Wzór karty postaci ucznia
Hapel
Administrator RPAdministrator RP

Posty: 38
Tematy: 21
Gru 2019

#1
Zasady tworzenia karty postaci:
1. Twoja Karta postaci musi zawierać wszystkie punkty wymienione poniżej,
2. Możesz dodać dowolną ilość własnych informacji na temat swojej postaci,
3. Kartę postaci można stworzyć w dowolnej formie graficznej.INFORMACJE PERSONALNE:
Ten segment jest najkrótszy ale i w nim muszą znajdować się wszystkie najważniejsze informacje które charakteryzują twoją postać. Poniżej przedstawiam listę informacji która musi się tutaj znajdować:
- Imię i nazwisko postaci.
- Wiek twojej postaci/data urodzenia
- Miejsce urodzenia oraz zamieszkania, jeżeli zostało zmienione/narodowość
- Czystość krwi
Możesz tutaj także uwzględnić jak liczna jest twoja rodzina lub sławnego przodka jeżeli posiadasz. Inną rzeczą która może znaleźć się w tej rubryce jest informacja na temat stanu majątkowego twojej postaci oraz jaki postać ma stosunek do mugoli.
Jeśli chodzi o postaci dopiero powstające te wszystkie elementy muszą zostać zawarte. Gdy postać posiada prawdziwy status czystej krwi (wynikający ze zgody lub z statusu rodziców) taka informacja powinna zostać zawarta w karcie. W przyszłości ta informacja może zostać zatajona, jednak w karcie w tym względzie nie powinna znaleźć się nieprawdziwa informacja, aby nie wprowadzać w błąd administracji. Mimo wszystko za to co znajduje się w karcie odpowiadacie wy jako gracze. Więcej informacji znajduje się w  [tym] postanowieniu. CHARAKTER POSTACI:
Ten segment jest najważniejszy, ale zarazem najtrudniejszy. To tutaj rozstrzygają się przyszłe losy twojej postaci. Charakter nie jest funkcją stałą w czasie, wraz z biegiem rozgrywki wielokrotnie się zmienia, więc ta rubryka jest traktowana głównie jako przedstawienie pomysłu na postać, wskazanie jakimi cechami będzie się charakteryzować oraz opisania całego wnętrza twojej postaci.
 


CHARAKTER POSTACI:
Ten segment jest najważniejszy, ale zarazem najtrudniejszy. To tutaj rozstrzygają się przyszłe losy twojej postaci. Charakter nie jest funkcją stałą w czasie, wraz z biegiem rozgrywki wielokrotnie się zmienia, więc ta rubryka jest traktowana głównie jako przedstawienie pomysłu na postać, wskazanie jakimi cechami będzie się charakteryzować oraz opisania całego wnętrza twojej postaci.WYGLĄD POSTACI:
Z zasady człowiek ma dwa sposoby na przedstawienie wyglądu swojej postaci. A najlepszą opcją jest zamieszczenie ich obu. Pierwszą z nich jest opisanie słownie jak nasza postać wygląda.  Najlepiej jest zacząć od głowy, włosów i przechodzić stopniowo do kolejnych elementów budowy ciała. Drugim sposobem jest dodanie zdjęcia lub grafiki która pozwoli zobrazować jak twoja postać będzie wyglądać. Ludzie są z zasady wzrokowcami, dlatego najlepszą opcją będzie zamieszczenie krótkiego opisu i grafiki która go uzupełni. Pamiętaj, że nie musisz używać swojego realnego zdjęcia. HISTORIA POSTACI:
Naszą przygodę zawsze rozpoczynamy na pewnym etapie (W tym przypadku 11 lat.) dlatego ta rubryka pełni funkcji czegoś w rodzaju wstępu do historii naszej postaci. Wszyscy chcemy się dowiedzieć co się z daną postacią działo przed tym jak dołączyła do świata magii. INFORMACJE DODATKOWE:
Jest to segment w którym możesz dodać wszystkie inne informacje, na które miejsce nie znalazłeś w pozostałych rubrykach, a do tego uznałeś za stosowne zapisać je w swojej karcie postaci.CECHY ZA HPP: 
Miejsce, aby umieścić Twoje cechy wykupione za punkty HPP. Pobranie punktów potwierdza moderator w osobnym poście pod Twoją KP.
Możesz wykupić maksymalnie 1 cechę mocną, 2 średnie oraz 3 słabe.
Danon
Puchon
Posty: 278
Tematy: 30
Lut 2019
407
Hufflepuff
#2
Małe odświeżenie tego wątku oraz mała aktualizacja w informacjach podstawowych. 

Od dziś jeśli chodzi o przydział postaci wcześniejszych dzieci do domu wymagane będzie to, co od nowych graczy, czyli:
- opis charakteru w dowolny sposób (może być połączony z historią), aby postać mogła być przydzielona do domu

- informacje podstawowe 
- wygląd
Sama historia powinna znaleźć się w karcie, ale jak już zostało wspomniane we wzorze wyżej: to wy odpowiadacie za kartę. Postaci, które wcześniej były odgrywane jako dzieci mają o tyle ułatwione zadanie, że one już istnieją. Nowe postaci muszą mieć historię, aby móc wejść na serwer. 

Krótka informacja dodatkowa: cechy HPP nie są zamiennikiem cech charakteru. Samo wejście na serwer i przejście do Hogwartu powinno być proste, ale chciałabym, aby każdy był równy wobec praw, o ile to jest możliwe. 

Czyli krótko mówiąc: nic się nie zmieniło, ale zostało to zapisane.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2021.