Witaj!

ogarnięcie czatu
Aurora Stone
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 2
Sie 2017
1
#1
Nie wiem czy tylko mnie to irytuje, czy innych też, ale po dzisiejszej ceremonii przydziału i ogólnie rozpoczęciu roku mam pewien niesmak. Mianowicie chodzi mi o bajzel na czacie. I tyle co wiadomo, że w prawdziwym świecie znalazły by sie osoby które by gadały, albo szeptały, to nie zmienia faktu, że w chwili kiedy jest to czat, gdzie się pisze, a nie normalnie rozmawia to w chwili kiedy nagle czterdzieści parę osób zaczyna prowadzić swoje tam akcje, a w między czasie jak by nie patrzeć na to dzieją się stosunkowo istotne rzeczy fabularne chociażby ogłoszenia dyrekcji i inne rzeczy, to te ich części wypowiedzi znikały pod nawałem innych wiadomości użytkowników. Tak można do tego wrócić, ale co z tego jak i tak nawet jak się wróciło to od razu i tak ta wiadomość gdzieś ginęła pod natłokiem innych. Nie mówię aby od razu w takich chwilach blokować dostęp do czatu, ale może warto zastanowić się nad wprowadzeniem ograniczeń czasowych co do pisania wiadomości. Na pewno wprowadziłoby to większy ład, a i też adminom i innym z ekipy byłoby znacznie łatwiej ogarnąć temat.
Jatina
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 26
Sie 2016
63
Gryffindor
#2
Zdecydowanie Popieram

Powiem tak: ta sprawa zdecydowanie wymaga poprawy. I rzeczywiście : dzisiaj ledwo co nadążałam za sonorusem, bo był taki natłok czatu.
Cezar
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 38
Lip 2017
80
Ravenclaw
#3
Także jestem za

Przez ten spam dzisiaj i przy zakończeniu roku byłem kilka razy zgłaszany za nieragowanie na akcje ic, a ja po prostu nie mogłem czytać jednocześnie akcji w której brało udział kilka osób i sonorusa, gdzie były ważne ogłoszenia
PWWP
Pracownik Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 211
Tematy: 62
Lip 2017
76
Ravenclaw
#4
Albo można tez po prostu wyłączać chat na takie uroczystości i tylko nauczyciele,administracja i prefekci pisać na chacie
George
Czarodziej




Posty: 257
Tematy: 14
Cze 2016
110
Gryffindor
#5
Dobrym pomyslem byłoby wprowadzenie tego, zeby gracz mógł panować nad głośnością wypowiedzi jego postaci za pomocą komend. Dobrym (moim skromnym zdaniem) działaniem byłoby ograniczenie odleglosci wyswietlwnia wiadomości standardowego chatu IC do tylu kratek co chat OOC, a jedynie dać możliwość tego by wyświetlałoby się to na trochę dalszą odległość. Wtedy także w domach i pomieszczeniach byłoby trochę więcej prywatności, gdyby można było głośność mówienia i akcji ograniczyć (już samemu przez gracza) nawet do 5 kratek, dzięki czemu np. W jakimś małym pomieszczeniu w Hogwarcie pod glownym dziedzińcem nie byłoby widać treści akcji i mówienia na samym dziedzińcu. Nie wiem czemu ale mam przeczucie że niektorych to może zachęcić do zrobienia MG, więc to byłaby dobra alternatywa. Niby jest szept i /sme, ale /sme jest niewygodne i nie do tego służy a szept wyświetla akcje więc koniec końców i tak by zawalało chat.

//Edit: Jeśli jednak chodzi i ograniczenia czasowe, blokowanie niektórym graczom możliwość korzystania z chatu etc. jestem całkowicie przeciw.
Aurora Stone
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 2
Sie 2017
1
#6
No nie ukrywam, że coś w tym jest. Wystarczy ustawić się na shifcie gdzieś za jakimś filarem, i tak naprawdę usłyszeć wszystko... ba wystarczy po prostu ustać obok i udać, że nie ma cie przy kompie XD
Mapi
Antychryst Alchemista



Pracownik Hogwartu

Posty: 451
Tematy: 62
Sty 2016
712
Slytherin
#7
Jestem przeciwny ograniczeniu czasu pomiędzy wiadomościami. Niejednokrotnie trzeba napisać kilka wiadomości pod rząd, bądź szybko coś poprawić, co się napisało. Po prostu przeciw.
Aurora Stone
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 2
Sie 2017
1
#8
Ale jak nie ograniczenia to warto pokombinować nad czymś aby nie było takiego spamu. Bo po pierwsze łatwo pogubić się ogólnie w akcjach, co raczej trochę jest słabe bo wybija cholernie z zajawki na jakąś akcję, po drugie właśnie sypią się zgłoszenia o olewanie akcji w chwili kiedy ktoś po prostu nie zauważył jakiejś wiadomości skierowanej do jego postaci, a po trzecie po prostu wygląda to tak cholernie nieestetycznie, że masakra. Ograniczenie czasu wysyłania wiadomości to był tylko przykład. Głównym tematem tego wątku jest motyw spróbowania ogarnięcia tego. Po za tym nie mówię, że jak już ograniczenia to na kilka minut bo to przesada... dziesięć sekund ograniczenia i już inaczej sprawa by wyglądała.
Anonek
Czarodziej




Posty: 330
Tematy: 19
Gru 2016
98
#9
Aurora Stone napisał(a): (14.08.2017 17:51)Ale jak nie ograniczenia to warto pokombinować nad czymś aby nie było takiego spamu. Bo po pierwsze łatwo pogubić się ogólnie w akcjach, co raczej trochę jest słabe bo wybija cholernie z zajawki na jakąś akcję, po drugie właśnie sypią się zgłoszenia o olewanie akcji w chwili kiedy ktoś po prostu nie zauważył jakiejś wiadomości skierowanej do jego postaci, a po trzecie po prostu wygląda to tak cholernie nieestetycznie, że masakra. Ograniczenie czasu wysyłania wiadomości to był tylko przykład. Głównym tematem tego wątku jest motyw spróbowania ogarnięcia tego. Po za tym nie mówię, że jak już ograniczenia to na kilka minut bo to przesada... dziesięć sekund ograniczenia i już inaczej sprawa by wyglądała.

Ograniczenie 10  sekund? Będzie nadal to samo tylko że irytacja graczy podskoczy ;-;
Blusimusic
Władca Gwiazd



Pracownik Hogwartu

Posty: 1,045
Tematy: 40
Sie 2015
179
Hufflepuff
#10
Gdyby na rozpoczęciu roku szkolnego w OOC razem z dyrektorem gadało 400 osób to też byście nic nie usłyszeli. Myślę, że problem tkwi w IC, gdyż dyrektor nie ucisza uczniów. Co do propozycji,  jestem przeciw, gdyż postać miałaby wtedy opóźniony zapłon.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.