Witaj!

Podanie na nauczyciela Starożytnych Run
Flovius
Azkaban




Posty: 1
Tematy: 1
Lip 2015

#1
[IC]
Imie i nazwisko: Nestor Hunt

Wiek: 58

Miejsce urodzenia: Pobocza Southend-on-Sea

Historia postaci: Budzenie się w blasku tropikalnego słońca. Wsłuchiwanie się w szum fal wyrzucanych na malowniczą, piaszczystą, złocistą plażę. Delektowanie się przepysznymi, soczystymi owocami zrodzonymi z cieniutkich, ale jakże intensywnych słonecznych promieni. Tak. Tego właśnie brakowało w życiu młodego jeszcze Nestora do pełni szczęścia - albowiem od swych narodzin wychowywał się on pod deszczowymi chmurami Southend-on-Sea. 

Dzieciństwo Nestora, skąpane w magii od samego początku, wypełnione było mnóstwem zabaw i niespodzianek. Największa z nich miała miejsce dwa dni po urodzinach młodego chłopca, odzianego już w siedem krótkich lat. Tego dnia, gdy, jak zazwyczaj, spędzał czas w ogrodzie rodzinnego domostwa, bawił się suchą gałązką z drzewa rosnącego tuż przy chatce. Drzewo to było najpiękniejszym okazem ogrodu Hunt’ów: wysoki na kilkanaście stóp Modrzew gęsto zarośnięty gałązkami, które rozsypały się niczym zapałki, gdy Nestor uderzył je swym drewnianym rynsztunkiem. Tak oto ujawniły się moce młodego czarodzieja, który zostawił za sobą jedynie długą, łysą łodygę. Los chciał że różdżka którą Nestor zakupił u słynnego Ollivandera tuż po otrzymaniu listu ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa, również została wykonana z Modrzewu.  

Lata w Hogwarcie nie były udręką dla młodego czarodzieja. Bardzo wcześnie odkrył swe zamiłowanie do długich historii o buntach goblinów, czy też do legend na temat starożytnych Run. Całkiem nieźle radził sobie również z zaklęć i uroków. Już od swych najmłodszych lat uwielbiał wpatrywać się w ruchome figurki swych ulubionych bochaterów baśni opowiadanych przez rodziców. Być może właśnie to przyczyniło się do jego zaciekawienia tajnikami magicznych zaklęć. Co do pozostałych przedmiotów, Nestor nie był zwolennikiem magicznych stworzeń, a każdy eliksir uwarzony jego dłońmi kończył swój żywot wymawiając jedynie „bum”. 

Po ukończeniu szkoły, dorosły już Nestor podjął się pracy w sklepie z magicznymi figurkami dla kolekcjonerów. Po ich precyzyjnym wykonaniu, zaczarowywał je tak, by mogły same się poruszać i wymawiać zaprogramowane machnięciem różdżki słowa. Dla urozmaicenia swoich zajęć, Nestor pracował również jako historyk w „Centrum magicznych Badań historycznych”. Po kilku latach pracy, wykupił domek na Hawajach, które od niepamiętnych czasów baraszkowały wśród jego najskrytszych marzeń. Po spędzeniu kilku długich lat w zupełnej samotności, Nestor nieco zdziwaczał, co często rzuca się w oczy jego interlokutorom. 

Dziś, w swe pięćdziesiąte ósme urodziny, Nestor postanowił nieco odmienić swój codzienny styl życia, chcąc przejąć jedną z posad Hogwartu.  


