Reforma edukacji
czarekPL
Czarodziej
Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,271
#1
Witajcie, oto moja propozycja (a właściwie nowe spojrzenie na starą propozycję)
Dodanie czwartej klasy
Powód 1 (ogarnięcie lat ic i ooc): Jeśli obecnie mamy 3 klasy, które podobno oznaczają klasy ic 1-2, 3-4 oraz 5-7. Jednakże wiemy, że tak jak w świecie HP można nie wracać na siódmy rok, tak na Haplu można nie wracać na trzeci rok ooc. W takim razie, gdy ktoś zdecyduje się nie wrócić na siódmy rok IC, traci już 1/3 edukacji i praktycznie trzy ostatnie lata IC. Gdybyśmy mieli 4 klasy, można by to rozłożyć tak: 1-2, 3-4, 5-6, 7. Wtedy klasy 1-3 byłyby obowiązkowe, a można by nie wracać na rok czwarty ooc.
Powód 2 (bardziej rozbudowane RP w Hogwarcie) Jak wszyscy wiedzą, obecnie serwer skupia się na Hogwarcie, a świat dorosłych jest jakby ,,zamrożony". Czwarte klasy zatrzymałyby gracza na jeszcze jeden rok nauki, zwiększając ilość uczniów w Hogwarcie, oraz spowalniałyby proces powstawania nowych dorosłych.

Pewnie powiecie, że nauczyciele nie mają czasu na tyle lekcji, dlatego chciałbym zaproponować rozwiązanie, które przy okazji zlikwiduje jeszcze jeden problem - nudne i niepotrzebnie długie lekcje. Mianowicie proponuje wprowadzenia limitu trwania lekcji, na powiedzmy 30 minut. Proponowałbym by skracając czas lekcji, usunąć niepotrzebne części - Np. Na historii magii nauczyciel powie tylko najważniejsze informacje, i powie, żeby resztę doczytać sobie w bibliotece (hp wiki Tongue), i tak dalej. Hapel to nie szkoła - ja przynajmniej nie lubię, jak muszę siedzieć godzinę w jednym miejscu i słuchać wykładu czytanego własnymi słowami z Harry Potter Wiki przez nauczyciela. Również niektórzy nie mają czasu na marnowanie całej godziny wolnego czasu na siedzenie i czytanie długich wykładów.

Możecie również powiedzieć że czwarte klasy to dodatkowe tematy do wymyślenia przez nauczycieli. Właśnie to również jest rozwiązywane przez krótsze lekcje - nauczyciele mogą rozłożyć na więcej lekcji wykłady, i wtedy zapełnią się tematy lekcji dla klas 4

Zalety wszystkiego co napisałem wyżej:
- Rozbudowanie Hogwarckiego IC (a chyba na tym się obecnie najbardziej skupiamy)
- Realistyczniejsze przełożenie klas IC na OOC
- Ciekawe, konkretne lekcje
- Nauczyciele nie muszą wcale siedzieć więcej na serwerze, żeby być na lekcji czterech klas.

Zakładając że powyższa propozycja zostanie zaakceptowana, to tutaj bonus:
Bal trzecioklasistów (IC bal szóstoklasistów)
Przypominałoby to bale pod koniec gimnazjum/podstawówki, a dlatego w trzeciej klasie (IC szóstej) zamiast czwartej (IC siódmiej), bo niektórzy nie wracają na siódmy rok a to ma być pożegnalny bal dla wszystkich.
Polecam i pozdrawiam, czarekPL
Jason
Toksyczny mąż Tassumi
Posty: 464
Tematy: 19
Sie 2015
Slytherin

