Witaj!

Podanie - Historia Magii
Swanes
"What's your damage?"




Posty: 176
Tematy: 45
Gru 2014
521
Slytherin
#1
Imie i nazwisko:
Matthew Jake Skeet
Wiek:
35 lat
Miejsce urodzenia:
Londyn

Historia postaci: 
Matt urodził się w Londynie. Najmłodszy z trójki braci Skeetów. Mieszkał wraz z swoimi braćmi w miasteczku Crawley. W wieku 6 lat odkrył swoje magiczne zdolności. Jak? Podczas wizyty u niezbyt lubianej przez chłopca ciotki. W domu cioci nie czuł się najlepiej, ale jego moce nie mogły wybrać lepszego momentu. Podczas zabawy w ogródku podpalił altankę znajdującą się w samym centrum ukochanego miejsca jego ciotki.
W wieku 11 lat, otrzymał on swój list z Hogwartu. Dostarczony przez szkolną sowę, stał się uciechą młodego Matthew'a, jak i rodziców. Czas spędzony na ulicy Pokątnej, trochę się dłużył przez kolejki, a to przy sklepie z kociołkami, a to przy sklepie z szatami, a to książek sprzedawca nie mógł znaleźć. Matt najbardziej czekał całym swoim serduszkiem na ten moment, kiedy otrzyma on różdżkę. I tak też się stało. Po paru "przetestowanych różdżkach, trafiła się ta jedyna. Różdżka wykonana z mahoniu, o długości 11 cali, a jej rdzeń był to włos z ogona jednorożca. Po wszystkich zakupach, udał się on do dom, wraz z rodzicami, gdzie czekał na nadejście pierwszego dnia września.
Dzień ten nadszedł niezwykle szybko, zwłaszcza, że minęło ponad 17 dni, Matt myślał, że to był góra tydzień. Po tym jak udali się na peron 9 i 3/4. Chłopak odłożył swoje bagaże go luku bagażowego, po czym udał się pociągu, gdzie usiadł na jednym z wolnych miejsc. Pokiwał na pożegnanie rodzicom, po czym poczuł jak pociąg rusza. Podróż nim minęła bardzo szybko, nawet nie wiedział jak szybko. Trochę przespał, ale nie był to długi okres czasu.
Podczas ceremonii przydziału został przydzielony o Gryffindoru. Lata nauki mijały powoli, lub też szybko. Klasa pierwsza, druga i trzecia minęły bardzo szybko. Nawet nie zwrócił szczególnej uwagi na swoje oceny w tym czasie. W drugiej klasie dostał się do drużyny Quiditcha, zaś w trzeciej zapisał się na wróżbiarstwo, numerologię i runy. Te przedmioty były najbardziej przydatne w związku z jego karierą. Również zainteresowała go historia magii, mimo trudnego charakteru nauczyciela udało mu się zaliczać sprawdziany, testy czy tego typu rzeczy. 
Klasa cztery i pięć, dłużyły się przez dwa występki. Pierwszy to było złamanie obojczyka, wraz z paroma żebrami w czwartej klasie, podczas meczu Quiditcha. Ponad 3 miesiące przesiedział w skrzydle szpitalnym gdzie to nudził się lub uczył się tego i owego. Klasa piata dłużyła się przez egzamin, nazywany SUMami. Chłopak uczył sie po nocach, a i tak koniec końców oblał numerologię i runy, a zdał OPCM, ZiU, Wróżbiarstwo i ku jego uciesze Historię Magii. 
W klasach Sześć i siedem przyłożył się mocno do nauki, przez co lata te szybko mu minęły. Owutemy zdał z dosyć dobrymi ocenami, szczególnie z przedmiotów, które były mu rozszerzone.
Po szkole udal się na uniwersytet Wróżbiarski w Florencji, gdzie uczył się wszystkie ze sztuki Wrózbiarstwea, oraz poszerzał wiedzę z numerologii i run. Spedził tam 5 lat, po czym wrócił do Anglii, by zacząć pracę w WSO, potem w NUC. Niezbyt pasował mu ta praca więc zwolnił się i udał na kolejny uniwersytet tym razem Madrycki na wydział Historii Magii i Archeologii Magicznej.Zdał go po 4 latach, po czym znów wrócił do Londynu. Rozpoczął pracę jako młodszy podsekretarz ministra magii, a gdy dowiedział się o wolnej posadzie nauczyciela, zgłosił się niemalże od razu.
Wygląd postaci: 
Chłopak w sumie normalny. Ma około 183 centymetrów wzrostu. Jest też w miarę dobrze zbudowany. Cóż. Nic dziwnego. Wiecznie rozczochrane włosy to jego znak szczególny, ale sam twierdzi że daje sobie z nią radę! A ci co myślą, że te włosy nie są zadbane to się grubo mylą, to jego wizytówka. Duże błękitne oczy, znajdujące się na lekko opalonej twarzy, a pomiędzy nimi mały lekko zaokrąglony nosek. Posiada on także dosyć opaloną cerę, która to niezbyt współgra z jego włosami w odcieniu ciemnego blondu. Trochę mało widocznych piegów na oby dwóch policzkach.. Ubrany zazwyczaj w luźny strój, czasami są to koszulki z krótkim rękawem. Jak sytuacja wymaga elegancji to jest on ubrany w czarny smoking, który tak rzadko nosi, że jest w idealnym stanie. Perłowe ząbki codziennie szczotkowane dają po sobie oznakę. Marszczy czoło jak kłamie, no cóż, taka natura, chociaż on nienawidzi tego symptomu. Można jeszcze powiedzieć o jego uszach, które są niezwykle odstające.  Nosi medalion z tygrysem, który zawsze ma na szyi, otrzymał go od ojca na 17 urodziny. Na jego prawym ramieniu widnieje długa podłużna rana która to została zrobiona na uniwersytecie, ale nie pamięta kiedy, gdzie i jak...
Cechy charakteru:

