Witaj!

Prorok Codzienny #9 | Tymczasowy dureń. Wybory tuż tuż
ProrokCodzienny
Dziennik Czarodziejów
Posty: 227
Tematy: 228
Gru 2014
406
Gryffindor
#1
** Prorok codzienny jest dostępny do zakupienia już dzisiaj (28.07.2017) od godziny 16:00 w miejscach takich jak ministerstwo, dziurawy kocioł, pokątna oraz miejscowość Hogsmeade. Osoby zamawiające proroka codziennego w Hogwarcie, dostaną go przy jedzeniu kolacji w zamku.**
[Obrazek: 6cidyds.png]
W dzisiejszym numerze:
- Szaleństwo tymczasowego ministra.
- Wybory tuż, tuż.

- Życzenia dla uczniów.


1. Szaleństwo tymczasowego ministra.

W kilka dni obrócił społeczeństwo czarodziejów w naszym kraju do góry nogami. Zwolnił z wyższych stanowisk wieloletnich pracowników i zastąpił ich ludźmi, którzy są słabiej doświadczeni a niektórzy nawet całkowicie nieznani. Rozwalił dobrze funkcjonujący system edukacji i zastąpił go swoimi aktami. A przecież nie jest demokratycznie wybranym ministrem, lecz osobą która miała pilnować państwa do czasu wyborów.

Pierwszą dziwna decyzją były zmiany kadrowe w całym ministerstwie. Wieloletni pracownicy Personelu Pomocniczego, DPPC czy też innych departamentów zostali wyrzuceni ze stanowisk i zastąpieni prawdopodobnie ludźmi którzy są marionetkami w rękach MKC.

Kolejną rzeczą którą uczynił Tymczasowy Minister Magii – z woli Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów(a nie ludzi!) było namieszanie w systemie edukacji. Po pierwsze usunął ze stanowiska dyrektora Brytyjskiego Uniwersytetu Magicznego pana Donovana Yrella i zastąpił go nieznaną nikomu Anną Procter. Po tym posunięciu jednym dekretem odłączył BUM od Ministerstwa czyniąc go jednostką niezależną, a więc przyszli Ministrowie nie będą mogli ingerować w sprawy kadrowe jak i naukowe uniwersytetu.

Kolejny ruch ministra okazał się jeszcze bardziej zadziwiający. Aby lepiej przedstawić sytuację należy pokazać fragment dekretu:

„Uprasza się dyrekcję Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie o wcielenie tego dekretu do swoich dekretów wewnętrznych jako prawomocny i obowiązujący dowód niezależności od Brytyjskiego Ministerstwa Magii.”

„Ponowne przejęcie stanowiska kierowniczego nad - od tego momentu sprywatyzowaną i niezależną - Szkołą Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie przez Brytyjskie Ministerstwo Magii jest niemożliwe do momentu kiedy to cała kadra nauczycielska oraz dyrektorowie nie wyrażą woli oddania się w opiekę tej instytucji.”

Oznacza to tyle że w tym momencie przyszli ministrowie, departamenty powiązane ze szkoła czy też rada nadzorcza straciła nad nią kontrolę. Jest to wręcz absurdalne i zdecydowanie ktoś kto jest tymczasowym ministrem nie powinien robić takich rzeczy, a już na pewno nie dwa dni przed wyborami. Tego typu dekrety są sporządzane przez specjalistów z DPPC by potem trafić przed Wizengamot, nie mogą być decyzją podjętą odgórnie czy nadaną z polecenia MKC.

Prawdopodobnie po wyborach dekret ten ponownie trafi przed wizengamot który zdecyduje czy aby na pewno jest prawidłowy i nie działa na niekorzyść społeczeństwa czarodziejów Wielkiej Brytanii. Sporządzający go nie przewidział wielu czynników które mogą w znaczący sposób pogorszyć poziom edukacji czy też bezpieczeństwo uczniów. MKC które okupuje nasze państwo nie może samo decydować za społeczeństwo, MKC jest tylko tymczasowo u nas.


Halvar Lavenhart


2. Wybory tuż, tuż.

Ulice miast, tablice ogłoszeniowe a nawet przystanki autobusowe zostały wręcz oblepione plakatami wyborczymi poszczególnych kandydatów na ministra magii. Ich twarze można spotkać na każdym kroku gdy nawołują aby to na nich głosować. Jedni mają lepsze slogany wyborcze inni gorsze. Jednak cieszy fakt że w wyborach pojawiło się tylu kandydatów. W poprzednich nie wystartował nikt prócz poprzedniego ministra który to został po prostu zatwierdzony przez wizengamot. Prorok Codzienny zachęca wszystkich obywateli którzy ukończyli 17 rok życia do przystąpienia w głosowaniu. Zachęca również uczniów ostatnich klas Hogwartu którzy ukończyli 17 rok życia do załatwienia sobie możliwości udziału w głosowaniu. Pamiętajcie że każdy głos jest ważny i to on może sprawić że będzie nam się żyło lepiej.


3. Życzenia dla uczniów.

W związku ze zbliżającymi się coraz szybciej egzaminami w Hogwarcie, Prorok Codzienny życzy wszystkim uczniom jak najlepszych wyników a także łatwych pytań. Tym którzy będą pisali swoje pierwsze egzaminy życzymy jak najmniej stresu! Egzaminy nie takie ciężkie jak je malują, a odrobina czasu w szkolnej bibliotece zapewni wam pomyślność. Zaś tym którzy będą pisali ostatni raz życzymy aby przedmioty które wybraliście były tymi które pomogą wam realizować się w przyszłości. Po Hogwarcie czeka was dorosłe życie, wykorzystajcie więc ostatnie chwile w szkole jak najlepiej.**w tym dniu prorok nie przyszedł rano, lecz w godzinach popołudniowych. Sowy z prorokiem kursują aż do rana a także w dniu następnym**
Wizualizacja proroka codziennego:
Silexan
Mugol


 
#2
(reffff bo wciaz aktualny, sorki ze nie z konta proroka ale mi zabrali ;3)Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2023 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2023.