Witaj!

Skarga na Szarik - Odgrywanie akcji z NPC na komendzie /sonorus.
Mikowskyy
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,105
Tematy: 60
Gru 2014
172
Ravenclaw
#1
Nick oskarżającego: Mike12/bogo36
Nick oskarżonego: Szarik
Powód:
Odgrywanie akcji z NPC na komendzie /sonorus. Witam pisze do ciebie ponieważ miałem niedorzeczną akcje gdzie odegrał GRACZ 3 mugoli na sonorusie gdzie to było wykorzystanie NPC co narusza postanowienie o tym. Więc wyglądało tak że gracz Szarik dał na sonorusie akcje 3 mugoli na łódce których zabrał na statek sama akcja nie powinna być z powodu właśnie postanowienia, a potem wyrzuceni do wody co właśnie nie powinno się odbyć aktualnie nie mam logów. Zamieszani:
Szarik
Veniqui
Mr_Gibster
Ja
Cały obóz uczestnicy rejsu.
Po części administracja serwera Hapel która to obserwowała i Nie reagowala. Z Administracją RP wolę się nie kontaktować ponieważ uwzględni postanowienie o cofaniu akcji aktualnie po tym co mi powiedział gracz Arvid aktualny Kid moderator akcji powinno nie być ze względu właśnie na wykorzystanie przez gracza NPC przez komendę /sonorus. Jako ze screenow nie mam wykorzystam log z serwera właśnie by ukazać sytuację w tamtym czasie. Tutaj liczę na Twoją decyzje ponieważ cierpie przez odegranie takiej akcji OOC. IC mnie nie obchodzi to. Wiem ze się rozpisze a i tak nic nie zdzialam ale zawsze można próbować nieprawdaż? Jeśli nawet czemu ekipa serwera nie reagowala wyżej napisałem że byli przy tym. Samo użycie komendy sonorus lekko dziwne. Odwołuje się tutaj do tego postanowienia https://hapel.pl/forum/showthread.php?tid=12579 które zostało naruszone przez gracza Szarik stąd jak z barierami też NPC rzucaly i akcja cofnieta była przez gracza też Administratora RP Froxela. Liczę ze to będzie cofniete ze się w ogóle nie odbyła wtedy jak z barierami tych mugoli odgrywał gracz Szarik nie pisząc nic Ekipie. Liczę serio ze u Ciebie to się uda tym samym popsuł rozgrywkę gracza. To nie jego pierwsze. Odnajde te logi prześle tobie je.
Dowody (Wymagane Screenshoty):
Proponowana kara:
Cofnięcie tych dziwnych akcji na serwerze, które jak wspomniałem wyżej naruszają Postanowienie do NPC i postaci IC. Ban na okres dowolny lub warn dla gracza Szarik.
Schrodinger
Czarodziej




Posty: 568
Tematy: 29
Gru 2014
643
Ravenclaw
#2
Z akcją jestem dość konkretnie zaznajomiony i bawi mnie fakt, że dopiero teraz odwołujesz się o cofnięcie akcji i zbanowanie Szarika, a nie kilka dni temu gdy ochoczo brałeś udział w całej akcji. Czyżby fakt iż twoja postać może ucierpieć przez odgrywanie topienia mugoli, pozwolił ci posunąć się do tego stopnia, że chcesz cofnąć akcję by twoja postać nie poniosła konsekwencji za to co odegrałeś?

Ekipa nie reagowała, bo Ekipa nie śledzi was 24 na dobę, a sam nic nie zgłaszałeś na helpopie, że coś jest nie tak, czyli ewidentnie na to przystawałeś, ba jak wychodzi teraz IC, brałeś sam w tym udział.

Niemniej, fakt że Szarik nie powinien odgrywać postaci mugoli nie może zostać zanegowany, ale na pewno nie przychylam się do cofnięcia akcji, bo ta zaszła już za daleko, jak mówiłem, są już jej konsekwencje, a cofnięcie całości byłoby bez sensu, a skoro odwoływać się do założeń ARP, to przypomnę tutaj postanowienie piąte dotyczące cofania akcji:

Cytat:Zgodnie zostało przyjęte, że cofanie wszelkich akcji zostanie ograniczone do absolutnego minimum.
Cytat:Ponadto Administracja Role Play oraz cała ekipa serwera, pragnie zwrócić uwagę graczy na fakt, iż w chwili odgrywania akcji muszą mieć oni całkowitą świadomość podejmowanych przez siebie czynów. 

Prawdą jest, że odgrywanie mugoli pogwałciło regulamin, ale ty jako gracz biorący udział w tej akcji, jak i reszta osób tam przebywająca, nie zgłosiliście żadnych problemów. Dlatego też jestem za zbanowaniem Szarika na okres jednego tygodnia, bez cofania akcji, lecz finalny wyrok powinna wydać ARP.
Mikowskyy
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,105
Tematy: 60
Gru 2014
172
Ravenclaw
#3
Jak pamiętam wtedy przy statku był ktoś z ekipy i nie reagował na akcje wykonywane przez gracza Szarik na /sonorus. Chciałbym właśnie poruszyć sprawę z tym że były bariery na obóz rzucane przez Postacie IC aurorów ta akcja była jeszcze dalej posunięta i tak została cofnięta chciałbym podkreślić przez Administratora RP. Tutaj jak wcześniej było wspominane czekamy na wypowiedź jego.
Froxel
Czarodziej




Posty: 247
Tematy: 29
Gru 2014
352
Gryffindor
#4
W celu zebrania kilku dodatkowych wyjaśnień z graczem składającym skargę została przeprowadzona rozmowa głosowa. W jej trakcie cała sytuacja została mi przedstawiona dokładniej, dzięki czemu na tą chwilę jestem w stanie podjąć odpowiednie kroki w celu jej realizacji.

