Witaj!

Podanie na uczennice
18olcia5
Czarodziej




Posty: 1
Tematy: 2
Sie 2015
0
#1
Imię i nazwisko postaci: Amelia Space
Data i miejsce urodzenia: 18.02.2004 r. w mieście Nowy York
Status krwi: 50%
Historia postaci: Aleksandra Space żyła sobie jak normalna dziewczyna.Chodziła do mugolskiej szkoły. Miała tam niewielu przyjaciół. Była wzorową uczennicą. Rodzicebardzo ją kochali. Gdy widziała, że komuś dzieje się krzywda nie mogła przejść obojętnie. Gdy staneła w czyjejś w obronie zawsze kończyło się to lekką lub mocniejszą burzą i wybuchem gniewu. Amelia nie wiedziała, że jej rodzice są czarodziejami. Nigdy się nie zastanawiała, czym zajmują się jej rodzice. Ale zastanawiało ją jedno. Co znajduje się w biurze rodziców do którego nie wolno jej było wejść i, który był zamknięty na klucz. Gdy miała czas wolny myślała tylko o tym co tam może się kryć. Więc pewnego dnia, gdy jej rodzice pojechali do mugolskiego sklepu i zostawili swoją córeczkę samą w domu Amelia obmyśliła plan, jak się dostać do biura. Od razu, gdy zamkneły się drzwi wejściowe dziewczynka pobiegła do spialni i zaczęła szperać w szafkach. Po długim szukaniu znalazła to czego pragneła. Pędem pobiegła pod drzwi biura i bez wachania otworzyła je. W środku to co przykuło jej uwagę to były dwie sowy. Jedna biała i druga czarna. Zachwyciły ją. Gdy Amelia sę otrząsneła. Zauważyła niewielką półkę na książki. Zaczeła je przeglądać. Zdziwiły ją ich tytuły np. ,,Magiczne zwierzęta'', ,,Nauka latania na miotle'', ,,Księga zaklęć'', ,,Mikstury i jak je uważyć'' itp. Dziewczynka była oszołomiona. Nie wiedziała co zrobić. Usiadła na krześle od biurka, żeby odpocząć. Zauważyła szufladę. Z ciekawości otworzyła ją. W środku znalazła gazety i zdjęcia, na którch ludzie się poruszali. Amelia myślała, że ma zwidy, albo to sen. Ale to nie był sen, to było na prawdę. Wtedy do biura weszli rodzice naszej dziewczynki. Małżeństwo spojrzało na siebie porozumiewawczo, a potem zerkneli na córkę, która miała spuszczoną głowę. Podeszli do niej i zaczeli rozmowę. Wytłumaczyli jej wszystko, dlaczego nie powiedzieli wcześniej o świecie magii, o czarodziejach i innych rzeczach. Wkońcu doszli do sedna rozmowy. Powiedzieli swojej córeczce, że zapisują ją do Hogwartu i, że jedzie już jutro. Dziewczynka bardzo się ucieszyła. Ale nagle się zastanowiła skąd weźmie książki. Rodzice pokazali jej nowe podręczniki, które kupili i sowę. Spakowali rzeczy Ameli kilka dni wcześniej. Zabrali wszystko co było i pojechali na Pokątną, bo jeszcze ich uczennica musiała mieć różdżkę. Po długim szukaniu tej odpowiedniej różdżki znaleźli tą idealną. Potem cała rodzina Space poszła na stację 9 3/4. Dziewczynka pożegnała się z rodzicami i wsiadła do pociągu. Przez całą drogę zastanawiała się jak wygląda Hogwart. Gdy potem płyneła rzeką ujrzała go. Zapierał jej dech w piersiach. Gdy zaczeła się uczta powitalna, dziewczynka miała mieszaane uczucia. Była jednocześnie szczęśliwa i w tym samym czasie przerażona nie mogła się doczekać kiedy Tiara przydzieli ją do domu. Wywołano jej imię i nazwisko. Spokojnie podeszła i usiadła na krześle. Położono Tiarę na jej głowie i...

Wygląd postaci: Amelia Space ma szczupłą sylwetkę i jasną cerę. Jeśli chodzi o jej wysokość ma 154 cm wzrostu. Twarz ma owalną. Usta małe, na których zawsze gości uśmiech. Nos mały i lekko zadarty. Oczy ma niebieskie i okrągłe. Ubiera się skromnie, nie lubi się wyróżniać.

