Witaj!

Podanie na Nauczyciela Transmutacji
Sigths
Czarodziej




Posty: 372
Tematy: 62
Gru 2014
301
Ravenclaw
#1
[IC]

Imię i nazwisko:
Ben Procter

Wiek:
64 lata

Miejsce urodzenia:
Wielka Brytania, Ashford

Wykształcenie:
- Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, dom Ravenclaw;
- Akademia w Salem – tytuł magcenta a później doktora habilitowanego z zakresu runologii;
- Akademia w Cambridge – tytuł profesora z zakresu runologii.

Posada na którą aplikujesz:
Nauczyciel Transmutacji

Dlaczego to właśnie ty powinieneś otrzymać tą posadę?:
Od 2047 roku (tj. od czterech lat) pracuję w tej szkole jako Profesor Starożytnych Run. Wcześniej wykładałem na Akademii w Cambridge, na kierunku runologii. Właśnie ten kierunek studiowałem i przez tyle lat go wykładałem. Skąd więc zmiana? Transmutacja jest to drugi przedmiot, zaraz po runach, z którego uzyskiwałem wysokie noty. Wynikało to z zainteresowania przedmiotem, tak samo jak w przypadku run. Przez pewien okres czasu byłem aurorem, a potem zastępcą Dyrektora Biura Aurorów, mimo wieku 64 lat poszerzyłem swój szereg umiejętności - transmutacja nie jest mi obcą dziedziną. Ze względu na doświadczenie, które zdobyłem chciałbym zainteresować młodzież tą dziedziną, a co za tym idzie przekazać odpowiednią wiedzę, która przyda się im w życiu dorosłym. Swoje lekcje wyobrażam sobie poprzez połączenie cząstki teorii wraz z praktyką. Pozwoli to na bieżące ćwiczenie przez uczniów swoich umiejętności związanych z transmutacją a także dzięki temu, uczniowie lepiej opanują materiał teoretyczny. Chciałbym od podstaw sformułować program nauczania tego przedmiotu, aby nie opierał się, jak wcześniej wspomniałem na samych zajęciach teoretycznych. Program ten będzie od nowa tworzony w celu, aby uczniowie przyjemnie się tej dziedziny uczyli. Jeśli znajdą się wśród uczniów osoby zainteresowane, chciałbym zorganizować Klub Transmutacji, podczas którego będziemy rozszerzać materiał, głównie pod katem praktycznym. Dziedzina ta nie ma być, że tak ujmę 'drabiną' do następnej klasy, chciałbym, aby uczniowie odpowiednio wykorzystali lekcję i aby się przydało im to w życiu, więc głównie zajmę się stroną praktyczną - tą zasadą zamierzam się kierować, podczas nauczania tego przedmiotu, jeżeli dyrekcja wyrazi chęć zatrudnienia mnie na tym stanowisku. Mam nadzieję, że przekonałem do siebie dyrekcję, liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej aplikacji i jeśli będzie potrzeba, przedstawię bardziej moją sylwetką na rozmowie kwalifikacyjnej. 
 
Oceny z SUM'ów i OWUTEM'ów:
Transmutacja – Powyżej Oczekiwań

[OOC]

Nick w grze:
Famir

Czy masz jakieś inne konta?:
Owszem, posiadam – postać ucznia oraz postać stworzenia. Jednakże konto 'Famir' jest moim głównym i to właśnie na nim gram najwięcej czasu, którym dysponuję.

Czy masz już jakieś doświadczenie (jeśli tak, to jakie?):
Tak, dysponuje doświadczeniem w nauczaniu. Na tym serwerze już przez pewien czas jestem nauczycielem. O ile wiem, nie ma skarg na moje nauczanie i sądzę, iż odpowiednio wcielam się w postać nauczyciela.

Argumentacja OOC:
W powyższej rubryczce napisałem, iż posiadam doświadczenie w nauczaniu, aktualnie pełnię funkcję nauczyciela Starożytnych Run. Myślę, że w odpowiedni sposób tego przedmiotu nauczam i nie ma czego się czepiać mojego programu nauczania. Podczas swojej rozgrywki modyfikowałem pewne aspekty przedmiotu, aby uczniowie nie polegali na tzw. 'wujku Google'. Jak widać po ostatnich wynikach egzaminu, nie wyszło to na złe, uczniowie, którzy mieli notatki z mojej lekcji zdali rewelacyjnie egzamin z przedmiotu, który wykładam. Na swoim koncie mam też wydanie tablic runologicznych, które pomogły uczniom – zawierały odpowiednio posegregowane informacje dotyczące zadań obliczeniowych. Podczas nauczania przedmiotu, jakim jest transmutacja wydałbym podobną publikację. Czemu? Można stwierdzić, że mugolskim odpowiednikiem transmutacji jest fizyka. Przy okazji chciałbym dodać, że wiąże z tym przedmiotem swoją przyszłość i prywatnie się nią interesują (co mogą poświadczyć osoby, które mnie znają dobrze). A transmutacja ma się do tego, że ma też swoją stronę obliczeniową i przydaje się korzystać z tablic, aby rozwiązywać konkretne zadania. Gdybym dostał się na to stanowisko, chciałbym połączyć lekcje teoretyczne z praktyką, wydaje mi się to dość odpowiedni pomysł, aby uczniowie się nie zanudzili przedmiotem i chętnie na niego przychodzili. Podobnie jak w przypadku Starożytnych Run, sporządzę przedmiotowe ocenianie oraz listę tematów, które opublikuję na forum. Chciałbym, aby uczniowie wiedzieli czego wymagam i jaki materiał opanować, aby nadrobić klasę. Z doświadczenia wiem, że większą grupę osób interesują olimpiady przedmiotowe, więc jeśli 'siły wyższe' pozwolą, chciałbym co roku mieć możliwość zorganizowania olimpiady z zakresu transmutacji. Jeśli uczniowie wyrazili by chęć zostanie zorganizowany Klub Transmutacji, którym będę się opiekował i zapoznawał uczniów z materiałem rozszerzonym, głównie praktycznym. Jeśli chodzi o aktywność... kadra pedagogiczna jak i dyrekcja ją znają, w sumie jestem codziennie (chyba, że wypadną losowe zdarzenia OOC), więc z tym nie ma problemu.

Nazwa Skype:
Dyrekcja posiada.
Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu.

Winston Churchill
Stella
Dyrektorka Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 975
Tematy: 164
Gru 2014
827
Ravenclaw
#2
Oczywiście dopuszczony do testu i rozmowy. Napisz na skype do użytkownika modno w celu ustalenia testu oraz rozmowy kwalifikacyjnej.
Stella
Dyrektorka Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 975
Tematy: 164
Gru 2014
827
Ravenclaw
#3
Wynik testu to: 7,5/10



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.