Witaj!

Ankieta: Co o tym myślisz?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Moderacja po prostu jest w większości leniwa
54.55%
36 54.55%
Nie wiem po co się czepiać- wszystko jest w porządku.
45.45%
30 45.45%
Razem 66 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Skarga] Moderacja serwera
KrzychuV
Azkaban




Posty: 204
Tematy: 51
Sty 2015
Ravenclaw

#1
Nick oskarżającego: KrzychuPL
Nick oskarżonego: Ogólnie moderacja
Powód: 

Piszę tę skargę, ponieważ pragnę wyrazić swoje odczucia co do wypełniania obowiązków moderatorów serwera. Otóż ostatnim czasem przekonałem się, iż tak na prawdę jednostki ekipy starają się i świecą przykładem dla graczy. Opowiem może po kolei, o co chodzi- przedstawiając dokładnie kilka sytuacji.

Pierwsza sytuacja jest trochę nietypowa, ponieważ na helpop grzecznie poprosiłem o to, aby dano mi zabarwioną na biało skórę, która dałaby IC graczom do zrozumienia, że jest to fartuch, gdyż na skinie znajduje się garnitur i wygląda się jak pracownik MM. Tak więc czekam i czekam, po chwili otrzymuję od pewnego moderatora odpowiedź, która brzmi:
"To odgrywaj IC na razie, że masz fartucha"

Druga sytuacja jest raczej typową oznaką lenistwa osób, które wstąpili do ekipy tylko po to, aby być uprzywilejowanym graczem. Wygląda to tak... Piszę sobie na helpop, bądź skype, iż potrzebuję pomocy, ponieważ nie mogę czegoś zrobić z powodu braku odpowiednich permisji. Otrzymuję poniższe odpowiedzi (prawie za każdym razem):
"Mam teraz akcję."
"Nie chce mi się."
"Jestem zajęty/(a)"
Tymczasem, gdy dany osobnik jest niby zajęty, tak na prawdę skacze po stolikach pod 3 miotłami.
Ludzie- rozumiem, że macie sprawy prywatne, macie jakieś swoje obowiązki w pracy, czy szkole. Skoro macie na tyle tych obowiązków, iż nie dajecie rady sumiennie wywiązać się ze swojej pracy, to po co w ogóle zajmujecie miejsce w administracji? Nie, nie piszę tego po to, żeby samemu się do niej dostać. Po prostu, jeśli nie macie weny do pomocy użytkownikom hapla, to możecie rzucić ręcznik, odejść i dać szanse osobom, które mają duży wkład w pracę serwera.

Bardzo proszę o wyrozumiałe rozpatrzenie tej skargi, ponieważ dalsze nieróbstwo nie wróży niczego dobrego. Delikatnie mówiąc- serwer straci swoją jak na razie dobrą reputację i stanie się typowym minecraftem, na którym "niech się dzieje wola boska". 


Dowody (Wymagane Screenshoty): Jeśli znajdę, od razu wrzucę jakieś.
Proponowana kara: To już kwestia H@
guccis
Azkaban




