Witaj!

[Ucz1] Peony Bolton
Peony
Czarodziej




Posty: 6
Tematy: 2
Lip 2017
5
Hufflepuff
#1
Peony Bolton
***
Brytyjka, która przyszła na świat w poniedziałkowy poranek, dnia 1 lipca 2050 roku. Urodzona została w mugolskim szpitalu w Londynie przez Rose Bolton. Pochodzi z niezbyt zamożnej, mugolskiej rodziny, jest jedynaczką. Czarodziejem był jej dziadek w związku z czym czystość krwi dziewczyny wynosi 25%. Aktualnie zamieszkuje Brent, wieś położoną niedaleko stolicy Anglii. Nie wyznaje żadnej religii, ale pomimo tego twardo wierzy w reinkarnację i uwielbia porównywać życie do pór roku. Uczy się w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Znajduje się na I roku, a przydzielona została do domu Helgi Hufflepuff.
***
[Obrazek: tumblr_nxj98dugYT1r3dpmyo2_250.gif]
WYGLĄD
***
„Tam, gdzie chodzi o to, co jest sprawiedliwe, piękne i dobre, nie powinniśmy troszczyć się o opinię ogółu”
Pierwszym pytaniem zadawanym w myślach przez osoby, które dopiero dostrzegą Peony jest zazwyczaj coś pokroju „ to dziewczyna, czy chłopiec?”. I w sumie gdyby nie wymienianie miliarda wymyślonych przez siebie przydomków, po których następuje prawdziwe, rzadziej zmyślone imię, to można by stwierdzić, że to chłopak. Bardzo upodabniają ją do niego grube i gęste, wręcz krzaczaste brwi, których nie posiada niejeden z jej rówieśników. Lecz nie tylko brwi sprawiają, że nie wygląda tak jak powinna. Swój udział ma w tym również dość gruby nos. Jak widać, nie należy do najpiękniejszych dzieciaków, jakie można spotkać. Włosy sięgają młodej Peony nie dalej niż do ramion, obcięte są niedbale.Dziewczynka nie ma zamiaru zmieniać tego w najbliższym czasie, ponieważ jak twierdzi, tak jest najwygodniej. Mają odcień czekoladowego brązu, bardzo zbliżony do nich kolor mają również oczy, charakteryzujące się opadającą powieką i niezbyt długimi rzęsami. Jej usta są małe i wąskie, bardzo często na jej twarzy pojawia się typowy, cwaniacki uśmieszek, który ukazuje duże jedynki dziewczyny.
Jeśli chodzi o posturę, jest ona niska i drobna. Wiecznie chodzi delikatnie zgarbiona, co sprawia, że wydaję się jeszcze mniejsza niż jest obecnie. Na oko mierzy 145 centymetrów wzrostu… A może i mniej, trudno stwierdzić.
Peony ubiera się czasem w za duże, widocznie przez długie lata noszone ubrania, ale w przeciwieństwie do innych dziewczynek nie przejmuje się tym jak wygląda. Odkąd zaczęła uczęszczać do Hogwartu, przez jej ramię zawsze przewieszona jest jasnobrązowa, materiałowa torba, na której naszyte zostało kilka dużych łatek w kolorach ciemnej zieleni, żółci i czerwieni. W środku znajdują się najpotrzebniejsze do nauki przedmioty. Kiedyś wszystko co miała przy sobie nosiła w kieszeniach.
***
CHARAKTER
***
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych”
Peony u ludzi wywołuje uczucia ambiwalentne, albo się ją kocha, albo nienawidzi.
Niewiele słów można o niej usłyszeć, jednakże wiele można powiedzieć. Na ogół jest małomówna, nigdy nie próbuje na siłę znaleźć się w centrum uwagi, co wcale nie jest spowodowane nieśmiałością, nic z tych rzeczy. Głównym tego powodem jest jej pochodzenie. Mimo tego, wychowując się w ubogiej rodzinie mugolskiej nabyła ogromną ilość cech, których brakuje niejednemu czystokrwistemu czarodziejowi.  Peony uważana jest za osobę o wielkim sercu, stałą w uczuciach. Nie trudno jest jej zawierać nowe znajomości, choć trzeba przyznać, iż lepiej dogaduje się z płcią przeciwną. Jeśli jednak pokocha, bądź obdarzy kogoś swą przyjaźnią, można mieć pewność, że na zawsze. Jest wierna w stosunku do innych ludzi, zwłaszcza tych najbliższych. Mogą na nią liczyć w każdej sytuacji oraz wiedzieć, że nie zawiedzie.
Dziewczynka posiada niebywałą umiejętność wyznawania prawdy patrząc innym prosto w oczy, nawet tej najgorszej prawdy, oczywiście nie będąc przy tym chamska. Jednak szczerość w jej mniemaniu nie do końca oznacza uczciwość. Jeśli bardzo jej na czymś zależy lecz nie może tego dostać, potrafi zręcznie posłużyć się kilkoma kłamstewkami, co jest uważane za jedną z jej negatywnych cech. Uwielbia planować, wybierać się na wyprawy, przeżywać przygody. Jest perfekcjonistką, w związku z czym wszystko musi iść po jej myśli, być dopięte na ostatni guzik.
Peony wykazuje zdolność do przetrwania w ciężkich sytuacjach i akceptacji brutalnej rzeczywistości. Mimo tego, iż od najmłodszych lat była panikarą, z roku na rok uczy się wewnętrznego spokoju, odwagi i trzeba przyznać, że idzie jej coraz lepiej. Należy pamiętać, że odwaga nie przejawia się tylko w niebezpiecznych momentach, jest to również postępowanie, bądź wypowiadanie się zgodnie ze swoimi przekonaniami, a z tym u dziewczyny nie trudno. Nie lubi podążać za głosem społeczeństwa, jest swego rodzaju buntowniczką… tak, uwielbia nazywać siebie w ten właśnie sposób.
***
[Obrazek: tumblr_nxj98dugYT1r3dpmyo6_250.gif]
HISTORIA
***
"Każdy żyje za siebie i każde życie jest osobną historią"