#2
Po 1. Wydaje mi się, że do niedawana świat uczniów również był "zamrożony". przynajmniej takie słyszałem pogłoski. Skoro To się teraz zmieniło, to potrzeba tylko czasu, by gracze odgrywający uczniów, skończyli niedługo szkołę i świat dorosłych się wtedy rozwinie. Zresztą łatwo teraz zaobserwować, jak wielu nowych graczy dostaje mk dorosłych. To też ma w tym momencie jakiś tam wpływ na rozwój świata dorosłych.
Po 2. Nauczyciele już w tym momencie nie maja zbytnio pojęcia czego nas uczyć,bo tematy powoli sie wyczerpują. Jest wysoki próg między rzeczami, których można nauczyć przed 6-7 klasą, a owutemami. Jeżeli dodać by kolejny rok nauki, a już tym bardziej podzielić owutemy na 6 i 7 klasę; to już kompletnie by nie było czego uczyć w tej 7 klasie.
Po 3. Piszesz o limicie 30 minut prowadzenia lekcji. Pragnę jednak przypomnieć, jak wielu nauczycieli wypuszcza uczniów przed końcem lekcji; a jak wielu z nich często nie uczestniczy we własnych lekcjach. To powoduje, że dłuższe lekcje, które się odbywają; jak gdyby wyrównują ten poziom.
Po 4. Nie podoba ci się to w jaki sposób są prowadzone lekcje, tzn. pasowało by ci gdyby nauczyciel podawał najważniejsze informacje, a resztę kazał doczytać z książek. pamiętaj, że to serwer RP i nauczyciele odgrywają w ten sposób akcje tak jak powinni. Im więcej przekazują informacji ty lepszego nauczyciela odgrywają szczerze mówiąc. 
Po 5. W zaletach napisałeś o tym, że poprawiło by to odgrywane IC. Myślę, że dodanie dodatkowej klasy, wcale nie wyeliminuje problemu non rp wśród graczy.
Po 6. To, że Harry Potter nie wrócił do Hogwartu by zakończyć edukację, to nie znaczy, ze robili to przecież inni. Zrobił to ponieważ miał wyższą potrzebę. Jako, że czarodzieje osiągają pełnoletność w wieku 17 lat to porównał bym to z porzuceniem nauki w 3 klasie liceum. Naprawdę "niektórzy nie wracają na siódmy rok" to jest strasznie przesadzone stwierdzenie.
GrubszyNizReka
Mówili że mi ten hajs oddadzą :/
Posty: 1,368
Tematy: 40
Gru 2014
Gryffindor

#3
Ja to bym onms mógl nawet na 5 klas rozbić Wink
Avian
Azkaban
Posty: 182
Tematy: 35
Gru 2014

#4
Ja tylko dodam, że aktualnie rozbite jest na 1 - 1,2 klasa| 2- 3,4,5 klasa | 3- 6,7 klasa. Nawet sqm dokonywałem tej zmiany.
God
Azkaban
Posty: 531
Tematy: 83
Gru 2014
Slytherin

#5
Skoro świat dorosłych już jest "zamrożony" to czemu chcesz jeszcze uszczuplić jego możliwości poprzez ograniczenie liczby graczy?
Powinno się właśnie zwiększać liczbę dorosłych by go rozruszać, nie na odwrót.
pask
Czarodziej
Posty: 41
Tematy: 7
Sty 2015
29
Ravenclaw
#6
Obecny podział na trzy klasy OOC jest wystarczający i dobry... A co do świata dorosłych to tym więcej dorków tym lepiej dla świata dorosłych. A jeśli chodzi o czas lekcji to lekcja NIE MUSI trwać np. Od 19 do 20 , lekcja minimalnie musi trwać 30 czy 45 minut już dobrze nie pamiętam (A raczej kiedyś tak było ale chyba nadal tak jest).Daniel
Czarodziej
Posty: 326
Tematy: 28
Maj 2015
186
Slytherin
#7
Gdyby serwer miał zdecydowanie więcej dorosłych to bym się zgodził nawet na 7 klas, no ale dorków jest zdecydowanie za mało. Więc przeciw
"To ten od bletek, lufek, stów, połówek"


KrzychuV
Azkaban
Posty: 204
Tematy: 51
Sty 2015
Ravenclaw

#8
Jak to sobie wyobrazasz, nauczyciel bedzie po kilka godzin siedzial na serwerze, bo dla 7 klas lekcje, zebrania personelu, dodatkowe zajecia, poprawy, egzaminy... Przeciw
ozzyIiggy
Częsty bywalecDonator

Posty: 362
Tematy: 22
Lut 2015
182
#9
Ja natomiast jestem za ,4 klasa bylaby nowością i napewno byłaby ciekawa,więcej rp oraz możliwość zostania w Hogu dłużej.
Fixii
Czarodziej
Posty: 39
Tematy: 10
Sie 2015
20
Slytherin
#10
Mnie też to pasi Smile

ZA
Jak ja okazuje tobie miłość:
                                                                                                                          [Obrazek: http://i.pinger.pl/pgr284/5f01a870000754c75087f91a]
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2021.