Posty: 252
Tematy: 24
Sty 2015
Slytherin

#2
Przepraszam ze pisze w wątku który mnie kompletnie nie dotyczy dlatego bo: nie jestem oskarżony ani sam nie czuję się jakiś poszkodowany, mimo to, że nieraz spotkała mnie taka sytuacja. Dla mnie to jest po prostu głupia sprawa, że w ogóle śmiałeś napisać ten post. Przecież admin =/= robot. Ma swoje sprawy, może nie mieć czasu i nie wykonać tego o co ją w obecnej sytuacji prosisz. Pomyśl też, że może akurat pomagać komuś innemu, a ty jesteś w kolejce, ewentualnie twoja prośba jest tak bagatelna, że moderator olewa ją. Poza tym masz pretensje o to, że moderator nie może ci pomóc, bo pisze akcje. Wyobrażasz sobie sytuacje, w której admin ma takową akcję i nagle przychodzi jakiś koleś, który natychmiastowo chce pomocy. Dlatego też, oczywiście ów admin powinien od razu uciekać z akcji i ci pomagać. (jak ktoś nie wyczuł sarkazmu, to lepiej niech wyczuje) Przemyśl co piszesz. Jak dla mnie skarga jest nie na miejscu i nawet nie powinna być rozpatrywana, a od razu wyrzucona do śmieci. To tylko moje zdanie, aczkolwiek mam nadzieję, że administracja je podzieli.
edit: Aha i drogi kolego, skoro tak irytuje Cię postawa moderatorów to najlepiej sam zgłoś się na niego. Widocznie obecni modzi są OK i nie są wybrani ot tak sobie, bo to nie sa przypadkowi ludzie ktorzy znalezli się akurat o dobrej porze na serwerze, żeby w tym momencie dostać rangę. Dlatego uszanuj to, że czasami nie mają czasu, albo po prostu im się nie chce, bo zakładam, że istnieje znikoma ilość ludzi na świecie którzy potrafią połączyć szkołę/prace, z dodatkowymi obowiązkami i swoimi ewentualnymi hobby. To tylko ludzie i tyle.. Którzy według mnie swoją robotę przynajmniej na haplu wykonują dobrze i nie ma po co srać w majty o takie rzeczy. Sory ze tak po prostu pisze nie do kupy no ale denerwuje mnie jak ktoś tak pisze i musze szybko zareagowac. to tyle
Pawi50
Azkaban




Posty: 120
Tematy: 19
Lut 2015
Gryffindor

#3
Wiadomo ze adminin to nie robot. Dlatego administratorow jest kilku zeby zawsze byla pomoc. Mody i kid mody nie wypelniaja swoich obowiazkow. Server idzie do przodu w sensie technicznym a spada w rp. Ile razy administracja nie odpowiadala mi na prozbe. Drodzy kid mody i mody pamientacie remy? Nie dawnk byl kid modem, jako nowy czlonek administracji byl najbardziej pomocny ze wszystkich modow i kid modow. Uwazam ze z remy mody powinny brac przyklad. Jesli nie macie czasu to poprostu zrezygnujcie i tyle.
Nagini
Jędza




Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,482
Slytherin
#4
Ja uważam, że administracja nie została wybrana z byle jakiego powodu. Dodam jeszcze, że obecna jest świetna a ty im zazdrościsz bo wiesz, że nigdy się nie dostaniesz. :V Poza tym gdyby jakiś moderator nie dokończył akcji to byłaby kolejna skarga.
KrzychuV
Azkaban




Posty: 204
Tematy: 51
Sty 2015
Ravenclaw

#5
Ale osoby, które mi piszą, że mają akcje piszą mi, że niby je mają.
Tak na prawdą skaczą na stolikach pod 3m albo na murkach- to są akcje?
Mapi
Antychryst Alchemista



Pracownik Hogwartu

Posty: 451
Tematy: 62
Sty 2016
712
Slytherin
#6
Skarga nie dotyczy mnie, ani nikomu mi "bliskiemu", ale i tak się wypowiem.

Administracja robi kawał dobrej roboty. Mimo to nie jest ich aż tak wielu i nie zawsze mają czas komuś pomóc. Jednak nie mogę powiedzieć, że są leniwi. Góra na 1 z 15 pytań na helpop nie dostaję odpowiedzi. Jest to znikomy procent, który jest niezauważalny. Administratorzy to nie roboty, nie zawsze mają czas a i tak raczą dobrą pomocą na nawet najgłupsze prośby i pytania, co już daje im +10 do respektu. To, że raz, czy dwa nie odpowiedzieli tobie, mi, czy komukolwiek innemu nie znaczy nic w skali tego ile pomogli nam w innych sprawach i sprawach innych graczy. Dodatkowo takie uwagi jak fakt, że chcesz itemka, bo bozia rączek nie dała i nie chce ci się odegrać, że masz kitel, czy dodać go do opisu jest tak za przeproszeniem "śmieciowym" problemem, że gdybym należał do Administracji, sam bym go olał. I ty zapewne też.
NeverMore
Czarodziej




Posty: 558
Tematy: 12
Cze 2015
230
Ravenclaw
#7
Morał tej historii jest krótki i najwidoczniej nie wszystkim znany, "Nigdy nie gryź ręki, która cie karmi"

PS: Oprócz karmienia ma też potężne jonowe działo, którego celem jest dewastacja i zniszczenie świata. Słyszałem że ostatnie trzęsienia ziemi powstały dlatego bo Aviron nie dostał w paczce chipsów tazosów
Każdego czeka to samo, więc lepiej złap za kilof i...

