Witaj!

[Skarga] Pecie
Mapi
Antychryst Alchemista



Pracownik Hogwartu

Posty: 451
Tematy: 62
Sty 2016
712
Slytherin
#1
V. Administracja
7. Skargi na administratorów (nie można złożyć skargi na głównego administratora) należy kierować bezpośrednio do głównego administratora. Skargi na moderatorów - na forum.




Nick oskarżającego: Mapi
Nick oskarżonego: Pecie
Powód: Non-RP, PG, Psucie rozgrywki, Nadużywanie możliwości Moderatora
Zrobimy to punktowo:

1. Trwają egzaminy, wszystko pięknie, 3 OOC pisze, Pecie też pisze, egzaminy się kończą i zaczyna się praktyka dla 1 OOC. Ja w tym czasie, gdy oni odgrywają, sprawdzam egzaminy 3 OOC. Nagle dostaje na msg wiadomość, iż moja postać uznała, że egzamin gracza Pecie i Gwendolyn został napisany bezbłędnie.. Jest to jawny Power Gaming, brak możliwości zareagowania na akcje, postawienie przed faktem dokonanym. Oczywiście nie miałem zamiaru się na to zgodzić i uświadomiłem Moderatora, że nie zgadzam się na coś takiego.
2. Tutaj przechodzimy do Non-RP, gdyż Pecie uznał, że rzucił na mnie zaklęcie Confundo... Przez ścianę, będąc na korytarzy, gdy ja byłem w sali. Ja nie uznałem tej akcji, gdyż jest po prostu niedorzeczna. W tym momencie podczas sprawdzania w międzyczasie egzaminów dla klasy 3 OOC, zobaczyłem na egzamin gracza Pecie, gdzie co najmniej z 5 odpowiedzi to było **Poprawna odpowiedź** No zaśmiałem się widząc to, jednak Pecie na skype upierał się, że powinienem mu to zaakceptować. Po egzaminie praktycznym, przerwanym przez pełnie, ten jeszcze narzucił na mnie Confundo w plecy, gdy przechodziłem przez obraz, sprawiając, że moja postać odczuła, że obiecała jemu i graczowi Gwendolyn wystawić ocenę Wybitną na koniec. Potężna ta postać, skoro potrafi za pomocą Confundo wręcz mieszać wspomnienia dorosłego czarodzieja.
~Fakt, że zaklęcie Confundo jest przypisane do 3 OOC, nie oznacza, że każdy uczniak będzie Confundował ludzi jak mu się podoba, na moje oko takie dziecko może co najwyżej zawirować miotłą, czy sprawić, by zegarek zaczął się cofać, co także podchodzi pod Non-RP, wręcz Terminatorzenie.
3. Psucie rozgrywki, tutaj sprawa jest dość umowna i zależna od punktu widzenia. Pecie ma swoją postać i może odegrać, że jego postać robi, co żywnie się mu podoba. Jednak Confundowanie nauczyciela, by zyskał on lepszą ocenę (zwłaszcza po po prostu śmiesznym odpowiadaniu przy pomocy akcji **Poprawna odpowiedź**) jest po prostu wredne i nieuczciwe wobec innych graczy. Z drugiej strony, jak wspomniałem, może on robić ze swoją postacią i jej czynami co chce, więc sprawa zależy od punktu widzenia.
4. Argumentem, o który zapytałem na skype, co do tego czynu, był fakt, iż Pecie uznał, że specjalnie staram mu się spieprzyć ocenę, przez co ja psuję mu zabawę, więc on także będzie to robił mi. Egzaminy mają głównie za zadanie, aby gracze i Moderacja nie robili postaci wszech potrafiących i wszechwiedzących. Skoro ktoś chce tworzyć postać pod Transmtuacje, powinien zaliczyć ten egzamin, aby udowodnić, że ma chociaż jakąś wiedzę o tym, co będzie odgrywał i by nie znaleźli się gracze, którzy transmutują kamienie w prawdziwe złoto, bo nie wiedzieli o Wyjątkach Gampa. Dalszym argumentem było to, że tworzę za trudne egzaminy, co jest śmieszne, zważywszy na to, że na wszystkie pytania odpowiedzi były na necie, wystarczy poświęcić minute na wygooglowanie sobie tych odpowiedzi. Dodatkowo sam egzamin dałem Leinadowi do zobaczenia, by sam ocenił, czy nie jest to za trudne, chociaż moim zdaniem nie jest. Dyrektor także stwierdził, że wszystko jest w porządku.
5. Nadużywanie możliwości moderatora w formie narzucania mi akcji Confundacji (punkt 1), co w przypadku normalnego gracza na pewno zakończyłoby się karą.
6. Warto także wspomnieć o słabym poziomie Rp tego gracza, któy w ciągu 20 minut, jaki dałem na napisanie 3 akcji, oddał mi to: [https://pastebin.com/raw/w4nQ2TQe], gdy zwykł gracz 1 OOC (zapewne starszy, a nie nowy, jednak pokazuje to nadal, że moderator mający być wzorem, ma gorszy poziom Rp od zwykłych graczy) mając 30 minut (10 minut więcej) oddał mi to: [https://pastebin.com/j5GuSKFr], a w dodatku stwierdził, że mógłby się rozpisać więcej, ale skończył się czas.
7. Warto też wspomnieć na fakt, że gracz Pecie, nie kończąc Hogwartu, nie zaliczając Transmutacji, (chyba)nie będąc animagiem, został Dyrektorek Komisji Ds. Animagii, co także sprawia pewne wątpliwości. Co najlepsze! Szef Departamentu nie miał o tym pojęcia, gdyż Pecie sam przyznał sobie ową rangę, screen poniżej.
8. Na koniec wspomnę także o tym, że nie są to pierwsze przewinięcia gracza Pecie, na pewno każdy z nas pamięta zsetowanie Hogwartu, czy odegranie zniszczenia klepsydr z punktami domów i ich wyciąganie, by odjąć punkty innym domom. Kumulując to wszystko wychodzi na to, że Pecie jako moderator niespecjalnie świeci wzorem dla innych graczy, za co powinien zostać ukarany.

