Witaj!

Zaakceptowane Podanie na Dorosłego
Pingo
Czarodziej
Posty: 238
Tematy: 16
Gru 2014
307
Gryffindor
#1
Podanie dotyczy postaci na koncie Vasyl. Posiadam zgodę na rezygnacje z postaci nieaktywnej.

Imię i nazwisko: Edward Westwood
Data i miejsce urodzenia: 14 września 2019 roku, Cardif, Walia.
Status krwi: (0%, 50%, 100%) 50%
Historia postaci: (Minimum szesnaście rozwiniętych zdań) Edward urodził się w dosyć zamożnej rodzinie czarodziejów półkrwi. Jego pochodzenie oraz przyszłe, magiczne zdolności nigdy nie były przed nim ukrywane. Rodzice, kiedy tylko mogli, pokazywali chłopcu różne ciekawe zaklęcia i z niecierpliwością czekali na objawienie jego mocy. Jego rodzice nawet nie chcieli myśleć, aby Edward mógł zostać charłakiem. Ich cierpliwość nie została jednak wystawiona na szczególną próbę, bo już w wieku około siedmiu lat, zaobserwowali oni u niego magiczne zdolności. Było to w dniu jego urodzin, wtedy mama Edwarda zamówiła przepyszny tort, który postawiła na najwyższej półce, z racji tego, że chłopiec miał na niego wielką ochotę. Edward będąc bardzo wkurzony i głodny, stanął na przeciwko szafy, spojrzał na najwyższą półkę i zacisnął zęby. Nieoczekiwanie, tort zsunął się z półki i wylądował prosto na głowie żarłoka. Cały brudny i przestraszony, rozejrzał się po kuchni i ujrzał rodziców, którzy wpatrzyli się w niego z otwartą buzią. Mały brudas zrobił minę zbitego kota i już szykował się na lanie, ale ku jemu zaskoczeniu, rodzice złapali go i wyściskali. Właśnie wtedy zrozumiał, że już na pewno jest czarodziejem. Kolejne lata mijały dzień po dniu, nie działo się nic szczególnego w życiu Edwarda, wszystko miało się jednak zmienić. W dniu jego jedenastych urodzin, przybył list zaadresowany właśnie do niego. Gdy przyniósł go spod drzwi, wszyscy w domu uśmiechnęli się po sobie i nakazali chłopcu otworzyć list. Wiadomość okazała się zaproszeniem do Hogwartu, na które od tak dawna wyczekiwał. Na koniec wakacji, wraz z całą rodziną wybrał się na Pokątną, kupił potrzebne przybory i już kolejnego dnia rozpoczął pochłanianie wiedzy, która została w nich zawarta. Nie jest kujonem, po prostu był bardzo ciekawy świata, w którym przyjdzie mu żyć. Po wakacjach wybrał się na peron 9 i 3/4, wsiadł do pociągu Hogwart Express i już w przedziale poznał swoich pierwszych przyjaciół, z którymi przeznaczenie złączyło ich na całą dalszą edukację. Następnym krokiem, który czekał na niego w Hogwarcie, była ceremonia przydziału. Odważnie skierował się do Tiary, usiadł i po dosłownie kilku sekundach usłyszał "Gryffindor!". Edukacja młodzieńca przebiegała dosyć przeciętnie, nie sprawiał wielkich problemów, uczył się średnio. Był to po prostu zwyczajny uczeń Hogwartu, który może nie był szarą myszką, ale nie miał w sobie nic z gwiazdy. Już w szkolę, poznał swoją pierwszą miłość, która towarzyszy mu do dzisiaj. Gdy ukończyli szkołę, ożenili się i dziś mają już dziecko, małego Olivera. Mężczyzna jak dotąd nie określił się czym dokładnie chciałby się zająć w życiu zawodowym, kieruje się raczej zarobkami, nie pasją. Aktualnie czuje się spełniony, ponieważ jego syn także okazał się czarodziejem i tak jak jego rodzice, uczęszcza do Hogwartu.
Wygląd postaci: (Minimum dwanaście rozwiniętych zdań) Edward to zwyczajnie zbudowany mężczyzna w średnim wieku. Nie jest ani to gruby, ani to chudy, jak zwykła mawiać jego mama, "Wygląda w sam raz.". Na jego głowie rosną krótkie, brązowe włosy, które dziedziczy po nim cała rodzina. Można powiedzieć, że włosy są w kolorze kasztanu i prawie nigdy nie pozwala im urosnąć za długim. Czasem zdarzają się eksperymenty z ich kolorem, ale zawsze wraca do starego, sprawdzonego koloru. Jego oczy często bywają obiektem zazdrości wśród kobiet, są duże i ładnie zarysowane. Ich barwa to kolor trawy, czyli zieleń. Mężczyzna najczęściej ubiera się w zwyczajne jeansy i płaszcz, chociaż nie pogardza też garniturami i marynarkami. Co jakiś czas lubi założyć coś bardziej wyszukanego i zadbać w ten sposób o prestiż swojej rodziny. Nie jest specjalnie dużym mężczyzną, chociaż do małych też nie można go zaliczyć. Wychodzi na to ,że jest po prostu przeciętny i pasuje wzrostem do większości ludzi w kraju. Na jego twarzy często gości kilkudniowy zarost, jest to efekt jego niezdecydowania co do zapuszczania brody, sam chętnie by ją zapuścił, ale żona stanowczo mu tego zabrania. Nos jest troszkę zgarbiony i ścięty w dół, jednak nie jest to wcale szpecące, ale nadaje charakter jego twarzy.
Cechy charakteru: (Minimum dwanaście rozwiniętych zdań)
Edward jest mężczyzną kochającym swoją rodzinę i przyjaciół. Jest raczej osobą towarzyską i nigdy nie ma specjalnej trudności w poznawaniu nowych osób, można powiedzieć ,że wręcz bardzo to lubi. Jako ,że był w Gryffindorze, można wywnioskować ,że jest osobą odważną. W razie zagrożenia dla swoich bliskich, nigdy nie ucieknie z pola walki i będzie bronił ich, nie dbając o własne życie. Jest osobą otwartą i ciekawską, chętnie opowie przypadkowej osobie czym to się dzisiaj zajmował i co planuje, o ile nie są to sprawy wielkiej wagi. Oczywiście oczekuje tego samego od drugiej osoby, ponieważ bardzo lubi jeśli rozmowa jest napędzana przez obie osoby. Jeśli chodzi o jego światopogląd, jest raczej konserwatystą, który niezbyt lubi zbyt nagłe zmiany. Wszystko co nowe, musi obserwować przez jakiś czas, zanim uzna ,że jest dobre. Ma pewną smykałkę do interesów i prowadzenia przedsiębiorstw, dlatego często myśli o założeniu czegoś swojego. Ponadto bardzo lubi zagłębiać się w sprawy polityczne i czasem ma wielką chęć aby podjąć pracę w Ministerstwie, gdzie mógłby w pełni oddać się swojemu hobby. Ma spokojne usposobienie i często wytrącić go z równowagi, chociaż najlepszym sposobem na to jest groźba skierowana w stronę jego rodziny. Zazwyczaj ma poczucie humoru i potrafi zażartować z każdego tematu, nawet jeśli chodzi o krew czy narodowość.
Wyniki z OWuTeM-ów:
(Dysponujesz trzydziestoma punktami. PO – 5, Z – 4, N – 3, O – 2, T – 1; nie istnieje możliwość niepodchodzenia do egzaminu.)