Wygląd postaci: Cechą charakterystyczną Nestora jest przede wszystkim gęsta brunatna broda którą pielęgnuje od niepamiętnych czasów. Jest z niej bardzo dumny - według niego, broda jest oznaką mądrości i doświadczenia, które czarodziej zyskuje wraz z wiekiem. Tuż nad brodą, pod błyszczącą w blasku światła opaloną łysiną, widnieje para błękitnych oczu, które czasem przysłaniają okulary. Rysy jego twarzy odpowiadają jego dojrzałemu wiekowi. 
Nestor nigdy nie był wybitnym sportowcem, co widać po jego wystającym zza szaty sadełku. Nie zwraca on większej uwagi na ubiór, choć ubóstwia tradycyjne czarodziejskie stroje. Jako zwolennik czarodziejskiej technologii, często miewa przy sobie magiczne gadżety, takie jak obronny kapelusz. Różdżkę nosi zawsze w kolekcjonerskim skórzanym futerale przywiązanym do pasa, pod szatą. Bardzo rzadko widuje się go w mugolskim stroju, a nawet jeśli, to na pewno nie będzie on dobrze przystosowany do wtopienia się w tłum. 


Cechy charakteru: Nestor jest przede wszystkim kolekcjonerem. Co z tego wynika, bardzo przywiązuje się on do okazów swych przeróżnych zbiorowisk. Pomimo jego zamiłowania do swych przedmiotów, jest on bardzo roztargniony i często zdarza mu się coś gdzieś zapodziać, czy też zapomnieć w zupełnie nieprawdopodobnym miejscu. 
Jeśli chodzi o kontakty z pozostałymi czarodziejami, Nestor jest bardzo rozmowny. Można powiedzieć iż jest on prawdziwą duszą towarzystwa. Dość łatwo nawiązuje nowe znajomości, choć łatwiej idzie mu z ludźmi „w kwiecie wieku”. Choć nawiązuje je łatwo, nie łatwo jest jednak utrzymać przyjaźni na dłużej, gdyż jest on szczery aż do bólu, do czego sam nie przywiązuje większej uwagi. Poza tym, posiada on mnóstwo dziwacznych nawyków niezrozumianych przez jego otoczenie.
Nestor nie jest zbyt potężnym czarodziejem, wręcz przeciwnie. Być może to właśnie dlatego jest niezwykle tchórzliwy w obliczu niebezpieczeństwa. 

Wykształcenie: - Pomyślnie ukończona szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart.
                          - Wieczorowy kurs „Oś czasu”.        
                          - Czarodziejska szkoła archeologiczna.
                          - Kilkumiesięczny staż w Centrum magicznych Badań historycznych, gdzie Nestor                                                                został następnie zatrudniony jako historyk.

Posada na jaką aplikujesz: Nauczyciel Starożytnych Run

Dlaczego to właśnie ty powinieneś otrzymać tą posadę:  Przede wszystkim, chciałbym sprostować że nie chcę wykonywać tego zawodu z przymusu, a z zamiłowania do historii. Pragnę pielęgnować umysły naszych dzieci by moja praca nie poszła na marne, dlatego też gotów jestem podzielić się moją wiedzą z młodszymi pokoleniami. Magiczne Runy to rzeczywiście coś, co widywałem niemal codziennie w moim poprzednim miejscu pracy. Dzięki doświadczeniu, które zdobyłem przez te wszystkie lata, odczytanie starożytnych alfabetów nie ma dla mnie najmniejszego sekretu. Co się z tym wiąże, znam mnóstwo anegdot i interesujących historii, które z pewnością ubarwniłyby z reguły nudne lekcje teoretyczne. 
Myślę że nie brak jest mi cierpliwości by dokładnie wytłumaczyć chodźby najmniejsze błachostki każdemu z moich potencjalnych uczniów. Myślę że w każdym z nas tkwi cząstka dziecka, dlaczego więc miałbym się z nimi nie dogadać? 


[OOC]
Nick w grze: Flovius
Czy jest to multikonto?: Aktualnie jest to moim jedynym kontem.
Czy masz już jakieś doświadczenie w nauczaniu, jeśli tak to jakie: Być może nauczałem już czegoś na innych serwerach RolePlay, w każdym bądź razie z pewnością było to dawno temu.
Jak oceniasz swój poziom RP? Jest raczej wystarczający.
Nazwa Skype: Podane na PW wraz z listem motywacyjnym.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.