Po pierwsze, od sprawy odsuwam wszystkich członków ekipy, którzy w akcję zamieszani są swoimi postaciami. Niestety ich opinię odnośnie kary na ten moment mogą pozostawiać wątpliwości w świetle pozostałych graczy dlatego, że udział w takowej akcji brali. Mam tutaj dokładniej na myśli osoby, które uczestniczą w kontynuacji akcji z ramienia Biura Aurorów.

Po drugie, pragnę przypomnieć, że jako gracze sami domagaliście się wprowadzenia postanowienia odnośnie postaci IC oraz NPC. Zostało ono wprowadzone po tym jak w trakcie ostatniego spotkania sami tego się domagaliście i pragnęliście, aby wykorzystywanie takich postaci oraz NPC zostało ograniczone. Jeśli sami jako społeczność serwera dążycie do wprowadzenia jakiś zmian, to potem musicie mieć świadomość, że macie obowiązek takich zmian przestrzegać. To już nie jest pierwsza sytuacja w trakcie, której ktoś z Was łamię postanowienie, o które sami się ubiegaliście. Po raz kolejny upraszam każdego z graczy o zapoznanie się z postanowieniami wydanymi przez Administrację od spraw Role Play i ich przestrzeganiem w przyszłości. W przeciwnym wypadku kary za ich złamanie staną się częstsze i bardziej dotkliwe.

Werdykt:
Na mocy nadanej mi przez Głównego Administratora oraz piastowane przeze mnie stanowisko w sprawie wydany zostaje następujący wyrok.
Gracz Szarik, jako środek karny otrzymuje trawabana w wysokości czterech tysięcy traw do skoszenia. Ponadto jako środek zapobiegawczy na przyszłość i nauczkę, aby przestrzegać zasad obowiązujących na serwerze jest zobowiązany do przeprowadzenia prac społecznych na rzecz serwera. W tym celu gracz ma obowiązek zgłosić się na /helpop i poprosić o teleportowanie do lokalizacji Spinners End. Oskarżonemu zostanie przyznany tryb kreatywnego budowania, a ten pod nadzorem członka ekipy wykona pełne wyposażenie wnętrz dziesięciu domów znajdujących się w tej lokalizacji. Niestety kara banicji w tej sytuacji nie wydaję mi się adekwatna w stosunku do popełnionych czynów. Śmiem również twierdzić, że czas wykluczenia gracza z rozgrywki na serwerze niczego go nie nauczy, dlatego wymierzona przeze mnie kara oraz środki zapobiegawcze wydaję mi się bardziej zasadna.
Uzasadnienie:
Gracz dokonał pogwałcenia Postanowienia nr 6, wydanego dnia 14.04.2017 r. przez Administrację od spraw Role Play, określającego wykorzystywanie postaci IC oraz NPC. Jasno i klarowanie zostało tam określone, że zabrania się nadużywania postaci IC oraz NPC. Z niewiadomych przyczyn i bez ustaleń z administracją odegrałeś postacie IC, które wpłynęły na grę większej ilości graczy. Część z nich aktualnie ponosi tego konsekwencję IC - nie jesteś narratorem, aby o takich rzeczach decydować i na nie wpływać, przy użyciu postaci pobocznych. Ponadto wykorzystywanie komendy /sonorus jako narracji również nie stawia Cię w tej sytuacji w dobrym świetle. Jeśli potrzebowałeś odegrania narracji, która dotarłaby do większej ilości graczy mogłeś poprosić o to członków ekipy. Wykorzystywanie w tym celu sonorusa jest niepoprawne i jest to nadużywanie nadanych Ci uprawnień, jeśli sytuacja się powtórzy taka komenda zostanie Ci odebrana.

Pragnę również skierować kilka słów do osoby piszącej skargę. Musiałeś źle zinterpretować sytuację odnośnie barier nakładanych na wyspę. W żadnym tego słowa znaczeniu nie napisałem, że akcja ta zostaję cofnięta. Powiedziałem jedynie, że ze względu na fakt, iż bariery nakładały postacie IC obecnie ich brakuje. Co za tym idzie, uznaję się, że bariery straciły swoje właściwości ze względu na to, że były za słabe, a teren, który obejmowały był znacznej wielkości. Sam więc rozumiesz, że przyjęte zostało, że barier obecnie brakuje, a sama akcja cofnięta nie została.
Podobnie sytuacja ma się odnośnie tej skargi. Jako gracze sami również domagaliście się wprowadzenia Postanowienia nr 5 - odnośnie cofania akcji i takie postanowienie zostało wprowadzone. Skoro sami o to się ubiegaliście to teraz musicie wiązać się z koniecznością ich przestrzegania. Oba postanowienia zostały wprowadzone właśnie z woli graczy i tego, że to oni o nie tak gorączkowo zabiegali. Dostaliście to, o co się staraliście, teraz się z tego wywiązujcie.
Tak więc akcja nie zostanie cofnięta, a jej wszystkie elementy pozostają niezmienne w oparciu o Postanowienie nr 5, zawarte dnia 14.04.2017r.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.