Witaj!

[APELACJA] - Budowniczy
Cupp
Czarodziej




Posty: 203
Tematy: 20
Kwi 2015
184
Ravenclaw
#1
Mapa może i nie jest najgorsza, ale wciąż posada błędy... Pewne zniszczone elementy są ,,naprawiane". Robione się na odwal się byle by były. Zgłaszając oraz prosząc o poprawę pewnych miejsc nie uzyskiwałem żadnej odpowiedzi. A zgłaszając się na budowniczego otrzymywałem wiadomość, że jest ich na tyle i sobie radzą. Tak czekam już 3 miesiąc a popraw nie widzę, dodatkowo jest coraz więcej paskudztw

Jeśli ktoś się zgadza - łapka w górę
Za pisanie komentarzy w nie swoim wątku dostaniecie 40% ostrzeżenia


Przykłady:

,,Naprawa":

1. Tutaj nie najgorzej. Tylko połowy łuku brakuje:

2. Wyrwa w ścianie? Po co naprawiać! Większe okno też fajnie!

3. Ładna iglica? A po co? A dlaczego? A komu się chce?

4. Gdy rozwali pół piętra, otocz murkiem i udawaj, że tak ma być. Poza tym, trochę realizmu... Wahadło ma największy ruch na samym dole, więc otwór na wahnięcia powinien być największy najniżej, nie najwyżej

5. Gdy zniszczy łukowaty dach, po prostu zaklej płaską platformą

6. O ciągłym braku obrazów nie wspomnę...




No to teraz ,,upiększanie mapy":

7. Piękne gąsienice które zeżarły cieplarnie. No proszę was... Wielka sala by do jednej weszła... Swoją drogą poprzednie nie były one brzydkie, a na plus - były czymś wypełnione. Obecne są puste

8. Kolejna gąsienica. Nawet nie wiedziałem, że to ma być pociąg dopóki mi nie powiedzieli. Wysokość na 4 piętra to normalka

9. Paskudniejszego okna historia serwera nie widziała... A poprzednie było takie śliczne Heart Z beleczkami. To nie bo po co, było za ładnie, trza zniszczyć

10. Owszem, pomysł z gwiazdkami fajny. Ale szczytu nie było widać, a podpory całe. Można byłoby im zniszczyć czubek całkowicie, i usunąć kilka bloczków poniżej. Tak aby było przejście między podpora a nicością




,,Poprawności" z filmem oraz książką:

11. To powinna być najwyższa wieża w całym zamku. Dodatkowo, skoro mapa wzorowana jest na 7 części, na owej wieżycy powinno się znajdować wiele mniejszych dodatkowych wieżyczek. Argument ,,Nie ma jak jej zagospodarować" Odrzucam. Gracze aż nie mogą się doczekać na odkrycie nowych ukrytych pomieszczeń. Lub na stworzenie klubów, na których nie ma miejsc bo siedzib na nie brak. Poza tym, nikt nie każe robić pomieszczeń wysokości na 1 piętro. Na dwa są nawet ładniejsze, można robić piękne sklepienia

12. Ten dziedziniec powinien być ruiną a z fontanny powinna zostać ledwo stojąca połowa. Jak widzimy, całość ma się dobrze. Jest tylko delikatnie obrośnięta

13. Brak ścieżki łączącej hangar z dziedzińcem slytherin-u. Obecnie wielkie wyjście z dziedzińca prowadzi do ławki, koszyka piknikowego i latarni. Tak, na pewno właśnie po to powstała tak gigantyczna brama


14. A za pierwszym razem w Hogwart-cie przywitała mnie dumna wieżyca hangaru na łodzie

15. Ktoś mi powie z jakiego filmu jest ta biblioteka? Bo na pewno nie z Harry-ego. Poza tym, od kiedy Harry wspinał się po schodach żeby dostać się działu ksiąg zakazanych? z tego co pamiętam, była tam krata przez całą szerokość pomieszczenia

16. Zawsze uwielbiałem patrzeć na piękne i potężne dęby oraz inne drzewa liściaste w zakazanym lesie

17. Jaskinie pod zamkiem dopiero żłobi woda która ciągle zalewa zamek. Kij z tym, że już powinna być spora ich sieć. Zalążki już są, całe 17 klocków wejścia do sali run (nowej sali). Już bardziej dopracowany jest niedostępny dala nikogo tunel łączący zamek i miodowe królestwo