[Obrazek: http://i.imgur.com/mbXeTSz.png]
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#8
Wyżej tekstu dużo, a oprócz włażenia w *****ę i mówienia, że ONI SOM BO MUSZOM BYĆ, to treści brak...(pisałem to, jak była tylko 1 odpowiedź)

Podpisuję się pod skargą i od razu zaznaczam, że nie dotyczy to całej moderacji, ale znacznej jej części. Dla dobrej części moderacji gratulacje i całusy.

Proszę Was ludzie... Darujcie sobie argumenty pokroju "oni mają własne życie" itp. itd.
Nikt nie stał z nimi przy pręgierzu zmuszając ich do posady moderatora(każdy może mieć okres/czas, w którym nie będzie miał ani chwili na Hapla, ale to nie może być tłumaczeniem stałym, tylko raczej chwilowym).

Moderacja to stanowisko, które wymaga ogromu czasu i to w dodatku poświęconego na służbę moderacji, a nie na samo wbicie do gry.

Są nawet przypadki osób w moderacji, które nawet do gry nie wchodzą od jakiegoś czasu.

Jest wiele osób w moderacji, które utrzymują się tam tylko i wyłącznie ze względu na to, iż reszta moderacji to ich kumpelkowie.

Ręką rękę myje, a tutaj kilka przykładów ciekawych rzeczy.

Na pytanie dlaczego rozdano warny ludziom, którzy rzeczowo wypowiedzieli się w apelacji modna:
A tutaj mamy świeższy przypadek. Centuria, moderatorka wypowiada się o powadze przestrzegania zasad na serwerze(nie żebym był jakiś uprzedzony, o sprawie dowiedziałem się ze skargi):
Pewnie części osób aż ciśnie się na usta "Mumia zły gbur, który tylko marudzi i widzi dziury w całym".

Lubię marudzić, bo jestem zadowolony, gdy jest lepiej, albo ewentualnie co najmniej dobrze.
Zdanie co do moderacji nie jest tylko moje, ale również kilku osób, które widnieje na 'górze' owej ekipy.

Wiem nawet, że jakiś czas temu były sytuacje, gdzie jeżdżono po Administratorze RP na konfie ekipy z powodu jakiejś jego decyzji(nie, nie dotyczy mnie, ani nikogo, kto był ze mną w Administracji RP).

Kilkukrotnie sugerowałem, że moderacja powinna się zmienić(nie tylko w kwestii składu, ale również w całej budowie).

Po pierwsze - trzeba by było rozczłonkować moderacje na kilka poziomów uprawnień(by zabezpieczyć się przed atakiem nobów), a 'zielonych' moderatorów pozbawić większości uprawnień.

Po drugie - zwerbować większą ilość(i to znacznie) moderatorów, nie bojąc się przyjmować osób, które nie są 'fejmami' na Haplu, bo ci najczęściej mają mniej ochoty na wszystko od całej reszty graczy(punkt pierwszy zabezpiecza przed nieodpowiednimi osobami).

Po trzecie(co podobno zostało przyjęte już do planów) kwestia plastyczna... Czyli usunąć z tabeli graczy online rangi i posady IC, a zostawić tylko i wyłącznie rangi OOC(czyt. ekipy) i to w pewnym innym aspekcie.

Praca wielu moderatorów pomimo jakiegoś lub dość długiego czasu spędzania na serwerze jest często nieefektywna... Dlaczego? Bo to jest jeden wielki mieszaniec.

Moderator/członek ekipy wchodzi do gry i dużą część swojej rozgrywki poświęca na grę IC, mniejszą lub większą na zerkanie na helpop/report i czasem 'po kryjomu' sprawdzanie co dany gracz robi.

Tak nie może być, bo to nie zdaje egzaminu.

Dlatego też proponuję, by ranga 'ekipowa' zarówno na czacie(w prefixsie/suffixie) wyświetlała się dopiero po wejściu członka ekipy na służbę ekipy(z tego co wiem, to ponoć ekipa ma już swoje duty).

