Witaj!

Propozycje z NPC
valbaiano7
Otaku




Posty: 29
Tematy: 7
Gru 2014

#1
1. Uczniowie
Nie wydaje się wam, że Hogwart w godzinach pozalekcyjnych jest strasznie pusty? Bo mi tak.
Moja pierwsza propozycja jest taka, by dodać do Hogawtu NPC uczniów. Taki NPC który będzie sobie chodził np. po stołówce czy w okolicach WS to fajny dodatek. Wtedy Hogwart nie będzie się wydawał taki pusty. Można im również dodać jakiś pomniejszy dialog np. Jaki jest ich ulubiony przedmiot, z jakiego są domu, albo chociaż zwykłą możliwość przywitania się.

2. Frakcje
Skoro dzięki modowi Custom NPC można dodać frakcje, czemu by nie dodać 4 nowych frakcji domów? Moja druga propozycja jest taka, by dodać NPC z misjami z danych domów. Po wykonaniu takiej misji np. dla Gryfona, dostanie się punkty danego domu, wtedy postacie z tego domu będą na ciebie inaczej reagować (Chodzi mi o NPC oczywiście, a nie o graczy).

3. Sklepikarze.
Moja trzecia propozycja jest taka, by po Hogwartcie chodziło kilku uczniów NPC którzy sprzedawali by np. cukierki, bądź jakieś mniejsze rzeczy np. notatki za większą lub mniejszą cenę.

4. Czary
Moja czwarta i na razie ostatnia propozycja jest taka, aby dodać misje od NPC, po których ukończeniu będzie się dostawać spella. Niech będą to oczywiście jakieś słabe i podstawowe spelle. np. jest sobie uczeń, który zgubił różdżkę, gdy ją mu znajdziemy, on w podzięce nauczy nas jakiegoś podstawowego zaklęcia jak np. Lumos (tu dla przykładu jakieś słaby spell).

5. Nauka Spelli
Skoro na serwerze mamy swoje statystyki (siłę, zdrowie, szybkość) to może dodamy tam nową zakładkę "Spelle", w której będziemy mieli zapisany każdy swój spell, gdy się go nauczymy na lekcji, bądź z biblioteczki dostaniemy go na poziomie np. 40 i bezizemy mieli 40% na to, że nam się uda. Gdy będziemy dodawać tam punkty będzie rosło o np. 5% prawdopodobieństwo udania się spella. Będzie to dobry sposób na naukę
(Jeśli 4 wejdzie w życie można dodać, że spella który nas uczy NPC dostajemy na np. 20 poziomie i będziemy musieli go szkolić )
Ravenail
Czarodziej




Posty: 184
Tematy: 4
Kwi 2015
91
#2
Pomysł dobry. Sklepikarze już byli, tyle że nie jako osoby chodzące w hogwarcie, a ukrywające sie w swoich sklepach. Można dodać ludzi, którzy wyjawialiby nam miejsce danego sklepu, albo dawali klucz do jego otworzenia.
Rytchet
Azkaban




Posty: 4
Tematy: 2
Lip 2015

#3
Fajny pomysł podoba mi się
Schrodinger
Czarodziej




Posty: 568
Tematy: 29
Gru 2014
643
Ravenclaw
#4
Daje lajka za 3 i 4.
Michael
Azkaban




Posty: 219
Tematy: 36
Gru 2014

#5
1. Może być
2. Punkty dla domu za misje? NIE
3. Nie. Dlaczego gracze sami nie zechcą sprzedawać? Dużo ciekawsze od NPC.
4. Nie.
valbaiano7
Otaku




Posty: 29
Tematy: 7
Gru 2014

#6
Michael, nie chodzi mi o to, że punkty dla domu, tylko o to, że mamy aktualnie 2 frakcje: Friendly i Agressive, i aby dodać tam 4 frakcje domów. I NPCe np. z Gryffindoru, gdy mamy dużo punktów do tej frakcji był by dla nas przyjazne, a jak będziemy mieć mało, nie będą nas lubić, albo jakieś inne zastosowanie frakcji.
Michael
Azkaban




Posty: 219
Tematy: 36
Gru 2014

#7
To wybacz, źle zrozumiałem. Resztę poprzedniego postu podtrzymuję.
HPB2002
Czarodziej




Posty: 124
Tematy: 1
Gru 2014
16
#8
1. OK
2. Obojętnie
3. W dekrecie nr 14 jest napisane, że zakazuje się jakiegokolwiek handlu, więc takie NPC nie powinny sobie chodzić po Hogwarcie, a raczej siedzieć w jakimś mało dostępnym miejscu, a od innych NPC dostawalibyśmy informacje, takie jak "Słyszałem, że John z Gryffindoru kupił od kogoś czekoladowe żaby" itp. aż znajdzie się sprzedawcę.
4. Spelle są już ukryte w Hogwarcie, więc po co kolejne od NPC?
valbaiano7
Otaku




Posty: 29
Tematy: 7
Gru 2014

#9
HPB2002 napisał(a): (02.08.2015 12:49)1. OK
2. Obojętnie
3. W dekrecie nr 14 jest napisane, że zakazuje się jakiegokolwiek handlu, więc takie NPC nie powinny sobie chodzić po Hogwarcie, a raczej siedzieć w jakimś mało dostępnym miejscu, a od innych NPC dostawalibyśmy informacje, takie jak "Słyszałem, że John z Gryffindoru kupił od kogoś czekoladowe żaby" itp. aż znajdzie się sprzedawcę.
4. Spelle są już ukryte w Hogwarcie, więc po co kolejne od NPC?

4. chodzi mi o to, aby właśnie te sekretne biblioteczki usunąć, jest to mało realistyczne, że znajdujemy pod wodą bibliotekę z której uczymy się zaklęcia, rozwiązanie w formie nauczenie się od NPCa będzie bardziej realistyczne
Ravenail
Czarodziej




Posty: 184
Tematy: 4
Kwi 2015
91
#10
@up

Co do 4 punktu, jest to bardziej realistyczne zagranie. Zamiast biegać w amoku i klikać prawym po każdej z biblioteczek można nauczyć sie czegoś w normalny sposób, co faktycznie będzie wymagało wysiłku. Strzelam, że jeśli ta opcja wyjdzie to wtedy zamiast bezpośredniego spella, będziemy otrzymowali książke z nim, po której kliknięciu dostaniemy dostęp do owego zaklęcia. W ten sposób zakładając że pomysł wyjdzie wpierw potrenujemy chwile z NPC, zaś następnie powie on przykładowo że musi iść bo ma lekcje, lecz da nam książke do dalszego treningu. Wtedy to gracz samodzielnie będzie mógł wybrać czy chce odgrywać dalej akcje z nauki, czy pójść na skróty i nacisnąć prawy.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.