[Ród] Shafiq
Nagini
Jędza
Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,483
Slytherin
#1
[Obrazek: qAfQLPI.png]
[Obrazek: VK76NDo.png]
alrajul yakhaf min alzaman walwaqt yakhaf min al'ahramat
Człowiek boi się czasu, czas boi się piramid

[Obrazek: WaryLikableArgusfish-size_restricted.gif] [Obrazek: 65e5ac41fa3ae3ff0ed1a60a8858b3b4.gif] [Obrazek: ThirdTimelyBluetonguelizard-size_restricted.gif]

Głowa rodu:
Ramses Shafiq

Korzenie:
Egipskie

Siedziba:
Giza

Stosunek do mugoli:
Negatywny

Achoris, najwybitniejszy faraon z XXIX dynastii Starożytnego Egiptu, kiedy zaprezentowano przed nim niezwykły talent magiczny zdobywającego popularność pośród egipskiej arystokracji Osirisa, był pod tak wielkim wrażeniem, iż pozbył się wszystkich dotychczasowych kapłanów, zastępując ich Osirisem oraz jego rodziną, która o swój dar magii dbała równie dużo, co patriarcha rodziny. Będąc zachwycony swoim nowym ''znaleziskiem'', Faraon nadał Osirisowi oraz jego rodzinie tytuły i ziemie, które mimo że początkowo były skromne, niezmiernie pomogły ledwo wiążącej koniec z końcem rodzinie.

Shafiqowie przez kilka dobrych lat służyli u boku Faraona, który od lat był ciężko chory na serce. Po ok. 10 latach panowania zmarł, a kolejnym Faraonem został jego syn, Neferites II. Ten podejrzewał rodzinę o brak lojalności wobec swojego ojca. Był wręcz przekonany, że to właśnie oni stali za jego śmiercią. Działał na ich niekorzyść, co nie było łatwo nie zauważyć. Odebrał im część ich ziemi i przywilejów, jednak Osiris w miarę szybko zareagował i stanął po stronie Nektanebo I, założyciela ostatniej rodzimej dynastii. Z pomocą Shafiqów obalił Neferitesa II i przywrócił czarodziejom wszystkie zabrane im dobra. Wdzięczność Faraona zwróciła im się nie tylko w ten sposób, bo również w tym okresie znacznie powiększył się cały ich majątek. W ciągu zaledwie kilku lat Osiris swoją ubogą rodzinę uczynił jednymi z najpotężniejszych ludzi w Egipcie.
 
Chociaż ich karierę rozpoczął talent uzdrowicielski założyciela rodu, największą sławę zdobyli jako Ci, którzy stali za magicznymi zabezpieczeniami w piramidach i nie tylko. W ciągu kolejnych kilku pokoleń, mimo burzliwych czasów, ród rozwijał się w różnych dziedzinach magii: uzdrowicielstwie, artefaktach, łamaniu klątw, nakładaniu klątw i zielarstwie. Cały ten czas pozostawali niemalże niewidzialni dla reszty świata. O cudach, jakie czynili wiedziano tylko na ziemiach Egiptu i jego okolicach. Jako że byli bardzo dobrze wyedukowani, zaczęli pełnić również inne role. Uczyli się pisać i czytać, więc swoje dzieje zapisywali, a zapiski - wraz z najróżniejszymi artefaktami i drogocennymi rzeczami - przetrzymywali w specjalnym schowku, który zabezpieczyli potężną magią. Czasy te stanowią pierwszy rozkwit tego rodu.
 
W czasach Egiptu ptolemejskiego Egipcjanie nie byli dopuszczani do wyższego aparatu urzędniczego, jednak pozwolono zachować im ich funkcje religijne, więc Shafiqowie częściowo nie utracili swoich pozycji. Swój pałac chronili barierami, przez co greccy mugole nie byli w stanie ich dostrzec. Zaczęli hodować stworzenia magiczne, a ich posiadłość chroniły sfinksy. W tamtych czasach do swojego domu sprowadzili greckie gryfy, które również zaczęli wykorzystywać do ochrony, bo jak później się okazało - Egipt nie był jedynym na ziemi, w którym istnieli czarodzieje. Grecy, którzy przybyli na ich ziemie, praktykowali czarną magię.
 