Cechy charakteru: Amelia jest odważna i przebojowa. Nigdy się nie poddaje. Zawsze każdemu pomoże. Jest bardzo uczynna. Zawsze ma plan i wie co powiedzieć. Uważa, że każdy jest równy. Wie, że jeśli ktoś jest inny to jest jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. Jest także inteligentna i lubi pomagać innym w nauce. Ale nasza dziewczynka potrafi się pożądnie zdenerwować jak ktoś się jej czepi.


Skąd dowiedziałeś się o serwerze? Od koleżanki.

Co to jest IC i jak je zapisujemy? IC jest akcją podczas fabuły, czyli odnoszeniem się do naszych postaci oraz sytuacji. Zawiera w sobie emocje i czynności uczestników akcji oraz otoczenia. Np.
*Amelia śmiało do jednej z ucznnic, popatrzyła na nią i powiedziała* Cześć, nazywam się Amelia Space.

Co to jest OOC i jak je zapisujemy? OOC to jest to co się dzieje poza akcją podczas gry. Wtedy mówimy o świecie realnym, który nie ma żadnego związku z akcją. Np. 
(Muszę już kończyć, bo jadę do dziadków)

[b]Napisz akcję, w której twoja postać kupuje dowolny słodycz w Miodowym Królestwie, w Hogmsead.[/b]

[A]-Amelia  [S]-Sophie  [SP] Sprzedawca


*Amelia idzie ze swoją koleżanką Sophie do Miodowego Królestwa, w Hogmsead*

[S] *Sophie opowiada Ameli co jest w Miodowym królestwie* Amelia słyszałam, że w Miodowym Królestwie są czekoladowe różdżki i kociołki, podobno są przepyszne.

[A] *Amelia patrzy Sophie w oczy i mówi* Ja tam myślę, że motyle skrzydła w cukrze będą lepsze.

[S] *Odpowiada* Kto co lubi.

[A] *Widzi już Miodowe Królestwo i zaczyna biec* Szybko Sophie! Miodowe Królestwo jest już blisko!

[S] *Biegnie za przyjaciółką* Zaczekaj na mnie!

[A] *Wchodzi do Miodowego Królestwa z Sophie* Łał, patrz ile tutaj jest słodyczy.

[S]  *Odpowiada* No, strasznie dużo. A ja mam tylko 6 galeonów.

[A] *Wyjmuje z kieszeni galeony* Ja mam 10.

[S] *Patrzy na słodycze i myśli co kupić* Kupię czekoladowy kociołek i różdżkę.

[A] *Bierze słodycze i idzie zapłacić* Ja kupuję motyle skrzydła w cukrze i fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta.

[S] *Płaci za słodycze* Kupuję  czekoladowy kociołek i różdżkę.

[SP] *Patrzy na dziewczynkę* To będzie kosztować 4 galeony.

[S] *Wyciąga z kieszeni 4 galeony i daje sprzedawcy* Proszę, dowidzenia.

[A] *Podchodzi do kasy* A ja kupuję motyle skrzydła w cukrze i fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta.

[SP] *Wyciąga rękę* 6 galeonów.

[A] *Daje 6 galeonów* Dziękuję, dowidzenia.

[S] *Patrzy się na fasolki wszystkich smaków* Jemy fasolki?

[A] *Otwiera paczkę fasolek i bierze jedną* Mam watę cukrową.

[S] *Wkłada rękę do paczki i je jedną z fasolek* A ja mam trawę! Blee.


[b]Czy przeczytałeś regulamin? [/b]Tak


Składając podanie, akceptuję regulaminy serwera Hapel i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
Tassumi
Czarodziej




Posty: 273
Tematy: 13
Gru 2014
521
Slytherin
#2
Świetne podanie! Jedno z najładniejszych odkąd Drollercaster wypromował serwer. :) Pamiętaj tylko, że na serwerze funkcjonuje rok 2044, a więc Twoja postać miałaby wówczas lat czterdzieści. Nie można się do niczego doczepić, podanie zaakceptowane!


Zgłoś się na /helpop po rangę na serwerze.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.