Witaj!

Nowy system szat
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#1
Jak większość wie, obecnie rolę szat szkolnych pełnią różne zbroje. Gryffindor ma skórzane, Ravenclaw diamentowe, i tak dalej. Nie jest to zbalansowany system jeśli chodzi o ich wytrzymałość i obronę gracza przed obrażeniami, poza tym w sumie szaty szkolne zajmują łącznie 16 różnych przedmiotów. Moją propozycją jest ustawienie jednej zbroi (skórzanej) jako ogólnej szaty Hogwartu (pozostałe zbroje stałyby się wolne, można by z nich zrobić coś nowego, chociaż nie potrafię sobie wyobrazić ich zastosowania). Chodzi mi o to, że skórzana zbroja była by szatą dla każdego domu, a kluczową rolę grałyby różne zabarwienia zbroi.
[Obrazek: PRZy4ZL.png]
Załóżmy, że elementy szaty zaznaczone na różowo zmieniają kolor w zależności od zabarwienia zbroi, a reszta szaty jest ciągle taka sama. W takiej sytuacji, mając barwioną na czerwoną zbroje, uzyskalibyśmy coś a la szata gryfona i tak dalej.
Wiem, że w takiej sytuacji nie dałoby się dodać herbów domu (herby są dwukolorowe), ale jak dla mnie i tak jest to dobra propozycja.
Zapraszam do dyskusji
Nagini
Jędza




Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,482
Slytherin
#2
Super pomysł.
Leinad
...



Donator

Posty: 364
Tematy: 37
Sie 2015
170
Slytherin
#3
Jestem sceptycznie nastawiony do tej propozycji. Po co psuć coś co dobrze działa? Faktycznie, może i szaty domów zabierają te 16 przedmiotów, ale jak sam wspomniałeś, nie wiesz, jak wykorzystać zbroje IC. Ponad to, wiąże się to ze zmianami w plikach TXT (a przynahmniej tak przypuszczam). Według mnie, to tylko marnowanie czasu.

Powiedziałeś, że jest zasadnicza różnica pomiędzy ochroną zbrój. Powiedzmy sobie szczerze. Czy zbroje chronią nas przed obrażeniami, typu skok z wysokości? Nie. Na serwerze jest tak, ponieważ nie ma odpowiednich itemków, które odegrałyby prawdziwe szaty, niechroniące nas. I dodajmy jeszcze jedno. Obecnie szaty OOC są używane praktycznie tylko do tego, że jak musimy gdzieś zeskoczyć, czy bijemy się na zaklęcia OOC, czyli do ochrony. Natomiast prawdziwe szaty są zazwyczaj na skinach. Więc po co to zmieniać, skoro z tego korzystają tylko Ci, którzy albo dopiero zaczyna grać na serwerze, albo Ci, którzy chcą uniknąć obrażeń.
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#4
Nawet jeśli jest tak jak mówisz z tą ochroną i tak dalej, to czemu nie? Może i nie ma jakichś specjalnych przyczyn, dla których można by było to zrobić, ale jak już napisałem, czemu nie? Jak dla mnie to taki uporządkowany system byłby dobry, poza tym praktycznie nie trzeba się męczyć przy wprowadzaniu propozycji w życie, bo wszystkie mam gotowe, wystarczyło by wkleić to w folder ze zbrojami i usunąć pozostałe tekstury (nie licząc chainowej bo to ubranie dorosłego) i zrobić jakiś skrypt na zmianę graczom w ekwipunku zbroi żelaznej na skórzaną pomalowaną na zielono i tak dalej.
Pingwin
Azkaban




Posty: 34
Tematy: 10
Lis 2015
Ravenclaw

#5
moim zdaniem, to jest fajny pomysl
Endik
Czarodziej




Posty: 346
Tematy: 26
Sie 2015
79
Slytherin
#6
jest to fantastyczny pomysł
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#7
Endik napisał(a): (10.05.2016 21:26)jest to fantastyczny pomysł

[Obrazek: Diamond_Shovel.png]

Za odkop roku.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.