Był to trudny dla nich okres. Świat zewnętrzny, a szczególnie Greccy czarodzieje zawzięcie próbowali się ich pozbyć. Całe 300 lat tych rządów spędzili w miarę dobrych warunkach, jednak stale byli pod presją świata zewnętrznego. Kiedy zakończyła się era Egiptu greckiego, a rozpoczęła Egiptu rzymskiego, przetrwanie rodu stanęło pod znakiem zapytania. Będąc niesamowicie zdesperowani, całkowicie odcięli się od świata zewnętrznego. Swoje ziemie zabezpieczyli najmocniejszymi barierami, jakie mogli w tak krótkim czasie stworzyć, a do pałacu zebrali wszystkich ''oficjalnych'' Shafiqów. Zabrali wszystko, co mogli i wprawdzie przygotowali się prawie jak na wojnę. Przez ponad 4, a może i nawet 5 pokoleń żyli odizolowani od reszty ludzkości. Wiele dziwnych rzeczy działo się w tym czasie i o większości z nich ród Shafiqów nie lubi opowiadać. Jednak są też niektóre rzeczy, których wcale się nie wstydzą. W ciągu tych ok. trzech wieków zaczęto na sporą skalę jak na jeden ród praktykować kazirodztwo, bo w końcu dzieci z nieba wziąć nie mogli, a chcieli wszystko zachować w rodzinie. Kiedy nie było już wystarczająco potężnych czarodziejów, aby odnawiać bariery, nie było innego wyjścia - musieli przypomnieć światu o swoim istnieniu. Gdy więc skończyły się czasy ''Egiptu Augusta'', zaczęli powoli wracać do siebie. Po krótkim kryzysie, aby w szybkim czasie znów się wzbogacić, zaczęli znów zajmować się artefaktami, magicznymi zabezpieczeniami i łamaniem klątw. Z tego też znów zasłynęli. I jak to robili kiedyś, ponownie zdobyli sobie przydatne znajomości, które chętnie wykorzystywali. Na szczęście większość ich przekrętów nigdy nie ujrzała światła dziennego, ale uczestniczyli i grali ważną rolę w wielu oszustwach, szczególnie tych związanych z cudzymi majątkami, które często oferowali chronić.
 
W okresie średniowiecza, kiedy władzę objęli Arabowie, ród Shafiqów nieznacznie ucichł. Żyli dogodnie, ale nie świecili tak, jak kiedyś. W czasach tych również nie poddali się islamizacji, zachowując swoją wiarę w bogów Starożytnego Egiptu. Byli po prostu znani, jako ''Ci dziwacy od zabezpieczeń''.
 
W XVI wieku Iman II, przedstawiciel jednej z osobnej, pobocznej gałęzi rodziny Shafiqów, która utrzymywała bliski kontakt z europejczykami, dzięki swoim osiągnięciom w dziedzinie miotlarstwa, sprawił, iż Shafiqowie do dziś w Europie znani są głównie z jego wybitnej działalności. Mimo to wcale nie są z tego dumni, a całą najbliższą rodzinę ze strony Imana uznali za zdrajców, albowiem wcale nie lubują się w lataniu na miotłach. Odkąd tylko sprowadzono na ich tereny latające dywany, to właśnie one stanowią dla nich główny środek transportu. Może jednak niesłusznie widzą całą tę część swojego rodu jako niegodnych swojego nazwiska, ponieważ gdyby Iman nie utrzymywał bliskich kontaktów ze swoimi kolegami z Europy, a szczególnie brytyjskimi goblinami, Ród Shafiqów nigdy by nie znalazł najlepszego źródła zarobku, jakie dotychczas miał - Bank Gringotta. Zaoferowali pomoc przy najbogatszych skrytkach i mimo że na początku, będąc dziwnymi przybyszami z jakiegoś pustkowia, na którym nic nie ma, zostali przywitani podejrzliwością, to i tak dzięki wiekom swoich doświadczeń w zdobywaniu sympatii ważnych ludzi udało im się przekonać gobliny.
 
Wiek później Ród zaczął finansowo wspierać arabską szkołę magii, Aash Al Maleek. Wysyłali tam młodych czarodziejów, a jako że byli w stanie przekupić właścicieli szkoły, uczyć się mogły też kobiety z ich rodziny, jednak okazało się to niewiele dla nich lepsze ze względu na to, iż czarownice były tam gorzej traktowane.
 
W wieku XIX wieku pierwsi raz Shafiqowie opuścili swój rodzinny pałac i przeprowadzili się do Europy. Mogli wtedy całkowicie poświęcić się swej pracy, a praca w Europie była znacznie bardziej opłacalna, chociaż życie w tamtym miejscu nie należało do najlepszych. Wraz z upływem czasu Brytyjczycy zaakceptowali obecność obcokrajowców i kilku kolejnych Shafiqów wyruszyło w tamte tereny.
 