Reszta:

18. Jakim cudem to się rusza? Przecież za czasów dyrektora Snape-a wszystko zostało przebudowane na statyczne. Poza tym jak takie schody ułożone jedne przy drugich maja się poruszać? Na chyba, że wiruje cała wieża, to zwracam honor
(Jak się szybko lata to fps-y masakrycznie spadają w niektórych momentach ;_; )

19. A tu co się podziało? Ani ładu ani składu... Powinni to jakoś uporządkować. Owszem, na samą górę jest tylko jedna droga

20. Na szczęście usunęli już te paskudne czarne bloki. Ale położyć schodków już się nikomu nie chciało

21. Argumentu ,,Ale on tam nie jeździ" Nie przyjmę. Taki sam super mostek pod którym przejedzie jest tuż za nim. Wjazdy do tunelu to również 1/3 jak nie 1/4 pociągu. A skoro nie jedzie do przodu, to po co tory?

22. A może by tak obniżyć sufit żeby nie walić łbem o dzwon i zagospodarować wieżę chociażby mechanizmem? A pod spodem jakimś większym składzikiem z różnymi ciekawymi rzeczami?

23. Nawet na zwykłą ścieżkę nie ma nikt czasu...




Żeby nie było iż tylko narzekam

24. Bardzo podoba mi się nowa fasada przedsionku wielkiej sali

25. Oraz drzewka wokół zamku. Ale nadal brakuje mi drzew liściastych

Kogo obwiniam? Nie mam pojęcie kto co zrobił. Ale jeśli jedna osoba jest winna tym wszystkim jakże pięknym naprawą, to według mnie powinna zostać pozbawiona rangi. Co do ,,upiększeń" Więcej nie zawsze znaczy lepiej... Czasami co za dużo to niezdrowo
Nagini
Jędza




Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,482
Slytherin
#2
Dziękuje za komplementy moich budowli. Big Grin

Teraz wypowiem się na temat wielkiej sali i liści.

1. Liście na drzewach 
Akurat tu się nie ma o co czepiać, ponieważ te "brakujące liście" wyglądają według mnie o wiele realniej.

2. Wielka Sala
No tak...Były beleczki - robiłam je bardzo długu. Musiałam wszystko rozplanować w Wielkiej Sali i razem z Mapim staraliśmy się ją upiększyć. Dostawaliśmy wiele komplementów od graczy na temat remontu WS. Ale nie zapominajmy, że liczy się tylko zdanie administracji, która postanowiła wszystko rozwalić. W tamtym momencie przerwałam remont Hogwartu.

3. Cieplarnie faktycznie zrobiłam trochę za duże. Ale wydaję mi się, że nie są gorsze od poprzednich. Tongue
Cupp
Czarodziej




Posty: 203
Tematy: 20
Kwi 2015
184
Ravenclaw
#3
A co do wielkiej sali to podoba mi się obecnie rozmieszczenie świec. Wcześniej było baaardzo źle ;_;
Stół nauczycieli i podeścik również ładny. Ale co do stołów domów..... Tte dłógie na pół sali stoły nie są zbyt ładne. A zwłaszcza ławki. Kiedyś miały po 3 kratki i 1 kratkę przerwy, to było bardzo ładne i długasne stoły (z którymi naprawde nie ma co robić) Nie rzucały się w oczy a nawet były zamaskowane

I nie rozumiem ,,brakujące liście" Mi tu chodzi o wszechobecne iglaki i zero liściastych drzew. Ani w filmie ani w książce tak nie było
Leinad
...



Donator

Posty: 364
Tematy: 37
Sie 2015
170
Slytherin
#4
Niektóre z tych rzeczy były budowane już dosyć spory czas temu. Niestety obecnie, opiekun budowniczych @Deneris jest na urlopie, dlatego budowniczy mają "więcej" swobody. Teoretycznie zajmuje się nimi teraz Zgagusia, natomiast trzeba się również postawić w jej sytuacji, w końcu nie tylko się opiekuje ale i buduje. Nigdy nie da się przypilnować każdego, a sama ekipa budowlana składa się obecnie z dziewięciu budowniczych.
Mapi
Antychryst Alchemista