Dowody:
PG i Confundo przez ścianę
[http://pastebin.pl/view/e6c1b523]
Przyznanie sb. dyrektora [http://imgur.com/tH2CwMF]
Drugi Confundus [http://screenshot.sh/mKS6WbaRiQZNW] (Narzucony w plecy w momencie wychdozenia przez obraz, komendą podobno)
Screen z odpowiedziami w formię **Poprawna odpowiedź** nie zachował się, mogę dodatkowo przesłać osobie rozpatrującej skargę naszą rozmowę ze skype (nie wstawiam tutaj, gdyż podobno skype nie jest dowodem, jednak w razie czego warto zaznaczyć, że posiadam i mogę wstawić)
Proponowana kara: Nie wiem, jak wygląda karanie Moderacji, jednak na pewno cofnięcie akcji Confundacji, a także karniak, upomnienie, czy coś w tym stylu. Nie mogę zaprzeczyć, że Pecie jednak jest też pomocny jako moderator, więc degrad to raczej zbyt dużo.
Pecie
Częsty bywalec



Donator

Posty: 310
Tematy: 23
Cze 2015
282
Slytherin
#2
Jako oskarżony oczywiście się wypowiem pod tym wątkiem, jednak krótko.
Zrozumiałem swój błąd i chciałbym Cię przeprosić za problem ze mną związany. Zgadzam się również ze skargą i jest ona zasadna.
Tyle odemnie.
em411
Head Administrator



Head Administrator

Posty: 363
Tematy: 61
Gru 2014
779
Hufflepuff
#3
W ramach kary, Pecie otrzymuje 25 000 trawabana.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.