Trzeba zacząć od faktu, że jest opiekuńczy, czasem nawet aż za bardzo, szczególnie gdy chodzi o jego rodzinę lub przyjaciół. Kolejną zaletą jest jego odwaga, nie boi się podejmować wyzwań, chociaż czasem potrafi odróżnić, czy coś nie zagraża jego życiu lub zdrowiu. Czasem wykorzystuje ludzi, ale gdy sam ma być do czegoś wykorzystany źle się z tym czuje i po prostu nie pasuje mu to. Wielu swoim wad nie widzi, a te co widzi to ukrywa, a przynajmniej stara się je ukryć. Jest też bardzo nieufny w stosunku do ludzi, a to chyba jest zaletą. Stara się być pomocny, jednakże nie zawsze mu to wychodzi, a jak już wyjdzie to stara się nie brać za to żadnej zapłaty. Wiele czasu poświęca na rozwijanie swoich zainteresowań, szczególnie ku wróżbiarstwu i historii magii. Jest też wielkim marzycielem, ale stara się tego nie ukazywać, więc często też stara się nawiązać kontakt poprzez rozmowę. Wiele też rozmyśla, szczególnie w samotności, więc dosyć często budzi się z transu i nie wie co dookoła niego się dzieje. Kłamie rzadko ale potrafi brnąć w to kłamstwo przez długi, długi czas. A i jeszcze jedno, wierny jest bardzo, nigdy nikogo nie zawiedzie,  a jeżeli to się zdarzy to zrobi wszystko by odzyskać dawne relacje.



Wykształcenie:
Uniwersytet Wróżbiarski w Florencji.
Uniwersytet Madrycki, wydział Historia Magii i Archeologia Magiczna
Posada na jaką aplikujesz:
Nauczyciel Historii Magii
Dlaczego to właśnie ty powinieneś otrzymać tą posadę?: (Minimum 7 rozwiniętych zdań):
Tą posadę powinienem uzyskać głównie dlatego, że wiele moich zainteresowań skierowanych jest ku Historii Magii. Potrafię nawiązać kontakt z młodzieżą, oraz mam wiele pomysłów na ciekawe prowadzenie lekcji. Mam wielką nadzieję, że wykształcenie które zdobyłem zarówno w Hogwarcie jak i na Uniwersytecie Madryckim, będzie mogło być przekazane młodym umysłom. Postaram się przygotować każdego ucznia do egzaminu jak najlepiej, oraz pomóc im w doborze zawodu, który będą mogli obrać po zdaniu OWUTEM'ów z Historii Magii. Sam posiadam wiele egzemplarzy podręczników różnych wydawnictw, oraz wiele książek poświęconym temu przedmiotowi. Położył bym wielki nacisk na to by uczniowie wynieśli jak najwięcej z lekcji. Nie ograniczałoby to się tylko do lekcji, gdzie przez całą godzinę opowiadałabym tekst z podręcznika, a na pewno wzbogaciłbym to o ciekawostki oraz wiele motywów z historii danego okresu, który będzie omawiany.

[OOC]

Nick w grze: 
Swanes
Czy jest to multikonto?:
Tak
Czy masz już jakieś doświadczenie w nauczaniu, jeśli tak to jakie: 
Tak, uczyłem tego przedmiotu na innym serwerze.
Jak oceniasz swój poziom RP?
Oceniam, że jest on na poziomie dobrym, nie najlepszym, ale dobrym, wiem jak należy grać, wiem co wolno, a czego nie, oraz myślę, że jest on w miarę dobry.
Nazwa Skype:
dzeooo
Sigths
Czarodziej




Posty: 372
Tematy: 62
Gru 2014
301
Ravenclaw
#2
Zacznę od tego, że cieszę się z powodu, że złożyłeś podanie na to stanowisko. Znam Dzeo już sporo czasu i zauważyłem, że prywatnie interesuje się przedmiotem, na który teraz aplikuje. Uczył już tego przedmiotu na innym serwerze i dość dobrze mu szło, potrafił zainteresować graczy tym przedmiotem. Wiele razy zdarzyła się sytuacja, że o coś się go pytało z Historii Magii, a on szybko podał, poprawną odpowiedź. Pisał mi, że jest w trakcie tworzenia podręcznika do tego przedmiotu, więc to jest duży plus. Sądzę, że jest to doskonały kandydat na tą posadę. Jedynym minusem może tylko być to, że ostatnio jego aktywność była mała, lecz wyjaśnił mi to na PW - miał problemy z launcherem, gdy próbował go włączyć gra się crashowała, lecz z tego co mi dzisiaj napisał, dowiedziałem się, że sytuacja została opanowana. Jestem za tym, aby dać mu szansę i dopuścić go do testu.
Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu.

Winston Churchill
Asacron
Azkaban




Posty: 351
Tematy: 66
Gru 2014

#3
[Zły dział, przenoszę.]
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#4
Zapraszam na test.
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#5
7/10
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#6
W takim razie mamy zwycięzcę, zapraszam do pracy Smile.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.