Witaj!

Prorok odzienny #89 Znikacze
ProrokCodzienny
Dziennik Czarodziejów




Posty: 227
Tematy: 228
Gru 2014
402
Gryffindor
#1

Dzisiejszy artykuł poświęcimy pewnemu wyjątkowemu stworzeniu o którym wiedza w dzisiejszych czasach zanikła pod ważniejszych spraw. Chodzi tutaj o znikacze których liczebność na terenie wysp brytyjskich wylicza się na kilkaset może nawet i mniej. Dlaczego jest ich aż tak mało? Jak sięgniemy do podręcznika dowiedzieć się możemy że niegdyś te niewinne stworzenia były wykorzystywane zamiast złotego znicza a także były częstym celem polowań z racji na wysoką wartość ich piór. Dzisiaj te stworzenia są pod ścisłą ochroną a ministerstwo przydzieliło im klasyfikacje XXXX ze względu na wysokie grzywny za ich skrzywdzenie. W Anglii nie ma obecnie żadnej hodowli tych niesamowitych ptaków jedyne ''kontrolowane okazy'' udało nam się znaleźć na terenie Szkoły i Magi Czarodziejstwa w Hogwarcie którymi opiekuje się obecny gajowy Martin Maxim. Zapytany przez nas skąd je wziął oraz co go w nich najbardziej interesuje odpowiedział..

''Znikacze to wyjątkowe stworzenia, opieka nad nimi nie jest łatwa w końcu są pod ochroną, nikt się nimi nie zajmował przede mną. Wszystko co robię jest na podstawie mojego wcześniejszego doświadczenia z nimi oraz tym co sam wywnioskuję z ich obserwacji. Parka która obecnie porusza się swobodnie po terenie szkoły pochodzi z południa Wali gdzie można ich spotkać najwięcej. Tak mam pozwolenie jestem chyba obecnie jedyną osobą w kraju posiadająca uprawnienie do ich łapania i hodowania. Obecnie zbliża się jesień więc nie widzę szansy aby składały teraz jaja. Z powiększeniem ich liczby trzeba będzie poczekać na koniec wiosny a może i nawet lata.''

Jak widać wszystko jest w jak najlepszym porządku miejmy nadzieje że wszystko pójdzie dobrze i gajowy będzie mój się pochwalić nam większą liczbą tych wyjątkowych stworzeń za niespełna pół roku.
Wizualizacja proroka codziennego:



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.