Astronomia – T
Eliksiry – O
Historia Magii – N
Językoznawstwo – T
Latanie –T
Numerologia –T
Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami – T
Obrona Przed Czarną Magią –Z
Smokologia –O
Starożytne Runy – O
Transmutacja –Z
Wróżbiastwo –O
Zaklęcia i Uroki – Z
Zielarstwo –O

Skąd dowiedziałeś się o serwerze? Gram tu pięć lat.
Co to jest IC i jak je zapisujemy? In Character, czyli to co mówi nasza postać. Piszemy to na normalnym czacie.
Co to jest OOC i jak je zapisujemy? Out Of Character, czyli to co nie dotyczy życia naszej postaci. Zapisujemy to w nawiasach, czyli (Cześć Marek, widziałeś nowego moda?).

Napisz akcję, w której twoja postać porządkuje strych w swoim domu i napotyka się na pamiątkę z czasów szkolnych.
(Minimum szesnaście linijek, w tym sześć czynności.)
-Cholera, muszę posprzątać ten wstrętny strych, jak tak dalej pójdzie to cały zarośnie.
*Zaczął przekładać książki, które leżą na starej półce, wyjął jedną z nich i spojrzał na zakurzoną okładkę.*
-Cała zakurzona, nic nie widać. Trzeba wyczyścić, może rękaw się nada?
*Naciągnął rękaw lewej ręki na dłoń i przetarł nią kurz, a następnie odczytał tytuł.*
-Historia Magii... Klasa Pierwsza, ach. Pamiętam jakby to było wczoraj.
*Zmrużył oczy i mimowolnie uśmiechnął się i cmoknął ustami.*
-Taak, pamiętam jak to wykręcaliśmy się z prac domowych u profesora...
*Otworzył książkę i przekartkował kilka stron, przeczytał jeden z tematów i otworzył szeroko oczy.*
-No proszę, już prawie zapomniałem dlaczego gobliny są takie wredne, a tutaj wystarczy tylko przeczytać jeden temat.
*Zamknął książkę i odłożył ją na swoje miejsce na półce.*
-W zasadzie... Ciekawe co u Artura i Angeli, chyba mieli się pobierać w tym roku... Może warto by ich było odwiedzić?
*Przetarł ręce i skierował się w stronę drabiny, pociągnął nosem i westchnął.*
-Cholerny kurz, gdzie jest ta drabina... O tutaj.
*Złapał się dłońmi za drabinę i powolutku zszedł na dół. Włożył rękę do kieszeni, wyciągnął z niej różdżkę i machnął w stronę drabiny, która została wepchnięta na strych.*
-Co ja bym zrobił bez magii? Oj, co ja bym zrobił. Teraz trzeba jeszcze tylko się wyczyścić z tego kurzu.

Czy przeczytałeś regulamin? Tak!

Składając podanie, akceptuję regulaminy serwera Hapel.pl i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forumDonator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#2
Akceptuje.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2023 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2023.