Pracownik Hogwartu

Posty: 451
Tematy: 62
Sty 2016
712
Slytherin
#5
3/4 twoich propozycji są argumentowane sprawami IC.  Jak coś się rozpadło, to IC trzeba to naprawić, budowniczy ci nie naprawi dachu w dormitorium, które IC Zostało spalone. Pozostałe punkty są uargumentowane tym, że ktoś rzeczywiście IC coś przebudował i dlatego nie wygląda to idealnie. Dodatkowo mapa Hogwartu bardziej opiera się na książce, aniżeli filmie. Pozostałe 1/4 to elementy kosmetyczne, o których istnieniu nawet nie wiedziałem, jak zapewne większość graczy, bo nikt nie przypatruje się takim elementom z bliska. (nie miałem pojęcia przykładowo o przykładzie 21.). Inne argumenty są kompletnie bezsensowne. 19, wielkie schody. Wiesz, że one się poruszały i czasami były w takich pozycjach, że nie mogłeś gdzieś dojść? Nie zrobią ci ruchomych schodów, to specjalnie zrobili labirynt.
Cupp
Czarodziej




Posty: 203
Tematy: 20
Kwi 2015
184
Ravenclaw
#6
Dziewięć to duża liczba
Jesli nie wyrabiają to wziąć więcej osób
A większość rzeczy jak sam powiedziałeś zostały zbudowane jakiś czas temu. I stoją tak do teraz, nikt z tym nic nie robi. I spokojnie 9 osób nawet w godzinkę wymieniła by cąły dach w zamku. Wystarczy chcieć

Do mnie dotarła informacja, że serwer opiera się na filmie. Widzę, że co osoba to teoria
co do 19, przeczytaj uważnie. Schody się ruszały przed przebudową zamku w czasie gdy Snape był dyrektorem były już statyczne

Co do 21. Jakiś czas temu już wspominałem o tym w wątku ,,screeny z Hapel.pl" A takie ustawienie torów jest odkąd pamiętam
George
Czarodziej




Posty: 257
Tematy: 14
Cze 2016
110
Gryffindor
#7
Serwer się opiera na książkach lol ;-;
Zmija
Azkaban




Posty: 92
Tematy: 8
Gru 2014

#8
Odniosę się do roślinności dominującej wokół zamku. Zamek znajduje się na terenach górzystych, Europa Zachodnia, północna część wyspy Wielka Brytania, zatem Szkocja. "Obszary na północy kraju w główne mierze zajmują gatunki iglaste - sosny i świerki". Dawno za mną są już lekcje geografii, ale chyba dobrze kojarze, że drzewa liściaste gorzej znoszą wysokości, co za tym idzie, zimny klimat oraz zmianę ciśnienia powietrza.
Bardzo podoba mi się ten wątek. Mam nadzieje że dalsze dyskusje będą prowadzone na poziomie (bez niepotrzebnych konfliktów). Budowniczym są potrzebne osoby z chęcią i wizją. Inaczej- Młoda Krew.
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#9
Za Margela były lepsze budynki :v
Cupp
Czarodziej




Posty: 203
Tematy: 20
Kwi 2015
184
Ravenclaw
#10
Mi zależy tylko na dobry serwera
Padły do mnie argumenty na priv (zasypali mnie na fb i skype różnymi argumentami)
np. Kogo to obchodzi; jak ci nie pasuje to nie graj; robią to skrzaty więc nic w ich wykonaniu nie jest piękne

Po pierwsze: Mnie. I pewnie inne osoby zapewne też
Po drugie: Chodzi o to, by komfort gry był jak najlepszy. Jako perfekcjonistę takie rzeczy kują mnie w oczy
Po trzecie: Skoro tak to po pierwszej bitwie o Hogwart szkoła była by dzisiaj lepianką z gliny

Jeżeli wszyscy mają zamiar najeżdżając na mnie, nic z tym nie robić i psuć budowle dalej, to proszę o przeniesienie wątku do kosza. W takim wypadku nie widzę jego celu. A jeśli ktoś już narzeka to nic z tym nie robi.... Później sa pretensje do wszystkich stron. Jeśli nikomu aż tak bardzo się nie chce to mogę sam zrobić to wszytko, ja nie widzę problemu. Pytanie, czy inni chcą zmiany na lepsze

Jeszcze napąknę iż drewniany most był węższy i pomimo ,,uskoków" w górę i w dół posiadał też takie na prawo i lewo ._.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.