W 2073 roku Ród Shafiq oficjalnie przestał wspierać Aash Al Maleek, ponieważ byli głęboko urażeni tym, iż córka Chabile i Hathor Shafiq, Nephthys, nie została przyjęta do szkoły - bez względu na to, ile pieniędzy zaproponowano dyrektorowi. W 2075 otworzyli w Londynie Dom Mody Shafiq, obecnie najpopularniejszy interes z szatami czarodziejskimi w Wielkiej Brytanii. Trwa do dzisiaj, dzięki czemu znaczna część młodszych przedstawicieli rodu przeniosła się na tereny Zjednoczonego Królestwa i rozpoczęła tam własną ekspansję rozwijając się. 

Stosunki pozytywne:
Większość rodów Bliskiego Wschodu i Azji Południowej, Lestrange, Rosier, Iwanienko, Everard, Fillanore, Margel

Stosunki neutralne:
---

Stosunki negatywne:
---

Charakterystyczne dla członków rodu:
 Materializm oraz wysokie ambicje.
Szacunek do nazwisk znajdujących się w skorowidzu czystości krwi.
Niechęć do mioteł, które przez Shafiqów są zastępowane latającymi dywanami.
Szybsza przyswajalność magii bezróżdżkowej.
Ekstrawagancki styl ubioru.
[font=Times New Roman]Niechęć do wampirów.[/font]
[font=Times New Roman][font=Times New Roman]Zamiłowanie do barierologii, uzdrowicielstwa, archeologii oraz mody, wytwarzania perfum i biżuterii.[/font][/font]

Członkowie rodu:
Ramses Shafiq (głowa rodu)
Akhenaten Shafiq
Akilah Shafiq [karczoch]
Hathor Shafiq [Hathor] 
Amon Shafiq
Abraxas Shafiq [Abraxas]
Ishaq Shafiq
Nabirye Shafiq
Latif Shafiq [Latif_]
Selma Shafiq
Nephthys Shafiq [Sapphire]
Azar Shafiq [Ifrit]
[Drzewo genealogiczne]
[Obrazek: 09afWWc.png]
CzarnaMoc
Azkaban
Posty: 864
Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

#2
oh... to pierwszy egipski ród chyba na hapel

Bardzo ładna Karta Rodowa

,,Człowiek boi się czasu, czas boi się piramid"  - Teraz dałaś mi do myślenia...
ambi
dyyihjfvyfur6u8vhg;oufruyjm
Posty: 692
Tematy: 10
Paż 2017
651
Hufflepuff
#3
anka jutro usuwamy ten rut
viper wroc
kubixgame
Pora na eksterminacje goblinów
Posty: 232
Tematy: 25
Sie 2015
201
Ravenclaw
#4
Niechęć do mioteł, które przez Shafiqów są zastępowane latającymi dywanami.

Po mandat przyjdę jutro
Rebelianci się szykują
Valturi
Czarodziej
Posty: 361
Tematy: 22
Sty 2018
257
Slytherin
#5
^ Nie przyjdziesz bo masz perma
KapitanUkraina
Ej podaj ktoś sul
Posty: 356
Tematy: 16
Sty 2019
71
Gryffindor
#6
Nagini napisał(a): (10.06.2019 14:06)
Niechęć do mioteł, które przez Shafiqów są zastępowane latającymi dywanami.

Ile dywany mają koni mechanicznych, ile km/h, oraz to jest w diesslu?
Matthew10
Azkaban
Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#7
Cytat:▲ Nienawiść do wampirów.
Wow, chyba jeden z niewielu rodów, które nienawidzą wampirów. 
Nagini
Jędza
Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,483
Slytherin
#8
tych tez sobie odswieze, bo why not!!!!!!!!!
Danon
Puchon
Posty: 278
Tematy: 30
Lut 2019
407
Hufflepuff
#9
Małe zmiany - nowy członek oraz drzewo genealogiczne. 
Yudka
Yudka
Posty: 158
Tematy: 12
Sie 2019
47
Ravenclaw
#10
Marnypopis
░░░░░▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄░░░░░
░░░░█░░░░░░░░░░░░░█░░░░
░░░█░░░░░░░░░░▄▄▄░░█░░░
░░░█░░▄▄▄░░▄░░███░░█░░░
░░░▄█░▄░░░▀▀▀░░░▄░█▄░░░
░░░█░░▀█▀█▀█▀█▀█▀░░█░░░
░░░▄██▄▄▀▀▀▀▀▀▀▄▄██▄░░░
░▄█░█▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀█░█▄░Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2022.