Wtedy, gdy członek ekipy chce sobie pograć IC, to sobie to robi i nikt mu ***** nie zawraca, a jak czasem najdzie go ochota na moderowanie, to wpisuje duty i wtedy zajmuje się tylko i wyłącznie moderowaniem(helpop i report to tylko dodatek, cały czas na vanishu itp. powinni spoglądać na graczy, by wyeliminować odwalanie itp.).

Ktoś zarzuci zaraz "JAK TO, TO MOZE CALA DOBE MAMY SIEDZIEC NA KOMPIE?!!"...
Odpowiadam - nie.

Jeżeli system wprowadzony byłby zgodnie z wszystkimi podanymi punktami, to moderacji byłoby więcej i z ową metodą 'moderowania' wystarczyłoby średnio pół godziny dziennie poświęcenia moderatora(byleby nie siedzieli wszyscy razem o tej samej godzinie).

Taki sposób działania spowoduje, że raczej w momentach dnia, kiedy na serio coś się dzieje(czyli jest więcej niż 5 graczy) zawsze będzie co najmniej jeden moderator pod ręką.

Jeżeli ktoś twierdzi, że to czcze gadanie, to chciałbym poinformować go, iż na największym serwerze SA:MP w Polsce 2-4 GM'ów jest w stanie sprawować pozorną kontrolę nad 400-500 graczami.

Ba, a nie ma tam nawet podań! Jest pełno nobów, a serwer stoi w ten sposób dobre kilka lat i jakoś nie zmienili się w serwer DM.


I po czwarte... W ekipie powinna zostać wyznaczona osoba(ta najbardziej bezstronna), której zadaniem będzie zajmowanie się moderacją, czyli werbowaniem ich, awansowaniem, karaniem i pilnowaniem.

Sam proponuję na takie stanowisko Deneris, która ma dystans do każdego pseudo sporu IC i OOC na Haplu.

Punkt czwarty zapewni dynamikę, rzetelniejsze i dokładniejsze działanie w tej kwestii.

Emil zajmuje się wieloma rzeczami na serwerze, w dodatku ma też trochę obowiązków OOC, a Administracje(czyt. ekipę) gdziekolwiek, tworzy się po to, by nie musieć zajmować się każdym problemem 'mechanizmu', jakim jest serwer, bo to niewykonalne.


Słyszałem wcześniej już głosy o tym, iż Krzychu ma napisać ową skargę(nie od niego) i od razu byłem przeciwny, bo wiedziałem, że pełno osób nie potraktuje go poważnie, bo mamy do czynienia u sporej części serwera z selekcjonowaniem osób na lepszych i gorszych.

Na koniec uprzedzę kilkoro ludzi.
Zapewne teraz rzuci się pełno osób pragnąc znaleźć jak najwięcej brudów na mnie, by mnie tu oczernić i ośmieszyć, przy okazji w ogóle nie odwołując się do problemu podjętego w tym temacie...

Tak, mumia to terminator, mumia odwala, mumia wyzywa i tak dalej, mumia nie jest święty - nie, nie jestem, ale podejmujemy tu kwestię moderacji, a ja dostałem kilkukrotnie już bana za swoje różne czyny.



Co do samego tematu, aż samo ciśnie się na klawiaturę S & G - Sodoma i Gomora, a kto nie czytał ten trąba.

God
Azkaban




Posty: 531
Tematy: 83
Gru 2014
Slytherin

#9
@Up
Sam Pań sobie wyrabia tytuł gbura itp. Itd. Wstawiając na forum jakieś prywatne rozmowy ze Skype.

Co do wątku to sprawa mnie dziwi, gdyż sam nigdy nie spotkałem się jeszcze z jakimś problemem czy długim oczekiwaniem ze strony ekipy hapla (no oprócz Zmii XD)
NeverMore
Czarodziej




Posty: 558
Tematy: 12
Cze 2015
230
Ravenclaw
#10
@Up2

Mówienie że sie odbywało słusznie kary, gdy za odwalanie dostaje sie bana na miesiąc a po trzech dniach unbana XD.
Każdego czeka to samo, więc lepiej złap za kilof i...

[Obrazek: http://i.imgur.com/mbXeTSz.png]



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 10 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.