Peony urodziła się w pierwszy dzień lipca, był to chłodny poranek, jednak przepełniony pierwszymi promieniami słońca. Nie przyszło jej żyć w bogatej rodzinie i ogromnym domu, miała za to kochających rodziców oraz naprawdę szczęśliwe dzieciństwo. Dziewczynka dorastała bardzo szybko, z roku na rok ciągle się zmieniała, nikt nie podejrzewał, że jest czarownicą. Tak więc pewnego dnia, zimą, kiedy miała niecałe 8 lat jej moce ujawniły się. Właśnie kończyła lepić bałwana na podwórku przed domem, kiedy dziadek podszedł do niej niosąc w rękach średniej wielkości pudełko, w którym zrobione było kilka dziur. Od razu zabrała się do otwierania prezentu. W środku znajdował się malutki szczeniak, który spoglądał na nią wielkimi, prawie czarnymi oczami. Peony zaczęła skakać z radości i dziękować mu, nie widząc, że zaraz za nią, pomimo mrozu jaki panował wtedy na dworze, bałwan którego dopiero co ulepiła zaczął się topić jak w najgorętszy dzień lata. Po ujrzeniu dopiero powstałej kałuży siedmiolatka była w niemałym szoku, dziadek zaś uśmiechnął się szeroko i pogratulował dziewczynce. Od tamtej pory zaczęli spędzać długie godziny na rozmowach o czarodziejach, szkole w Hogwarcie. Peony chciała wiedzieć jak najwięcej, więc poprosiła dziadka by zabrał ją do jednego z ich miast. Pojechali razem do Londynu i za pomocą proszku Fiuu znajdującego się w Dziurawym Kotle dostali się do Hogsmeade. Od tamtej pory dziewczyna co jakiś czas odwiedza to miejsce.
Nadszedł dzień, w którym ukończyła 11 lat. Cały dzień wyczekiwała sowy, która miała przynieść jej list z Hogwartu, myśli o tym, że to wszystko jest jednym wielkim kłamstwem powoli zaczęły ją przytłaczać. Aż w końcu, około godziny 19 coś bardzo szybko wleciało małego salonu, zrzucając kopertę prosto na kolana dziewczyny. To był on, momentalnie wszystkie zmartwienia dziewczynki zniknęły.
W gorące sierpniowe popołudnie dziadek zabrał ją na Ulicę Pokątną. Zdecydowanie pierwszym miejscem, które chciała odwiedzić był sklep z różdżkami. Co dziwne wielkich problemów z odpowiednią różdżką nie było, już po 2 próbie mogła w końcu spokojnie trzymać ją w dłoni. Następnie udała się po wszystkie podręczniki, szaty z drugiej ręki oraz resztę potrzebnych do szkoły rzeczy. Teraz tylko pozostało z niecierpliwością wyczekiwać 1 września.
***
RODZINA
***
"Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę"
Matka - Rose Bolton [mugol] [IC]
Ojciec - Gavin Bolton [mugol] [IC]
Dziadek - Jack Bolton [czarodziej] [IC]
Babcia - Avalon Bolton [mugol] [IC]
***
[Obrazek: tumblr_nxkyeiXLHn1r3dpmyo4_250.gif]
RELACJE
***
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"
Rose i Gavin Bolton - Ukochani rodzice, jestem im wdzięczna za wszystko co dla mnie robią, w dodatku mama piecze najlepsze ciasta na świecie!
Jack Bolton - Dziadek, poza mną chyba jedyny czarodziej w rodzinie. Uwielbiam go, to on pokazał mi jak piękny jest wschód słońca, tyle opowiedział o swojej młodości i o tym jak chodził do Hogwartu. Zawdzięczam mu wszystko co wiem o świecie magii.
Samuel Turner - Mugol, ale za to mój najlepszy przyjaciel! Dzięki niemu nauczyłam się jeździć konno, codziennie wybieramy się na tajne misje do naszej bazy w lesie. Cały czas straszy mnie wilkołakami, ale ja nie pozostaję mu dłużna, spokojnie. Wydaje mi się, że powinnam mu w końcu powiedzieć o tym, kim jestem... Tylko nie mam pojęcia jak!
Kargath Barring - Na początku myślałam, że się mnie boi, ale po jakimś czasie zdążyłam się przyzwyczaić do tego, że jest okropnie nieśmiały. Bawi mnie czasem jego zachowanie, ale bardzo go lubię.
Rhaegar Drayton - Nie rozmawiałam z nim dużo, ale to wina Kargatha. Na pewno będziemy mieć tyle wspólnych tematów!
***
CIEKAWOSTKI
***
"Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania"
Imię Peony tłumaczone jest jako Piwonia. 
Zna tylko jeden, swój ojczysty język, jej rodziców po prostu nie było stać na dodatkowe zajęcia.
W wieku sześciu lat dziewczynka zaprzyjaźniła się z synem okolicznego stajennego, który zapewnił jej darmowe lekcje jazdy konno. Jak do tej pory opanowała tę umiejętność na poziomie bardzo dobrym.
Ojciec wystrugał jej niegdyś łuk i kilka strzał, używa go do tej pory. Uwielbia zaraz po śniadaniu biec na podwórko o strzelać do manekinów, w dodatku coraz lepiej jej to idzie.
Od kilku lat nie przegapiła wschodu słońca, zawsze wstaje bardzo wcześnie, ale co za tym idzie, kładzie się szybko spać.
★ Posiada rocznego kundelka, nazwała go Amarr, co tłumacząc z języka Ormiańskiego oznacza Lato.
Bogin dziewczyny zmieniałby się w piorun, histerycznie boi się ona burzy.
 Różdżka:
Jawor - różdżka z tego drewna jest najbardziej efektywna, kiedy doświadcza nowości, i najmniej efektywna, kiedy zajmuje się jedynie prozaicznymi czynnościami. Różdżka ta najlepiej pasuje do czarodzieja ciekawego, witalnego i żądnego przygód, chętnego do nauki i nowych wrażeń.
Włos jednorożca -różdżka o tym rdzeniu daje najbardziej spójną magię i najmniej podlega wahaniom i blokadom. Jest najwierniejszą ze wszystkich różdżek i najmniej odpowiednią do czarnej magii. Jest bardzo związana ze swoim prawowitym właścicielem niezależnie od jego potęgi magicznej. Wadą tego rdzenia jest dość niska wytrzymałość, co może być jednak zrekompensowane przez drewno oraz że włos może "umrzeć" i konieczna będzie jego wymiana.
Długość - 12 i 1/2 cala
Standardowo wyrzeźbiona, dość krucha.
***
Nimfa
Azkaban




