kogo popadnie, nie mówiąc już że nie odgrywają zmęczenia przy rzucaniu. To tyle Tongue
YogoBella
Czarodziej




Posty: 108
Tematy: 4
Gru 2014
145
#2
Nie sądze.
BlackRav
Azkaban




Posty: 111
Tematy: 7
Gru 2014

#3
Wieczyste powinno się ograniczyć prawda ,bo jedna osoba zrobi 5 osobom przysięgi o nie warte zachodu rzeczy. Co do barier. Bariery każdy może nałożyć ,ale nie każdy wie jak to zrobić. Co do oblivate nie jestem pewny.
Deleted
Mugol


 
#4
Jak dla mnie jest to zupełnie nie potrzebne. Nikt nie zabroni nikomu nakładać barier na dom czy cokolwiek. Myślałem, też nad tym aby legalne nałozenie takiej bariery wymagałoby zgody DPPC, ale nie określiłem się jeszcze. Obliviate może znać każdy, co to za problem. Kwestia tego jak je umie i na ile potrafi nim władać. Wieczystych przysięg nie tykam, bo nie miałem z nimi styczności, ale raczej też na nie.
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#5
Obliviate nigdy nie kasuje całkowitych wspomnień. Zawsze znajdują się one w naszej podświadomości. Jeżeli ktoś słabo zna Obliviate to jest łatwo dobrać się do wspomnień które "zostały usunięte"
em411
Head Administrator



Head Administrator

Posty: 363
Tematy: 61
Gru 2014
779
Hufflepuff
#6
Cytat:Obliviate - zaklęcie usuwające pamięć danej osoby.

Zaklęcie zapomnienia może zostać złamane poprzez tortury. W 1994 roku, Lord Voldemort i Peter Pettigrew złamali zaklęcie zapomnienie rzucone przez Barty'ego Crouch'a na Berthę Jorkins i wydobyli z Niej informacje dotyczące miejsca pobytu syna Croucha. Jednak złamanie uroku spowdowało, że ciało i umysł Berthy zostały permanentnie uszkodzone.

W 1997 roku, Voldemort miał torturować Antonina Dolohova i Thorfinn'a Rowle'a za pomocą klątwy Cruciatus'a, po nie udanym schwytaniu Harrego Pottera. Hermiona Granger rzuciła na nich zaklęcie zapomnienia, tak aby ukryć drogę ucieczki całej trójki, wydaje się, że zaklęcie nie zostało złamane przez Voldemorta, ponieważ śmierciożercy pozostali nieświadomi. Możemy z tego wywnioskować, że żeby złamać urok, musimy chcieć to zrobić, a nie tylko zadawać ból lub to, że tortury muszą osiągnąć pewien poziom.

Na przykładzie odwróconego uroku Lockharta, możemy wnioskować, że zaklęcie możliwe jest do przełamania tylko za pomocą tortur, dlatego Uzdrowiciele z Szpitala Świętego Munga nie byli zdolni przywrócić pamięci byłego nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią. Możliwe jest także, że jego pamięć została faktycznie bezpowrotnie usunięta.



Wieczysta Przysięga to magiczne zaklęcie, którego inkantacja jest nieznana, jedna osoba przysięga coś innemu, jeżeli któryś z nich złamie swoje zasady, umiera.

Jest to zwykłe zaklęcie, które łączy dwójkę ludzi, nie wykorzystuje mocy nikogo.

Bariery, tutaj nie chce mi się już tłumaczyć, po prostu rzucone raz, pobierają moc tylko i wyłacznie wtedy, gdy ktoś próbuje je przełamać.
Zygfryd
Czarodziej




Posty: 309
Tematy: 28
Gru 2014
810
Slytherin
#7
Chyba pierwszy raz przyznam racje Hikaru, ale tylko odnośnie barier. Jak wszyscy wiedzą są one "mocochłonne", a żaden z czarodziei nie ma nieskończoności mocy. Wiem, że niektórzy ogrywają zmęczenie, ale większość po prostu to olewa.