Posty: 29
Tematy: 3
Lip 2017

#2
Żeby działały ci gify zamiast http na początku musi być https. Shy  Karta bardzo ładna, repeczka. Buziak xx
Xaroyu
do końca lipca mam wakacje i mnie nie ma




Posty: 216
Tematy: 9
Sie 2015
Ravenclaw

#3
kruci mój wilk nazywał się Lato jawaleocochodzi
Schrodinger
Czarodziej




Posty: 568
Tematy: 29
Gru 2014
643
Ravenclaw
#4
witamy w grze o hogwart prosze usiąść i się rozgościć
Peony
Czarodziej




Posty: 6
Tematy: 2
Lip 2017
5
Hufflepuff
#5
wybaczcie, zbyt duże uzależnienie Confused
Peony
Czarodziej




Posty: 6
Tematy: 2
Lip 2017
5
Hufflepuff
#6
@Update
- Jak na razie dodałam 2 relacje, ale z czasem dodam resztę i trochę je rozwinę,
- Zmieniłam zdjęcia postaci, jest to jej wygląd podczas wszystkich lat nauki w Hogwarcie. Dokładnie tak jak na zdjęciach będzie wyglądać dopiero w 2 OOC, więc chyba wiadomo, że aktualnie na zdjęcia trzeba patrzeć z przymknięciem oka,
-Usunęłam niepotrzebne ozdoby i zmieniłam jedną ciekawostkę.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.