Kolejną sprawą, może mniejszą jest deportacja. Jak wiemy aby się teleportować potrzebujemy namysłu i skupienia. Większość graczy ma na to wyjebongo i deportują się niezależnie od stanu postaci. Obojętnie czy jest pijany, czy koło niego wybuchają bombardy, albo ktoś rzuca w niego kamieniami. Po prostu znikł nie odegrawszy ani akcji namysłu, a tym bardziej innych czynności potrzebnych do efektownej teleportacji. Tyle z mojej strony.
Asacron
Azkaban




Posty: 351
Tematy: 66
Gru 2014

#8
Chyba ktoś tutaj nie zna zaklecia zapomnienia w sensie jego znaczenia. W czwartej części kilka osób złamało zaklęcie zapomnienia m.in. B. Croutcha który rzucił je na zaginioną i zamordowaną Bertę Jorkins. u nas na serwerze niektórzy nie umieją tego odegrać - raz, czy może dwa razy widziałem osobę która tak odgrywała, lecz umiejętności miała ponad przeciętne.

A co do barier jest to w pełni kwestia IC, której nie powinniśmy się tykać. Jeżeli ktoś ma pragnienie i chce mieć bariery, dbać o nie i poprawiać - proszę bardzo, jeżeli Admin RP to zaakceptuje. Takiej rzeczy nie możemy odrzucić bo ktoś tak chce. Założenie ich jest mocochłonne jak napisali koledzy wyżej, oraz ściągnięcie. Taka jest kolej życia, robimy to, naprawiamy i tak w kółko. A jeżeli ktoś nie odgrywa ponawiania zaklęć to tylko i wyłącznie jego sprawa.
khalida
Czarodziej




Posty: 19
Tematy: 8
Gru 2014
35
#9
Co do barier sama pilnuje by osoby ubiegające się o to nie rzucały same bariery. I odrzucam jeśli zostają rzucone przez słabych czarodziei. Czasami również daje termin do kiedy dana bariera działa jeśli zostaje rzucona przez niedoświadczone osoby. A jeśli już ktoś ma barierę powinien ją odnawiać co jakiś czas. Pomyśle może nad nową zasadą do barier by po jakimś czasie wysyłać nowe ss z odświeżaniem barier.

Obliviate też nie ma każdy gracz na serwerze mimo, iż ktoś tutaj wymienił "każdy może się tego nauczyć." Jak wiemy potrzebna na to zgodę. A już moja i Froxela w tym głowa by wydawać to zaklęcie słusznie.

Wieczyste przysięgi. I z tym bywa problem. Czasami osoby wgl nie zgłaszają tego do administracji i robią to na własna rękę. Oczywiście jeśli kogoś przyłapie będzie karany. A co do samego zaklęcia według mnie nie jest potrzebna jakaś niezwykła moc.

"Ron prawie złożył Wieczystą Przysięgę. Wspomniał, że już trzymał Freda za rękę i zaczynał mówić słowa, ale nagle do pokoju wpadł ich ojciec, który bardzo się zdenerwował, co nie zdarza mu się często."

Jest to może tylko na wiki. Lecz właśnie to zdanie pokazuje, iż wcale super hiper moc nie jest potrzebna. Po przeanalizowaniu zdanie dochodzę do wniosku, iż Ron po prostu był młody i nie wiedział dokładnie jakie skutki sa tego. Wystarczą słowa przysięgi i 3 osoba z różdżka (zwanym Gwarantem). Lecz jak wszyscy wiemy administracja może cofnąć akcje, jeśli będzie źle odegrana lub nie zgłoszona.
Hikaru
Czarodziej




Posty: 261
Tematy: 17
Gru 2014
73
Ravenclaw
#10
Jeżeli to wszystko, to w takim razie proszę o zamknięcie tematu.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.